DE VAKANTIEGANGERS VAN ZORGCENTRUM BOSKOOP il KRAKENDE RADIO, WEGVALLENDE VERBINDINGEN EN SLAPELOZE NACHTEN tui L0URIEN MARIJS NIEUWE VESTIGINGSDIRECTEUR WELLANTCOLLEGE BOSKOOP 50e Jamboree-On-The-Air 31STE LTB FLORA CROSS Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 pagina 19 Na de openingsspeech snellen de scouts weer naar buiten en begint het vullen van de ballasttanks van het immense gevaarte dat afgelo pen week gebouwd is. Er staat een Vullen van ballastdrums die ervoor zorgen dat de toren omhoog gaat. Boskoop - Even voor 22.00 uur afgelopen vrijdag, verzamelden de scouts van de Boskoopse scoutinggroep Mr. Van Daal zich voor de krakende radio op de zolder van hun clubhuis aan het Zwarte Pad. Een aantal scouts was buiten in de weer geweest met opdrachten, anderen wa ren bezig met de voorbereidingen voor de rest van het weekend. Nu was het muisstil, minister-president Balkenende opende de 50e virtuele Jamboree-On-The-Air (JOTA). De scouts luisterden aandachtig naar Bal kenende, ooit zelf bij de scouting gezeten, via de tijdelijke verbinding. Na de openingsspeech werd er verder gewerkt aan de antenne buiten, rond middernacht zou de echte verbinding tot stand worden gebracht en kunnen de scouts met hulp van de zendamateurs praten met scouts over de hele wereld. ging is de mast. Beetje bij beetje komt de mast rechtop te staan. Tegen middernacht ligt de drum op de grond, en moet er met een handlier en mankracht verder ge trokken worden. Een uurtje later staat iedereen nagenoeg tevre den te kijken naar de mast die een beetje een s-vorm heeft gekregen. Vanaf nu kan er met de zware 500 watts zender gewerkt worden met de antennes hoog in de mast. Er zal contact gemaakt worden met scoutinggroepen in binnen- en buitenland. Aan de andere kant van de zolder staat een aantal computers op een rij, aangeloten op een netwerk, dat via een kleine straalverbinding in contact staat met een internet- punt bij een van de scouts thuis. Naast JOTA, is er tegenwoordig ook Jamboree-On-The-Internet (JOTI). Via ICQ-programma's wordt er contact met andere groepen gemaakt. Deze moderne variant is leuk voor de wat jongere leden die thuis al veel chatten. Maar, het gevoel van nostalgie watje beleeft met een krakende radio, wegval lende verbindingen en slapeloze nachten is toch iets boeiender. Je moet wat meer moeite doen en je weet van te voren niet met wie je contact zal hebben. solide toren met een draaimecha- nisme waaraan een lange mast is verbonden. Met de brandslang wordt water in oude oliedrums gedaan. Langzaam komt er bewe- CHALETPARK MOERKAPELLE L-Bungalow Super 50 m2 (Dl 2) Nu (€115.000, Voorzien van luxe keuken met onder andere koelvries combinatie, kookplaat en afzuigkap. 2 slaapkamers waarvan 1 slaapkamer met kastenwand. Inclusief volledige tuin- en terrasaanleg en berging. Prijs is inclusief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W.Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl Zendamateurs zorgen ervoor dat de scouts verbinding kunnen maken.. Boskoop - Traditioneel op de eerste zaterdag van november wordt de LTB Flora Cross gehouden, dit jaar op zaterdag 3 november. De LTB Flora Cross maakt deel uit van de cross competitie Zuid Holland-Mid denleder jaar staan vele bekende wedstrijdatleten aan de start. De dag start met de loop voor de al lerkleinsten om 10.30 uur; om 13.30 uur de wedstrijdloop voor de dames en om 14.00 uur die voor de heren. Daarnaast is er ook prestatieloop die voor iedereen openstaat. Vo rig jaar voor het eerst ingevoerd en wegens succes opnieuw op het programma: teams van vier perso nen lopen vier maal 1000 meter. Aan de samenstelling van een team zijn geen voorwaarden verbonden. Het inschrijfgeld bedraagt €4,- per team. Nieuw dit jaar is de estafette loop voor basisscholen: teams van vier personen, kinderen en/of leer krachten van dezelfde basisschool kunnen hieraan, zonder kosten, meedoen. Er wordt gestreden om de LTB Scholen Wissel Bokaal. Voor meer informatie: www.av47.nl. Boskoop - Lourien Marijs is sinds de aanvang van dit schooljaar de nieu we vestigingsdirecteur van het Wellantcollege in Boskoop. De vorige vestigingsdirecteur M.l. Verhulst verruilde na 31 jaar de school in Bos koop voor de Groenstrook (ook Wellantcollege) in Aalsmeer. Hij was er mede verantwoordelijk voor dat de Lagere Tuinbouwschool in Boskoop kon uitgroeien tot het huidige Agrarisch Opleidingscentrum. Voordat Marijs de stap naar Bos koop waagde was zij als directeur verbonden aan vestiging Rijnsburg van het Wellantcollege. "Daarvoor was ik al in het onderwijs werk zaam: van het basisonderwijs tot het hogere beroepsonderwijs. In het begin stond ik voor de klas, maar de laatste