JANINKA DE BEER NEEMT AFSCHEID VAN STICHTING VRIJWILLIGERSWERK WADDINXVEEN KUNSTKRING IN BIBLIOTHEEK Waddinxvener Waddinxveen leeft! M^WAnDINXVEËN OPBRENGST ROMMEL MARKT GOUWEBLOEM BAZAAR WELFARE BONNENBINGO KERKDIENSTEN 11 NOVEMBER Boskoop medische weekenddienst in het nieuws... KORTE WANDELTOCHT SENIOREN 50+ BINGO ZUIDHONK DANSAVOND 50+ SOOS-MIDDAG SENIOREN KINDERBINGO ZUIDHONK STILTE VAN TAIZÉ Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 pagina 19 Waddinxveen - De opbrengst van de afgelopen zaterdag door Stichting De Gouwebloem georganiseerde rommelmarkt bedraagt €2360,-. Dit bedrag komt geheel ten goede aan het werk van de Gouwebloem, een stichting die zich nuttig maakt voor gehandicapten en chronisch zieken in de gemeente Waddinxveen. De deelnemers die bij de Gouwebloem staan ingeschreven ontvangen met hun verjaardag een attentie, voor Kerst wordt een kerstmiddag geor ganiseerd en in het voorjaar staat er een dagtocht op het programma. De Gouwebloem werkt zonder sub sidie van gemeente en overheidsin stellingen. Waddinxveen - Elke woensdag komt er in het Anne Frank-activiteiten- centrum een groep senioren van de Welfare bijeen om met elkaar te handwerken. Jaarlijks houdt deze groep verkoop van alle handwerkjes die in de loop van het jaar worden gemaakt. Deze verkoop zal plaats- vindden op 14 november in de klei ne zaal van het Anne Frank-centrum van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Waddinxveen - In wijkgebouw Zon nig Zuid aan de Victorstraat wordt 13 november een bonnenbingo gehouden. Er worden tien rondes gespeeld. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. De kerstbingo staat 11 december op het programma. lokt Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. van den Berg; 18.30 uur ds. P. van Veldhuizen. Vrij.pro.gem. ds. J.A. Brostrom. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. R.T. te Velde; 16.30 uur ds. E. Brink. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Imma- nuelkerk 10.00 uur dhr. R.P. van der Plicht. Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. G. Dra- ijer; 17.00 uur ds. P.J. den Hertog. De Stek 9.30 uur mv. N. Rijneveld- Schep; 18.30uurds. B.J.ten Hove. Zijdekerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver; dr. R. de Reuver. Dorpskerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). uroene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 3d Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde- '[ngen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen vindt het belang rijk dat haar inwoners betrokken zijn bij elkaar en bij activiteiten die in de gemeente plaats vinden. Daarom hecht zij veel belang aan verenigings- en vrijwilligerswerk. Waddinxveners zijn ook zeer ac tief op dit gebied en daarom be sloot de gemeente begin 2000 dat er geld en mankracht vrij gemaakt moest worden om alle verschillende vormen van vrijwil ligerswerk te coördineren. In september 2003 ging de Stimu- leringsgroep Vrijwilligerswerk van start. Aanvankelijk voor een peri ode van drie jaar. In deze 'proef periode' bewees de werkgroep diverse malen haar nut. Ze initi eerde projecten die bijdroegen aan een betere leefomgeving, organiseerde jaarlijks een vrijwil- ligersdag en een vrijwilligersprijs en zorgde voor scholing en infor matiebijeenkomsten voor vrijwil ligers. Per 1 januari 2007 werd de werkgroep omgezet in een offici ële stichting. Janinka de Beer was bij de eerste opzet van de stimule- ringsgroep betrokken en is inmid dels ruim vier jaar vrijwilligersco- ordinator. Vorige week woensdag nam ze afscheid van het Waddinx- veense vrijwilligerswerk. Ze is toe aan een nieuwe uitdaging en ver wisselt bij voorkeur na zo'n 3 a 4 jaar van werkkring. "Dat is mijns inziens ook goed voor een orga nisatie. Nieuwe mensen brengen weer nieuwe impulsen." Maris Uitbeijerse neemt het stokje van Janinka over. Ze is per 1 novem ber de nieuwe coördinator van de Stichting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen. Trots Janinka kijkt met veel plezier terug op haar jaren in Waddinx veen. "Wij kunnen zeker trots zijn op ons werk, want we zijn met niks begonnen en inmiddels ligt er een omvangrijk dienstenpak ket van de Stichting Vrijwilligers werk Waddinxveen. De stichting functioneert als een soort ma kelaar voor het vrijwilligerswerk en heeft vooral een advies- en bemiddelingsfunctie. Wij onder steunen de duizenden mensen in Waddinxveen die graag belange loos iets voor een ander doen, de 'vrijwilliger in de breedste zin van het woord'. Ook zijn we er voor de verenigingen en organisaties die draaien op vrijwilligers. Dit zijn er minstens 150 in Waddinxveen. Het uitgangspunt is wel altijd dat we de problemen niet oplossen, maar wel tools aanbieden waar méé mensen dat zelf kunnen." Wapenfeiten Een belangrijk wapenfeit van de Stichting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen is de digitale vacatu rebank. "In deze rol hebben wij heel wat mensen en organisaties bij elkaar gebracht, die elkaar