Tapijt, je hoort het verschil! de Haij van derWende advocaten TUINTIPS VOOR HET NAJAAR Bredeweg 15 Waddinxveen 0180-638183 of kijk eens op www.edplaizier.nl Uw specialist in zonwering en kozijnen! Thuis in de regio. Bezoek onze showroom en kijk op www.paulenpaul.nl Ontwerp straatwerk tuintimmerwerken etc. pagina 33 Openingstijden op werkdagen van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur Weg en Bos 107 2661 DM Bergschenhoek Telefoon 010-5249040 lnfo@paulenpaul.nl Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 7 november 2007 Tijdens een koude, natte win terdag uitgestrekt op de sofa genieten van een spannende film of van goede muziek? Heer lijk, maar dan wel als het geluid goed is! Voorkom onaangename schrille, galmende klanken in de woonruimte door te kiezen voor tapijt als vloerbedekking en an dere textiele materialen, zoals gordijnen, kussens en gestoffeer de meubels. kaatsing van geluid op tapijt is half zolang als op de harde vloer. Ook worden de omgevingsgelui den met de helft gereduceerd. Dus hoe dikker het tapijt hoe gro ter het effect. Leefgeluiden, zoals stemmen, geluiden van televisie en stereo, klinken met een zachte vloer veel mooier dan in een kale ruimte. Wie overweegt om tapijt aan te schaffen om optimaal te kunnen genieten van muziek en films, kan zich het beste laten informe ren bij een tapijtspecialist. Uitge breide productinformatie over tapijt kunt u vinden op de web sites www.tapijtnet.nl en www. kieswijzervoortapijt.nl. Blijf planten, struiken en bomen in potten en bakken water geven. De grond mag ook in het najaar en de winter niet uitdrogen. Bind loshangende takken van klimplanten vast met raffia, speciale kunststofstrips of buisband.Trek raffia, strips en buisband niet te strak aan om schade aan de takken te voorkomen. Zet voor de vogels een drinkbak klaar, zodat ze het water meteen we ten te vinden als het straks vriest. Ook deze maand kun je het terras en balkon mooi aankleden met plan ten, bijvoorbeeld met violen en groenblijvende struiken of een stam boompje in pot. Je kunt nu winterjasmijn planten en tegen een muur of schutting lei den. De takken van de winterjasmijn zijn van november tot februari bedekt met kleine gele bloemen. Hark de allerlaatste bladeren van het gazon om te voorkomen dat er gele plekken ontstaan in de grasmat. Voor binnen zijn er volop geurende hyacinten te koop. Dat maakt het gezellig als het buiten regent en waait. November is een prima maand voor het renoveren of nieuw aanleggen van paden en terrassen. Bladverliezende hagen kunnen geplant worden zolang het niet vriest. Tapijt biedt dankzij de open struc tuur een uitstekende geluidisola tie en verkort de nagalmtijd van geluid aanzienlijk, wat zorgt voor akoestisch comfort. Met de toe passing van ondertapijt wordt dat nog eens verbeterd. De weer-. Bollen nog niet geplant? maand. kan nog steeds, maar doe het wel deze Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 'gi

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33