ón aCèws in 2>c vetjic... TEKEN IE DORP VEEL BEROERING OVER ALTERNATIEVE BEGROTING OPPOSITIE EDUKANS BREEKT WERELDRECORD SCHOENENDOZENPIRAMIDE pagina 54 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 7 november 2007 Andere programmakeuzes zullen meegenomen worden in discussie. Waddinxveen - Maximale stijging met het inflatiepercentage en het overeind houden van het gelijkheidsbeginsel: "Het is onrechtvaardig om een bepaalde groep inwoners extra te belasten." Aldus D66 tijdens de overhandiging van de alternatieve begroting aan burgemeester Roijers en wethouder financiën Lont van de gemeente Waddinxveen. De fractie voorzitters D66, WeWa en de VVD verzetten zich tegen een stijging van het OZB tarief met 30%. Hiertoe hebben zij een alternatieve begroting gemaakt en er worden handtekeningen verzameld voor een petitie. Door Paulien de Graaf en Karin Heeren In de begroting van de oppositie worden een aantal voorstellen ge daan die het onnodig maken de OZB verder te verhogen dan het in flatiepercentage. Wethouder Lont had voorafgaand aan het over handigen van de tegenbegroting in een gesprek laten weten dat hij de houding van de oppositie niet consequent vond met eerdere dis cussies die in de raad zijn gevoerd. Lont: "Bij het voeren van deze dis cussie was het juist de oppositie die vond dat er nog wel een tandje bij kon, dat er nog meer geinvesteerd moest worden in de voorzieningen met name in Triangel. We heb ben met elkaar vastgesteld dat we zwembad, bibliotheek en het voet balpark belangrijk vinden en dan moeten we ook accepteren dat het geld kost." Burgemeester Roijers bedankte de oppositie tijdens de overhandiging: "Altijd goed dat iedereen inhou delijk meedenkt. Mooi dat zoveel burgers betrokken zijn bij dit on derwerp, maar beetje ingewikkeld omdat over belastingverhoging geen inspraak mogelijk is. Dat is zo geregeld in de wet. Het geeft wel een goed signaal over wat er leeft in Waddinxveen. Aan de andere kant: vraag een willekeurige voor bijganger: "Bent u tegen belasting verhoging?" en iedereen zal deze vraag met ja beantwoorden." Wethouder Lont vond het opval lend dat er over de uitgavenkant weinig verschillen van mening zijn. Het gaat over de consequenties van de keuzes en hij was blij te horen dat ook de oppositie degelijk wil dekken. "We hebben onze keuzes getoetst aan strenge normen en zullen deze begroting op dezelfde manier toetsen." Hij constateerde dat er in de alternatieve begroting geen geld wordt uitgetrokken voor nieuw beleid. Hij was teleurgesteld in hetfeitdatergeen bezuinigingen door de oppositie worden voorge steld, maar alleen onontkoombare uitgaven willen doen. "Dat is langs de meetlat van realisme niet popu lair." Hij beloofde om uiterlijk vrij dag 9 november met een verdere reaktie te komen. Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer moest eraan te pas komen toen vorige week dinsdag op de gevel van het raadhuis tien grote schilderijen werden onthuld. Op het moment van de onthulling waren de schilderijen bedekt met een witte kalklaag. Met een brand weerslang in zijn handen spoot bur gemeester Bonthuis samen met een leerling de kalklaag eraf waarbij het eerste kunstwerk te voorschijn kwam. Ook andere leerlingen van het Thorbecke Voortgezet Onder wijs en van het Comenius College mochten de brandweerslang han teren. Op deze spectaculaire wijze werd de eerste expositie op de ge vel van het Raadhuis zichtbaar ge maakt voor het publiek. Het was een idee van de Nieuwer- kerkse kunstenares Agnes den Hartogh en de Historische Vereni ging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) om samen met de brugklas leerlingen van beide scholen onder de noemer Teken je dorp' kunst te gaan maken. Als onderdeel van het Rondje Cultuur, gingen de leerlin gen onder