GOSPELNIGHT EXCELSIOR SCOORT OP STREEKMUZIEKFESTIVAL WILNIS RONALD STOLWIJK PRINS KROOSHAPPERS CONCERT HOSANNA BOSKOOP VOOR 90-JARIG BESTAAN BOSKOOP I KLAVERJASSEN BIJ HELE RAKE ZET: ROTONDE HALVE RAAK KROOSHAPPERS KINDEREN MET VERZAMELINGEN GEVRAAGD BINGO 'T ZUIDEN LIOHAN BAAS ROTONDE pagina 26 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 Boskoop - De tweede klaverjas- avond in de winterserie van car navalsvereniging De Krooshap- pers wordt gehouden op dinsdag 20 november. Aanvang 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozen- laan, zaal open 19.45 uur. leder een is welkom (ook niet-leden). Na deze avond worden nog kla- verjasavonden gehouden op de dinsdagen 11 december, 22 janu ari, 19 februari en 11 maart. Alle vestigingen van Bibliotheek De Groene Venen zoeken kinde ren die iets verzamelen en dat graag eens willen laten zien. Spaar jij schelpen, stuiterbal len, varkentjes of iets anders? En lijkt het je leuk om een keer je verzameling te laten zien in de bibliotheek? Dan zoeken de bibli otheek jou. Er zijn vitrines waar collecties tentoongesteld kunnen worden, aangevuld met boeken. Lijkt het je wat? Geef op en mis schien ben jij dan de volgende tentoonstellingsmaker. Meer in formatie is te verkrijgen via de doelgroepenspecialist of bij de inlichtingenbalie van de vestigin gen Bodegraven, Boskoop, Moor drecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle. Bosoop - Buurtvereniging 't Zui den organiseert voor maandag 19 november om 20.00 uur een bingoavond in het Jeugdhuis aan de Julianastraat 50. Zaal open om 19.00 uur. De toegang bedraagt voor niet-leden 1,25 euro. Boskoop - Het Jeugd en Jongeren Pastoraat (JJP) organiseert voor za terdag 17 november om 20.00 uur in de Zijdekerk een Gospelnight: een avondvullend programma voor oudere jongeren en (hun) jonge gezinnen. Medewerking wordt verleend door onder andere een projectkoor, door het Natio nal Celebration Choir, tienerkoor Junior Vocals, een live band van zes personen, Gert Visscher en Ben Ketting. Het geheel staat onder de muzikale leiding van Elles van der Willik en Maarten Wassink. Thema deze avond is 'Dit lied voor Hem, een avondje uit voor jou'. De gratis elektronische toegangs kaart is te verkrijgen door aan melden op www.jjpboskoop.nl. Binnen enkele dagen wordt het toegangsbewijs toegezonden, dat samen met dit persbericht dient om binnen te komen. Van de 850 beschikbare plaatsen zijn er nog 150 beschikbaar. Deur open om 19.30 uur. Het collectegeld en geld, ontvangen van sponsoren, zal, na aftrek van de kosten van deze avond, geschonken worden aan een nieuw project van World Vision in Kalimantan. Een gift is welkom op gironummer 5143995 ten name van Jeugd en Jongeren Pastoraat Boskoop onder vermel ding van Gospelnight 17 november 2007. Voor meer informatie: 06- 53312241, hans.willik@planet.nl of www.jjpboskoop.nl. Boskoop/Wilnis - Harmonie Ex celsior verzorgde zaterdag 10 november een optreden tij dens het streekmuziekfestival in Dorpscentrum de Willestee in Wilnis. Het festival, dat muziek verenigingen uit de wijde omge ving van Alphen aan den Rijn in staat stelt om hun muzikale kun nen te laten beoordelen door een vakjury, werd dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. Er deden 15 verschillende muziek verenigingen aan mee. Juryle den Frenk Rouschop en Jan Bos veld beoordeelden de bijdragen van Excelsior bijzonder positief met een gemiddelde 8,2. Na tuurlijk had de jury ook punten van kritiek en aanbeveling. Zo vond men de articulatie van het hout in 'Convergents' te hard en adviseerde de jury om de trillers dichter te spelen, sneller en meer lucht op de loopjes te geven. Bij het begin kon de balans in de trompetten beter en in het alge meen was de begeleiding gere geld te sterk en moest het orkest de klankkleur iets beter mengen. Toch was de algemene opvatting van beide juryleden dat 'Conver gents' met veel gevoel voor ef fect door Excelsior was gespeeld. Het andere werk, de musicalmu- ziek uit Kuifje, Tin Tin, werd ook goed gewaardeerd en ook daar oordeelde de jury dat het hier en daar wel mooier of beter kon. In beide juryrapporten besloot de jury dat zij, ondanks de kritische opmerkingen, zeker had geno ten van Excelsiors presentatie en feliciteerden zij het orkest met deze uitvoering. Boskoop - Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van het koor wordt voor vrijdag 16 november om 20.00 uur in de Dorpskerk aan het Kerkplein een concert geor ganiseerd. Naast het Gemengde Koor en het Dameskoor wordt medewerking verleend door de in Boskoop geboren en getogen sopraansoliste Lisette Emmink. De muzikale begeleiding is in handen van het Dordts kamerorkest en de organist/klavecimbelist Marijn Slappendel. De toegang bedraagt 15 euro. Programmaboekjes zijn verkrijgbaar bij de leden en bij de ingang van de kerk. Voor meer informatie en reserveren: 0172- 214781 ofk.dunnink@freeler.nl. Het