MEER RUIMTE VOOR KLEINSCHALIGE RECREATIE EN NEVENACTIVITEITEN ONTHULLING PROTESTBORD TEGEN G0UWEKN00P APPLAUS EN GROTE INSTEMMING: IEN GROTE STAP IN FUSIETRAJECT IS GEZET JEUGDZORG HELPT JONG EN OUD GOUO\vfiÊj ZUIDPLAS Voorontwerp bestemmingsplan Restveen en Waterparel W-' Campagne tegen nieuwe bedrijventerreinen Week van de JeugdZorg: 17 tot en met 24 november daggen van drie gemeenten bij elk gemeentehuis v POLO, PoW*r Pa idee Hart van Holland: dé krant voor de ZuicTplas 7 november 2007 pagina 3 Plangebied bestemmingsplan Restveen en Groene Waterparel Moordrecht - Een informatieavond over de Milieu Effect Rapport (MER) was de volgende stap in het proces naar de ontwikkeling van het be stemmingsplan voor het 'Restveen en de Groene Waterparel', vorige week donderdag in Moordrecht werden direct betrokkenen geinfor- meerd over deze volgende stap in het proces dat moet leiden tot de her inrichting van het gebied bij Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel dat is aangewezen als voornamelijk natuurontwikkelingsgebied. Door Karin Heeren De heer Pieter Hordijk kwam als di recteur van het projectbureau RZG Zuidpias een toelichting geven over de stand van zaken. Hij stond stil bij de keuzes die er tot nu toe zijn gemaakt bij de gebiedsont- wikkeling voor het Restveen en de waterparel en bij het vervolg van de procedure. De provincie Zuid Holland heeft het DLG opdracht gegeven tot het verwerven van gronden in het gebied en de raden van Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel zullen in 2008 een beslissing nemen over het bestem mingsplan. Dennis van der Laan van de ge meente Moordrecht gaf een pre sentatie over het aangenomen MER in de raden van Moordrecht en Nieuwerkerk en de relatie met het voorontwerp bestemmings plan. Binnen het bestemmingsplan zullen ruimere mogelijkheden zijn voor nevenactiviteiten, daar waar nu nog uitsluitende agrarische activiteit is. Zo komen er moge lijkheden voor bijvoorbeeld klein schalige dag- en verblijfsrecreatie, kanoverhuur, paardenstalling. Door de provincie Zuid Holland werd ook een fietsplan gepresen teerd, het is de bedoeling om de mogelijkheden voor fietsen fors uit te breiden in het gebied. Na de presentaties was het voor de inwo ners en andere belanghebbenden mogelijk om individuele vragen te stellen. Moordrecht-Milieudefensie plaatst op zaterdag 10 november om 11.00 uur samen met de Moordrechtse Milieuvereniging DeZuidplaspolder een protestbord tegen de aanleg van bedrijventerrein Gouweknoop in Moordrecht. Na de onthulling verspreiden de actievoerders huis- aan-huis een actiekrant in Moor drecht en Gouda. De actievoerders verzamelen zich bij de Spoor tunnel langs de N 207 richting Waddinxveen, tegenover recreatie park Het Weegje De actie is onderdeel van de lande- lijkecampagne'Spaarhet landschap, recycle de ruimte' van Milieu defensie. De milieuorganisatie wil dat er een einde komt aan de wildgroei van nieuwe bedrijven terreinen ten koste van het Neder landse landschap.In die campagne die Milieudefensie dit najaar voert, staan dertig bedreigde landschap pen, waaronder de Gouweknoop in Moordrecht centrall. Op die plekken gaat Milieudefensie samen met lokale bewonersorganisaties protestborden plaatsen. Met de campagne roept Milieudefensie kabinet en parlement op tot een tijdelijke stop op de aanleg van nieuwe bedrijventerreinen en de instelling van een herstructure ringsfonds. Voor meer informatie: www.recyclederuimte.nl of Milieudefensie servicelijn: 020 6262 620 "Mijn vader krijgt nu hulp en dan kan hij straks weer voor mij en mijn zusje zorgen, tot die tijd zitten we in een huis van jeugdzorg", zegt een tienjarig jongetje dat tijdelijk