SP-STATENLEDEN VRAGEN BEVOLKING NAAR MENING OVER HERINDELING VOORBEREIDING OP WINTERSPORT: SKIGYMNASTIEK IN NIEUWERKERK teken JE DORP MIFIJWERKERK I BINGO IN CHRYSANTHEMUM ZESDE EDITIE NIEUWER- KERKS MUZIEKFESTIVAL IJSVRIJS POSTCODE LOTERIJ ORGELCONCERT MET JOHN PROPITIUS Algemene Beschouwingen: DIT JAAR ANDERS DAN ANDERS BIJ LONRADIO Nieuwerkerk aan den IJssel - In eerdere berichtgeving in de lokale kranten heeft men kunnen lezen dat de heer De Wit door omstan digheden de bingo niet meer kan organiseren, een teleurstelling voor veel oudere inwoners van Nieuwerkerk. In overleg met de heer De Wit wordt de organisatie nu overgenomen door medewer kers van het Zorgcentrum, wat betekent dat met ingang van don derdag 25 oktober om 14.00 uur er weer eenmaal per 14 dagen een grote bingo in het Zorgcentrum wordt georganiseerd voor iedere tweede en vierde donderdag van de maand. De toegang bedraagt €2,-, inclusief consumptie. Voor meer informatie: 0180-333 777. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Muziekfestival, een initiatief van Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk, beleeft dit jaar zijn zesde editie. Tijdens het muziekfestival wordt aan alle muziekgezelschappen uit Nieu werkerk de gelegenheid gegeven wordt, zich te presenteren. Gedu rende de hele maand november zullen er diverse concerten te be luisteren zijn. Dit jaar is gekozen voor het thema: 'De Vier Jaargetijden', een onder werp waar alle deelnemers goed mee uit de voeten kunnen. Door dat de optredens verspreid zijn over de periode van een maand, is het publiek in de gelegenheid meerdere concerten in het festival te gaan bezoeken. Het limonadeconcert staat gepland voor 2 november. Op 7 november is het literaire avond met een mu zikaal intermezzo. Het advocaat concert staat 9 november op het programma en 10 november is de avond van de grote ensembles, ofwel de Festivalavond. Een lezers debat met muzikaal intermezzo is gepland voor 15 november en ten slotte is op 18 november het kof fieconcert. Kaartverkoop voor alle concerten is bij Pianoworkshop (Kerklaan 45c): gedurende de openingtijden van de winkel, de Muziekschool (Schu- bertstraat 50): dagelijks van 13:30 -16:30 uur en voor zover voorra dig: aan de zaal, voorafgaand aan bet concert. Moordrecht/Nieuwerkerk aan den bssel - De IJsprijs van de Postcode Loterij is gevallen in Moordrecht °P wijkcode 2841 en in Nieuwer kerk op wijkcode 2913. 'n Moordrecht kunnen de win aars van 20 oktober tot 4 no vember hun beker ijs ophalen bij Videoland aan de Kerklaan 10. De winnaars in Nieuwerkerk kunnen 'n dezelfde periode bij de Primera ln winkelcentrum Dorrestein hun Pr'js ophalen. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 Van Aelst: "Als ik niet weet wat hier leeft, kan ik geen goede beslissing nemen." Door Elias van der Plicht Nieuwerkerk - De SP-fractie van de Provinciale Staten reisde in de afge lopen weken door de regio om inwoners te enquêteren over de diverse gemeentelijke herindelingen. Zaterdag stonden de statenleden Lies van Aelst en Wiel Senden samen met enkele vrijwilligers in winkelcentrum Reigerhof. Nadat de SP eerder onder meer in Waddinxveen, Boskoop en Moor drecht de burger opzocht, was de partij dit weekeinde in Nieuwer kerk te vinden. In deze gemeente wordt op dit moment een plaatse lijke afdeling van de SP opgericht. Lydia Reicher vertelt dat het op richtingsproces naar behoren ver loopt: "Op dit moment gaat het heel erg goed. Er is in Nieuwerkerk veel animo voor de SP. Als we vol doende capaciteit hebben, willen we bij de eerstvolgende verkiezin gen meedoen." Waar het zaterdag werkelijk om draaide, was de mening van de bewoners van Nieuwerkerk. Lies van Aelst legt uit waarom de sta tenleden met de bevolking over de herindelingen van gedachte wil den wisselen: "De SP-statenfractie moet aan het eind van dit jaar een beslissing nemen over de gemeen telijke herindelingen in de regio. Inmiddels hebben we gesproken met de lokale bestuurders, maar wij hebben nog niet gehoord hoe de