NEDERLAND LEEST, OOK IN MOORDRECHT NIEUWE MATERIALEN EN ANDERE INDELING MOORDRECHT VERLIEST RECHTS- TAAK OVER 'WITTE SCHUUR' GESLAAGDE PROMOTIETOUR VEG POLITIE BERICHTEN moordrecht KERKDIENSTEN 28 OKTOBER MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING MMMM, OLIEBOLLEN BLUESNACHT Veel pionnen voor vestiging Moordrecht von bibliotheek De Groene Venen Raad van State - uitspraak BEDRIJFSINBRAAK VERKEERSONGEVAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 pagina 31 Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. H. Schipaanboord; 14.30 uur ds. G.C. de Jong. Ontmoetingskerk 10.00 uur mw. Ds. N. Hoeksel. Inloop- en telefonisch spreek uur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad,nl info@stichtingkwadraad.nl Een Theo Thijssenplein in de bibliotheek. Door Mariska van Bommel Moordrecht - In Bibliotheek De Groene Venen gaf wethouder Ron Gast zaterdag het startsein voor de actie Nederland Leest. Moordrecht - Stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht organiseert voor woensdag 31 oktober haar jaar lijkse oliebollenactie. De opbrengst is bestemd voor diverse projecten in Roemenië. De verkoop start om 9.00 uur in de hal van de Dorpskerk aan het Kerkplein 12. Tevens gaan rond dit tijdstip vrijwilligers op pad voor verkoop bij fabrieken en bedrijven. Vanaf 18.00 uur worden de oliebol len huis-aan-huis aangeboden voor verkoop. Voor meer informatie: www.shrmoordrecht.nl. Moordrecht - In Eet- Bluescafé East End aan het Oosteinde 7a wordt voor zaterdag 27 oktober vanaf 19.30 de tweede Moordrechtse Bluesnacht georganiseerd met optredens van Jackie D, een driemansformatie die rustige slowblues tot stevige rocka billy blues speelt (www.jackied.nl); de Paul Robbert Band met relaxte 'crossing blues' (www.paulrobbert. com); Vinnie's Vice, een gitaar-ge oriënteerd power trio met progres sieve blues (www.vinniesvice.nl) en tot slot de Italiaanse bluesforma tie Morbius, een onvervalste funk bluesband die garant staat voor een feestelijke afsluiting van dit festival. Deur open om 19:00 uur; de toe gang bedraagt (in de voorverkoop) €12,50 en €15,- op de avond zelf. Voor meer informatie: www.eas- tendmoordrecht.com of 0182- 374957. De stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) organiseert de campagne Neder land Leest voor de tweede keer. In het hele land kunnen leden van de bibliotheek gratis het boek 'De Ge lukkige Klas' van Theo Thijssen op halen, zolang de voorraad strekt. Wethouder Gast opende de cam pagne in Moordrecht: "Het boek 'De Gelukkige Klas' is een boek uit 1926. Het is al door veel mensen gelezen. Ik heb het zelf als klein jochie ook gelezen." Wethouder Gast opende ook het Theo Thijs senplein in de bibliotheek. Daarna las hij een stukje voor uit het boek, dat gaat over de bibliotheek in de klas. "Dat leek me wel zo leuk", al dus Gast. "Lezen begint bij kinde ren. Het begint met voorgelezen worden en het eindigt ook weer met voorlezen. Daartussen zit een leven lang lezen." Aanwezig in de bibliotheek waren leden van de twee leeskringen die Moordrecht telt. Zij namen de eerste boeken in ontvangst. Tegelijkertijd was er in de Moor drechtse bibliotheek een foto-ex- positie te zien van de steenplaats 'Usselvrucht' in Moordrecht. Hon derd jaar geleden waren er nog 32 steenbakkerijen in dorpen langs de Hollandsche IJssel. Veel kin deren moesten hier onder barre omstandigheden werken. Elly van Gelderen-Kasbergen bewerkte de verhalen met wat fantasie tot de belevenissen van een 11-jarige tweeling, Hein en