1 HANDWERKEN VOOR MAPPA MONDOHUIS INTOCHT SINT OP 24 NOVEMBER MOERKAPELLE 3 KANSLOOS TEGEN STERK ZWIJNDRECHT 3 OFFIEOCHTEND DAMES NESSELANDE VAN SLAG FA,R TRADE WEEK Nü FA,R TRADE FOLDER 7FVFNHUIZEN I Verkoopmarkt Rode Kruis Welfarewerk JAMBO AFRIKA IN THEATER SWANLA YBAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 pagina 13 Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - In Zorgcentrum De Zevenster werd woensdag 31 ok tober de jaarlijkse verkoopmarkt gehouden van het Rode Kruis Wel farewerk. Bewoonsters en dames uit de buurt hebben een jaar lang gebreid en geborduurd om weer een keur aan artikelen aan te kun nen bieden. Er waren onder andere mooie ta felkleden, schorten, lappendekens, slabbetjes, sokken en kleurige kin dertruien te koop. Ook was er een Rad van Avontuur, waarbij men prijzen kon winnen. Als je de naam van een pop raadde of het gewicht van een grote taart, kon je pop of taart mee naar huis nemen. Een deel van de opbrengst gaat naar het Mappa Mondohuis Haag landen in Rijswijk. Dit is één van de huizen van het Rode Kruis in Nederland, waar ongeneeslijk zieke kinderen kunnen verblijven. Gré Spinhoven, sprekend namens de acht vrijwilligers van het Rode Kruis in Zevenhuizen, verklaart waarom voor dit doel is gekozen. "We vonden het fijner om het geld aan een kleiner, herkenbaar doel te schenken, zoals dit huis. We zijn er op bezoek geweest, waardoor je meer binding hebt met waar het geld naartoe gaat." Elke dinsdagmiddag komen de brei- en handwerklustige dames bij elkaar. Omdat de gemiddelde leeftijd in De Zevenster vrij hoog is (80 jaar) wordt het groepje deelne mers ieder jaar iets kleiner en door de lichamelijke klachten die men krijgt is het soms niet meer goed mogelijk te handwerken. Jannie van der Voorden, één van de ande re vrijwilligers licht toe: "Het is wel een sociaal gebeuren, maar het doel is om met handwerken bezig te zijn. Als iemand dat niet meer kan, zijn er in het Zorgcentrum gelukkig andere mogelijkheden." De prijzen voor het Rad van Avon tuur krijgt men van winkeliers. Van particulieren krijgt het Welfare- werk regelmatig materiaal aan geboden, zoals breiwol. Als er na de verkoopmarkt van een bepaald product veel over is, bijvoorbeeld lappendekens, dan gaan die naar Roemenië. Spinhoven: "We gooi en namelijk niets weg, alles wordt voor een goed doel ingezet." Alles wordt voor een goed doel ingezet. Zevenhuizen - In Swanla klonk het trommelgetof- fel nog lang door. Zater dag speelde Jambo voor een goed gevulde zaal hun Afrikaanse verhaal. Door de ritmische klanken,de zang, de authentieke instrumen ten, de kleurrijke kleding en traditionele dans werd het geheel compleet. Ge boeid door beeld en geluid zat het publiek te kijken. Werd voor de pauze vooral het accent gelegd op de ritmische instrumenten, na de pauze kwamen de gita ren, saxofoon en het orgel de klankkleur versterken. Rituelen en gebruiken wer den uitgelegd en zichtbaar gemaakt. Jambo bestaat uit een enthousiaste groep mensen die vanuit hun kijk op de geschiedenis het pu bliek graag deze inzichten wil meegeven. Energiek en blijmoedig hebben zij Ze venhuizen een swingende avond bezorgd: een schitte rende Afrikaanse belevenis. Zevenhuizen-Moerkapelle - Op uitnodiging van Middenstandsvereniging Zevenhuizen en Winkeliersvereniging Moerkapelle bericht Sint Nicolaas dat hij op zaterdag 24 november Zevenhuizen - Moerkapelle zal bezoeken. Ook dit jaar zal de Sint op zaterdagmorgen om 10:30 aankomen in Moerkapelle op het Raadhuisplein en zal daar ontvangen worden door loco-burgemeester De Jong. Samen" met de kinderen zullen er onder begeleiding van muziekkorps De Kleine Trompetter