inwoners over herindelingen denken. Om tot een goed stand punt te komen, wil de SP graag weten wat de mensen van de plannen vinden. Als ik niet weet wat hier leeft, kan ik geen goede beslissing nemen. Er is weliswaar een inwonerspeiling geweest in Nieuwerkerk, Zevenhuizen-Moer- kapelle en Moordrecht, maar daar voor was al besloten dat de fusie doorgang zou vinden." Van Aelst is niet onder de indruk van de inwo nerspeiling, waaruit bleek dat vele inwoners van Nieuwerkerk voor een samengaan met Moordrecht en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn: "Het was geen echte keuze voor de bevolking. De inwoners van Nieuwerkerk, Moordrecht en Ze venhuizen-Moerkapelle wilden uit angst met elkaar fuseren. Men is bang om anders opgeslokt te zul len worden door Gouda of door Rotterdam." "Een gedwongen herindeling die de inwoners wordt opgelegd, kan nooit de bedoeling zijn," vindt Van Aelst. Ze is bang dat de fusie zal leiden tot een verlies aan voor zieningen: "Maar als uit onze en quête blijkt dat de mensen graag een fusie willen, wie zijn wij dan om daar tegen te zijn. De SP is niet op voorhand tegen herindelingen. Het gaat erom dat de burger erbij betrokken moet worden." Ondanks dat Van Aelst van mening is dat de visie van de bevolking te weinig bij de herindeling wordt be trokken, is het haar opgevallen dat de inwoners in Nieuwerkerk beter geïnformeerd zijn over het proces dan in andere gemeenten in de re gio. "Hier zeggen de mensen niet dat ze er te weinig vanaf weten. In plaatsen waar ik eerder geweest ben, was dit wel het geval." Door Marlonne Willemsem Nieuwerkerk aan den IJssel - Van af eind september is de Gymnas tiek Vereniging Nieuwerkerk weer begonnen met de lessen skigym- nastiek. Sinds lange tijd is dit een elk jaar terugkerende cursus, die duurt van eind september tot eind maart. Het doel van de lessen is de deelnemers een zo goed mogelijke voorbereiding op de wintersport vakantie te geven, zodat het risico op ernstige blessures en natuurlijk ook spierpijn wordt verkleind. Er wordt aandacht besteed aan uit houdingsvermogen, maar ook aan souplesse en coördinatie. Elke les begint met een warming- up. Daarna wordt er, door middel van loop-, coördinatie- en grond- oefeningen, aandacht besteed aan de verschillende spiergroepen die met skiën en snowboarden gebruikt worden. De les eindigt met een cooling-down. Volgens instructeur Aad Gouw is het erg belangrijk om goed voorbereid op wintersport te gaan. "Wintersport is lichamelijk best zwaar, omdat je in principe zes dagen aan één stuk gaat sporten. Als je dan geen goede conditie hebt, is dat eigen lijk te veel van het goede. Er is dan een grote kans op overbelasting en blessures. Als je ruim van tevo ren begint te trainen, heb je een betere basisconditie en kan je li chaam de inspanning beter aan. Je hebt ook meer plezier in het skiën of snowboarden, omdat je minder snel moe bent en meer zelfver trouwen hebt. Het rendement van je vakantie is, met een goede voor bereiding, dus veel hoger." De deelnemers aan de lessen zijn erg enthousiast. Het merendeel doet al een groot aantal jaren mee. Een goed voorbeeld hiervan zijn de heer en mevrouw Holm. "We gaan al meer dan 10 jaar naar de skigym- nastiek en merken duidelijk het verschil, als we op wintersport zijn. Daarnaast is het ook heel belang rijk om te blijven bewegen als je ouder wordt, dus doen we elk jaar weer mee." De lessen zijn dan ook voor iedereen van 17 tot en met 77 en er wordt rekening gehouden met het individuele conditieniveau van de deelnemers. Daarnaast kun nen ook niet wintersporters aan de lessen meedoen. "Bewegen is immers voor iedereen gezond." De skigymnastiek wordt gegeven op maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur in de sportzaal aan het Kroonkruid. Voor meer informatie: www.ngv-nieuwerkerk.nl of 010- 2020191. Nieuwerkerk aan den IJssel - Er worden dinsdag 30 oktober om 14.15 uur op de gevel van het Raad huis enkele grote schilderingen onthuld. Hierop zijn bouwkundige zaken uit het Oude