GEZONDHEIDSCONTROLE VOOR 50-PLUSSERS 10E EDITIE YSSELPUNK genda STREEKGENOTEN LOPEN AMSTERDAM MARATHON I REGIO ZWEMMEN MEDAILLEOOGST VAN VLIET IN GORKUM JEUGDVOETBAL WSE PUPILLEN WINNEN VOETBAL MEISJES MEISJES DOOR IN DE BEKER KORFBAL GROTE TELEURSTELLING VOOR IJSSELVOGELS Al Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 pagina 35 4 Zevenhuizen - Binnen twintig minuten een deskundige controle op vijf belangrijke punten voor een goede gezondheid, dat is mogelijk met de health Check voor 50-plussers. Meer dan honderd apotheken en andere locaties in Nederland gaan er binnenkort aan deelnemen; het Groene Kruis in Zevenhuizen is er één van. Op 1 en 2 november en 7 en 13 december is er een professionele verpleegkundige aanwezig bij het Groene Kruis aan de Dorpsstraat 75 om de test af te nemen. Van de deelnemer worden onder andere gewicht en lengte vastgesteld en wordt de zogenaamde body mass index berekend. Verder worden bloeddruk en longinhoud geme ten. Aan de hand van een prikje in de vingertop wordt ook het glu cose- en cholesterolgehalte geme ten. Discretie verzekerd Aan het einde van de check krijgt iedere deelnemer alle waarden en uitslagen. Een uitgebreide toelich ting over de meetwaarden en hoe men die moet lezen, zit erbij. Plus een deskundig advies van de ver pleegkundige als er op bepaalde onderdelen iets te verbeteren valt. Dat kan bijvoorbeeld betrekking hebben op lichaamsbeweging en voeding. Het onderzoek vindt ano niem plaats. Of de uitslag wel of niet met de huisarts wordt bespro ken, bepaalt de deelnemer zelf. Maak een afspraak De health Check is bedoeld om tij dig een eventueel verhoogd risico op hart- en vaatziekten op te spo ren. Belangstellenden kunnen zich via internet (www.50pluscheck. nl) aanmelden en dan meteen zelf een datum en tijdstip aanvinken die hun het beste uitkomt. Deelnemen De kosten van de health Check bedragen €25,-. Verzekerden van Zilveren Kruis Achmea, dat het initiatief hiertoe nam, krijgen op vertoon van hun verzekeringspas een korting van 40 procent. Dat geldt ook voor mensen die dit jaar een Unie KBO polis afsluiten, die krijgen achteraf 10 euro te ruggestort. Voor meer informatie en het maken van een afspraak: www.50pluscheck.nl. Regio - Er werden zeer goed tij den gelopen tijdens de Amsterdam Marathon van zondag 21 oktober. Bij de heren werd gewonnen door de Keniaan Emmanuel Mutai (29) in 2.06.29. Een tijd die 9 seconden boven het parcoursrecord van Haile Gebrselassie uit 2005 ligt. Bij de da mes was de Keniaanse Magdaline Chemjor (28) de snelste in 2.28.16. Ook diverse streekgenoten trokken de hardloopschoenen aan om tot een zo goed mogelijke tijd te ko men. De marathon werd gelopen door onder andere Joop Kamer (PAC): 4.11.33, Michel Oude Essink (Nieuwerkerk): 4.18.13; Moses Sou- mokil (Moordrecht): 4.52.53 en Peter van Ingen (Waddinxveen): 4.30.31. Voor de halve mara thon gingen op Herman de Haan (Nieuwerkerk): 1.49.27, Conja de Lange (PAC): 1.50.12, Herman Jut (Nieuwerkerk): 1.51.37; Chris Jan sen (Nieuwerkerk): 1.51.57, Carla Et- tema (PAC): 1.57.55, Sjaak de Graas 1.44.37, Arnout Palsgraaf (PAC) 1.52,49, Peter van der Bas (PAC) 1.55.17, Gert van der Heiden (Moor drecht): 1.58.43, Willem Heuvel man (Waddinxveen): 1.33.49, Siebe de Bruin (Waddinxveen): 1.46.21, Reinier van der Leden (Waddin xveen: 1.55.59 en Marloes Rombout (Waddinxveen): 2.23.46. Nieuwerkerk aan den IJsssel/ Gorkum - De zwemmers en zwemsters van Van Vliet Bar racuda namen dit weekend uit Gorkum maar liefst 32 medailles mee naar Nieuwerkerk. Boven dien werden diverse persoon lijke records verbeterd. Merel Barendregt, Denise Boereboom, Lauran Cornax, Robert de Gruijl, Amber Jansen, Sabine Lina, en Romee Rickert wonnen hun af standen en kregen twee gouden madailles omgehangen. Met diverse tweede en derde plaat sen zwommen Sander de Gruijl, Mark Hensen, Anshel Hofstede, Floyd van Hoof, Thommy Nickel, Amber Reijm, en Lisa Petersen, naar behoren. Ten slotte ver overde Marijke Kommers een tweede plaats. Iris Barendregt en Roan Hagebeek behaalden een derde plaats. Opzienbarend was ook het aantal persoonlijke records. Maar liefst 41 persoon lijke tijden werden verbeterd. Kaylee Mank, Marijke Kommers, Sabine Lina en Amber Jansen deeden dat met respectievelijk 10, 9, 8 en 6 seconden. Waddinxveen - B1 verloor van Ze venhoven met 3-2. Het was duide lijk te zien dat WSE B1 weinig traint en mist daardoor veel scherpte en goed samenspel. Het verlies was terecht. In een sportieve wedstrijd tegen Spirit uit Ouderkerk aan den IJssel heeft C1 punten laten liggen. Na de 1-0 achterstand maakte Gert- Jan de Bruin nog de gelijkmaker, maar nog voor rust kwam Spirit op een 3-1 voorsprong. Na rust pro beerde WSE de aansluitingstreffer te maken. Dit lukte niet en Spirit liep uit naar een 4-1 voorsprong, wat tevens de eindstand was. E1 speelde een oefenwedstrijd te- Nieuwerkerk aan den IJssel - Okto ber is feestmaand in Taverna. Het jongerencentrum bestaat 30 jaar en dat wordt gevierd! Zaterdag 27 oktober wordt in het kader van bet 30-jarig bestaan de 10e edi tie van Ysselpunk georganiseerd. Aan de bands New Reality, Uri- nesane, de Druipers, the Freckles en Scotch de eer om de naam van Ysselpunk hoog te houden. De avond begint om 20.00 uur; de toegang bedraagt €1,-. Kroegavonden in Taverna Woensdagavond 24 en 31 okto ber én vrijdagavond de 26e is het kroegavond. Elkaar ontmoeten, muziek luisteren, biertje drinken en een potje dammen of schaken. °e kroeg is op woensdag geopend van 20.30 tot 23.00 uur en op vrij dag tot 0.30 uur. Straatvoetbaltoernooi in de herfstvakantie Dit toernooi wordt georganiseerd voor donderdag 25 oktober om 1L0O uur op het speelveld naast De Bron. Deelname bedraagt '0,50. Aanmelden vanaf 10.30 uur "ij begeleider Allard van Stichting ■leugdwerk. ^verdediging voor meiden vrijdagmiddag 2 november gaat de cursus 'zelfverdediging voor meiden' van start in de gymzaal aan de Rijskade met docente Mo sque Jankowski. Er zijn nog een Paar plekken over. Deze cursus, georganiseerd door Jeugdwerk Nieuwerkerk is bedoeld voor mei den tussen de 11 en de 17 jaar, die zich wel eens onveilig voelen, ge- gen Olympia. Beide teams wisten voor rust ieder tweemaal te sco ren. Na rust trok WSE net aan het kortste eind, eindstand 4-3. E2 speelde een goede wedstrijd tegen Olympia. Voor rust kwam WSE op een 4-0 voorsprong. Na rust speelde de E2 in een fantasie opstelling en werd het uiteindelijk 5-2. F2 startte voortvarend tegen Nieu werkerk met 3 doelpunten. De ruststand was zelfs 5-0. De tweede helft was het spelbeeld hetzelfde wat resulteerde in een eindstand van 9-0. Waddinxveen - Afgelopen zater dag heeft het meisjesteam van VV Waddinxveen zich geplaatst voor de