Zevenhuizen- Besluiten gemeenteraad Veilig wonen met een politiekeurmerk Praat mee over de toekomst van de nieuwe gemeente! Gemeente Ordening _^^^^2lHE£Ë^PERKAPELLENL iiii»iiujiik< Aanvragen lx mwvergum ïing Bouwvergunningen: Dialoogbijeenkomsten in november Moordrecht Concept-visie vastgesteld Wat vragen we van u? Wat gebeurt er met uw inbreng? Data, tijden en locatie Aanmelden pagina 4 Uit de raadsvergadering van 30 oktober jl.: Vaststellen van de Programmabegroting 2008. De fractie van de SGP wordt geacht te hebben gestemd tegen alle activiteiten in de begroting 2008 met betrekking tot de zondagsport. De fractie van de PvdA wordt geacht te hebben gestemd tegen de reservering van gelden voor de aanleg van een fietspad op het Zuideinde. De fractie van Gemeentebelangen zegt niet te staan achter de passages in de Programma begroting die slaan op of die te maken hebben met het collegeprogramma 2006 - 2010. Vaststellen van de richtlijnen MER Zuidpias Regionale Infrastructuur. Vaststellen van de richtlijnen voor de MER Zuidpias-Noord. Instemmen met het Normen- en toetsingskader voor de accountantscontrole 2007. Vaststellen van het herindeling- ontwerp Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle en het instemmen met het concept- Visiedocument. Vaststellen van de Startnotitie bestemmingsplan Zuidpias-Noord. Vaststellen van de Programmering- studies Zuidpias. De fractie van de PvdA wordt geacht tegen te hebben gestemd. Benoemen van de leden van de Welstandscommissie. Benoemd worden de volgende leden: voorzitter: de heer ir. A.J.W. Dekking, plaatsvervangend voorzitter: de heer ir. J.W. v.d. Weerd, secretaris - commissielid: de heer ir. A.J.B.F Jansen, plaatsvervangend secretaris - commissielid de heer ir. J.HA. Roelofs en mevrouw ir. C.M. de Kovel, commissielid gemeente Zevenhuizen - Moerkapelle: mevrouw ir. E.A.J. Boost en de commissieleden: ir. P.W.L. Kloet, ir. E.A.M.G. Töns en ir. I Douwes Uitbesteden van de accountants controle jaarrekeningen 2008-2009. Vaststellen algemene aanpassing van de exploitatiebudgetten 2007. Instemmen met het uitbetalen van een eenmalige Lastenverlichting aan alle huishoudens in de gemeente. De heren Boersma en Heemskerk van de CDA-fractie worden geacht tegen het voorstel te hebben gestemd. POLIl IE KEURMERK VEILIG WONEN Met het Politiekeurmerk Veilig Wonen® (PKVW) kunt u uw woning veilig maken. Een erkend PKVW bedrijf komt eerst kijken naar de veiligheid van uw huis. De adviseur kijkt dan bijvoor beeld of de sloten van uw ramen en deuren sterk genoeg zijn om een inbre ker langer dan drie minuten buiten te houden. Of er 's nachts voldoende licht buiten brandt en of een inbreker uw balkon niet zomaar kan opklimmen. De adviseur vertelt u welke aanpas singen u moet aanbrengen om het keurmerk te krijgen. Als uw huis is aan gepast, controleert een andere adviseur de genomen maatregelen. Is alles in orde? Dan krijgt u het certifi caat Veilige Woning van het Politiekeur merk Veilig Wonen®. Dit betekent dat u veilig woont in uw huis en minder kans op een inbraak heeft. U kunt dan een sticker op uw raam met het logo plakken, het bewijs van uw veilige woning! Vergeet niet dat afspra ken met de buurt, bijvoorbeeld als u op vakantie gaat, ook belangrijk zijn om inbraak tegen te gaan. De voordelen op een rij: - Met het politiekeurmerk heeft u tot 90% minder kans op inbraak. - De meeste verzekeraars geven korting op de premies van uw inboedelverzekering. - U voelt zich veilig in uw huis! Meer info: - www.keurmerkveiligwonen.nl - Haal het informatiepakket Veilig Wo nen op bij de receptie in het gemeen tehuis. Hierin vindt u ook een lijst met erkende bedrijven in de omgeving. In de periode van 25/10/2007 t/m 1/11/2007 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengeko men: Bredeweg17,2751GHMoerkapelle, oprichten van een brug (BR/2007/0077) ter plaatse van Ambachtssingel Groot Swanla, Zeven huizen, oprichten 92 woningen (BR/2007/0078) Beatrixlaan 77,2751XX Moerkapelle, vergroten van de woning (BL/2007/0037) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter infor