SGP LOOPT VOORUIT OP EVALUATIE CAMERATOEZICHT SLIKKEN OF STIKKEN? VAN DER MEER: "DE DRUIVEN ZIJN ZUUR" Moordrecht Waddinxveen Zevenhuizen-Moerkapelle Boskoop Stroom van zienswijzen bewoners Touwbaan Reactie Gouda valt verkeerd in Moordrecht THEMADEBAT MET CDA-PARTIJVOORZITTER VAN HEESWIJK D66 BLIJ VERRAST OVER BETROKKENHEID pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 Door Natasha Qualm Moordrecht - De heer van der Linden (SGP) nam het initiatief om de proef met het came ratoezicht te bespreken naar aanleiding van signalen van inwoners, dat met het plaatsen van de camera's de problemen zich verschui ven. De situatie aan de Kerklaan was hierbij de directe aanleiding. "Wij verwachten wat dat betreft van het college meer daadkracht," aldus de heer van der Linden. In zijn betoog pleitte de heer van der Linden ervoor om niet te wachten tot een evaluatie van het cameratoezicht over enkele maan den. In plaats daarvan stelde hij voor om nu al aanpassingen te maken in de plaatsing van de camera's. Hij werd daarin gedeeltelijk onder steund door de heer van Tilborg (VVD). "Dit jaar hebben wij tot cameratoezicht besloten. Op de plekken waar de camera's op gericht staan daar werkt het, maar waar verplaatst de overlast zich naar toe?" De heer van Tilborg zette zijn vraagtekens bij de effectiviteit van het cameratoezicht. "Ik denk dat in overlastsi tuaties andere vormen van toezicht uiteinde lijk veel effectiever zouden zijn. In dat kader zou ik veel liever zien dat we gewoon meer politiecapaciteit krijgen." Tegengas kwam er onder meer uit de richting van burgemeester Van der Meer. "De heer van der Linden kan natuurlijk helemaal niet zeg gen dat het college tekort schiet, want het college doet daaraan wat we kunnen. In een besloten vergadering met de politie wil ik u best nog eens uitleggen hoe we dat aanpak ken. Maar ik kan u vertellen dat er meer in de gaten wordt gehouden dan u denkt." Ook de heer Will (CDA) had voor zijn beide collega's een politieke opmerking: "Die camera's han gen er amper een maand. Laten we nu eerst eens de periode die we met elkaar hebben af gesproken afwachten en kijken wat dat voor effect heeft. Laten we op basis daarvan dan uitspraken doen." Hij voegde eraan toe dat het CDA al jaren roept om meer veiligheid op straat en een betere politie-inzet. "Al vier jaar lang krijgen we het antwoordt van het college dat niet de gemeente maar de korpsbeheerder hierover besluiten neemt." De heer Appelman (PvdA) ronde de discussie af. "Ik denk dat we het allemaal eens zijn over de urgentie van deze problematiek. We moeten geen won deren van cameratoezicht verwachten. Ik heb wel de indruk dat de politie er alles aan doet, met de mogelijkheden die ze hebben." Door Natasha Qualm Moordrecht - Twee bewoners van de Touwbaan maakten vorige week maandag tijdens de commissievergadering Ruimte lijke Ordening gebruik van het inspreek- recht. Zij maakten hun bezwaren kenbaar over het ingediende bouwplan wat vrijge geven was voor inspraak. De stedenbouw kundige ontwikkeling van de Oosteinde was door de commissieleden op de agenda gezet omdat hier nog vragen aan kleefden. Samen met de bezwaren van de twee in sprekers leidde dit tot een uitgebreide dis cussie over het bouwplan. Aan het begin van de vergadering gaf wet houder Oomen de stand van zaken weer. "Het college heeft het ingediende bouw plan vrijgegeven voor inspraak. Op dit mo ment hebben we 24 zienswijzen ingediend gekregen, waarvan een aantal ondertekend zijn door meer dan een persoon. Alleen al van Touwbaan 1 hebben alle 18 bewoners meeondertekend. Dat is een groot aantal." Om deze reden en de grote betrokkenheid van de commissie deed wethouder Oomen voorafgaand aan de discussie al de toezeg ging aan de commissie om alvorens het col lege een definitief besluit neemt over het bouwplan, het plan eerst nog eens in de commissie Ruimtelijke Ordening te bespre ken. "Wat mij betreft kan dat zowel inhou delijk als procedureel," aldus wethouder Oomen. Ondanks deze toezegging