begeleiding van gidsen van de HVN op excursie naar het oude dorp. Daar maakten de leer lingen schetsen van gevels, ramen, deuren en gevelversieringen. Op school werden de schetsen onder begeleiding van Agnes den Hartogh uitgewerkt. Van de mooiste schet sen werden mallen gemaakt en met behulp van schuursponsjes werden de panelen beschilderd. In twee uur tijd werden zo de meest verras sende kunstwerken gemaakt. Den Hartogh: "Deze schilderijen laten zien hoe met betrekkelijk eenvou dige middelen kunst in de openbare ruimte kan worden vorm gegeven. Ik ben verrast door het effect en trots op de kinderen dat ze dat in zo'n korte tijd hebben gemaakt. De leerlingen hebben de historische en karakteristieke elementen van het Oude Dorp vertaald in een nieuw samenspel, waardoor het Raadhuis vanaf nu als een spiegelbeeld van het Oude Dorp zal fungeren." Burgemeester Bonthuis reageerde enthousiast op het eindresultaat: "Agnes kwam lang geleden bij mij met dit idee. Er waren hier en daar wel mensen die hun wenkbrauwen optrokken toen ze van de plannen hoorden, maar het resultaat mag er zijn. Ik vind het een mooie exposi tie." ledereen kan de komende tijd genieten van het openbare muse um, want voorlopig blijven de schil derijen nog wel even hangen op het Raadhuis. Dit tot groot genoegen van in ieder geval twee voorbijgan gers die eveneens enthousiast op de schilderijen reageerden: "Wat mooi getekend. Erg leuk! Wij vin den het raadhuis een lelijk gebouw, maar hiervan knapt het erg op." Weg met die kalklaag. 'Hier knapt het gebouw echt van op. zen stond, te verbreken. De piramide, opgebouwd uit 39 lagen dozen, mat 13,5 meter in de lengte en was 5,5 meter hoog. De ambassadeurs van Schoenmaatjes, presentatrice Rebecca Bijker en zanger Brace, kwamen op donder dag 1 november naar de loods om de laatste doos op de piramide te plaatsen. Kinderen van de groepen 4 en 8 van basisschool De Eendragt waren uitgenodigd om dit spekta kel bij te wonen. Directeur Gerda van Zoest: "Onze school doet al jaren met heel veel enthousiasme mee aan de actie. Dit is een mooie manier om Edukans onder de aan dacht te brengen." Onder luid gejuich van de kinde ren werden Rebecca en Brace met een heftruck omhoog getild om zo de laatste doos op de piramide te zetten. Met deze mooi versierde gouden doos bestond de piramide uit 19.761 dozen, waarmee het oude wereldrecord ruim verbro ken werd. Burgemeester Fijen was de officiële getuige van dit wereld record. Toen het record officieel was neer- Door Geertrude Verwerij Zevenhuizen - In de loods van stich ting Edukans aan het Noordeinde worden jaarlijks tienduizenden schoenendozen binnengebracht. In het kader van de actie Schoenmaat jes (voorheen Operatie Schoenen doos) worden door deelnemende kinderen schoenendozen versierd en gevuld met schoolspullen en ca deautjes voor kinderen in de derde wereld. Vorig jaar deden er 157.000 kinderen aan de actie mee. Om op een ludieke manier de actie in de belangstelling te brengen, werd in de loods de afgelopen weken hard gebouwd aan een enorme schoe- nendozenpiramide, in een poging het wereldrecord dat op 17.953 do- Jaarlijks tienduizenden schoenendozen. Hét moment: wereldrecord1 gezet mochten de kinderen een begin maken met het afbreken van de piramide. In een mum van tijd was het bouwsel een ravage. Hoewel de piramide bestond uit een enorme hoeveelheid dozen, is dit slechts 10% van het aantal dozen dat de organisatie dit jaar hoopt op te halen en uit te delen. Scholen en particulieren kunnen zich aanmelden als schoenmaatje via de website edukans.nl. Ook vrijwilligers die willen helpen bij het sorteren van de dozen kunnen zich daar inschrijven. Ambassadeur Brace: "ledereen moet Schoenmaatje worden. Dat is heel belangrijk!"

Hart van Holland | 2007 | | pagina 54