ionspecialist rietveld RIJWIELHANDEL EN SPARTA DEBAT VAN NEDERLAND LEEST DRUMFANFARE DKV BEHAALT EERSTE PLAATS 4 "KINDEREN SCHEIDEN MEE BIJ EEN SCHEIDING" LITERAIRE AVOND MET FRANK WESTERMAN Ha_nif.uwerkérk~ Nieuw in winkelcentrum Dorrestein LITIE BERICHTEN SALONORKEST PISTACHE IN CHRYSANTHEMUM Joke Verhoef van Jomare: Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 Door Paulien de Graaf "Wij komen uit Westmaas. Daar hebben we al een aantal jaren een fietsenzaak", vertellen Carel en Ineke Rietveld. Carel is ingenieur weg- en waterbouwkunde, maar gooide het roer radicaal om: "Fi etsen zijn mijn passie", zegt hij. "Mijn vorige baan leverde me te veel stress op." Hun zoon woont in Nieuwerkerk en via hem hoorden ze dat in Dorrestein nog winkel panden beschikbaar waren. "Dat trok ons wel. Nieuwerkerk biedt veei perspectief omdat er in de omgeving nog veel gebouwd gaat worden." Ze voelen zich in Nieu werkerk helemaal op hun plek en zijn ook van plan om er te komen wonen. In de nieuwe rijwielhandel wor den fietsen van alle topmerken verkocht. Daarnaast zijn zij ge selecteerde dealer van de Sparta Ion, de nieuwste elektrische fiets van Sparta. "Er staat een grote demonstratiewand van de Sparta Ion in de winkel. Wij verkopen de elektrische fietsen niet alleen, maar kunnen ze ook repareren", vertelt Carel, die erg enthousiast is over deze fietsen. "De Sparta Ion is interessant voor oud en jong, om dat hij er niet uitziet als een elek trische fiets." Naast de verkoop van fietsen, heeft Rietveld ook een werkplaats waar hij fietsen, brommers en scooters repareert. "We zoeken nog een leerling-monteur voor de werkp laats", vertelt Carel. Rijwielhandel Rietveld is een officieel leerbed rijf. "En er zullen weinig leerling- monteurs kunnen zeggen dat hun baas ingenieur is!" De openingstijden van Rijwielhan del Rietveld zijn op dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 - 17.30 uur, op zaterdag van 09.30 -16.00 uur en op vrijdagavond is het koopa vond. Voor meer informatie: 0180- 316123 "Het boek 'De gelukkige klas' laat je niet los, zelfs niet in het bos.' Nieuwerkerk aan den IJssel - De komende weken kunnen leden van de bibliotheek aan het Raad huisplein het boek 'De Gelukkige klas' van Theo Thijssen gratis af halen Op is op. Voor donderdag 15 november van 20.00 tot 22.00 uur wordt in de bibliotheek voor publiek een debat georganiseerd over het boek van Thijssen met als «lema 'onderwijs'. In 'De Geluk- '9 klas' verhaalt Thijssen over het vve! en wee van een lagere school- as in de jaren '20 van de vorige eeuw- Om dit debat luister bij te 2eUen, heeft de bibliotheek een ieeks gasten uitgenodigd, die op asis van het boek hun eigen er- varingen in het onderwijs zullen vertellen; van een leraar die nog op de kweekschool heeft gezeten tot een lerares die zojuist aan de Pabo is afgestudeerd. Het debat zal worden geleid door Ankie Fokma; panelleden zijn de heer Peelen, Suzanne Scheenjes, Daan de Neef, Joke van Gelderen en Cora Kuyvenhoven. De avond zal muzikaal omlijst worden door een groep leerlingen van de muziek school onder leiding van Corry de Klepper. Deur open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Noot voor degenen die het boek al hebben; op één van de pagi na's van het boek is een alinea weggevallen. In de bibliotheek ligt de ontbrekende alinea als boeken legger voor u klaar. DKV in actie onder leiding van dirigent John Doornbos. Transactie van 350 euro voor belediging Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 41 jarige man uit Nieuwerkerk aan den Ijssel heeft een transac tie gekregen van 350 euro we gens belediging van een politie ambtenaar. De man verliet boos het politiebureau aan het Raad huisplein waar hij kort daarvoor werd gehoord over een diefstal. Bij de uitgang draaide de man zich om, beledigde de agent en liep de deur uit. Buiten sloeg hij hard op de ramen. De agent is de man achterna gerend en heeft hem verderop aangehouden. Hij kreeg een transactie aangeboden van 350 euro. Wordt de transac tie niet betaald, dan moet hij zich verantwoorden voor de rechter. Timo knipt rijwielhandel open, met behulp van oma. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het nieuwe winkelcentrum Dorrestein vestigen zich niet alleen de winkels die ook al in het oude centrum ver tegenwoordigd waren, er zijn ook nieuwe ondernemers die een winkel starten. Een van hen is Rijwielhandel Rietveld. De winkel werd zaterdag 3 november officieel geopend door tweejarige kleinzoon Timo, die sa men met zijn oma een lint mocht doorknippen. Nieuwerkerk aan den IJssel/ Schiedam - Drumfanfare DKV, Door Kunst Verkregen, heeft afgelopen zaterdag deelgenomen aan het Drumband-, Majorette- en Showconcours in Schiedam, een jaarlijks terugkerend en inmiddels befaamd concours waar verenigingen uit heel Nederland aan deelnemen. DKV heeft al regelmatig aan het concours deelgenomen, maar voor de vereniging was het dit jaar de eerste keer onder leiding van de nieuwe dirigent John Doornbos. DKV viel met name op door de muziekkeuze. Waar andere verenigingen kozen voor de 'ouderwetse marsen' uit het standaard repertoire, kwam DKV met een stevig popnummer: een bewerking van 'Bring me to life' van de Amerikaanse rockband Evanescence. Dit optreden viel bij jury en publiek goed in de smaak en werd beloond met 81,5 punten, oftewel de eerste plaats. De komende weken zal DKV een aantal optredens verzorgen, zoals tijdens de Festivalavond op zaterdagavond 10 november in het TVO-college in Nieuwerkerk, de intocht van Sinterklaas op zaterdag 17 november in Capelle en op zaterdag 24 november in Nieuwerkerk. Voor meer informatie: 0180- 323010, www.drumfanfaredkv. nl of tijdens een repetitie op de donderdagavond in clubgebouw 'Con Musica' op sportpark Dorrestein, achter het gebouw van de voetbalvereniging. Nieuwerkerk aan den IJssel - De recreatiezaal van Zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 is op zaterdagmiddag 17 no vember vanaf 14.45 uur toegan kelijke voor iedereen voor een drankje en een hapje. De mid dag wordt opgeluisterd door het Salonorkest Pistache. Zij spelen gezellige, goed in het gehoor liggende, meest vrolijke muziek en een enkele tranentrekker. De toegang bedraagt €2,50 inclusief een consumptie. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Als ouders scheiden, scheiden kinderen mee. Alles wat vertrouwd was, gaat ineens veranderen. Zowel voor de kinderen als voor de ouders levert dit veel onzekerheid op. Kinderen zijn boos, onzeker en verdrietig. Ze worstelen met vragen die ze niet durven stellen en per definitie zijn kinderen loyaal aan beide ouders en dat kan conflicten opleveren." Joke Verhoef van Jomare gaat in samenwerking met advocaat Dongelmans kinderen sneller helpen bij scheiding. Dat kan met individuele sessies of met meerdere leeftijdsgenoten bij elkaar door middel van een nieuwe workshop 'Kinderen scheiden mee'. Joke: "Emoties in het algemeen zijn heel zinvol en hebben een duidelijke functie voor het lichaam. Als er niets gedaan wordt met de emoties die horen bij een scheiding, kan het zijn dat deze kinderen als ze volwassen zijn zich onprettig voelen zonder dat ze precies weten hoe dat komt. Joke: "Emoties kun je voor kortere of langere tijd wegdrukken of verdringen, maar blijven hoe dan ook op één of andere manier in onze geest aanwezig. Ze zullen altijd een uitweg willen zoeken. Dikwijls ontstaan er dan bijvoorbeeld vage pijntjes, benauwdheden, stemmingswisselingen, concen- "Het