van de wethouder viel er nog genoeg over dit on derwerp te bespreken. Ad Verloop was een van de bewoners van de Touwbaan die het woord nam. "Als voorzitter van de vereniging van eigenaren vertegenwoordig ik hier 18 huishoudens. Wij zijn niet tegen bebouwing op het ter rein van de voormalige verffabriek, maar in deze vorm vinden wij het onacceptabel. Het geplande gebouw is te massaal en past niet in de bestaande bebouwing. Het is voor ons een aantasting van het dorpse ka rakter. En het dorpse karakter zou samen met de ontwikkeling van het gebied en de welstandsnota de uitgangspunten moeten zijn voor een bouwplan en niet de toeval lige aankoop door een projectontwikke laar." Beide insprekers gaven ook aan het heel vervelend te vinden dat de bewoners uit de directe omgeving niet betrokken zijn geweest bij de aanloop van dit bouwplan. "Afgelopen september kregen we tijdens een informatieavond van de projectontwik kelaar geen schets maar een vastomlijnd plan te zien waar de afgelopen drie jaar blijkbaar hard aan was gewerkt, in, zoals de projectontwikkelaar het zelf noemde, goede samenwerking met de gemeente Moordrecht. Aan de bewoners werd niets gevraagd. Sterker nog en velen zullen dat beamen, op het moment dat wij vroegen wat is de gemeente van plan, werden wij steeds geconfronteerd met de voortzet van lintbebouwing in Touwbaanfase 2." De in sprekers deden de commissie het voorstel om nog eens te kijken naar het eerdere schetsontwerp van touwbaanfase 1, waar sprake was van lintbebouwing, om vervol gens met redelijke alternatieven te komen. Tevens deden ze een krachtig pleidooi om hierbij de bewoners te betrekken. Stevige uitspraken kwamen ook van de kant van de heer de Koning (BM). "Ik vind de hele procedure iets hebben van slikken of stikken. Weer is verzuimt om eerst te praten met de inwoners. Er ligt nu een plan dat niet gedragen wordt, zeker niet door de direct omwonenden. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan Oosteinde heb ben we afgesproken dat in dezelfde stijl, noem het lintbebouwing, het resterende gedeelte bebouwd zou worden. Wat nu gepresenteerd wordt is niet karakteristiek. Zeker niet met de directe omgeving. Ik stel voor om het overleg met de direct omwo nenden te openen en te kijken waar het plan aangepast kan worden." De SGP deed het voorstel om de huidige ontwikkeling stop te zetten en de normale bestemmings planprocedure te doorlopen. De heer van der Wolf (VVD) gaf aan nu al een paar keer gehoord te hebben dat bij de besluitvor ming van Touwbaan 1 er schetsen zijn ge presenteerd waarbij hij het idee heeft dat mensen die in Touwbaan 1 een huis heb ben gekocht daar een fout beeld bij heb ben gehad. Wethouder Oomen besloot de discussie met de herhaling van zijn eerdere toezegging. "Wat aan orde is dat we een formele aanvraag hebben gekregen van de ontwikkelaar. De gemeente kan hierop re ageren door het te weigeren of het toe te staan. Hier zal het college iets mee moeten doen. Ik zeg toe, ook gezien de reacties, dat voordat het college hier een definitief besluit over neemt wij de commissie zullen raadplegen. Waarbij wij natuurlijk als col lege de opmerkingen die in de zienswijzen zijn gemaakt zullen meewegen." Door Natasha Qualm Moordrecht - Burgemeester van der Meer stak zijn verontwaardiging afgelopen donderdag tijdens de commissievergadering niet onder stoelen of ban ken. Tijdens de bespreking van de voortgang van de fusie kwam de brief aan orde die toegezonden was door de gemeente Gouda als reactie op het rap port 'de Knoop Ontward'. In de brief meldt de gemeente Gouda 'de door de gemeente Moordrecht gevolgde procedure in hoge mate te betreuren'. Gemeente Gouda stelt in haar brief dat de gemeente Moordrecht nooit in is ge gaan op een uitnodiging van de gemeente Gouda voor een overleg over de omgang van het gebied in de Gouweknoop. Verder beticht Gouda de gemeen te Moordrecht van een eenzijdige belichting van de situatie: "Daar waar ons college zich bereid toonde het door Gedeputeerde Staten