én cticvsin 2>ê Mqie... BOODSCHAPPENDIENST GENOMINEERD VOOR 'APPELTJE VAN ORANJE' INSTALLATIE VRIJWILLIGERS VEILIG VERKEER NEDERLAND JUBILEUMCONCERT JEUGD KLEINE TROMPETTER VOOR EEN KLEIN BEDRAG IETS LEUKS SCOREN VOOR DE JONGE SPRUIT tU. Nu ook lokale afdeling in Nieuwerkerk aan den IJssel Kleding- en speelgoedbeurs voor Unicef pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 24 oktober 2007 een weergave van de diverse voorpagina's in het verspreidingsgebied Door Marianne Fortuin Waddinxveen - De Boodschap pendienst in Waddinxveen, een initiatief van Wijk- en Buurtbeheer Zuid, met als medeparticipanten Stichting De Bruggen en de Plus markt, is in de regio Zuid-Holland en Flevoland genomineerd voor een Appeltje van Oranje. Een Ap peltje van Oranje is een prijs van het Oranje Fonds voor een opval lend, uniek en bijzonder project, dat ontmoeting in de buurten, wij ken en dorpen van het Koninkrijk bevordert. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 15.000,- en een beeldje, gemaakt door Koningin Beatrix. Zevenhuizen - De theaterzaal van dorpshuis Swanla stond zaterdag in het teken van de trein. Het op leidingsorkest van De Kleine Trom petter en van Harpe Davids uit Zoetermeer, samen met de slag- werkkits en Afslag 9, namen het publiek mee op een muzikale reis met de trein. Dit was tevens de afsluiting van alle activiteiten van het 110-jarig bestaan; de play-in voor de jeugd, die gepland staat voor 3 november gaat niet door. Het concert werd zaterdag in de bar afgesloten met een disco. De Kleine Trompetter kan terug kijken op een geslaagde jubileummaand. Als zelfstandige partner meedenken over verkeersveiligheid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Van Loon heeft dinsdag 16 ok tober zes vrijwilligers van de nieuw opgerichte afdeling van Veilig Ver keer Nederland (VVN) geinstalleerd. Het opzetten van deze lokale afde ling op onderdeel van het project 'Duurzaam Veilig', fase 2. De lokale afdeling van de VVN zal mee zoeken naar oplossingen voor plaatselijke verkeersvraagstukken en advies uitbrengen over bepaalde verkeerssi tuaties. De wethouder sprak zijn blijdschap uit over het feit dat de vrijwil ligers hun tijd aan de VVN willen besteden: "U levert daarmee een bijdrage aan de beleidsvorming en aan het letterlijk veiliger maken van de leefomgeving." Van Loon was onder de indruk van de snel heid waarmee de lokale afdeling tot stand is gekomen: "Net voor de zomer hebben we een advertentie geplaatst en nu amper drie maan den later zijn we zover dat we tot installatie kunnen overgaan." De gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel heeft de maatregelen uit de eerste fase van het project 'Duurzaam Veilig', gericht op het verbeteren van de infrastructuur voor een groot deel uitgevoerd. De komende jaren krijgen daarom de maatregelen uit de tweede fase, de zogenaamde mensgerich te maatregelen, meer nadruk. Eind 2006 heeft het college van B&W het plan 'Duurzaam Veilig' fase 2 vastgesteld. In deze fase staat de 'software' van het systeem cen traal, hiermee doelt men op het geheel aan regelgeving, informa tie, communicatie, verkeersedu- catue en voorlichting dat invloed met hebben op het gedrag van mensen. Er zijn in totaal 19 maatre gelen geformuleerd in het project, waaarvan het opzetten van een lo kale afdeling van VVN er een is. Voorzitter Roelof Oldenburger van de nieuwe VVN afdeling sprak over een prachtige uitdaging voor hem en een enthousiast team van zes mensen met een gemeenschap pelijk doel: bijdragen aan een ver keersveilig Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij benadrukte wel dat de af deling VVN geen verlengstuk gaat worden van de gemeente maar een zelfstandige partner is. De lo kale afdeling maakt onderdeel uit van de landelijke organisatie Veilig Verkeer Nederland. Oldenburger: "VVN zet zich in voor de verkeers veiligheid in de algemene zin en de kwetsbare verkeersdeelnemers in het bijzonder. Denk hierbij aan voetgangers, fietsers, kinderen, ouderen en gehandicapten. Ge lukkig valt het absolute aantal ongevallen en slachtoffers in Nieu werkerk mee. Dat is een prettig gegeven en dat moet natuurlijk zo blijven." Roelof Oldenburger schetste tijdens de installatie een aantal thema's en mogelijkheden voor de lokale afdeling van de VVN om een bijdrage te leveren aan de verkeersveiligheid. Het naar school brengen van kinderen naar de ba sisschool met de auto, de angst voor het verkeer bij ouderen en het fietsgedrag van de jeugd, de groei van de gemeente, de verkeersdruk vanuit Nesselande en het verplaat sen van de sportvelden naar de Kleine Vink waren voorbeelden van thema's. Educatie, ontwerpen van de mogelijkheden