tijd had ik voorna melijk leidinggevende functies", aldus de vestigingsdirecteur. Haar belangrijkste drive is werken met jongeren, maar in het verle den was ze ook nauw betrokken bij volwassenen educatie. "Ik vind het heel belangrijk dat jongeren zich kunnen ontwikkelen en een goede Lourien Marijs. plek vinden in de maatschappij." Nieuwe dingen leren De nieuwe vestigingsdirecteur maakte de overstap naar Boskoop omdat ze het belangrijk vindt af en toe van werkplek te verande ren. "Op die manier kan ik ook el ders nieuwe dingen inbrengen en leren. Overigens speelde in mijn keus ook mee dat vestiging Bos koop een kleine maar leuke school is met een goed team", legt Marijs uit. "Verder vind ik het Groene Hart een heel mooi gebied, waar aan 'groene' scholen als het Wel lantcollege een bijdrage kunnen leveren. Ik kom uit een boerenfa milie en houd nog steeds veel van de polder en van bomen. Ik zie het dan ook als mijn taak om onze leerlingen te leren oog te hebben voor alles wat groeit en bloeit", benadrukt ze. Verwachtingen De verwachtingen van de nieuwe vestigingsdirecteur in Boskoop zijn hooggespannen. Marijs: "Eén van de belangrijk ste dingen waarmee ik me ga be zighouden is een nieuw gebouw voor de school. Dat staat al heel lang op het verlanglijstje en daar voor is veel overleg nodig met de gemeente en andere instanties. Daarnaast ben ik bezig met team vorming en het coachen van mijn collega's. Maar ook met het ont wikkelen van goed onderwijs, dat past bij deze tijd en omgeving en bij de leerlingen en docenten. Het is voor mij vooral een uitdaging om goed onderwijs te geven in een veilige omgeving." Gezellige school In de korte tijd dat de nieuwe ves tigingsdirecteur nu werkzaam is in Boskoop heeft zij al veel indrukken opgedaan. "Er heerst een goede sfeer op de school en er wordt goed samengewerkt door het hele team. Het valt mij vooral op dat er veel zorg en aandacht uitgaat naar de leerlingen en dat de docenten heel erg betrokken zijn bij de leerlingen. Het is daarom vooral ook een gezel lige school", besluit Marijs. Wellantcollege is een toonaange vende, professionele onderwijs instelling met 27 vestigingen in Noord- en Zuid-Holland en Mid den-Nederland. Wellantcollege biedt naast het VMBO-onderwijs MBO-opleidingenen Cursussen Trainingen in een groene leerom geving. De vestiging van Wellantcollege in Boskoop telt 375 VMBO-leerlingen en 38 personeelsleden. Door M.Lindhout Boskoop - Een groep bewoners van het Zorgcentrum Boskoop aan de Boezemlaan heeft vorige week vakantie kunnen vieren. Te gen half twee stond het thuisfront paraat om de vakantiegangers hartelijk welkom te heten. Initiatief De reis valt te beschouwen als een nieuw initiatief. Weliswaar gingen bewoners in voorgaande jaren in kleine groepjes van slechts één af deling ook al op vakantie. Dit jaar was ervoor gekozen om met een grote groep op vakantie te gaan. Die groep was afkomstig van juist verschillende afdelingen. Zodoen de was de organisatie wel complex. Maar het feit dat bij bewoners be- angstelling was voor dit initiatief heeft de doorslag gegeven om dit te organiseren. Dertig bewoners gingen samen met elf begeleiders (zowel personeel als vrijwilligers) naar Elsloo in Friesland. Aankomst Dertig mensen, sommigen met rolstoel, in een bus, dat vergt veel van de begeleiding. Het uitstap pen moest met de grootst mo gelijke omzichtigheid gebeuren. De rolstoellift heeft geruime tijd dienst gedaan zodat uiteindelijk iedereen weer veilig op Boskoopse grond stond. Personeel en vrijwilligers deden hun best om een en ander soepel te laten verlopen. Een batterij rol stoelen en rollators stond gereed, naast de vele helpende handen die werden toegestoken. Gezellig Elke dag was er iets gepland voor de vakantievierders. Een bezoek aan een orchideeënkwekerij, be zoek aan de dierentuin in Emmen en een Tiroleravond. De groep werd opgevangen in de ontvangstzaal door personeel en het thuisfront. Zo kon ieder even bijkomen en nog napraten. Som migen waren doodmoe. "We heb ben ook zoveel gedaan." Hans Blaazer zegt: "Veel beleefd en het is echt leuk geweest." De dagen vlogen volgens hem voorbij. Een kennis vroeg hem of hij ook om 9 uur 's avonds in bed lag: "Natuur lijk niet", was zijn reactie. Hij vond het jammer dat het bezoek aan de dierentuin wat verregend was en de orchideeënkwekerij: "Och, dat ging wel." De verzorging vond hij uitstekend en de Tiroleravond was echt ge zellig. De heer P.J. van der Tol zou volgend jaar bij leven en welzijn zo weer mee willen gaan. "Ik sliep op één kamer met mijn vriendin." "Wat romantisch", reageerde het thuisfront. Moe maar voldaan, noemen ze dat.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19