OUDERENHULP VEIL DISCUSSIE, MAAR GEEN EUROPESE ORGANISEERT KERSTDINERS IDENTITEIT TIJDENS CULTURELE ACTIVITEIT ER WERD GEBRIDGED.... Pjyf L I T I E BERICHTEN RAYMOND STOOP GOLFPROFESSIONAL VAN HET JAAR 2007 ^JÏEUWÈRKERK 1 VOETBAL NIEUWERKERK ZOEKT MEISJES EN DAMES EHBO BIJ KINDEREN VOORLICHTINGSMIDDAG WONEN EN ZORG OPBRENGST BAZAAR BRON UNICEF IN REIGERH0F pagina 48 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 i i Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp organiseert voor de vijfde ach tereenvolgende keer kerstdiners voor ouderen die anders de kerst alleen thuis doorbrengen. Het kerstdiner wordt vindt plaats in Hotel Nieuwerkerk Van der Valk op donderdag 20 december en is bestemd voor kwetsbare ouderen uit Nieuwerkerk en omgeving. Ou deren die in aanmerking komen voor de kerstdiners worden onder meer aangemeld via de Thuiszorg, Stichting Welzijn Ouderen, kerken, het Rode Kruis en de Zonnebloem. Tijdens de diners kan op een leuke manier contact gelegd worden met andere ouderen uit hun buurt. Hieruit kunnen structurele contac ten ontstaan, waardoor ze ook de rest van het jaar minder eenzaam zijn. Bij de organisatie van de diners zijn veel vrijwilligers betrokken. Van der Valk sponsort een groot deel van de kosten. Daarnaast zorgen de Lions en de Zonnebloem voor het vervoer van de ouderen die deelnemen aan het diner. De kerstdiners kunnen geheel of gedeeltelijk gesponsord worden door bedrijven of particulieren via de website: www.ouderenhulp.nl. Het Nationaal Fonds Ouderen- hulp is het enige goede doel in Nederland dat zich uitsluitend richt op kwetsbare ouderen. Hier bij richt Ouderenhulp zich op het tegengaan van eenzaamheid en armoede, het verbeteren van de ouderenzorg en veiligheid en het bevorderen van een goede oude dag. Dit doet het Fonds door pro jecten te subsidiëren en eigen diensten op te zetten zoals de Ouderenhulplijn, 0900-6080100, waar ouderen dag en nacht naar kunnen bellen voor informatie, ad vies of een gesprek. Voor meer informatie: 0180- 314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de derde ronde van de tweede competitieronde van de Nieuwerkerkse Bridgeclub, ge speeld op maandag 29 oktober, is in poule A: 1.Marijke Blok-Gerda Goedhart 63.54, 2.Michiel de Kor- ver-To Schreuder 57.29, 3.Ada van der Linde-Greet Gallagher 54.51, 4.Gerda Vissers-Cor Lageman 52.43, 5.Wim Verhoeven-Ron van Domburg 52.08, 6.Leny Hoog- land-Elisabeth Tump 51.04, 7,Wim Schreuder-Ton Vissers 50.00, 8.Renate Tournier-Martha Ver hoeven 49.65, 9.Guus Ham-Henny Hense 49.31, 10.Joan Sipman- Irene den Hollander 47.92, 11 .Wil Blok-Wil Valk 46.88, 12.Jaap Se- vers-Trudi Kerkhoven 44.10, 13.Pe ter Bijsterveld-Maarten Goedhart 43.06, 14.Freddy en Rob van Leeu wen 38.19. De uitslag in poule B is als volgt: I.Thea Michels-Selma van der Berg 66.67, 2.Betty Geurts-Lucy Eldering 63.75, 3.Frithjof Blok- Ruud Rijks 54.58, 4.Kees van Win- den-Freek Bijlsma 54.17, 5.Irma en Ab Sonneveldt én Martha Boers- Joke van 't Hoen 52.50, 7.Alice van den Heuvel-Betsie Kuiper 52.08, 8.Rina Koolhaas-Elly Timmerman 48.75, 9.Tiny van Winden-Wil No tenboom 43.75, 10.Arie van Veen- Rob Moelker 42.92, 11.Arie van der Linde-Mike Gallagher 37.50 en 12.Else Jansen-Stella de Wit 30.83. Tussenstand in de A-poule bij de eerste drie: eerste is koppel Marij ke Blok-Gerda Goedhart, tweede Anneke Jansen-Marianne Ver- hoeff en derde Michiel de Korver- To Schreuder. In poule B staat het koppel Thea Michels-Selma van der Berg op de eerste plaats, ge volgd door Martha Boers-Joke van 't Hoen op de tweede en Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering op een derde plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - Golf baan Hitland is trots op Raymond Stoop, die onlangs