BOSKOOPSE ONDERWIJSMARKT: KIES JE SCHOOL CONCERT HOSANNA BOSKOOP VOOR 90-JARIG BESTAAN VAN DER LINDEN VERSTERKT KOPPOSITIE BOOMGAARD WATERRIJK IN GEBRUIK LEZING DOMINEE NICO TER LINDEN OPEN BRUG OCHTEND P RANORMALE AVOND THEMADAGEN TUIN IN FRANKRIJK Hart van Holland; dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 pagina 29 Boskoop - In de kerk van de Vrij zinnig Protestantse Gemeente aan de Burg. Colijnstraat 4 ver zorgt dominee Nico ter Linden op donderdag 15 november om 20.00 uur een lezing over de stag nerende geloofsoverdracht. De stagnerende geloofsoverdracht is voor een deel een taalkwestie. Iedere ouder/opvoeder kan con stateren dat kinderen in de huidi ge, van natuurwetenschappelijk denken doordrenkte cultuur, op steeds jongere leeftijd uit de eer ste onbevangenheid schieten en kritische vragen gaan stellen over de bijbelse (wonder)verhalen. Ons gevoel voor het mysterie schijnt op steeds vroegere leef tijd te moeten wijken. Dat brengt de verplichting met zich mee de kinderen op steeds vroegere leef tijd in te wijden in de taal waarin de Schrift geschreven is: verhaal taal, beeldtaal. Historiserend ver tellen en preken draagt bij tot de groeiende vervreemding van het bijbels gedachtegoed. Wie kin deren, en ook volwassenen trou wens, bijbelverhalen wil vertellen moet tweetalig zijn.Hoe geef je die verhalen hun verhaalkarakter terug? In zijn pas uitgegeven kin derbijbel waagt Nico ter Linden een poging. Na zijn zesdelige 'Het Verhaal Gaat' maakt Nico ter Lin den in 'Koning op een Ezel' een extra vertaalslag voor kinderen én hun (groot)ouders en opvoe ders. De toegang bedraagt 7,50 euro, inclusief een consumptie. Door M. Lindhout Boskoop - In De Brug aan het Kerkplein 5 wordt voor dins dag 13 november van 9.30 tot 1115 uur een interkerkelijke bij eenkomst georganiseerd. Gast spreekster mevrouw Mieke van 't Wout verzorgt een lezing met als titel 'Wie mag ik zijn in Christus?'. Deur open om 9.00 uur. Boskoop - In Ons Jeugdhuis aan de Julianastraat 50 wordt voor vrijdag 16 november om 19.30 uur een paranormale avond ge organiseerd. Thema deze avond is 'Psychometrie': door middel van een sieraad of bijvoorbeeld een foto kan informatie over de persoon naar boven gehaald worden. De toegang bedraagt 10,- euro. Voor meer informatie en opge- vt martinversluis@live.nl of 0172-231813. Boskoop - Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het koor wordt voor vrijdag 16 november om 20.00 uur in de Dorpskerk aan het Kerkplein een concert geor ganiseerd. Naast het Gemengde Koor en het Dameskoor wordt medewerking verleend door de in Boskoop geboren en getogen sopraansoliste Lisette Emmink. De muzikale begeleiding is in handen van het Dordts kamerorkest en de organist/klavecimbelist Marijn Slappendel. De toegang bedraagt 15 euro. Programmaboekjes zijn verkrijgbaar bij de leden en bij de ingang van de kerk. Voor meer informatie en reserve ren: 0172-214781 of k.dunnink@ freeler.nl. Het Gemengd koor en het Dames koorvan Hosanna Boskoop zijn nog steeds actief in het beoefenen van de zangkunst. Ruim 40 jaar ston den de koren onder leiding van de Goudse musicus Herman F. Kap- teijn, die in 1994 het dirigeerstokje overdroeg aan zijn opvolger, Nico D. Blom uit Gorinchem. Laatstge noemde heeft dus inmiddels ook reeds zijn koperen jubileum als dirigent van Hosanna gevierd. De 'binding' tussen dirigent en koren mag welhaast een kenmerk van Hosanna worden genoemd. Het Gemengd koor telt momen teel 43 leden en het Dameskoor 17, waarvan het overgrote deel tevens lid is van het Gemengd koor. Bij de concerten ligt, voor wat betreft het repertoire, de nadruk op klas- siek-religieuze muziek. Voor meer informatie www.czvhosannabos- koop.nl. Waddinxveen - In de interne schaak- competitie wist koploper Teun van dfl Linden zijn koppositie te ver sterken door Hans van Wouden berg te verslaan in een Siciliaanse Part j. Ton van Nieukerke won met de zwarte stukken van Wim van Os !n een ingewikkelde partij die vt - Tkwam uit het damegambiet W'st van Nieukerke aan het langste einde te trekken. In de partij tussen Jeroen Eijgelaar en Luit Bloem was het tijgelaar die met een beslis sende koningsaanval de overwin- cing boekte. Arjen Zuurmond wist !n 2'jn partij tegen Jan Kraijesteijn ln het middenspel een paard te winnen; Zuurmond hield het hoofd koel en boekte een solide overwin- !'ng. Oud-clubkampioen Barthold Jansen speelde met wit tegen Lau- rens Ellers. In het middenspel leek Jansen een goede stelling in han den te hebben, maar Ellers toonde een goede verdediger en hield °e partij op remise. De partij tus sen Henk Stam en Ton Kuiper be- 'andde al snel in een lopereindspel. Stam speelde het eindspel sterk en schreef een mooie overwinning op zijn naam. Voor het prestigieuze WSV-beker- toernooi stond voor een aantal spelers de eerste ronde op het pro gramma. Het bekertoernooi werkt volgens een afvalsysteem, bij een remise moet een snelschaakpartij met verwisselde kleuren de be slissing brengen. De familiederby tussen Arjan