lucht op om te praten over wat je vindt." tratieproblemen of bedplassen. Allemaal symptomen die in veel gevallen 'verdrongen emoties' zijn. De coaching van Jomare is er op gericht te werken naar een situatie waarin mensen lekker in hun vel zitten. In een onzekere periode van een scheiding kunnen kinderen een steuntje in de rug goed gebruiken. De workshop is speciaal op leeftijdsgroepen afgestemd en de kinderen leren in één middag beter begrijpen wat er gebeurt en hoe ze daar mee om kunnen gaan. In kleine groepen, van minimaal zes en maximaal twaalf kinderen, leren kinderen begrijpen dat de scheiding hun schuld niet is en leren ze begrijpen dat hun ouders, ook al wonen zij ergens anders, altijd hun ouders blijven. Joke: "De kinderen kunnen in een veilige omgeving zeggen wat ze op hun hart hebben. Het lucht op om te praten over wat je vindt en voelt en te merken dat andere kinderen dat ook meemaken." De groep met de oudere kinderen kijken ook nog naar hun eigen indentiteit in relatie tot hun ouders. Voor hen is het tevens erg belangrijk om goed om te kunnen gaan met hun eigen beginnende verliefdheid en het aangaan van relaties. Kinderen van ouders die op het punt staan te scheiden kunnen deelnemen, evenals kinderen van ouders die al (langere) tijd gescheiden zijn. De workshops worden gegeven door Jomare, op de locatie Schoolstraat 4 te Nieuwerkerk. Zaterdag 17 november is de eerste workshop voor kinderen tussen 6 en 9 jaar, zaterdag 15 december voor kinderen tussen 10 en 13 jaar en zaterdag 19 januari is de beurt aan jongeren van 14 tot 17 jaar. Alle workshops zijn van 12.00 tot 15.30 uur. Aanmelden en informatie: Jomare, telefoon 0180-313038 of via www. jomare.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt 7 november een literaire avond gehouden. Aan vang 20.00 uur. Frank Westerman verzorgt een lezing. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door gi tarist Harald Boxtard. De toegang bedraagt €4,- in de voorverkoop en €5,- op de avond zelf. Frank Westerman (1964) is genomineerd voor de Ako-Literatuurprijs 2007 met zijn boek 'Ararat'. Westerman bezocht als verslaggever van NRC Handelsblad tal van internationale brandhaarden. Over de val van Sre brenica in juli 1995 schreef hij sa men met collega-journalist Bart Rijs 'Het Zwartste Scenario'. Als enige Nederlandse verslaggevers wisten Rijs en Westerman door te dringen tot de omsingelde enclave. Van 1997 tot 2002 woonde en werkte Frank Westerman in Rusland als cor respondent voor NRC Handelsblad. In Moskou rondde Frank in 1999 zijn derde boek af, 'De Graanrepu- bliek', dat werd bekroond met de Dr. L. de Jong-prijs voor eigentijdse geschiedschrijving en genomineerd voor de Generale Bank-literatuur- prijs en de Gouden Uil. Westermans daaropvolgende boek is een uit vloeisel van zijn verblijf in Rusland met de titel 'Ingenieurs van de ziel' (2002). Het boek belandde op de shortlist van zowel de AKO-litera- tuurprijs als de Gouden Uil, en werd bekroond met de Dr. Wijnaendts Franckenprijs en de J. Gresshoff- prijs. Het boek wordt momenteel in negen talen vertaald. Op grond van zijn oeuvre tot nu toe kreeg Westerman in 2005 de Outstanding Alumnus Award van zijn alma ma ter, de universiteit van Wagenin- gen. In februari van dit jaar rondde hij hij zijn jongste boek 'Ararat' af, dat zich afspeelt op het breukvlak van godsdienst en wetenschap, my thologie en geologie. Vijf maanden voor verschijning kocht de Londen- se uitgeverij Harvill Seeker de En gelse vertaalrechten. Inmiddels zijn ook een Duitse, Franse, Italiaanse en Spaanse uitgave in voorberei ding. 'Ararat' is genomineerd voor de AKO-literatuurprijs 2007.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 49