Golfprofessio- nal van het Jaar 2007 is geworden. Raymond Stoop, PGA Holland A5 professional, werkzaam op Golf baan Hitland, verdiende de titel door hoge scores met betrekking tot de diverse onderdelen, het aantal nominaties en de lovende aanvullende commentaren van de personen die Raymond genomi neerd hebben. Het accent van de positieve kritieken lag op de per soonlijke benadering, de wijze van probleemanalyse en aanpak, het motiveren, afwisseling in de lessen en een pro die rust uitstraalt. Honderden nominaties werden ingestuurd middels de enquête op de website www.golfprofessio- Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - Het comité internationale betrekkin gen van de gemeente hield zater dag in dorpshuis De Batavier een culturele activiteit voor inwoners die van oorsprong niet de Neder landse nationaliteit. Bezoekers konden genieten van een presen tatie van programmamaker Dave van der Wal en naderhand van een borrel. De activiteit werd geopend door burgermeester Bonthuis. Bonthuis sprak over het belang van aandacht voor inwoners van buitenlandse afkomst. Dit gezien de gemeente meer dan zestig nationaliteiten rijk is. De burgermeester lichtte toe dat het idee voor de bijeenkomst was ontstaan na een succesvolle bi jeenkomst van Europese inwoners van de gemeente naar aanleiding van het referendum over het ver drag tot vaststelling van een Euro pese Grondwet in 2005. Na de introductie gaf freelance programmamaker Dave van der Wal een presentatie genaamd 'polderjongen in Europa.' Centraal in zijn presentatie was de vraag of het mogelijk was om samen met de bezoekers uit te zoeken of er een Europese identiteit bestaat. Ook Van der Wal kreeg belangs telling voor de Europese identiteit tijdens het referendum van 2005, toen hij een programma in Straats burg maakte over het referendum. Tijdens de presentatie benaderde Van der Wal voortdurend het pu bliek om hen te betrekken bij de invulling van zijn verhaal. Hoewel het publiek gewillig inging op de vragen, werd ook duidelijk dat Europese symbolen als Europa dag, de vlag, het volkslied en de euro bij de meeste mensen weinig teweeg brengen. De meeste men- l *A« gïWï? M Three for the road. Diefstal computers uit bedrijf Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie doet onderzoek naar de inbraak in een bedrijf op het bedrijventerrein aan de Hooge- veenenweg. De inbraak vond woensdag 31 oktober rond 2.15 uur plaats. Na het vernielen van een ruit werden uit het bedrijf acht flatscreens en zes computers gestolen. De politie en het beve iligingsbedrijf dat na de inbraa kmelding snel ter plaatse was trof de dader(s) niet meer aan. nals.nlwaar golf(st)ers hun favo riete teaching professional konden nomineren voor deze titel. De pro fessionals werden beoordeeld op diverse onderdelen zoals presen tatie, manier van lesgeven, kennis van materiaal en motivatie. Uiteindelijk werden er 121 profes sionals genomineerd, 40 meer in vergelijking met 2006, en na het analyseren van de scores en beoor delingen bleek Stoop de terechte winnaar. Winnaar van de titel, maar ook van een prijzenpakket ter waarde van 2.800 euro. Voor meer informatie: http://www.golfprofessionals.nl/ content/view/1226/1 Stoop krijgt morgen, donderdag 8 november, de prijs uitgereikt bij Golfbaan Hitland. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het mei sjes- en damesvoetballedenbestand is aan de magere kant. De vereniging wil nieuwe meisjes en dames aantrek ken om de teams te completeren. De volgende leeftijdscategorieën worden gehanteerd: meisjes in de leeftijd van 12 tot 16 jaar; meisjes/ dames in de leeftijd van 16 tot 19 jaar en dames in de leeftijd van 18 jaar en ouder. Deze categorieën spelen in een volledig elftal en op een heel veld. Geïnteresseerden zijn welkom tijdens een van de trainingsavonden. Informatie: www.vvnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 start op 12 november een EHBO-training van drie avon den voor eerste hulp aan kinderen. De cursisten leren levensreddend te handelen bij verstikking en ver drinking en krijgen een reanima- tietraining. Hierbij wordt gebruik gemaakt van speciale oefenpop pen in verschillende leeftijdsca tegorieën. Een ongeluk zit in een klein hoekje en daarom is het van belang voor ouders om te weten hoe te handelen als hun kind iets overkomt. Informatie en aanmel den: 0180-310180 of info@zorgis- eenkeuze.nl. informatie over de toegang tot de WMO, indicatiestelling AWBZ, Thuiszorg en het aanvragen van voorzieningen. Na het informa tieve gedeelte is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De toe gang is vrij. Een consumptie kost 0,75 euro. Voor meer informatie en opgeven: 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - Be langstellenden zijn op woensdag 21 november om 14.00 uur welkom in Zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 voor het krijgen van voorlichting en informatie over de mogelijkheden om zo lang mogelijk zelfstandig te wonen. De casemanager en de wijkverpleeg kundige van De Zellingen geven Polderjongen in Europa. sen voelden zich vooral het meest verbonden met het land waar ze oorspronkelijk vandaan komen. Na de presentatie was er een bor rel waarbij klarinettrio 'Three For The Road' voor een muzikale ach tergrond zorgde. Tijdens de borrel traden inwoners met een grote verscheidenheid aan afkomst en thousiast met elkaar in gesprek. "De gemeente heeft een uitdraai gemaakt van de gemeentelijke basisadministratie. Iedere inwo ner met een buitenlandse natio naliteit werd daarbij geselecteerd en kreeg een uitnodiging voor de bijeenkomst van vanavond", aldus Henk van der Torn, voorzitter van het comité voor internationale be trekkingen. "Aanvankelijk was de taak van het comité om contacten te onderhouden met de partner gemeenten in Duitsland, Polen en Frankrijk. In 2006 organiseerde het comité echter ook een Sinterklaas feest voor inwoners van buitenlan dse afkomst. We kregen veel po sitieve respons. Daarom besloten we meer van dit soort activiteiten te organiseren", aldus Henk van der Torn. De organisatie kan in ieder geval tevreden zijn over het enthousiasme van de bezoekers, gezien de volle zaal en de respons bij de presentatie van Dave van der Wal Nieuwerkerk aan den IJssel De bazaar in de Bron is dit jaar door heel wat mensen bezocht; ook de speciale ochtend voor mensen met rolstoel of rollator was een succes. De opbrengst bedraagt 20.000,-; mede dankzij de steun van diverse sponsors, de loterij en de winkeliers die de prijzen beschikbaar gesteld hebben, kan een bedrag van 10.000,-aan Hospice IJsselthuis geschonken worden. De uitslag van de loterij !s als volgt: 1e prijs 3718, 2e prijs 0471, 3e prijs 2313, 4e prijs 1477, 5e prijs 1121; 6e prijs 0223; 7e prijs 0898; 8e prijs 3899. Nieuwerkerk aan de IJssel - Afge lopen zaterdag stond Unicef voor het eerst weer met de kraam in de Reigerhof en deze dag leverde al gelijk een opbrengst van ruim 550,- euro op. Komende vrijdagmiddag en avond alsmede op zaterdag kan men wederom terecht bij de kraam in het winkelcentrum Unicef voert dit najaar campag ne voor kinderen in oorlogsge' bieden onder het motto 'Nooit meer angst'; een actie voor kin deren die het slachtoffer zijn van vluchtpogingen en kinderen en/ of hun ouders die gewond raken door landmijnen. Ook voert m- cef campagne om kindsoldaten uit hun vreselijke omgeving te halen en hen, naast voedsel ep onderdak, ook een opleiding te geven.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 48