matie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellings procedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 31/10/2007 Dorpsstraat en Moerdijkstraat te Moerkapelle, oprich ten 14 grondgebonden woningen (B2/2007/0004); Nabij Knibbehveg61,2761JCZevenhuizen, plaatsen van een duiker (BR/2006/0038); Tussen Industriestraat9 en 15,2751GTMoerkapelle, oprichten bedrijfsgebouw (B2/2007/0005) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle streven naar een vrijwillige, ongedeelde fusie op 1 januari 2010. Afgelopen dinsdag hebben de gemeenteraden van Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle een concept-visie op de nieuwe gemeente vastgesteld. Deze is tot stand gekomen na gesprekken met verschillende groepen uit de drie gemeenten zowel binnen als buiten de gemeentehuizen. Ook zijn de resultaten van de inwonerspeiling gebruikt bij het opstellen van de concept-visie. Het concept-visiedocument kunt u vinden op de gemeentelijke websites. Ook kunt u een exem plaar ophalen bij de receptie van uw gemeentehuis. Uw gemeente gaat graag met u in dialoog over de concept-visie op de nieuwe gemeente zoals die er nu ligt. Herkent u zich in deze visie? Komen de keuzes in het document overeen met uw gedachtegoed? Naast alle eerder betrokken ondernemers, maatschappelijke organisaties en inwoners, kunnen ook andere geïnteresseerden zich aanmelden voor deze avond. De resultaten van de dialoogbijeenkomsten worden door de gemeenteraden betrokken bij het definitieve visie document. In de periode november 2007 - februari 2008 vindt de formele terinzagelegging en reactietermijn op het herindelingsontwerp plaats. Dit leidt tot een door de gemeenteraden vast te stellen herindelingsadvies. Eind februari wordt het definitieve visiedocument samen met het herindelingsadvies voorgelegd aan de gemeente raden. Daarna gaat het herindelingsadvies in het traject Provincie, Tweede en Eerste Kamer. Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel De dialoogbijeenkomsten vinden plaats op: 14 november, locatie de Zespunt, Molenlaan la te Moordrecht. 20 november, locatie Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. 29 november, locatie Raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Het programma van iedere dialoogbijeenkomst duurt van ca. 19.00 tot 22.30 uur. Eerst presenteert de heer P. de Vries-Lentsch van P-research u de resultaten van de inwonerspeiling. Hij hield de inwonerspeiling in opdracht van de drie gemeenten. Daarna wordt het concept-visiedocument aan de hand van drie thema's besproken. Deze thema's zijn: ruimte, maatschappelijke ontwikkelingen en rol van de gemeente. Tot slot nodigen we u uit om individuele reacties op een reactiemuur achter te laten. De avond wordt geleid door de burgemeester van uw gemeente. U bent uiteraard van harte welkom op de bijeenkomst in uw eiaen gemeente. Vul daarvoor bijgaande antwoordcoupon in of meld u telefonisch of per e-mail aan: (0180) 330493 Of per e-mail aan: fusie@zevenhuizen-moerkapelie,nl (onder vermelding van bijeenkomst 14 november of 20 november of 29 november 2007). Graag zien we u aanmelding zo spoedig mogelijk maar uiterlijk voor 10 november 2007 tegemoet. Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Uw gemeentebestuur nodigt u graag uit om deel te nemen en stelt uw komst zeer op prijs Ja, ik neem deel aan de dialoog over de toekomst van de nieuwe gemeente! Ik meld me aan voor de bijeenkomst in mijn gemeente op [a.u.b. aankruisen]: 14 november, locatie de Zespunt, Molenlaan la te Moordrecht. O 20 november, locatie Dorpshuis Swanla, Burg. Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. 29 november, locatie Raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoonnummer: Antwoordcoupon in envelop zonder postzegel retourneren aan: Projectbureau Fusie Antwoordnummer 13017 2740 VE ZEVENHUIZEN u Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 j Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Hart van Holland 7 november Postbus 30.2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapei!e WEEK 45

Hart van Holland | 2007 | | pagina 4