VMBO LEERLINGEN ONTDEKKEN HOUT IISANNE VA REGIOFINAI I OVER GEBROKEN HARTEN, GEW0N9EI TROTS EN SUBTIËlEj WRAAK BABES ONTMOETEN KEES TIJSTERMAN ERICK MORIILO OUDJAARSNACHT IN OUTLAND 3112.07 peptalk .ct-reklaine.nl cHALiais SCHN£|P£2| POWERBABE-Level 1 i STEFAN SCHILL IN VOORPROGRAMMA CORY THE RUZZARDS 4N 9 pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 OUTLAND 'ROTTERDAM Toten met 16 november vindt de 'Houtont- dektour' plaats op het Hout- en Meubile ringscollege Rotterdam. Bijna 400 VMBO leerlingen van de afdeling bouwtechniek van 16 scholen in het Randstadgebied, brengen voor deze manifestatie een be zoek aan de school aan het Erasmuspad 10. Tijdens deze tour zullen de leerlingen op speelse wijze hout en houtbewerking in al haar facetten ontdekken. Met een vragenlijst in de hand gaan de leerlingen bij deze Houtontdektour langs verschillende producten en onderdelen die kenmerkend zijn voor de hout- en meubelsector. Op deze manier krijgen de derde en vierdejaars leerlingen een goed beeld van de branches en de beroepen. Na verschillende demonstraties van moderne machines gaan de jongeren zelf aan de slag. In workshops gaan ze hun eigen spaghettimeter maken en zullen ze gaan werken met de pennenbank bij de afdeling timmeren. Ook leren de leerlingen met een computerprogramma een technische tekening lezen en zullen ze een beslagboormachine hanteren om moderne keukenkastscharnieren te plaatsen. Als afsluiting krijgen de leerlingen een rondleiding door de praktijklokalen. Het vooruitzicht op het winnen van enkele prijzen maakt het geheel extra aanlokkelijk. Na het vmbo stromen de meeste leerlingen door naar het mbo, waar ze een opleiding in dagonderwijs of deeltijd gaan volgen. Deze Houtontdektour is in het leven geroepen om vmbo leerlingen tijdig en op een prikkelende manier over een toekomst in de hout- en meubelbranche na te laten denken. SH&M, het kenniscentrum beroepsonderwijs bedrijfsleven voor de evenement in samenwerking met ROC 's vakscholen en samenwerkingsverbanden, hout- en meubelbranche, organiseert het op diverse plaatsen in het land. Door Marlonneke Willemsen Waddinxveen - In biljartzaal de Carambole i werd afgelopen weekend voor de eerste keer de regiofinale 5e klasse jeugd georga- niseerd. Een extra leuke bijkomstigheid was dat een jeugdspeelster van de Carambole, Lisanne van Os, deze finale gewonnen heeft I Met zes gewonnen partijen was Lisanne de beste van alle deelnemers. Hierdoor heeft ze zich geplaatst voor het Nederlands kam-J pioenschap op 8 en 9 december. Lisanne (14) is zo'n vier jaar geleden begonnen met biljar ten. "Via een kennis, Natasja Lassche, ben ik met deze sport begonnen. Eerst ben ik bij haar partijen gaan kijken. Daarna ben ik zelf begonnen met spe len en zij geeft mij ook nog ste eds les op woensdagmiddag. Vanaf het moment dat de Ca rambole begonnen is met een jeugdvereniging, ben ik ook wedstrijden gaan spelen." En dat gaat zo goed, dat Lisan ne zich geplaatst heeft voor de regiofinale en deze ook nog heeft gewonnen. Op dit toer nooi heeft ze meegedaan aan het onderdeel Libre. Bij dit on derdeel moet je met je eigen speelbal twee andere ballen raken. Degene die dit als eerste veertig maal lukt, heeft de we dstrijd gewonnen. Aan het toernooi deden 8 dee lnemers mee, die om de beurt tegen elkaar moesten spelen. Omdat Lisanne de meeste par tijen gewonnen heeft (6 van de 7), heeft ze het toernooi gewonnen. Hierdoor heeft ze zich geplaatst voor het Neder lands Kampioenschap. Lisanne heeft hier hard voor moeten trainen. "Ik krijg op woensdag middag les in de Carambole en krijg daarnaast ook nog extra trainingen. We hebben thuis ook een biljart, dus daar oefen Regio - Bij Uitgeverij De Eekhoorn is onlangsdL glossy, full colour paperback 'Powerbabe-Leve I 1' van Camilla Hjort verschenen. Ontmoet de I jarige Anna, met een IQ om een moord voer I plegen en een bijpassende designtas, niet dus.,I en haar toekomstige vriendinnen: Milla de re bel, Kitty de droomster en Rose de... s'et werBabe Level 1' is een verhaal over hoe^ZtJ vier bijzondere tienermeisjes in een voorstad he I leven en de liefde overleven, inclusief gebro e harten en gewonde trots. Het boek is 195 Pa9' na's dik, verkrijgbaar bij de boekhandel en 8,99 Euro. Vanaf 13 jaar. Amsterdam-Dakarteam Babes on Board had zondag een korte ontmoeting met Parijs-Dakar veteraan Kees Tijsterman. De meiden zijn volop bezig sponsors bin nen te halen voor SOS Kinderdorpen, het goede doel dat ze met hun deelname aan deze Challenge steunen. Tijsterman heeft tips en advies gegeven