wordt opgevangen in een groep. Hij is een van de 150.000 kinderen die jaarlijks hulp krijgen van jeugd zorg omdat het niet goed met hen of hun ouders gaat. Door goed ge organiseerde steun en een profes sionele begeleiding krijgen zij weer zicht op een betere toekomst. Van 17 tot en met 24 november kan iedereen kennismaken met de wereld van de jeugdzorg. Jeugd zorgkinderen en jeugdhulpver- leners vertellen hun verhaal in theatervoorstellingen, op speciale ouderavonden en tijdens publieks evenementen. Wat doet jeugdzorg voor hen en waar dromen ze van? Al deze activiteiten staan op de site www.weekvandejeugdzorg.nl. Toekomst voor kinderen en hun ouders Ongeveer 1 op de 40 jongeren tot 18 jaar krijgt te maken met jeugdzorg, omdat het thuis niet meer gaat of omdat het kind ge dragsproblemen heeft. Bij bureau Jeugdzorg zoeken gespecialiseer de jeugdhulpverleners uit wat de beste oplossingen zijn. De hulp varieert van dagopvang bij een medisch kinderdagverblijf, crisisop vang, plaatsing in een pleeggezin tot bijvoorbeeld het aanstellen van een tijdelijke gezinsvoogd. Door deskundige hulp en begeleiding krijgen ze weer zicht op een betere toekomst. Sara Kroos is ambassadeur De twaalf provincies en de regio's Amsterdam, Rotterdam en Haag landen, bureaus jeugdzorg en zorgaanbieders organiseren samen De Week van de JeugdZorg. Caba retière Sara Kroos (26 jaar) is am bassadeur: zij is de hele week druk met speciale activiteiten voor de jeugdzorg. Kijk op www.weekvan- dejeugdzorg.nl voor de verhalen- en gedichtenwedstrijden, voetbal wedstrijden, theatervoorstellingen, conferenties en nog veel meer. En voor de foto- en videoportretten van kinderen die samen met Sara Kroos laten zien dat ze door jeugd zorg weer een toekomst hebben. Regio-Drie gemeenteraden, drie raadsvergaderingen op dinsdagavond 30 oktober, de bedoeling was een simultane vergadering. Dat laatste was technisch niet mogelijk maar dat deed niets af aan het feit dat het henndelingsontwerp en het visiedocument met grote instemming en zelfs met applaus werd aangenomen in de drie gemeenteraden. Door Elias van der Plicht, Nata- sfaQualm en |<arjn Heeren Zevenhuizen-Moerkapel Ie ^Zevenhuizen werd in positieve bewoordingen over het herind- eimgsontwerp en het visiedocu- ment gesproken. Unaniem werd !r,gestemd met beide document en. Wel werden er nog enkele kanttekeningen geplaatst. De 'eer De Gooijer (SGP) maakte yan de gelegenheid gebruik om -'ir' 'rritatie kenbaar te maken over signalen die zijn fractie uit Nieuwerkerk had opgevangen, nij laakte de houding van en- ,6ie actoren uit Nieuwerkerk, zich over de fusie hadden u;!gelaten in de zin van dat het samengaan met Moordrecht en 'enhuizen-Moerkapelle voor Nieuwerkerk geen groot belang 'ad, maar dat Nieuwerkerk zich wel over zijn kleine broertjes wide ontfermen. Ook de VVD P eitte bij monde van de heer ^oegop voor een minder domi nante houding van Nieuwerk- De CDA-fractie had niets van dit alles gemerkt: "We kun nen goed met Nieuwerkerk door r en deur," liet de heer Boersma weten. De heer Oosterhoff (Ge meentebelangen) maakte het college erop attent dat er met het getouwtrek aan de Gouwe knoop nog wel iets boven de markt zweeft: "Gedeputeerde Staten is nog niet op het stand punt teruggekomen dat de Gou weknoop naar Gouda gaat. Als dit standpunt definitief wordt, moeten wij ons afvragen of we ons nog wel achter het herin- delingsontwerp en visiedocu ment kunnen scharen." De heer Freeke (Christenunie) stelde vast dat het goed is dat het tempo van het fusieproces hoog wordt gehouden. "Daardoor wordt Gouda zenuwachtig," was zijn constatering. Moordrecht "We kunnen best zeggen dat vanavond een hele bijzondere