en hand having zijn middelen waarmee de VVN deze thema's onder de aan dacht wil brengen. Sinds september 2005 bezorgen cliënten van De Bruggen - een instelling voor mensen met een verstandelijke beperking - op 18 adressen in de wijk boodschappen. Hugo Slootjes, voorzitter van Wijk en Buurtbeheer Zuid vertelt hoe dit project is ontstaan. Hugo Slootjes: "Om de zoveel tijd voeren we een behoeftenonder- zoek uit. Daarbij stelden we vast dat mensen die in deze wijk wonen voor hun boodschappen helemaal naar het centrum moeten. Wad dinxveen is één van de meest ver grijsde gemeenten van Nederland, en dat merken we ook in deze buurt. Eerst hadden we het idee om in het wijkgebouw een dag winkel te openen. Dat bleek niet haalbaar. Bij ons in de wijk ston den enkele oude SRV-wagens. Zo'n wagen leek me bruikbaar voor het bezorgen van boodschappen, maar de aanschafprijs van 8.000,- was een probleem. Middels een subsi die van de provincie zijn we erin ge slaagd 11.000,- te verkrijgen en Enthousiasme bij de vier vrijwilligers is groot. samen met andere sponsors kon den we dit project gaan realiseren. Na 2 jaar intensieve voorbereiding zijn we op 16 september 2005 van start gegaan. Elke donderdag wor den de gewenste boodschappen door de bezorgers aan de hand van de bestellijsten in boodschap pentassen gedaan. In de wagen staat alles op kleur en nummer. Dan gaat men met de wagen of te voet met de bolderkar op pad. Elke klant heeft zijn vaste bezorger, die maar wat trots op het werk is." Om in aanmerking te komen voor een Appeltje van Oranje moet een project minimaal 2 jaar lopen en succesvol zijn. En dat kan van dit project zeker gezegd worden. Hugo Slootjes: "Door de samen werking tussen Wijk- en Buurtbe heer, de Bruggen en de Plusmarkt wordt een tweeledig doel ge diend: je creëert iets aparts voor de verstandelijk beperkte mensen en je creëert sociale cohesie. Deze mensen zitten heel veel binnen; op deze manier komen ze buiten. In de wijk gaan ze de mensen kennen en ze worden zelf herkend. De in zet van de 4 vrijwilligers maakt het verhaal compleet: er zijn 2 chauf feurs die om de beurt rijden, een vrijwilliger verzamelt bij de super markt de levensmiddelen en een vrijwilliger rijdt mee op de wagen. Het is elke week een feest als je ziet hoe enthousiast deze groep van 6 bezorgers aan de slag gaat!" Op 31 oktober zal de Boodschap pendienst zich in Leiden via een DVD presenteren aan het Oranje Fonds. Mocht dit succesvol zijn, dan komt het Oranje Fonds in no vember op bezoek. Uiteindelijk krijgen 3 projecten in mei volgend jaar een Appeltje van Oranje, uit gereikt door Prinses Maxima. Door Mariska van Bommel Zevenhuizen - Ruim dertig jaar geleden begon het heel klein. Inmiddels is het uitgegroeid tot een begrip in Zevenhuizen en omgeving; de kin derkleding -en speelgoedbeurs ten bate van Unicef, leder voorjaar en najaar wordt deze gehouden. Vorige week was het weer zover. Donderdagavond en vrijdagoch tend stonden de deuren van de Gereformeerde Kerk open voor geïnteresseerden. Er was genoeg te koop: kinderkleding was in vele maten aanwezig. In de aan grenzende zaal was de overige koopwaar uitgestald: schoenen, speelgoed, boekjes, wc-potjes, schommels, zelfs complete kinder wagens waren te koop. Voor een klein bedrag was er iets leuks te scoren voor de jonge spruit. De beurs werd dan ook goed bezocht, hoewel het relatief minder druk was dan vorig jaar. Van de verkochte spullen wordt dertig procent van de verkoopprijs gedoneerd aan Unicef. Wanneer je kleding inlevert, kun je er ook voor kiezen de kleding niet terug te ontvangen, maar te doneren aan het goede doel. Dan gaat de overgebleven kleding naar Polen. Jacomien van Toor zorgt er sinds 15 jaar voor dat die kleding daar terecht komt. Jacomien: "Eén a twee keer per jaar brengen wij goederen naar zo'n 15 tehuizen. Dit zijn voorna melijk kindertehuizen, maar er zijn ook tehuizen voor daklozen waar we naartoe gaan." De kleding hangt netjes uitgestald in de zaal. Veel hangt aan rekken, maar er staan ook grote tafels met netjes opgestapelde kleding. Een heel karwei. Daar zorgen de vrij willigers voor. Eén van hen, F'0" nie den Ouden, vertelt: "Vroeger was het allemaal heel anders, vee kleinschaliger. Alsjetoen iets moois wilde hebben, moest je in de rij op de stoep staan. Nu heb je eerste keus als je meehelpt. Dat was toen verboden. Wat je toen meenam, daar durf je je kind nu niet meer in te laten lopen. Alles moet netjes en schoon zijn. Het wordt uitgesor teerd en op nummer gelegd. Dat is behoorlijk wat werk." Dat werk is niet voor niets ge weest: de opbrengst voor Unieer bedraagt 704,71.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36