Jonna, tussen 1870 en 1920 tot het boek 'Hein en Jonna van de Steenplaats, kinder arbeid langs de Hollandsche IJssel'. "Het boek van Theo Thijssen stamt ook zo ongeveer uit die tijdsperio de, dus wij vonden het wel toepas selijk om dit samen te laten vallen", vertelt Désirée Zonderop, manager van de bibliotheek. Er zijn foto's en passages uit het boek opgehan- Foto-expositie van steenplaats De Usselvrucht. gen. Voor het expositiebord liggen wat steentjes uit de Hollandse IJs sel. Ook zijn er oude lesmaterialen uitgestald in vitrinekasten. Som mige materialen zijn geleend van het historisch centrum Ons Ver leden uit Zevenhuizen, zoals een leesplankje en een landkaart van Zuid-Holland. De campagne Nederland Leest en de expositie duren beide tot en met 16 november. Moordrecht: "Weten jullie welk feestje we vieren in de biblio theek?" Een moeilijke vraag voor de nog jonge leerlingen van de basisschool die op bezoek is in bibliotheek De Groene Venen in Moordrecht. De vraag wordt ge steld door Loes Kamer, sinds kort medewerker informatie en advies in Moordrecht. Zij vervangt Désirée Zonderop, zij is vestigingshoofd in Moordrecht geworden sinds Ria Kroondijk deze functie is gaan ver vullen in Waddinxveen. Na enig aarzelen kwam het juiste antwoord: "Het is kinderboeken week." Sub Rosa, het thema van de kinderboekenweek in 2007 was wel wat hoog gegrepen voor de kinderen maar naar de presentatie over geheimen werd ademloos ge keken. Naast Loes, Anita en Désirée, de betaalde krachten in Moordrecht, zijn er nog vele vrijwilligers werk zaam bij de bibliotheek. "Een heel Den Haag/Moordrecht - De ge meente Moordrecht moet op nieuw bekijken wat er moet ge beuren met een illegale schuur bij een huis aan de Prins Bernhard- strsat. Dat heeft de Raad van Sta te afgelopen week bepaald. De gemeente gaf de eigenaar eerder opdracht om de schuur te slopen. De rechtbank in Den Haag was bet daarmee eens. Maar volgens de Raad van State hebben de ge meente en de Haagse rechtbank liet ingezien dat de schuur mo gelijk legaal kan worden. De wet schrijft dan voor dat niet zomaar opdracht gegeven kan worden tot sloop. Voigens de Raad was het nieuwe bestemmingsplan Moordrecht West al van kracht toen de eige naar te horen kreeg dat de schuur weg moet. Maar met dat bestem mingsplan is iets vreemds aan de band, zegt de Raad, omdat het enerzijds de schuur toestaat en anderzijds niet. De gemeente is er volgens de Raad niet in geslaagd om hiervoor een verklaring te ge ven. De handelwijze van de gemeente was ook om een andere reden omstreden. De schuur staat er na melijk al 30 jaar. Tussentijds gaf de gemeente echter een andere bestemming aan een deel van de tuin waarop de schuur staat, om zo een achterpad achter de tui nen te realiseren. Maar de daar voor benodigde grond is nooit aangekocht en de aanleg van het pad is ook nooit doorgegaan, omdat daaraan geen behoefte was in de buurt. Toen de eigenaar zijn schuur enkele jaren geleden grondig vernieuwde, dacht de ge meente een kans te zien om op te treden. Maar de Raad heeft daar nu dus een stokje voor gestoken. De ge meente zal met hele sterke argu menten moeten komen om de schuur toch weg te krijgen. vast bestand van zo'n twintig vrij willigers, die het al jarenlang erg leuk vinden om een bijdrage te le veren. Ik vindt het erg belangrijk om zo snel mogelijk alle vrijwilligers goed te leren kennen." Aldus Dési rée Zonderop. Zij is twaalf jaar vrij williger geweest bij de bibliotheek in Zevenhuizen. Op een gegeven moment is zij gaan studeren