gevraagde overleg, over de omvang van het over te dragen gebied in de Gouweknoop te voeren, bleef een reactie uwerzijds uit maar werd tegelijkertijd op een eenzijdige wijze en met een unilaterale opdracht een adviesbureau gevraagd het Moordrechtse standpunt te onder schrijven en, waar mogelijk, te onderbouwen. Het rapport beoordeelt de ruimtelijke ontwikkelingsmo gelijkheden op het grondgebied van Gouda vanuit het principe 'over u, maar zonder u'." In de brief con cludeert gemeente Gouda: "Wij ervaren het uitblij ven van een antwoord op onze brief en het genoem de rapport in de eerste plaats als een voorbeeld van de ontbrekende bereidheid van uw regiogemeente tot samenwerking inzake de oplossing van een door de betrokken gemeenten onderschreven problema tiek van de centrumgemeente." Burgemeester van der Meer gaf tegenover de com missieleden aan uit de reactie van de gemeente Gou da op te maken dat de druiven zuur zijn. "Wij heb ben het voornemen om in ieder geval niet op zo'n dergelijke toon te antwoorden. Wij willen in overleg met de heren die ons ook geadviseerd hebben een brief opstellen," aldus burgemeester van der Meer. "Ik vind vooral de eerste bladzijde van de brief van de gemeente Gouda tendentieus. Gouda zegt dat er geen overleg is geweest. Dat wil ik met kracht be strijden. Dat is wel gebeurd en daar is ook een ver slag van. Dat verslag zullen wij ook naar de provincie sturen. Het zal ook naar alle partners gaan, want dit is gewoon te gek voor woorden." Regio - CDA-afdeling Zoeter- meer organiseert met steun van de afdelingen Lansingerland, Leidschendam-Voorburg, Pijnac- ker-Nootdorp en Waddinxveen een openbaar themadebat over "Participatie - Meedoen aan de samenleving" op dinsdagavond 6 november in Partyboerderij 'In de Drie Hooibargen' te Zoetermeer, aanvang 20.00 uur. De nieuwe landelijk CDA-partijvoorzitter Peter van Heeswijk verleent hier aan medewerking. Ook zijn er gastsprekers van de CNV vakcen trale, dagelijks bestuurslid Yvon van Houdt en namens de werk gevers voorzitter Johan Burger van de ondernemersvereniging RVOZ te Zoetermeer. De aanwe zigen krijgen volop gelegenheid met de prominente sprekers in discussie te gaan over het zeer actuele thema. Het debat is een unieke gelegenheid om van de standpunten van het CDA, de vakbeweging CNV en de werk gevers RVOZ over het betrekken van mensen bij de samenleving kennis te nemen. Waddinxveen - Afgelopen vrij dag waren raadslid Yvonne van Went en de duo-raadsleden Fatima Kalai en Peter Rubeling namens de afdeling D66 Wad dinxveen op de weekmarkt aan wezig. Bezoekers van de markt werd hun mening gevraagd naar een aantal mogelijke fusievarian ten met Boskoop, Rijnwoude en Moerkapelle. Daarnaast werd de bezoekers hun mening gevraagd naar een eventuele grenscorrec tie met betrekking tot 't Weegje en Distripark Doelwijk ten gun ste van Gouda en een inwoners enquête over deze materie. De fractieleden van D66 kwamen tot de conclusie dat niet alleen bij het college van B&W en de raads leden, maar ook de inwoners van Waddinxveen zeer betrokken zijn bij deze vragen. De discus sies op de markt laaiden soms hoog op. Opvallend was hierbij dat veelvuldig de vraag werd ge steld waarom er niet naar Gouda werd gekeken. Sommige Wad- dinxveners meenden dat daar veel 'oud zeer' aanwezig is, on der andere omdat Waddinxveen al veel heeft bijgedragen aan voorzieningen in Gouda. En Gou da heeft al 'half' Waddinxveen, dat wil zeggen Bloemendaal, opgeslokt. Veel Waddinxveners gaven bij D66 aan zelfstandig te willen blijven of zich meer te willen richten op de Zuidpias- poldergemeenten. De moge lijke grenscorrecties met Gouda bleken voor niemand bespreek baar te zijn. Bijna alle geënquê teerden willen een inwonersen quête. Men stelde daarbij wel de voorwaarde dat men voorat heel goed geïnformeerd wilde worden over alle voor- en nade len van een fusie, zodat men op basis daarvan een weloverwogen keuze kan maken. Óp deze-p^jin^olitieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 32