Hennink en Erik Hen- nink verliep teleurstellend, want de partij werd al na elf zetten remise gegeven. Het was Erik die in de be slissende snelschaakpartij aan het langste einde trok. De mooiste par tij van de avond was die tussen Her man Smitskamp en Henk van Erk. Na een strijd met kansen over en weer was het Smitskamp die zich wist te plaatsen voor de volgende ronde. Ook Bert van der Knaap plaatste zich voor de tweede ronde; in een technisch goed opgezette partij wist hij van Arie Versluis te winnen. Marco de Bruijn wist zich ten koste van Peter de Louw te plaatsen door winst in de beslissende snelschaak partij. Theo Goor speelde met de witte stukken tegen Henk Erkelens en bediende zichzelf van het agres sieve Blackmar-Diemer gambiet, waarin een pion wordt geofferd voor koningsaanval. Goor voerde de koningsaanval met verve wat hem een mooie overwinning ople verde. Boskoop - PlantenTuin Esveld aan het Rijneveld 72 staat op vrijdag 9 en zaterdag 10 november in het teken van het thema 'Tuin in Frankrijk'. Voor 14.00 uur staat op deze dagen een lezing gepland met daaraan gekoppeld een dis cussie. Tijdens het bezoek aan de tuin kan men gelijk genieten van de laatste herfstkleuren. Voor meer informatie: 0172-213289 of www.esveld.nl. Boskoop - Een keuze voor een school is niet niets, dat dient wel overwogen te gebeuren. Zaterdag 3 november werd bij het Wel- lantcollege een onderwijsmarkt gehouden, waarbij, naast het Wellantcollege zelf, het Ashram College, het Scala en het Groene Hart Lyceum uit Alphen aan de Rijn, De Goudse Waarden en het Coornhert Gymnasium uit Gouda en het Coenecoop College met ves tigingen in zowel Waddinxveen als Boskoop zich aan het publiek presenteerden. Spannend Per half uur gaven de verschillende scholen presentaties. Dank zij een duidelijke plattegrond konden de bezoekers relatief gemakkelijk het lokaal met de gekozen school vin den. Voor de deelnemende scholen is zo'n presentatieochtend best spannend. Voor de organisatie van de school hangt er veel van af. Als school hoop je ook het komende jaar op een mooi leerlingenaantal. Jan Batelaan van het Coenecoop College was er helemaal klaar voor. Twee docenten van De Goudse Waarden stonden te popelen om voor hun school te pleiten en Lie- neke Koenes van het Ashram Col lege had leerlingen meegenomen om samen met hen een represen tatief beeld te geven van wat haar school inhoudt. "Dit zijn wij" leder vogeltje zingt zoals het ge- Leerlingen Coenecocoop College presenteren zich. bekt is, aldus een bekende zegs wijze. Zo koos elke school voor zijn manier van zich manifesteren. Het Coenecoop College startte op het podium met een leerlingengroep met een welkom naar de aanwe zigen en gaf korte, feitelijke info over de school. Daarna zei een leerling "En nu komt er reclame voor de school, wees dus kritisch. We noemen sterke en minder ster ke punten van onze school." Bij de presentatie van het Groene Hart Lyceum was de start stati- scher. Een docent legde feitelijk en zakelijk uit hoe zijn school er voor stond. Accent lag op de kwaliteit van onderwijs, zorg en liefde voor de leerling en examenresultaten. Zo'n 450 belangstellenden werden verwacht en de organisatie was daar goed op ingespeeld. Ouders en leerlingen kregen alle kans zich breed te oriënteren op een gezel lige en ontspannen manier. Zo kies je voor later... Wethouder Schotanus bij de Boomgaard. Boskoop - De verlengde Boom gaard is vrijdag 2 november open gesteld voor het verkeer. Hierdoor is de Boomgaard nu aangesloten op de Voorofscheweg ter hoogte van de rotonde Zijde en Torenpad. De Boomgaard is evenals de an dere omliggende straten een 30 km/u weg geworden. Wethouder Schotanus is trots op het resultaat en tevreden dat met deze aan sluiting de bereikbaarheid van Waterrijk verbeterd én het cen trum minder doorgaand verkeer te verwerken krijgt. Wethouder Schotanus: "De aansluiting van de Boomgaard op de Zijde vergroot de veiligheid van de bewoners en het winkelende publiek in het centrum, omdat nu een deel van het verkeer omgeleid wordt en niet meer door het centrum hoeft te rijden". Bushalte Aan de Boomgaard wordt ter hoogte van de Appelgaarde aan beide zijden van de weg een bus halte gerealiseerd. De halte is naar verwachting begin januari gereed. De bushalte wordt aan gelegd volgens de richtlijnen die zijn opgesteld voor goed toegan kelijk openbaar vervoer. Bij deze richtlijnen kan bijvoorbeeld ge dacht worden aan het maken van een (vrijwel) gelijkvloerse instap, waardoor de bus goed toeganke lijk is voor jong en oud. Bovendien wordt de bushalte een 'Sterhalte'. Een Sterhalte houdt in dat mensen thuis opgehaald kunnen worden meteen busje, de GroeneHartHop- per, en kunnen uitstappen bij de sterhalte om daarna verder te rei zen met de bus. Voor mensen uit Boskoop-Oost wordt het hierdoor weer mogelijk om met de bus ver der te reizen naar Gouda en Lei den. Ook voor ouderen maakt dit het reizen met het openbaar ver voer eenvoudiger.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29