TIENDE GROEP VOOR DE EENDRAGT MANNENKOOR BRENGT ZANG IN JOODSE TRADITIE ANKE KRANENDONK OP BURGEMEESTER KEIJZERSCHOOL ACTIVITEITEN-AGENDA ZEVENHUIZEN OUD VERLAAT. de vierkap MOERKAPELLE LOL MET WOL pagina 9 Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel- le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: onderne merscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel in dorpshuis Swanla (kijk op www.beestenboel- zevenhuizen.nl) geopend dinsdag in de even weken (groene container) van 9.15 ut/m 11.30 u De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzame- ien bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: don derdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het luseum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw i weemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur 2 nov. contactavonden. Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. aarten. 2007: 19 okt.; 16 nov.; 21 dec. 2008: 18 jan.; 15 febr.; 21 maart; 18 april De Zeven Muzen 17 nov. Amateur muziekavond Ger. kerk 20.00 u Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur 3 nov play-in junioren o.l.v. Karei Jongerling, Op Moer klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) 24 decembeer Kerstzangavond. Oude Herv.kerk.M.m.v. De Gouwestem en een ensemble van Martin Mans. Arjan en Edith Post, trompet; Wim de Pen ning orgel/piano. Aanvang 20.00 uur, toegang vrij. 3 maart Orgelconcert door Klaas Jan Mulder in de Oude Herv. Kerk. 20.00 uur. Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Soos .Dorpshuis 9.30u-11.30 u. 8 nov. 13 dec. 10 jan. 14 febr.. 13 mrt. 10 april en 8 mei. Moerkapelle - 'Lofzangen in de Joodse traditie' klinken vrijdag 2 november in de Nederlands Her vormde Kerk aan de Dorpsstraat 15. Daarvoor zorgt Mannenkoor Nieuwerkerk aan den IJssel on der leiding van Gerard Lange. De avond begint om 20.00 uur, de toe gang is vrij. Het christendom heeft joodse wortels. Het koor brengt die rela tie dichterbij door het zingen van hebreeuwse teksten uit of op basis van het Oude Testament, en op au thentieke melodieën. Vaak kiest het daarbij voor liederen uit het "Amsterdams Chazzanoet", het liedboek van opperchazzan Hans Bloemendal. De zang stamt uit de Oost-Europese traditie. Naast het koor werken mee de har piste Liesbeth van Bostelen en de hoboïste Lisa Kooistra. Solisten zijn Henk Schell, Wim Schwarz en Ge rard Lange. De avond wordt georganiseerd door de plaatselijke commissie Kerk Israël en de Stichting "Vrienden van het Cheider" het Cheider (let terlijk: "kamer") is een relatief Het Mannenkoor zingt in in de Goudse Sint Jan. (foto Studio Anton Sinke) kleine school in Amsterdam voor joodse kinderen van 2 tot 18 jaar. De collecte aan het eind van de avond is - na aftrek van kosten - bestemd voor deze stichting. Voor meer informatie: 079-5932728 of 0180-632285. tijd heeft ze meer dan 60 boeken geschreven en ze is een van de weinige kinderboekenauteurs die boeken schrijft voor kinderen van alle leeftijden. Andere boeken van Anke Kranendonk zijn 'Liever een hond', 'Ik word nooit normaal', 'Vriend' en 'Dag Boet'. Voor haar boek 'Hoe gaat het? Goed', over een jongen met aids, heeft ze een eervolle vermelding van de jury van de Unesco-prijs voor jeugdlite ratuur gekregen. Het docententeam van de Burge meester Keijzerschool vindt het belangrijk om veel aandacht aan lezen te besteden. Naast het be zoek van de kinderboekenschrijf ster vindt er in de Boekenweek ook een voorleeswedstrijd plaats, waarbij de beste voorlezers van groep 4 tot en met 8 strijden om de titel voorleeskampioen en de bijbehorende beker. Daarnaast doen deze groepen op