an ders niet zouden hebben gevon den. Jammer is wel, dat vooral de vrijwilligersorganisaties ons nog niet zo weten te vinden. Daarom hierbij maar gelijk een oproep, dat ze vacatures binnen hun club of instelling zeker bij de stichting moeten melden." Ook een groot succes is de buren hulpcentrale, die in Waddinxveen in nauwe samenwerking tussen de Stichting Vrijwilligerswerk en onder meer Woonpartners Midden-Holland tot stand is ge komen. "Dit project is een goed voorbeeld van simpel, maar heel doeltreffend vrijwilligerswerk: mensen die bij elkaar in de buurt wonen, helpen elkaar door een boodschap te doen, even op te passen, de hond uit te laten of een ander karweitje op te knap pen. Dit verhoogt de leefbaar heid in een wijk aanzienlijk. Daar naast zijn we er ook zeker voor jongeren. Het project 'Jong in beeld', waarmee we de jongeren uit Waddinxveen meerwilden be trekken bij de mantel- en oude renzorg heeft veel effect gehad. Dit geldt ook voor het project maatschappelijke stages, dat sa men met het Coenecoop College is opgezet. Het landelijk beleid om jongeren via korte stageperi odes kennis te laten maken met verschillende vormen van vrijwil ligerswerk, was in Waddinxveen een groot succes. Zowel voor de school en de leerlingen als voor de organisaties, waarvan enkele totaal niet gewend waren samen te werken met jongeren. Ten slotte zou ik de cursussen willen noemen die de Stichting aanbied: sociale hygiëne en conflicthan tering. Dit slaat goed aan bij de verenigingen." Janinka de Beer ziet de toekomst voor de Stichting Vrijwilligers werk Waddinxveen vol vertrou wen tegemoet. "De gemeente is zeer positief over de meerwaarde van de activiteiten van de stich ting voor de vrijwilligersorganisa ties in Waddinxveen. En mijn op volgster zal het zeker goed doen. Zij heeft veel ervaring met buurt en vrijwilligerswerk en deed haar ervaring onder meer op in een Rotterdamse deelgemeente." van de Hitlandroute. De koffiestop wordt gehouden in restaurant Van Rijckevorsel. De kosten bedragen 3,- euro, inclusief consumptie. Aan Waddinxveen - Kreater/S.W.W. or ganiseert voor maandag 12 novem ber een wandeltocht van ruim zes kilometer voor senioren. Vooraf op geven is niet nodig; op de dag zelf kan men vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-ac- tiviteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad. Vertrek om 10.00 uur voor het lopen van een gedeelte deelnemers die meerijden, wordt bovendien een bijdrage in de au tokosten gevraagd van maximaal 1,- euro. De volgende wandeltocht staat gepland voor 10 december. Meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - In't Zuidhonk aan Een enkel boekje kost 5,50 euro, de Zuidplaslaan 552 wordt voor een dubbel boekje 7,50 euro. De vrijdag 9 oktober om 14.00 uur middag wordt afgesloten met een een 50+ bingo georganiseerd. Er loterij, worden negen rondes gespeeld. Jeugd niet toegestaan. Waddinxveen - Stichting Kreater/ S.W.W. organiseert voor vrijdag 16 november om 20.00 uur een dans avond voor 50-plusser uit Wad dinxveen en omgeving met mede werking van Hennie Wilson in het Anne Frank-activiteitencentrum. Zaal open om 19.30 uur. De toe gang bedraagt 5,- euro. Voor gebruik van vervoer via de GroeneHartHopper kan men een rit bestellen via 0800-0220900. Waddinxveen - In het Anne Frank- activiteitencentrum aan het Jan van Bijnenpad organiseert Stich ting Kreater/S.W.W. éénmaal per 14 dagen op dinsdag een SOOS- middag voor alle 55-plussers in Waddinxveen. Voor dinsdag 13 november om 14.45 uur staat een Sintbingo op het programma. Zaal open om 14.30. uur. De toegang bedraagt 1,- euro. Aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - In 't Zuidhonk wordt voor woensdag 14 novem ber om 14.00 uur een kinderbingo georganiseerd voor kinderen van vier tot tien jaar. Deur open om 13.45 uur. Er worden vier ronden gespeeld. Kinderen onder vier jaar moeten begeleid worden. Waddinxveen - Voor een groei ende groep mensen zijn de maan delijkse Taizévieringen in de Sint Victorkerk een verademing. Even stil worden temidden van de hec- tiek van alledag. Ruimte maken en vinden voor rust en meditatie tijdens het zingen, bidden, luis teren en de momenten van stilte. Voor vrijdag 9 november om 19.30 uur wordt er weer een viering ge organiseerd. Kerk open om 19.00 uur (zij-ingang). In december is er geen viering. Voor meer informatie: 0182-615813. Waddinxveen - In de maand no vember exposeren ook dit jaar le den van de Waddinxveense Kunst kring in Bibliotheek De Groene Venen, vestiging Waddinxveen. Te zien is een grote verscheiden heid aan disciplines en technieken. Realisme en abstractie, kleurrijke vormgeving van natuur en land schappen: werkstukken van 18 creatieve kunstenaars die de kunst een warm hart toedragen en aan dacht verdienen. Volgend jaar bestaat de Waddinx veense Kunstkring 20 jaar. De le den presenteren zich dan op een kunstmarkt, waar allerlei activitei ten zullen plaatsvinden.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19