avond is." Met deze woorden opende burgemeester van der Meer vorige week dinsdag de raadsvergadering. Alle fracties spraken deze avond hun zorgen uit over de ontwikkelingen ron dom de Gouweknoop en pleiten voor een vrijwillige fusie van on deraf waarbij de buitengrenzen behouden blijven. De heer Will (CDA) zei over de opstelling van Gouda: "Beter een goede buur dan een verre vriend. Maar er zijn grenzen en deze willen we graag gerespecteerd zien. De houding van Gouda zet het proces onder druk." De heer de Koning (BM) sprak ook zijn zorgen uit over het eventuele wegvallen van de Gouweknoop. "Dit heeft verstrekkende finan ciële gevolgen voor de nieuwe gemeente. Als wij nu dit besluit nemen zijn we dan niet over geleverd aan de Gedeputeerde en de Provinciale Staten? Is het niet beter om het besluit uit te stellen totdat er over de Gou weknoop meer zicht is?" Hij kreeg hiervoor geen bijval van de overige fracties maar zijn opmerking leidde wel tot een discussie met de heer Will. Deze trok de geloofwaardigheid van het voorzitterschap van de heer de Koning van de klankbor dgroep in twijfel omdat hij dit soort uitlatingen in het open baar maakte. De heer de Kon ing: "BM had ernstige proble men met het fusietraject, maar democratie hebben wij hoog in het vaandel. We zullen het proc es kritisch blijven volgen, daar hebben de inwoners recht op." Beter Moordrecht pleitte ook voor het voor het vooraf behan delen in de commissie van een groot aantal behandelpunten van de klankbordgroep. "Dit is het enige moment dat inwon ers van Moordrecht hierover meekunnen praten." Burge meester van der Meer zei toe dit punt mee te nemen naar de stuurgroep. Verschillende fracties drongen bij het college ook aan op het maken van een nulmeting om te komen tot het nemen van gegronde besliss ingen rondom de handhaving van het voorzieningenniveau. Burgemeester van der Meer re ageerde hierop terughoudend. Hij gaf aan dat het voorzienin genniveau alleen geregeld kan worden in de nieuwe gemeente. "Wij kunnen hierover niet bes lissen. Daarmee zou je over je eigen graf heen regeren,"aldus van der Meer. "Het streven om het huidige voorzieningen niveau te handhaven is een prima uitgangspunt, maar om hard te zeggen dat het zo bli jft is niet correct. We moeten oppassen geen valse beloftes naar de bewoners te maken." Na de uitgebreide behandeling van het onderwerp werd het herindelingontwerp unaniem aangenomen en met applaus ontvangen. Nieuwerkerk aan den IJssel Ook in Nieuwerkerk was de instemming met de voorstel len groot. De heer Hazelbach (PvdA): "Een memorabel mo ment, een inhoudelijke stap naar een nieuwe gemeente." De Gouweknoop en de teleurstel ling van Gouda werden ook in Nieuwerkerk besproken. De heer Slobbe was van mening dat het onbehoorlijk is van meedere buurgemeenten om claims te leggen op grondgebied. Burge meester Bonthuis was van men ing dat het draagvlak in de sa menleving mede door de claims van de buurgemeenten groot is: "De geluiden in het dorp laten weten dat de stap naar fusie wel wordt gesnapt." Tijdens de voorafgaande be grotingsbehandeling werd er unaniem een door het CDA in gediende motie aangenomen met het verzoek aan het college om het beperken de gemeentel ijke financiële lasten voor de in woners van de nieuwe fusiege meente, met het behoud van de voorzieningen, als uitgang spunt te nemen. Het CDA was van mening dat de lasten voor de inwoners niet hoger mogen zijn dan in de gemeente welke de laagste lasten heeft. Burge meester Bonthuis zal de motie inbrengen in de stuurgroep en deed daarbij de suggestie deze motie ook in te brengen in de klankbordgroep.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 3