KRAAM UNICEF IN REIGERHOF WERELDWINKEL VEEL NIEUWE ONTWIKKELINGEN IN DE DIERGENEESKUNDE OUDHEID KAMER OPEN P^LITI E BERICHTEN BAZAAR IN BRON la nieuwerkerk CAMPER UIT DE BOCHT INLOOPSPREEKUUR AGN IN BIBLIOTHEEK POLDERRIT SKYMASTERS Dokter vort der Meer 30 jaar dierenarts pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Bron aan de Ringvaartlaan wordt voor donderdag 1 en vrijdag 2 no vember de Bazar georganiseerd. De opbrengst is voor de helft be stemd voor Hospice IJsselthuis, de andere helft is voor de Bron zelf. Er zal van alles te koop zijn, van antiek tot speelgoed en van boeken tot potten en pannen. Er zullen ook diverse consumpties te verkrijgen zijn. Op de vrijdag middag worden ervoor de kinde ren spelletjes georganiseerd, is er een grabbelschort en kunnen zij zich laten schminken. Inleveren van bruikbare spullen kan op dinsdag 30 of woensdag 31 okto ber van 9.00 tot 20.00 uur. De openingstijden van de Bazar zijn op donderdag van 19.00 tot 23.00 uur, op vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur én van 18.30 tot 23.00 uur. Op vrijdagochtend is de Bazar van 10.30 tot 12.30 uur geopend voor rolstoelgangers, mensen met een rollator en voor hen die slecht ter been zijn. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 68-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel is met zijn camper uit de bocht gevlogen. De man reed op zondag 21 oktober, rond 07.35 uur, over de Sternendaal toen hij de macht over het stuur verloor. Mogelijk is de man in de auto onwel geworden. Hij reed door de bosjes tegen een gepar keerde auto aan waarna hij tot stilstand kwam. De bestuurder is met hoofdletsel naar het Groene Hart ziekenhuis gebracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het gebied van geestelijke en li chamelijke gezondheid kon men in de bibliotheek altijd al terecht voor boeken en brochures bij het Gezondheids Informatie Punt. Enige tijd geleden is deze infor matievoorziening uitgebreid met inloopspreekuren van patiënten verenigingen. De AGN (Adviesraad Gehandicapten Nieuwerkerk aan den IJssel) zal op dinsdag 30 ok tober van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur verzorgen. De AGN heeft als doel te bevorde ren dat mensen met een functie beperking zo zelfstandig mogelijk kunnen leven en kunnen deelne men aan het maatschappelijk le ven. Deze middag kan men onder meer vragen stellen over de, op 1 januari in werking getreden Wet Maatschappelijke Ondersteuning, de WMO. Doel van deze wet, die door de gemeenten wordt uitge voerd, is dat iedereen kan mee doen in de maatschappij. Voor meer informatie: 0180- 319729. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- mobielclub A.M.C. The Skymasters organiseert voor vrijdagavond 26 oktober een Polderrit welke wordt verreden in de omgeving van Nieuwerkerk. Voor diegenen die kennis willen maken met een au- topuzzelrit is er een beginnersre glement, de C-klasse. Deelname voor de eerste keer is kosteloos. Voorafgaande wordt er uitleg ge geven omtrent het rijden van een Puzzelrit. Voor de A- en B-klas- »rs geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijven tussen 13.45 en 20.30 uur in Sportcomplex Parkzoom, zwembad, aan de lerse- straat 15. Voor rneer informatie: 06-46611861 ofwww.skymasters.nl. fair trade week in Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor het eefst vindt in Nederland een airTrade Week plaats; een week Waarin volop aandacht zal zijn voor fairtrade producten en eer- hjke handel. Op donderdag 25 ok tober luidt Minister Koenders de Week officieel in. De actie wordt ondersteund met het thema 'Op e koffie bij de Wereldwinkel': van donderdag 25 oktober tot an met zaterdag 10 november "Ugen bezoekers van de Wereld winkel een kopje koffie met de nieuc geïntroduceerde Fair Trade s»oopwafel. ^en van de doelstellingen van e fair Trade week is om nieuwe onsumenten voor fairtrade pro ducten aan te trekken. Hiervoor zal in kranten en op TV en radio actief campagne gevoerd worden. Wereldwinkel Nieuwerkerk maakt er in de Fair Trade week een echt feestje van. Naast de koffie met stroopwafel die bezoekers krij gen, is de Fair Trade koffie aroma tezamen met een pak stroopwa fels extra in de aanbieding. Voor meer informatie: www.nieu- werkerkijssel.wereldwinkel.nl of wereldwinkel.nieuwerkerkijssel@ gmail.com. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhard- straat 7a, vlakbij het NS station. Openingstijden: op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kraam van Unicef is aanwezig in de Reigerhof op zaterdag 27 oktober, 3, 10, 17 en 24 november en op za terdag 8 en 15 december van 10.00 tot 16.00 uur, alwaar men terecht 4 kan voor kaarten, cadeautjes, in formatie en catalogi. Op de vrijdagen 9, 16, 23 en 30 no vember en 7, 14, en 21 december is de kraam van 12.00 tot 20.00 uur aanwezig. Unicef heeft internati onaal een nieuwe campagne op gezet 'Nooit meer bang' voor het helpen van kinderen in conflict gebieden. Kinderen in Nederland zijn het meest bang voor spinnen of onweer, maaris het bekend dat de slachtoffers van mijnen en clustermunitie meestal burgers zijn en daarvan één op de vijf een kind is. Kindsoldaten worden meestal met geweld en/of door chantage geronseld en deze kinderen ma ken, zonder de aanwezigheid van v Unicef in deze oorlogsgebieden geen enkele kans op een mens waardig bestaan. Ook worden veel kinderen het slachtoffer van het noodgedwongen moeten vluchten vanwege oorlog in hun land. Bij deze vlucht verliezen ze vaak een of meer familieleden of raken ze gewond. Zonder de hulp van Uni cef is er ook voor deze kinderen geen toekomst. Voor meer informatie, ook voor spreekbeurten: www.kids/united. n.spreekbeurtectie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Dokter Monique van der Meer, de oprichter en een van de artsen van Dierenkliniek Zuidpias, viert zaterdag 27 ok tober het feit dat zij 30 jaar als dierenarts werk zaam is. In die jaren heeft ze veel veranderingen in de diergeneeskunde meegemaakt. Ondanks deze lange tijd, doet ze nog steeds met veel ple zier haar werk. Dokter van der Meer is in 1977 afgestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Na een aantal jaar, eerst als assistent dierenarts en later als dieren arts, in verschillende praktijken te hebben ge werkt, is ze in 1983 haar eigen praktijk in Etten Leur begonnen. Volgens Van der Meer begonnen alle dierenartsen in die tijd vroeg met een eigen praktijk, "ledereen probeerde of bij een bestaan de praktijk associé te worden of begon een eigen praktijk. Ik ben met een eigen praktijk begonnen, omdat ik me vaak niet kon vinden in de werkwijze van de bestaande praktijken. Ik vond dat daar te weinig aandacht aan de dieren, maar vooral ook aan de baasjes geschonken werd. Tegenwoordig vind ik het geven van voorlichting nog steeds een van mijn belangrijkste taken." Na de geboorte van haar dochter en een verhui zing naar de regio Rotterdam, werd het onmo gelijk om nog in Etten Leur te blijven werken. In eerste instantie nam Van der Meer waar voor ver schillende dierenartsen in de regio, maar al snel bleek dat er in Nieuwerkerk nog ruimte was voor een nieuwe dierenartsenpraktijk en op 1 januari 1995 opende Dierenkliniek Zuidpias haar deuren. "In begin van de jaren 90 hebben we een voor malige varkensboerderij aan de Verbindingsweg in Nieuwerkerk gekocht. We zijn in het woonhuis gaan wonen en de stal hebben we langzaam ver anderd in een dierenkliniek voor gezelschapsdie ren. We zijn begonnen met een wachtkamer in de hal en één behandel- en operatiekamer. Daarna is de kliniek steeds verder uitgebreid. We hebben van de garage de wachtkamer gemaakt en er is ook een aparte operatiekamer gekomen." Als snel werd ook het dierenartsenteam uitgebreid. Eind jaren 90 kreeg dokter van der Meer gezel schap van dokter Boerenkamp en in 2002 werd het team aangevuld met een derde dierenarts, dokter Esselink. Inmiddels zijn er in de praktijk ook vijf assistentes werkzaam. In de toekomst zal de praktijk volgens Van der Meer nog verder moeten uitbreiden. "In het voorjaar hebben we besloten om digitale röntgen- en echoappara- tuur aan te schaffen, dus hebben we meer ruimte nodig. We willen ons nog verder ontwikkelen om de patiënten nog beter te kunnen behandelen. Zo staat bijvoorbeeld een waterbad voor Hydro- therapie hoog op ons verlanglijstje." Dokter van der Meer heeft de afgelopen 30 jaar dan ook veel nieuwe ontwikkelingen in de diergeneeskunde gezien. "We kunnen de dieren steeds beter be handelen. Vroeger ging elk ziek konijn dood, terwijl we tegenwoordig relatief onschuldige aandoeningen, zoals blaasstenen, goed operatief kunnen verhelpen." Naast regulier dierenarts is Van der Meer ook ge diplomeerd homeopathisch arts. Alternatieve be handelwijzen nemen dan ook in de praktijk een belangrijke plaats in. "Zowel dokter Boerenkamp als ik zijn gespecialiseerd in homeopathie. Daar naast heb ik ook vanaf het begin samengewerkt meteen dierenfysiotherapeut, mevrouw Verton. Zij houdt zich de laatste tijd ook veel bezig met acupunctuur en hiermee hebben we erg goede resultaten bereikt. Met deze behandelwijzen bie den we meer dan de gemiddelde dierenartsen praktijk en de patiënten kunnen dit zeer waar deren." Door dit alles heeft Van der Meer een zeer afwis selende baan, die haar goed bevalt. "Doordatje veel verschillende dieren behandelt, is elke dag anders en dat is wat het spannend houdt." Dokter van der Meer hoopt dit werk nog een aan tal jaar te doen en ook haar patiënten kunnen haar nog lang niet missen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 27 oktober geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselex positie 'Knotwilgen bij Nooit Gedacht' te zien. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's Gravenweg 8 in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Buiten de open middagen zijn groepsbezoeken mogelijk; voor meer informatie: 0180-312228 of www.hvnweb. nl. De volgende open middag is zaterdag 24 november.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27