een aantal leuke Sinterklaasliedjes worden gezongen. Hierna vertrekt de Sint samen met de kinderen en De Kleine Trompetter naar dorpshuis Op Moer. De Winkeliersvereniging Moerkapelle heeft een aantal prijzen beschikbaar gesteld voor de mooist verklede kinderen in Moerkapelle. Daarna is er een optreden van de 'Rabo- bank-Theater-Pieten' in dorpshuis Op Moer. Na de lunchpauze vertrekt de Sint naar de dorpskern van Zevenhuizen waar hij met zijn gevolg tussen 13.30 en 13.45 bij de Catgesbrug aankomt. Na de ontvangst op het Dorps plein door loco-burgemeester De Jong en de ontmoeting met de kinderen vertrekt het gezelschap richting La Baraque, waar wederom de Pieten een optreden verzorgen. De winnaars van de speciale Verloren-Pakjes-Actie van de Middenstandsvereniging zul len door de Hoofdpiet worden uitgenodigd om een prijs te ontvangen. Deelnameformu lieren zullen bij de deelnemende winkeliers in Zevenhuizen verkrijgbaar zijn. Moerkapelle - Moerkapelle 3 ging afgelopen vrijdag onderuit tegen Zwijndrecht 3 met 2,5 punten uit acht partijen. Tim van Breda debuteer de in Moerkapelle 3 en mocht gelijk aantreden op bord 1, waar hij speel de tegen L. de Boer. Het was een sterke wedstrijd van beide partijen en het ging gelijk op. Een fout was fataal voor Tim en hij moest opgeven. Op bord 2 tot en met 4, in dezelfde volgorde.ging het net als op bord 1 mis bij respectievelijk Pieter Perdijk, Maarten Pilgram en Michiel Rensen. Goede schaakpartijen, maar ook hier bleek dat een fout direct fataal is. Zevenhuizen - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 spreekt de heer Eidert Zeelenberg op donder dag 15 november van 9.30 tot 11.00 uur over het thema 'Getuigen voor de Koning'. Doel is elkaar te bemoe digen en op te bouwen in het geloof. Deur open om 9.00 uur. Kinderoppas aanwezig. Deze ochtend is een initiatief van vrouwen uit verschillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Voor meer informatie: 0180-631289 of 0180-632555. Gerrit van Meeteren speelde een solide partij op bord 5, waarna het remise was. Teun Kooij op bord 6 hield het langst stand. Hij offerde een kwaliteit voor 3 pionnen, maar ook hij moest het na drie uur scha ken toch ontgelden. De eer van Moerkapelle 3 werd gered op bord 7 en 8. Henk Doornhein mocht als routinier voor het eerste punt zorgen. Wim Westerman tekende voor het tweede punt. In de negende ronde van de in terne competitie werden vijf par tijen gespeeld. Ron Droog speelde ijzersterk met Arie Hoogduijn als slachtoffer. Het werd schaakmat na 15 zetten. Jojanneke Weijer- mars speelde tegen Walter van der Berg, Walter gaf weinig tegen stand en Jojanneke kon wederom voor een punt tekenen. Jan Blok was subliem tegen Kevin Bakker, na een uur spelen kon Jan Blok een gewilde punt achter zijn naam opschrijven. Sander Marijt speelde remise tegen Jurian van de Waal. Boudewijn Weijermars zat tegen over Ad Voerman. Het spel ging gelijk op en uiteindelijk, na een goede drie uur schaken, moesten beide spelers genoegen nemen door de punten te delen. Het eerste team verloor zaterdag in Leiden tegen LSG 4. Ondanks mooie overwinningen van Dick Bac en Andre Nieuwlaat en remises van Wouter Vroegindewij en Ge rard van Ommeren waren er ook teveel kansloze nederlagen. Met 1 matchpunt en 10 bordpunten staat Moerkapelle 1 op een 7e tot en met 9e plaats in de derde klasse van de KNSB competitie. Uitslagen van de jeugd: in groep 1: Bart Mauritz-Martijn Mauritz 0- 1, Walter van den Berg-Johan van Krevelen 0-1, Jurian van de Waal- Geert van de Hoek 1-0. Groep 2: Kors Visser-Frits van der Starre 0-1, Arie Ymker-Jonathan Pilgram 0-1, Marijn van Krevelen-Jos van der Waal 