omdat zij van deze hobby haar werk wilde maken. Na drie modules te hebben doorlopen met stageuren in Zeven huizen, is zij gaan werken als hoofd uitleen bij de 3B-Bibliotheek, waar zij haar studie afgerond heeft. Sinds april 2007 is zij begonnen als mede werker informatie en advies bij de bibliotheek in Moordrecht naast haar baan in de 3B-Bibliotheek. Door de fusie van zes bibliotheken naar Bibliotheek De Groene Venen en de daarop volgende 'stoelen dans' is er snel een plek vrij geko men op de functie van vestigings hoofd. Désirée: "Hoewel ik nog maar kort aangesteld was als mede werker informatie en advies vond ik het toch een hele uitdaging en heb ik gesolliciteerd op deze functie." Loes Kamer vervult de functie me dewerker informatie en advies bij de bibliotheek in Reeuwijk en wilde graag extra uren werken. Nu werkt zij bij beide bibliotheken. Dat be tekent in deze periode een drukke tijd. Bij beide bibliotheken komen vele kinderen op bezoek in het ka der van de kinderboekenweek, dat vergt een hele goede planning. Désirée heeft een aantal plannen voor de bibliotheek die binnen kort uitgevoerd gaan worden. Er komt een hele nieuwe indeling en vooral de jeugdafdeling zal daarbij aandacht krijgen. Er komt ook een nieuwe kast, net als in de andere bibliotheken van De Groene Venen, speciaal voor laaggeletterdheid. Désirée Zonderop: "Hier komen boeken in die in sommige gevallen speciaal herschreven zijn met korte zinnen en minder moeilijke woor den. Er zijn ook meeleesboeken, hierbij zit een CD met de gesproken tekst zodat gelijk meegelezen kan worden en zo kan er dan geoefend worden. Soms staat alleen het eer ste hoofdstuk op de CD, om even de smaak te pakken te krijgen en dan zelf verder te kunnen lezen. Op deze manier proberen we het lezen extra te stimuleren." lokten de kinderen naar buiten. Daar kregen ze een ballon en uitnodiging voor het jaarlijkse kin derfeest van VEG in 't Goudse op zaterdag 27 en zondag 28 ok tober in gebouw de Schakel aan het Oos teinde 27. Zaterdag is het voor de kinde ren vanaf 10.30 uur genieten van zingen, dansen, toneel, een talentenshow, samen eten, knutselen en spel letjes doen. Zondag is er een ge- zinsdienst waarin poppentheater Arcanta de voorstelling 'Geen Pro bleem!' gaat spelen. Voor meer informatie: 0180- 682997/0182-375075. Moordrecht - Er trok zaterdag een bonte stoet door Moordrecht. Leden van Volle Evangelie Ge meente in 't Goudse brachten op levendige wijze de komende kin derdagen onder de aandacht. Auto met muziek en geluid, een vrolijk versierde kar en de vele ballonnen Moordrecht - Tussen donder dagmiddag 18 en de nacht van vrijdag 19 oktober is op de West- baan ingebroken in een contai ner van een bedrijf. Men heeft de container opengebroken en goederen zoals gereedschap, kabels en ander werkmateriaal. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Moordrecht - De politie heeft op zaterdag 20 oktober, rond 03.55 uur, hulp geboden bij een aanrij ding op de Schielands Hoge Zee dijk. Een auto met daarin drie in zittenden reed in de richting van Moordrecht toen deze door nog onbekende reden van de weg raakte, over de kop sloeg en in het riet aan de IJsselzijde terecht kwam. De inzittenden, mannen van 19, 21 en 23 jaar uit Moor drecht, raakten gewond en zijn in ambulances naar het zieken huis gebracht. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval. De auto is getakeld en de verkeers dienst zal de auto op de techni sche staat onderzoeken.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31