■I PLAQUETTE KRIJGT LATER PLAATS IN HET CENTRUM OPBRENGST DIABETESCOLLECTE SLOOP TWEE PANDEN IN WADDINXVEEN GAAT DOOR COLLEGE ACHT TEGEN- BEGROTING TE OPTIMISTISCH WADDINXVFFN Voorbereidende werkzaamheden nieuwe Centrum officieel van start Geen nieuwe inzichten bij bestudering tegenbegroting PRIJS VOOR BESTE STARTER MET LEF pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 Waddinxveen - Een drukte van belang was het vrijdagavond 9 no vember op het voetbalterrein van Be Fair. De beide portefeuille houders van het Centrum, Dorenda Gerts en Wiebrand Dijksterhuis, I ontvingen genodigden die getuige zijn geweest van de eerste werk zaamheden voor het nieuwe Centrum in Waddinxveen. Deze offici ële en feestelijke start vond plaats op de locatie waar dit centrum gerealiseerd wordt; hierbij waren burgers en verenigingen aanwezig die een bijdrage hebben geleverd aan de totstandkoming van het Centrumplan. Wethouder Gerts: "We hebben moeilijke momenten gekend en een erg lange aanlooptijd, daar zullen we nu niet te lang bij stil staan." Door Karin Heeren Wel stond wethouderGerts stil bij het overlijden van Hans Barth, de oud-wethouder die als,geen an der het eerder vastgelopen pro ject rondom de centrumplannen heeft vlot getrokken. Gerts:? "Met medeweten van zijn familie laten wij deze dag toch door gaan, hij zou het niet anders gewild heb ben." Ook de heer Henk de Bas stond als voorzitter van de OVW stil bij het overlijden van Hans Barth: "Hij heeft op een heel las tig moment de juridiscne en be stuurlijke spaghetti, zoals hij dat zo mooi noemde, redelijk uit de knoop weten te halen. Hij deed dat op*«zijn eigen authentieke manier, en ik durf te zeggen dat we zonder zijn inspanningen hier vandaag niet hadden gestaan." Met een minuut stilte werd de heer Barth door de aanwezigen herdacht. Onder leiding van kunstenaar Johan Huizer is een plaquette ge maakt door alle aanwezigen een handafdruk te laten zetten in nat cement. Burgemeester Roijers kon niet bij de feestelijkheden aanwezig zijn, oud-burgemees ter Jonkman was er echter wel om samen met de wethouders zijn handafdruk in het cement te drukken. De ontwikkeling van de plannen voor het nieuwe centrum zijn mogelijk geworden dankzij de inzet van onder an dere vele burgers, verenigingen en raadsleden. Als een eerbe toon aan deze betrokken men sen werd vandaag een kunstwerk gemaakt, dat die samenwerking symboliseert. Gert-Jan Veldkamp, Directeur Winkels bij Fortis Vast goed Ontwikkeling: "Ruimte ge ven om mee te denken vinden we belangrijk. Het vereist weliswaar een grotere organisatie, maar het zorgt er wel voor dat hier straks Eerbetoon aan de inzet van velen die een bijdrage hebben geleverd. kwaliteit uit en bevat alle goede elementen van nieuwbouw. Oog voor kwaliteit was dan ook een belangrijk sleutelwoord tijdens het ontwerpproces. Naast een nieuw winkelcentrum worden er eveneens huurappartementen en koopwoningen gerealiseerd, waaronder ééngezinswoningen en appartementen. In het nieu we centrum komt ook ruimte be schikbaar voor dienstverleners, horeca en de bibliotheek. Daar naast wordt een parkeergarage met ruim 1.200 parkeerplaatsen gerealiseerd onder het maaiveld. M Dat wordt mogelijk gemaakt II door het natuurlijk hoogtever- schil van meer dan drie meter tussen het plangebied en de omliggende gebied. Centraal in het plan komt een plein dat een doorkijk zal bieden naar het War- j naarplantsoen. De eerste werkzaamheden die nu starten, betreffen voorberei- dende grondwerkzaamheden op het terrein tussen de spoorbaan en de Be Fair locatie. Er worden bomen gekapt, waarvoor een t, kapvergunning is verleend. Daar- na wordt het terrein voorbelast voor de aanleg van de bouwweg en de toekomstige infrastruc- tuur. Gebiedsontwikkelaar Fortis Vastgoed Ontwikkeling verwacht het centrum medio 2011 te kun nen opleveren. Op en onder het maaiveld De bouw van het nieuwe Cen trum omvat 22.800 rr>2 winkel ruimte, circa 370 woningen, voorzieningen voor dienstverle ners, horeca en èen bibliotheek. Feest op de locatie waar straks het nieuwe centrum zal zijn Nu niet stil staan bij de moeilijke momenten en de lange weg. een centrum komt dat voldoet aan de wensen van de inwoners van Waddinxveen." De initialen van Hans Barth zijn als eerbetoon in het cement gezet. In zijn speech keek de voorzitter van de Ondernemers Vereniging Waddinxveen (OVW) Henk de Bas, terug op de totstandkoming van het centrum. Hij memoreerde een artikel uit 1967 waarin voor het eerst werd gesproken over een nieuw centrum. Hij toonde zich content met deze belang rijke stap voor de ondernemers in Waddinxveen en is daarbij van mening dat de locatie al les in zich heeft om dé ontmoe tingsplek voor Waddinxveners te worden. Wel vroeg hij aandacht voor de onderhandelingen met de huidige Passagewinkeliers in het kader van de herontwikke ling van het Passagegebied. Hij sprak de hoop uit dat er stappen gezet zullen worden in het trage overlegproces met de betrokken ondernemers. De beide wethouders zijn van mening dat Waddinxveen met de komst van het Centrum een nieuw hart krijgt, dat past