volgende ronde van het beker toernooi. Na het winnen van de eerste twee poule wedstrijden, tegen Quick Steps uit Den Haag en Nieuwkoop was een gelijkspel in de laatste wedstrijd in en tegen Schipluiden voldoende om de vol gende ronde te bereiken. Het was een vrij gelijk opgaande strijd met enkele kansjes voor Waddinxveen. Uit een van deze kansen scoorden Waddinxveen de 0-1, tevens rust stand. Na de rust werd geen en kele kans meer weggegeven en met nog een doelpunt werd de eindstand op 0-2 gebracht. Ook in de competitie gaat het met het meisjeselftal, in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar, erg goed. Tot nu toe zijn er vier wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. Door deze resultaten staat het elf tal op een gedeelde eerste plaats, samen met concurrent Esto. Het meisjeszevental in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar voetbalt nog niet zo lang, maar presteert heel goed. Na in de competitie de eerste twee wedstrijden te hebben gewonnen, moest er af gelopen zaterdag thuis worden gespeeld tegen Kagia uit Lisser- broek. Ook deze wedstrijd werd verdiend met 6-1 gewonnen. Met deze winst staat het team op de eerste plaats. Putten - IJsselvogels A1 heeft zaterdag een grote teleurstel ling te verwerken gekregen. Tegen De Meeuwen A1 dat de laatste plaats bezet, werd met 18-15 verloren. Moordrecht - IJsselvogels A1 be gon goed aan de wedstrijd. De Meeuwen kon voor rust toch aanhaken: 6-7. Na rust zakte IJsselvogels door haar voegen. Aanvallend liep het prima, maar verdedigend werd de ene na de andere fout genadeloos afge straft door de thuisploeg. De Meeuwen, dat fysiek speelde -twee spelers ontvingen de gele kaart- was uiteindelijk de betere ploeg en wist 18 keer de mand te vinden. IJsselvogels had bij winst naar de vierde plek kunnen stijgen, maar blijft nu vijfde. De aankomende we ken begint de voorbereiding op de zaalcompetitie. Op 17 no vember speelt IJsselvogels haar eerste zaalwedstrijd, uit tegen BlauwWit A1 uit Amsterdam. pest worden, lastig gevallen wor den of erg verlegen zijn. De cur sus bestaat uit acht lessen en kost €35,-. Meisjes van 11 en 12 jaar zijn welkom van 16.00-17.00 uur; meis jes van 12 jaar en ouder van 17.30- 18.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-315381 of jipnwrk@ xs4all.nl. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 23 en 30 oktober Volksdansen Locatie Crysantheum Boslaan 1 aanvang 14.30 Vrijdag 26 oktober Nieuwerkerks Mannenkoor Repetitie in De Bron Rinvaartlaan 16, van 20.00 tot 21.30 Zaterdag 27 oktober Halloweentocht Locatie: Sportpark Dorrestein Con Musica aanvang: 19.00 Zaterdag 27 oktober Oudheidkamer geopend van 14.00 - 17.00 Zaterdag 27 oktober Ysselpunk Lokatie Taverna aanvang 20.00 Woensdag 31 oktober workshop Linedance Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.00 Woensdag 7 november Literaire avond Frans Westerman Locatie: Bibliotheek aanvang 20.00 Donderdag 8 november Russische Neva Ensemble Locatie: De Bron Ringvaartlaan 16 aanvang 20.00 Vrijdag 9 november Vierhandig concert Locatie: Oude dorpskerk kerklaan aanvang 20.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie Gebouwd Hollands erfgoed Locatie: Bibliotheek van 4 t/m 25 november Expositie Marjolein Roffel Galerie Gielen van 14 september tot en met 9 november 7) f

Hart van Holland | 2007 | | pagina 35