Gemengd koor en het Dames koor van Hosanna Boskoop zijn nog steeds actief in het beoefe nen van de zangkunst. Ruim 40 jaar stonden de koren onder lei ding van de Goudse musicus Her man F. Kapteijn, die in 1994 het dirigeerstokje overdroeg aan zijn opvolger, Nico D. Blom uit Gorin- chem. Laatstgenoemde heeft dus inmiddels ook reeds zijn koperen jubileum als dirigent van Hosanna gevierd. De 'binding' tussen diri gent en koren mag welhaast een kenmerk van Hosanna worden genoemd. Het Gemengd koor telt momen teel 43 leden en het Dameskoor 17, waarvan het overgrote deel te vens lid is van het Gemengd koor. Bij de concerten ligt, voor wat be treft het repertoire, de nadruk op klassiek-religieuze muziek. Voor meer informatie www.czvhosan- naboskoop.nl. Boskoop - Ronald Stolwijk is onder de naam Prins Kroos II de prins geworden van Kwakveen (Boskoop). Stolwijk (40), een echte Boskoper, (is getrouwd en heeft twee dochters. Hofdame is Charlotte Lammers, wiens ouders oorspronkelijk uit Eindhoven komen, waardoor het carnaval haar in het bloed zit. Het prinselijk paar werd zaterdag 10 november gepresenteerd in een stampvolle zaal van De Rozenburcht. Om er zeker van te zijn dat het echte Boskopers waren, werden zij eerst 'gedoopt' met echt Boskoops kroost. Vooraf was afscheid genomen van Prins Plakker (Rolf Korver) en Hofdame Fanny (Rijnbeek). Zij werden tijdens een ludiek afscheid 'onder het behang geplakt' en opgenomen in het Prinsenconvent. Het carnaval gaat eind januari van start met discocarnaval, kindercarnaval en jeansbal en op 2 februari is de grote optocht met aansluitend het boerenbal. Het nieuwe prinselijk paar van Kwakveen: Ronald Stolwijk (Prins Kroos II en Charlotte Lammers. (foto Peter Groenendijk Best leuk, die opening met karts. drag er komt." Karts Na het officiële deel kwam de echte opening. Inderdaad, de rotonde ligt er prachtig bij. Het naambordje werd onthuld door de weduwe van Johan Baas samen met haar klein- dochter.De drie sprekers gingen de rotonde officieel openrijden. Daar voor was gekozen voor karts en de karters deden dat met zichbaar genoegen. Het doorgaande verkeer en de bedrijven vlakbij de rotonde zullen een en ander plezierig vin den. Onder grote belangstelling verliep deze opening. Wie was er niet bij, kun je zeggen. "Een opluch ting dat het zover is", aldus Hugo Koster. "Een prachtplek"zegt John den Uijl. Ook de heer Geleijnse van de Insteek ziet het helemaal zitten Voormalig wethouder Ivo ten Hage gaf acte de precense. Bij de borrel na afloop kon kwekend Boskoop napraten. Boskoop - Het was maandagmiddag raak aan de Halve Raak met de krui sing van de N 207. Wegenbouw KWS leverde de superrotonde op die in zeer korte tijd is aangelegd. Greenport Boskoop was uitgelopen om de feestelijke opening bij te wonen. Urgentieplan Gedeputeerde Veldhuijzen sprak namens de provincie een gelukwens uit. "De proceduretijd van 15 jaar vergeten we snel", stelde hij. "als je bedenkt hoe belangrijk dit begin is voor de verdere ontplooiing van Greenport Boskoop. Alles mag dan veel voeten in de aarde hebben ge had, intussen staat de verdere aan- oplopen tot 5 miljoen euro. "Nu moeten provincie en rijk door drukken en met geld over de brug komen zodat het ontbrekende be- Mede gefinancierd door bedrijven. Door M. Lindhout Mijlpaal "Op weg naar aansluiting voor een leefbare regio met economisch per spectief". De rotonde vormtéén heel belangrijk onderdeel van de Ooste lijke Rondweg die de ontsluiting en bereikbaarheid van Boskoop-Oost moet bevorderen. Deze 'oostelijke rondweg moet ervoor zorgen dat het zware verkeer niet meer door het centrum van Boskoop gaat, wat de leefbaarheid en veiligheid van het centrum verbetert'. Deze roton de is een samenwerkingsproject van het bedrijfsleven, de provincie Zuid- Holland en de gemeente Boskoop. Onderheid Wethouder Schotanus memoreerde dat de financiering steeds een punt was. "Door gezamenlijke inspan ning is met passie alles rondgeko men." Dit is de eerste geheel onder- heide rotonde in Nederland. Bijna 800 palen waren nodig, enorm veel beton en dan nog eens 3300 ton asfalt. Tijdens het werk is de ver- keershinder voor het doorgaande verkeer tot een minimum beperkt gebleven. leg wel vermeld in het urgentieplan Randstad en dat is voor Boskoop een opsteker." Johan Baasrotonde Namens het bedrijfsleven hield de heer Schuttenbeld een gepassio neerd betoog. Hij liet blijken dat 'het feit dat het bedrijfsleven mee financiert' redelijk uniek is. Hij was verheugd dat op die manier de aanleg van een rondweg de be tere bereikbaarheid van bedrijven met de huidige verkeersmiddelen bevordert. Hij herinnerde aan met name het initiatief van Joop Baas en Joop Brand waardoor zeven jaar geleden de basis werd gelegd voor het medefinancieren door bedrij ven. Het uiteindelijke bedrag dat het bedrijfsleven zal bijdragen gaat

Hart van Holland | 2007 | | pagina 26