bij de gemeente en dat geënt is op de groei van het aantal inwoners in Waddinxveen. Vier architecten vertaalden de wensen van bur gers, gemeente en projectont wikkelaar naar een masterplan en vervolgens in een voorlopig ontwerp. Het resultaat is een cen trum met een herkenbare identi teit, vol warmte en variatie in de gebouwen. Het ademt sfeer en Waddinxveen - Bij de onlangs gehouden collecte van het Diabetesfonds is een bedrag van 7.932,92 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Collectant gemist: giro 5766 ten name van Diabetesfonds Amersfoort. Voor meer informatie: www.diabetesfonds.nl. uit het gemeentefonds, terwijl die er feitelijk nog niet zijn. Bovendien is veel geld geoormerkt, dat wil ze ggen speciaal bestemd voor aller lei doelen zoals verbetering van de veiligheid of de WMO en kunnen dus niet aangewend worden voor bijvoorbeeld een nieuwe biblio theek of renovatie van zwembad De Sniep. Waddinxveen - Wethouder finan ciën van Waddinxveen, de heer Dirk Lont, heeft de raad laten we ten dat het college de tegenbegro ting van de oppositiepartijen VVD, WeerbaarWaddinxveen en D66 te optimistisch vindt. "Wij hebben geen punten gevonden die we zelf al niet overwogen hadden en we zien dan ook geen reden om af te wijken van onze begroting." De oppositiepartijen overhandigden maandag 5 november een alterna tieve begroting omdat zij zich ver zetten tegen een OZB verhoging van 30 procent. Het eindoordeel is aan de raad tijdens de raadsverga dering, die inmiddels grotendeels heeft plaatsgevonden. Het vervolg van de raadsvergadering is vana vond, woensdag 14 november. Lont licht toe dat in de alternatieve begroting te optimistisch is geda cht over de inkomstenkant, zoals een verwachtte hogere uitkering Wethouder Lont beoordeelde de tegenbegroting als goed voor de discussie die tijdens de raadsverga dering gevoerd zal gaan worden. Hij liep ook vooruit op de overhan diging van de petitie van WeWa, VVD en D66. "Bij de inwoners kan hierdoor de indruk ontstaan dat zij rechtstreeks invloed kunnen uito efenen op de hoogte van de belas tingen. De petitie kan echter no oit beslissend zijn, het kan alleen gebruikt worden als middel voor beinvloeding van de raad." Aldus wethouder Lont. Waddinxveen - Woonpartners Midden-Holland mag van de voorzieningenrechter in Den Haag beginnen met de sloop van een pand aan de Jan Dorre- kenskade-Oost en van een win kelpand aan de Rijnlandstraat. Deze panden zijn aangekocht door Woonpartners om er seni orenappartementen te realise ren. Een aantal omwonenden had bij de voorzieningenrechter be zwaar gemaakt tegen de sloop vergunning, die het college van B en W van Waddinxveen heeft verleend aan Woonpartners. Vol gens de rechter is er geen reden om in te grijpen. „Het college van B en W heeft bij de verlening van de sloopvergunning de vei ligheid alsmede de bescherming van nabijgelegen bouwwerken voldoende gewaarborgd", zo schrijft de voorzieningenrechter in de uitspraak. De bewoners hoeven volgens de rechter evenmin bang te zijn dat er bij de sloop asbest vrij komt. Het bedrijf dat de sloop zal uitvoeren, BIK sloopwerken B.V. is een gecertificeerd asbest- verwijderingsbedrijf. Het bedrijf heeft een uitgebreid sloopplan ingediend, waarin de uitvoering van de werkzaamheden wordt omschreven en wordt ingegaan op de veiligheidsaspecten en af voer van materialen. „Gelet op al het voorgaande kan niet worden geconcludeerd dat de veiligheid tijdens het slopen onvoldoende is gewaarborgd of dat verweer der de vergunning te lichtvaar dig heeft verleend", aldus de rechter. Woonpartners wil aan de Rijn landstraat en de Jan Dorre- kenskade-Oost een apparte mentencomplex bouwen met seniorenappartementen. Dit plan wordt gesteund door het college van B en W, omdat de nieuwe appartementen voorzien in een behoefte aan huisvesting voor senioren. Naar verwachting start de corporatie op donder dag 15 november met de sloop werkzaamheden. Als eerste wordt het terrein afgezet met een hekwerk, het terrein verder ingericht en de aanwezige asbest verwijderd. Na de asbestsanering wordt er daadwerkelijk gestart met het slopen van de panden, waarbij overlast zoveel mogelijk zal worden voorkomen. Waddinxveen/Regio - Net werkorganisatie Contact Jonge Bedrijven (CJB) houdt woensdag 21 november een ondernemersmarkt. Tijdens deze bijeenkomst vindt de prijsuitreiking plaats van de beste star tende ondernemer met lef. De avond start om 19.45 in zalencentrum Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Op de ondernemersmarkt presen teren jonge bedrijven uit de regio zich aan bezoekers. Rond 22.00 uur wordt een prijs uitgereikt aan de 'Beste starter met LEF'. Via internet hebben CJB- leden hun stem kunnen uitbrengen op de jonge ondernemer die volgens hen de meeste lef heeft getoond in het afgelopen jaar. De jury beoordeelt de uitgebrachte stemmen in combinatie met de bedrijfspresentaties. Bezoekers zijn van harte wei-kom op de ondernemersmarkt. Aanmelden kan via 0172- 427052 of info@cjb.nl. VOor meer informatie: www.cjb. nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 14