OPKNAPPEN WONINGEN MEEST LOGISCHE KEUZE EXPOSITIE IRIS BOUMAN IN BIBLIOTHEEK START TWEEDE FASE WONINGEN DE GROENE WEIDE OLIEBOLLEN VOOR ROEMENIË NATIONAAL SCH00L0NTBIJT OOK OP SJAL00MSCH00L moordrecht KERKDIENSTEN 11 NOVEMBER Uitslag onderzoeken Ambon wijk Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 pagina 51 Door Natasha Qualm Moordrecht - In de hal van de Dorpskerk lagen vorige week woensdag 7500 oliebollen opge stapeld. De oliebollen werden in de kerkhal verkocht door de Stichting Hulp aan Roemenie - Moordrecht. Vrijwilligers gingen met de oliebol len ook de deuren van woningen en bedrijven langs. Met de inmid dels bekende oliebollenactie werd dit jaar een bedrag van ruim 2800 euro opgehaald, wat ten goede zal komen aan één van de projec ten die de stichting in Roemenie steunt. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. L. Quist; 18.30 uur ds. B.J. Hove. Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. W. v.d Kooij. Herv. gem. 10.00 uur J. v.d Meent. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Tijdens de inloopmarkt was er voor de bewoners ook de gelegenheid om vragen te stellen over de resultaten van de onderzoeken en kon men zich ook aanmelden om mee te denken over de toekomst en verbetering van de wijk. Moordrecht - Vorige week woensdag presenteerde de gemeente de re sultaten van het bewonersonderzoek en het onderzoek naar de tech nische staat van de huizen uit de Ambonwijk. Wethouder Gravestein: "De uitslag van het onderzoek was voor mij niet vreselijk verrassend. De technische staat van de huizen is zoals verwacht. Ik denk dat de be woners heel blij zullen zijn om te horen dat er geen nieuwbouw plaats hoeft te vinden en dat de woningen nog te renoveren zijn. Door Natasha Qualm In de maanden mei tot juli zijn er gesprekken gevoerd met de in woners van de Ambonwijk. Alle 138 huishoudens zijn hiervoor benaderd en de uiteindelijke re spons was 62 Gravestein: "De gemeente is heel tevreden over de score." Uit de gesprekken komt naar voren dat de bewoners trots zijn op hun wijk. De sociale cohesie en de samenhorigheid in de wijk zijn groot. Normen en waarden staan binnen de wijk hoog in het vaandel. Van bewoners gaat een sterk zelfregulerend vermogen uit. Mensen spreken elkaar aan als ze (over)last van elkaar hebben. Ook geven de bewoners aan dat ze erg gehecht zijn aan de buurt waarin zij wonen. Veel bewoners scha men zich voor het kerkgebouw in de wijk. Het gebouw is oud, er is jarenlang geen onderhoud aan gepleegd en bewoners zien graag dat de kerk wordt opgeknapt. Over het aangrenzende JWF-ge- bouw is één op de vijf bewoners niet tevreden over het beheer en onderhoud. De geïnterviewde be woners willen unaniem een nieuw wijkgebouw. Over de woningen zijn de inwoners van de Ambonwi jk over het algemeen erg tevreden. Het onderhoud en beheer is na de laatste renovatie in 1989 volgens de meeste bewoners te weinig geweest. De bestrating in de wijk waarderen de bewoners als slecht. De grond verzakt en hiermee ook de bestrating. Met het oog op de toekomst hopen en verwachten de bewoners vooral dat de Ambon wijk een Molukse wijk blijft waar het goed wonen is. Een buurt waar ruimte is voor Molukse tradities, gebruiken en ceremonies en waar mensen zorg dragen voor elkaar en naar elkaar toe. Alle woningen zijn aan de buiten kant geïnspecteerd en 14 won ingen zijn volledig onderzocht. Uit het onderzoek blijkt dat de woningen in basis goed zijn, maar kampen met een aantal gebreken. Vochtproblemen, natte kruipruim tes, ventilatieproblemen en stroef lopende schuiframen kwamen hier bij ondermeer naar voren. De re sultaten sluiten aan op de klachten van de bewoners. Algemene con clusie van het technisch onderzoek is dat de woningen in basis goed zijn en dat opknappen de meest logische keuze is. Door ondermeer het plaatsen van Hr-ketels en het vervangen van dakplaten, goten en mechanische