ECHTPAAR HERTOG NA 60 JAAR NOG STEEDS GELUKKIG MET ELKAAR SINGEND GOETJE VIERDE EERSTE LUSTRUM FEESTELIJKE BIJEENKOMST VOOR TROUWE HUURDERS SCHOENMAATJES START RAPIDCOMPETITIE KOOPAVOND Bil WERELDWINKEL BEVOLKINGSONDERZOEK BORSTKANKER ZOEKT PANELLEDEN ZEVENHUIZÈN-MOERKAPELLE B if I miii pagina 12 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 Moerkapelle - Vorige week zaterdag werd gevierd dat de heer en me vrouw Hertog op 11 november 60 jaar getrouwd waren. Zij zijn - zeker gezien hun leeftijd van respectievelijk 87 en 82 jaar - nog in goede ge zondheid. Mevrouw Hertog is geboren in Zevenhuizen en de heer Her tog in Moerkapelle, in een oud molenaarsgeslacht. Door Marianne Fortuin De heer Hertog: "Mijn overgroot vader was molenaar, net als mijn grootvader en vader. Ik ben ge boren in één van de 6 afgeknotte molens die langs de Rotte in Moer kapelle staan. Daar zijn ook onze kinderen geboren. Ik heb daar gewoond van 1924 tot 1994." De heer Hertog heeft zijn vrouw in de oorlog leren kennen, in 1942. Her tog: "Alles was verduisterd en bij het licht van een petroleumlampje ontmoette je elkaar. Sommige kameraden zagen hun meisje bij daglicht pas echt goed, en dat viel soms tegen. Dat geldt niet voor mij, hoor! We hebben het nog steeds heel goed met elkaar." Hij heeft allerlei soorten werk gedaan, zoals landarbeider, metaalbewerker en machinist van het poldergemaal. Ook heeft hij koeien gehad. Mevrouw Hertog heeft niet min der hard gewerkt. Ze zorgde niet alleen voor het gezin, maar ook voor de enorme moestuin en soms voor de koeien en de kippen. Dochter Ina vult aan: "Mijn moe der is heel zorgzaam. Als één van haar getrouwde kinderen ziek was sprong ze direct op haar fiets en kwam helpen." Mevrouw Hertog Leiden - Borstkanker is nog steeds de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen: elk jaar wordt bij ongeveer 11.000 vrouwen in Nederland borstkanker gecon stateerd. Hoe vroeger de ziekte wordt ontdekt, hoe groter de kans is op succesvolle behandeling en genezing. Door het bevolkingson derzoek kan de ziekte bij vrouwen al vroeg worden opgespoord en zal de kans dat het aantal vrouwen dat geneest toenemen. Het is dus van groot belang dat zoveel mo gelijk vrouwen van 50 tot en met 75 jaar aan het onderzoek deelne men! Aan het onderzoek zijn geen kosten verbonden. Het Bevol kingsonderzoek Borstkanker West Nederland (BoBWest) verzorgt de borstkankerscreening voor vrou wen van 50 tot en met 75 jaar in dit gedeelte van Zuid Holland. Iedere twee jaar worden de vrou wen per postcode opgeroepen. Hiervoor rijden er zes mammo bielen die tientallen plaatsen aan doen. Om gedachten te wisselen over verschillende onderwerpen als de aanstaande digitalisering, de uitnodigingsbrief en screening op zaterdag, is men op zoek naar vrouwen uit de doelgroep van 50 tot 75 jaar die voor deze discussie in een cliëntenpanel zitting willen nemen. Informatie en aanmelden: directiesecretariaat@bobwest.nl of via 0900-2629378 (lokaal ta rief). Zevenhuizen- Met het oog op de komende feestdagen is Wereld winkel Z-M met ingang van vrij dag 16 november ook 's avonds geopend tot 20.00 uur; deze avondopenstselling vindt plaats tot 21 december. Zo hebben de Sint en de Kerstman alle gelegen heid om eerlijke geschenken uit te zoeken. Voor kerstkaarten en kaarsen is de Wereldwinkel het juiste adres; oók voor kaarten en kaarsen van Unicef en Amnesty International. Heel mooi zijn de kerstkaarten, gemaakt door weeskinderen uit Ruanda. Deze kaarten hebben voorstellingen, gemaakt van ba nanenblad en zij zijn een prach tig staaltje van artistieke vaardig heid. In het Rapparek hangt al wat feestkleding, veelal in zwart, maar ook in andere tinten. De kledingcollectie wijzigt elke maand. Wereldwinkel Z-M, Dorpsstraat 202D is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00- 16.00 uur, op vrijdag tot 20.00 uur. Zevenhuizen - Het Folkoristische koor Singend Goetje vierde haar eerste lustrum op 10 november met een uitstapje. Na koffie met gebak ging het koor naar Schiedam voor een workshop- bloembinden. Tijdens de workshop werden liede ren van het repertoire gezongen. Rond 16.00 uur gingen alle leden met hun werkstuk naar huis. Singend Goetje repeteert elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Swanla. Nieuwe leden zijn welkom en ook het Combo kan versterking gebrui ken van een accordeon, fluit of gitaar. Voor meer informatie: www.singendgoetje.nl. Een attentie voor tevreden en trouwe huurders. weet zich nog te herinneren, dat meerdere kinderen in korte tijd gingen verhuizen. Mevrouw Her tog: "In één jaar heb ik, samen met mijn man, toen 68 rollen behang geplakt." Ze zijn allebei de jongste van een gezin met respectievelijk 12 en 5 kinderen en dan heb je zo een grote familie bij elkaar. Er waren dan ook 104 mensen op het feest, waaronder heel veel neven en nichten. Eén van de neven zit bij shantykoor Het