1-0, Jan Noorland-Floris Pil gram 1-0. Zevenhuizen - De dames van GTI- hésselande speelden zaterdag tnuis tegen AMVJ uit Amstelveen. Met de duidelijke cijfers 14-25, 16- en 20-25 werd door AMVJ de 3- zege binnengehaald. Coach Elroy Bezemer van GTI liet Sanne Hoevenaars, Sanne Berculo, Fanny Lafeber, Sanne Brandsma, .3 Heerschap, Karen Knip en li- jero Kimberley Hogervorst als ba- SIS beginnen. AMVJ hield GTI-Nes- Sf;.ande echter goed onder druk niet hun service en wisten met hun lokkering de sporadische aanval- 1 van Nesselande te pareren. U nam een grote voorsprong geen moment meer in gevaar -jVam en won de eerste set met 14- J 'n de tweede set ging het gelijk op tot 6-6. Daarna zorgde AMVJ ervoor dat er langzaam maar zeker een voorsprong werd opgebouwd. Nesselande kon niets inbrengen, zowel serverend als aanvallend bleef de ploeg beneden de maat. AMVJ profiteerde hiervan en zette met 16-25 ook deze set in winst om. De derde set gaf eenzelfde beeld te zien. Op het eind liet coach Vera Koenen van AMVJ een aantal wis selspelers invallen. Dit had tot ef fect dat GTI toch weer wat dich terbij kwam, maar met een laatst uitgeslagen aanval werd deze set met 20-25 bij AMVJ ingeleverd. De beide ploegen hebben nu even veel punten uit vier wedstrijden en het zal voor de dames van Nesse lande een zwaar programma wor den. Zevenhuizen - De acties en de pu blicaties tijdens de Fair Trade week hebben de aandacht gevestigd op het belang van eerlijke handel. Nu de feestdagen naderen kan een ie der daaraan een steentje bijdragen. Eerlijk is eerlijk voor de mooiste wereldcadeaus uit Azië, Afrika en Zuid-Amerika zijn wereldwinkels hét adres. Volgens de laatste trends door vakmensen gemaakt met am bachtelijke technieken en vaak na tuurlijke materialen. In de week van 12 november wordt de Fair Trade Folder verspreid, (samen met ander reclamemateriaal in plastic verpakt). Wereldwinkel Z-M heeft diverse ar tikelen uit deze folder in het assor timent en er kan ook uit de folder besteld worden. De folder heeft een aantal thema's. Bij het thema 'Speel met culturen' wordt de gezinsagen da 2008 genoemd, die ideeën bevat voor het hele gezin. Een deel van de opbrengst gaat naar Stichting Edukans. Mooi zijn de notitieblok jes van recycled papier met potlood uit Brazilië. De blokjes zijn gemaakt in het straatkinderenproject. Heel bijzonder is de Kerstgroep met stal uit Indonesië, gemaakt van recycled blik. Het thema 'Wonen': Hiervoor geeft de folder suggesties voor woonaccessoires: fraaie beeldgroe pen uit serpentijn gehakt. Ze komen uit Zimbabwe. Heel gewild zijn ook de vriendschapskringen uit Mexico. Het thema 'Smaken': Natuurlijk valt de Tajine hieronder. Diverse kook boekjes geven recepten voor koken met de tajine. Het Lilyservies heeft nu ook een kop-en-gebaksschotel, waarbij inderdaad ruimte is op de schotel voor de kop én een gebakje. Uit Mexico komen de handbeschil derde Tapasschaaltjes. Onder het thema 'Proef het verschil' staan in de folder nieuwe foodproducten ge noemd, zoals de Divine chocola van 100% cacao uit Ghana. En natuurlijk (h)eerlijke chocoladeletters. De thee is uitgebreid met 'Mint Ceylon Sen sation' en 'Lemon Ceylon Sensation'. Voor de komende feestdagen zijn er veel sieraden in het assortiment. Met een bijzonder cadeau uit de wereldwinkel wordt niet alleen de ontvanger verrast. Het betekent ook meer inkomen, werkgelegenheid en een beter bestaan voor de makers. Een extra cadeautje dus! Wereldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202D, is van woensdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur, vrijdag tot 17.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 13