ventilatie, zullen de woningen voor de komende 30 jaar op orde zijn. Naast deze basisingreep zijn er ook nog twee pluspakketten waar een keuze in gemaakt kan worden. Deze omvat ten het vernieuwen van keuken, douche en toilet en het uitvoeren van maatregelen om de woningen beter te isoleren. Nu het wensenpakket van de in woners bekend is, gaat de ge meente samen met de inwoners werken aan een toekomstvisie voor de wijk. Gravestein: "Aan het eind van dit jaar moeten we daar mee rond zijn." Moordrecht - De beeldend kuns tenaar Iris Bouman-Hoogerdijk uit het hoge noorden, voormalig inwoonster van Moordrecht, ex poseert van 6 november tot en met 3 december in bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moor drecht. De expositie is gewijd aan slechts een klein gedeelte van haar werk: olieverfschilderijen met als thema 'Vreemde gezichten' (paletmes op doek), keramiek beeldjes met als thema 'Geborgenheid en liefde' en gedichtenbundels. Bouman is een bevlogen kunste naar die in haar nieuwe atelier in Nieuwolda veel schilderijen, tekeningen, keramiek en gedich ten maakt. Noordoost Groningen geeft haar de rust en de ruimte om zich te ontwikkelen en te wijden aan de kunst. Voor meer informatie: www. irisboumanhoogerdijk.nl. De ex positie is te bezoeken tijdens de openningsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl lrecht - De kinderen van de Sjaloomschool nuttigden hun ontbijt is°r Jerdag 1 november op school. Net zoals dat thuis vaak het geval 9 oeurde dat in pyjama. De zachtgekookte eitjes, krentenbollen en u'ne boterhammen vonden gretig aftrek. Moordrecht - Wethouder Oomen van Ruimtelijke Ontwikkeling heeft donderdag 1 november sa men met de nieuwe bewoners van nieuwbouwwijk 'De Groene Weide' en projectontwikkelaar Janssen de Jong symbolisch de eerste paal geheid. Deze tweede fase omhelst 36 woningen en is onderdeel van de herinrichting rondom de Sportlaan. Tijdens de feestelijke gebeurtenis kreeg de Stichting Moordrecht Cultuur een cheque overhandigd door de ont wikkelaar. In een fel geel regenjack, kap laarzen en veiligheidshelm nam wethouder Oomen plaatst in de cabine van de hei-installatie, ga degeslagen door een groot deel van de toekomstige bewoners en belanghebbenden. Met een druk op de knop begon de hamer de 'eerste' paal in de grond te slaan. Oomen: "Het is een mooi project waar we al bijna 8 jaar mee bezig zijn. Het trapveldje wat hiernaast ligt is onlangs ook opnieuw in gezaaid. De kantine wordt uit gebreid. En nu beginnen we met de tweede fase van de woningen waarin tweederde Moordrechte naren komen te wonen." De ge meente hoopt dat de overlast voor de omwonende beperkt zal blij ven. Helemaal vermijden kan niet. Aan- en afvoer van bouwmateriaal moet nu eenmaal, en er zijn geen alternatieve routes. Ook zal er een Riante cheque voor Moordrecht Cultuur. Start tweede fase De Groene Weide. parkeerprobleem zijn totdat de bouw klaar is. Uit handen van projectontwikke laar Janssen de Jong ontving de voorzitter van de Stichting Moor drecht Cultuur een riante cheque. Deze stichting was door het Col lege van B&W voorgedragen als goed doel. De stichting is bezig een musical uit te werken over Moor drecht met daarin het werken in de touwslagerijen en steenbakke rijen. De verschillen tussen arm en rijk in de lokale samenleving zullen daarbij aan de orde komen. Het moet een goed beeld geven hoe het vroeger was om in Moordrecht te wonen. Iets wat je vandaag de dag niet meer kan voorstellen. Nu kijken de bewoners deels uit over de vruchtbare veengronden, met name de nieuwe bewoners van de ruim een half miljoen euro kosten de villa's hebben een pracht uit zicht over het land waar eens hard gewerkt werd. "Er is veel woon genot in dit stukje Moordrecht", aldus een tevreden wethouder die nog geen problemen heeft onder vonden met dit project in zijn ge meente.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 51