vrijdagmid dag mee aan Lekker, Lui Lezen. Het eerste half uur van de mid dag mogen de leerlingen een zelf meegebracht boek lezen. Om dit zo comfortabel mogelijk te ma ken, mogen ze ook bijvoorbeeld kussens en knuffels meenemen en overal in de school een plekje zoe ken om lekker rustig te lezen. Diet Alblas is nog op zoek naar naalden met scherpe en stompe punt, haaknaalden, vilt, borduur- zljde, knopen en dergelijke. Zevenhuizen - Eenmaal in de twee weken op donderdagmiddag van 15.30 tot 17.00 uur kunnen kinde ren in de door de Zeven Muzen ge organiseerde cursus 'lol met wol' lekker bezig zijn met wol, knopen, borduurzijde en dergelijke. Docen te Diet Alblas heeft allerlei ideeën, ook voor jongens die willen knut selen. Voor meer informatie, aanmel den of voor een proefles: 0180- 634383. Het docententeam vindt lezen heel belangrijk. Zevenhuizen - De christelijke ba sisschool De Eendragt heeft na de herfstvakantie een eigen lokaal voor haar tiende groep. Het leer lingaantal van De Eendragt blijft gestaag groeien. Kon er twee jaar geleden een negende groep wor den gestart, nu kon na de zomerva kantie een tiende worden ingezet. Directeur Gerda van Zoest: "Het is fijn om te horen en te merken dat ouders vertrouwen hebben in het onderwijs op De Eendragt. Doordat er gekozen is voor een vierde kleu tergroep, is er voldoende ruimte ge creëerd voor de reeds aangemelde en binnenstromende kleuters. Hier door krijgen deze jongste leerlin gen in hun beginperiode een opti male begeleiding, die van belang is voor hun verdere schoolloopbaan." Doordat de buitenschoolse opvang (BSO) van Kern Kinderopvang (die al inpandig gehuisvest was) met haar twee groepen naar de gemeen schappelijke ruimtes van 't Reiger- bos en De Eendragt kon verhuizen, kwamen er twee lokalen vrij voor het onderwijs. Hierdoor kon er bij beide scholen een lokaalverschui ving plaatsvinden. De drie partijen hebben in onderling overleg dit plan vóór de herfstvakantie kunnen realiseren. Tot de herfstvakantie heeft juf Ma- riska met haar groep 2b in het kleu tergymlokaal gespeeld en gewerkt. De verhuizing van haar groep naar het echte kleuterlokaal is vrijdag 19 oktober op een feestelijke manier ingezet. Alle kleuters van groep 2b startten de verhuizing door zelf met hun eigen stoeltje hun lokaal binnen te gaan. Het lokaal was feestelijk versierd met ballonnen en slingers; ook stonden er, dankzij ouders, al wat meubels en spelmateriaal. Bei de groepen 2 grenzen nu aan een gezamenlijk te gebruiken tussen ruimte; de kleuters en hun juffen kunnen zo optimaal samenwerken. Geïnteresseerden zijn welkom eens een kijkje te komen nemen. In ieder klas een stuk voorlezen. Moerkapelle - In het kader van de Kinderboekenweek nodigt de Burge meester Keijzerschool elk jaar een kinderboekenschrijver uit om iets uit zijn of haar boeken voor te lezen en vragen van de leerlingen te beant woorden. Dit jaar had de school Anke Kranendonk uitgenodigd en dit bleek een geslaagde keuze. Kranendonk ging alle klassen langs om een stuk uit een van haar boe ken voor te lezen. Voordat ze daar mee begon, vertelde ze de leerlin gen eerst iets meer over zichzelf. Ze legde uit wat een schrijver is en hoe ze op ideeën voor haar boe ken komt. Daarnaast ging ze wat dieper in op de verhalen uit haar boeken, door er bijvoorbeeld een liedje over te zingen. Tijdens deze liedjes werd er enthousiast meege zongen. Ook het voorlezen vonden de leerlingen geweldig; de docent zat overigens ook op het puntje van zijn stoel. Anke Kranendonk schreef haar eerste kinderboek, 'Van huilen krijg je dorst', in 1993. Sinds die

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9