Dorp te zien zoals gevels, ramen, deuren, gevel versieringen, steengebruik et ceta- ra. Dit bijzondere project kwam tot stand door samenwerking van de Historische Vereniging Nieuwer kerk aan den IJssel (HVN), de mid delbare scholen Comenius en TVO en de Nieuwerkerkse kunstenares Agnes den Hartogh. De brugklasleerlingen werden in groepjes van zes door HVN-Dorps- gidsen geleid naar plaatsen waar mooie schetsen gemaakt konden worden. Direct aansluitend werk ten ze deze op school uit onder lei ding van Agnes den Hartogh. Het resultaat wordt aan de gevel van het raadhuis bevestigd en zal op 30 oktober op spectaculaire wijze worden onthuld. Deze schilderin gen laten zien hoe met betrekke lijk eenvoudige middelen kunst in de openbare ruimte kan worden vorm gegeven. 'Teken je dorp' was een onderdeel van het Rondje Cultuur waarbij alle brugklasleerlingen kennis maak ten met culturele instellingen en culturele mogelijkheden in Nieu werkerk. Naast de HVN/het Oude Dorp waren dat de bibliotheek, de muziekschool en moderne dans. pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - De or gelcommissie van de Gereformeer de kerk organiseert voor zaterdag 17 november om 20.15 uur in de kerk De Lichtkring aan de Dreef 1 een orgelconcert met John Propi- tius die een programma zal bren gen van psalm-en liederenimpro- visaties en verzoeknummers. De toegang bedraagt 7,50. Op 26 januari 2008 komt, voor de tweede keer, het grote gemengde koor Deo Cantemus uit Rotterdam onder leiding van Cor de Haan. De opbrengst van dit concert is be stemd voor het Hospice en voor het onderhoud van het orgel. Op zaterdag 7 juni komen Jan Vay- ne en Martin Mans; voor dit optre den zijn al kaarten te bestellen. Op zaterdag 15 december komt Martin Mans opnieuw, maar dan met het koor De Gouwestem uit Waddinxveen voor een kerstcon cert. Ook hiervoor zijn al kaarten te bestellen. Voor meer informatie en reser veren: d.meijerink@casema.nl of 0180-321207. i: I Nieuwerkerk aan den IJssel - De Lokale Omroep is bij de algemene beschouwingen van de gemeen teraad, welke worden gehouden op dinsdag 30 oktober. In deze beschouwingen wordt door de raadsfracties gereageerd op de plannen van het College van Bur gemeester en Wethouders voor de komende periode 2008 -2011. Voor deze dag heeft de LON een speciaal radioprogramma: vanaf 's middags wordt van 15.00 uur tot ca 17.45 uur direct vanuit de raadszaal de algemene beschou wingen van de fracties en het antwoord van het college uitge zonden. Vanaf ongeveer 17.45 uur tot 19.30 uur zendt de LON deze keer een speciale uitvoering uit van LON's INFO uur met toe lichtingen, interpretaties en in terviews over de beschouwingen, waarbij de plaatselijke politieke prominenten Jan Hordijk, Joost van leperen, Cora Kuijvenhoven, Maarten Molenaar te gast zullen zijn. Vanaf ongeveer 19.30 uur vervolgt de LON de uitzending met de directe gebeurtenissen in de raadszaal. Aansluitend wordt die avond de reguliere raadsver gadering uitgezonden tot 23.00 uur. Op de agenda staat onder andere het voorstel tot vaststel ling van het herindelingsontwerp om te komen tot één gemeente. Ook de gemeenteraden van Ze venhuizen-Moerkapelle en Moor drecht vergaderen deze avond over hetzelfde agendapunt. Zaterdag 27 oktober vindt een "warming-up" voor de algemene beschouwingen plaats in de stu dio van de LON. Het team van LONactueel en de raadsleden Ri- neke Valk (VVD), Gerth Westmaas (CU/SGP), Theo Edel (CDA), Arjen Hazelebach (PvdA) en Paul van Drenth (GBN) gaan dan 's mor gens van 11-12 uur in debat over de huidige ontwikkelingen en de plannen van de Gemeente voor de komende periode 2008-2010. ledereen die zelf ook een inbreng wil hebben in het debat op zater dag of in de bijzondere interac tieve uitzending op 30 oktober, kan vragen en/of opmerkingen mailen naar info@lonradio.nl. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de kabelkrant in Nieuwerkerk aan den ijssel zijn de uitzendingen live te beluisteren. i

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29