Kraaiennest uit Zevenhuizen. Als cadeau kreeg het echtpaar van hun kinderen een op treden van dit koor aangeboden. Ze hebben vier dochters, negen kleinkinderen en twee achterklein kinderen. Bij het afscheid afgelo pen zaterdag zeiden de neven en nichten: "Tot over 5 jaar dan maar. Ome Willem en Tante Marie. Dan hebben we zeker weer feest! Waddinxveen/Zevenhuizen - Trou we huurders verdienen het in het zonnetje te worden gezet. Woon- partners Midden-Holland hield daarom dinsdag 6 november een feestelijke bijeenkomst voor 62 huishoudens, die 40, 50 jaar of zelfs langer dezelfde woning bij Woonpartners huren. Voor Woonpartners is het de tweede keer dat een dergelijke bijenkomst wordt gehouden. "De eerste was in 2004. Toen zijn we benaderd door familieleden van een mevrouw uit Waddinxveen", aldus directeur René Mascini. "Zij huurde al 50 jaar bij Woonpart ners en de familie vroeg ons of wij daar eens aandacht aan wil den besteden. Dat hebben we meteen gedaan. Sterker nog, we vonden het zo'n goed idee, dat we ons hebben voorgenomen om voortaan meer trouwe huur ders in het zonnetje te zetten." Zo'n 50 huishoudens waren aan wezig tijdens de bijeenkomst op 6 november, waaronder de heer Sterk uit Zevenhuizen. Hij is alleen gekomen, omdat zijn vrouw niet meer zo mobiel is. "We wonen dit jaar precies 50 jaar in de Rozen straat. We waren de eerste bewo ners", ve' :elt Sterk. Hij herinnert zich neg goed hoe blij hij en zijn vrouw waren met de nieuwbouw- wo ling. "Die huizen kostten toen ',2.500 gulden om te bouwen, dat v\as een fors bedrag. En we be taalden 7 gulden 50 per week aan huur. Dat bedrag kwam de woning bouwvereniging elke zaterdag in casseren." Het echtpaar vindt het ook na 50 jaar nog steeds prettig wonen aan de Rozenstraat, vertelt meneer Sterk. Aan verhuizen moet hij dan ook niet denken. „Het gaat op dit moment niet zo goed met mijn vrouw, zij is steeds meer aan huis gekluisterd. Maar voorlopig redden we het nog in onze eigen woning. Het is een heerlijk huis, in een rustige straat, met een mooie tuin. Een echt thuis. Echt, als het aan mij ligt, blijf ik er zitten tot ze me wegdragen." Volgens directeur René Mascini zijn woningcorporaties vaak bezig met het oplossën van problemen, voor een beperkt groepje mensen. „Ik vind het heel leuk dat we vandaag met zoveel mensen zijn die eiger- lijk nooit overlast veroorzaken. Die hun woning netjes onderhouden en die tevreden zijn over Woon partners. Als mensen ons al zo lang trouw zijn, dan is het hoog tijd dat daar eens iets tegenover staat." Tijdens de bijeenkomst kregen de bewoners dan ook een certificaat uitgereikt, een bos bloemen en een Irischeque van 40 of 50 euro, af hankelijk van de woonduur. Daar naast kregen ze een exemplaar overhandigd van 'Gebouwd op een stevig fundament', met daar in de geschiedenis van de sociale volkshuisvesting in Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Zevenhuizen - Stapels versierde schoenendozen met schoolspullen en cadeaus zijn te vinden in het Truckcenter aan het Noordeinde 57. Sinds oktober kunnen scholen uit de omgeving van Zevenhuien de gevulde schoenendozen voor Edukans Schoenmaatjes (voorheen Operatie Schoendoos) inleveren. De dozen gaan als cadeau naar kinderen die leven in armoede of in een oorlogssituatie in Afrika, Azië en Oost-Europa. Al meer dan 1500 scholen in Nederland doen mee aan het project. Nieuw dit jaar is dat de kinderen een barcode krijgen die ze op hun schoenendoos kunnen plakken zodat ze hun doos kunnen volgen. Ze ontvangen persoonlijk bericht van Edukans over naar welk land hun schoenendoos is verstuurd Inleveren kan van 12 november tot en met 21 december op maan dag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 19.00 uur. Vrijwilligers gevraagd Edukans is op zoek naar vrijwilii gers die één of meerdere dagen willen helpen bij het controleren van de schoenendozen. Er wordt gewerkt van maandag tot en met vrijdag van 9.00tot 16.00 uur; men kan zelf de tijd indelen. Voor meer informatie: 06-50525062 of www.edukans.ni. Moerkapelle - Bij SV Moerkapelle is afgelopen vrijdag de rapidcom- petitie van start gegaan met een record aantal deelnemers van 31. Slechts twee personen behaalden de 100-procent score van drie uit drie en 15 matchpunten. Wouter Vroegindeweij en Dick Bac voe ren de ranglijst aan, gevolgd door Hugo van Elteren, Arno Luinen- burg, Dirk Molenaar en een zeer goed spelende Stefan van der Zalm, die deze avond Gerard van Ommeren mat wist te geven. Ook het vermelden waard is de mooie zevende plaats van Wim Wester man, die 12 matchpunten binnen wist te halen. Vrijdag 21 decem ber staat de tweede ronde op het programma. Ook de jeugd speel de deze avond. De uitslag was als volgt: Arie Ymker-Floris Pilgram 1- 0, Kors Visser-Jos van de Waal 1-0, Marijn van Krevelen-Jan Noorland 0-1, Jos van de Waal-Arie Ymker 1-0.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 12