voor de lange rit naar de Senegalese hoofdstad. Talitha van Duivendijk (29) en Vera van Holstein (25) vertrekken zaterdag met hun Mitsubishi L400 4x4 vanuit Amsterdam naar Dakar. Een route die door Europa loopt, en vanaf Marokko de westelijke kustlijn gaat volgen door de westelijke Sahara, Mauritanië en Senegal. Een avon tuur waar ze pas twee maanden geleden ingestapt zijn. Talitha was op vakantie in Kroatië en tijdens het lezen van een artikel kwam ze op het idee. Vera, een collega van haar, had ook nog genoeg vrije dagen om samen met haar het avontuur aan te gaan. In zeer korte tijd hebben ze de bestel bus gevonden waar ze mee op pad gaan. De afgelopen weken hebben ze geleerd brandstoffilters te vervangen, wielen te wisselen, het oliepijl moeten controleren en de accu op spanning moeten houden. Mochten er problemen voorkomen, en Vera's scouting ervaring is niet toereikend, dan hopen de meiden met hun charmes en ingeslagen boodschappen de man nen te kunnen paaien om hen te helpen. In de tussentijd hebben zij dan misschien wat tijd om te gaan sandboarden in de immense duinen die ze onderweg zullen tegenkomen. De voorbereidingstijd is enorm kort ge weest voor de meiden, in het dagelijks leven verkopen ze sportieve kinder- en Terwijl zijn vrienden in de discotheken naar de hedendaagse dance en hardcore muziek luisterden ging Stefans interesse uit naar de blues. Hoeveel gevoel kan er zitten in blues, gespeeld door een 17-jarige gitarist? Invloeden van Stevie en Jimi zijn onmisken baar aanwezig in Stefans spel, maar worden zeker niet gekopieerd. Ondersteund door een solide ritmetandem op bas en drums, is de interactie op het podium tussen Steef en toetsenist Bob Fridzema op Hammond en piano een beleving. Stefan is een graag geziene gast op menig podia waar de jonge frontman er geen twij fel over laat bestaan: Blues is een gevoel, dat kun je niet leren, dat moet je beleven I Zaal open: 19.30 uur. Stefan Schill Band speelt van 20.30 tot 21.45 uur waarna het hoofdprogramma Cuby and the Blizzards om 22.15 zullen start. Meer informatie en kaarten bestellen: 0172-214283. dameskleding aan sportzaken. Veel is er geregeld de afgelopen tijd. Van het re gelen van inentingen, aanvragen van visa en paspoorten tot en met de APK keuring van hun busje. Hun sponsor heeft ze daar bij met raad en daad geholpen. Ook heb ben ze de nodige tips gekregen van Parijs- Dakar veteraan Kees Tijsterman, zoals het beladen van hun 4x4 zodat het zwaarte punt zo laag mogelijk komt te liggen. De meiden nemen behoorlijk wat spullen mee om hun avontuur zo comfortabel mogelijk te maken. Uiteindelijk zal het busje geveild worden en gaat de opbrengst en het spon sorgeld naar SOS Kinderdorpen. Nu hebben ze 2.500 euro bij elkaar, en ze hopen met de veiling van de 4x4 nog wat extra geld voor het goede doel te krijgen. Sponsors zijn nog steeds welkom, maar die moeten natuurlijk wel snel zijn want 17 november beginnen ze aan hun ruim 7.000 kilometer durende rit. De meiden komen 4 december terug naar Nederland. Voor meer informa tie: www.amsterdamdakar.nl. Rotterdam - In de Laurenskerk organiseert Selexyx Donner voor vrijdagavond 16 novem ber vanaf 22.45 uur het Grote Harry Potter Finale Feest, ledereen wordt opgeroepen te verschijnen in gepaste tovenaarskleding. Er is een betoverende show, een grote Harry Pot ter Quiz, het orgel speelt en nog veel meer. De toegang is vrij, maar men dient wel in het bezit te zijn van een toegangskaart, af te halen op de afdeling kinderboeken van Don ner aan de Lijnbaan 150. Hier kan ook het laatste Potter-boek gereserveerd worden. Dit kan tevens op 010-4132070 of via kinder boeken.donner@selexzy.nl. Aansluitend aan Rotterdam - Erick Morillo, de koning van de house, de kleine Colombiaan, de DJ die elke menigte in extase weet te brengen, de man die voor deze nacht wereldwijd kon kiezen uit tientallen clubs en evenementen komt met Oud en Nieuw naar Outland om 2008 op unieke wijze in te luiden! Optredens wor den verder verwacht van Lucien Foort, Erick E, Peter Gelderblom, Born to Funk, Leon Be- nesty, Jody San, Roog en McRoga. De toe gang bedraagt 47,50 euro (ex presale fee); kaarten zijn verkrijgbaar bij alle filialen van Ticketbox, alle Free Record Shops, online via www.Ticketonline.nl of op 0900-3006000 (45 cpm). De voorverkoop is inmiddels van start gegaan. Voor meer informatie over vipreserveringen vip@outland.nl. De deuren van Outland zul len openen om 22.00 uur en zullen op z'n vroegst geopend blijven tot 07.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24