Rabobank O i llHi Leden beslissen eind november over fusie 2 Belgische Bedrijfsverloskundige GuidoThys helpt bij het anders omgaan met klanten Rabobank steunt Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle 3D fj|i; if - Elders in deze krant vindt u de uitnodiging voor de extra Algemene Vergadering van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle. pagina 2 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 14 november 2007 In het kader van het zogeheten Ledeninitiatief hebben de leden van de bank een bedrag van 2500,- toegekend aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. In 2009 bestaat de stichting 25 jaar en wil dan een bijzondere activiteit ontplooien. De stichting heefteen eigen museum en tijdschriften telt ruim 1000 leden. Doelstelling is het culturele en sociale erfgoed in Zevenhuizen-Moerkapelle te bewaken en te bewarer Afdelingen Speciale telefoonnummers (0499)499 112 ■■BUB Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle - Verzekeringen (0180)63 73 23 Blokkeren passen/cards Tl Zevenhuizen Dorpsstraat 190,2761 AJ Agrarisch Adviesteam (0180)63 73 30 Schademelding Interpolis (013)580 1234 Moerkapelle Kerkstraat 2,2751 EC Bedrijfsadvies (0180)63 73 76 Schademeldingen overig (0180)63 73 23 Telefoon (0180)63.73 83 Zakelijke Relaties (0180)63 73 33 Rabolijn (0900) 0907 Beleggingsadvies (010)498 1835 Rabofoon (0900) 0909 E-mail Hypotheken Vermogen (0180)63 73 53 Rabo Orderlijn (0800) 0705 info@zevenhuizen-moerkapelle.rabobank.nl Private Banking (0180)63 73 77 Helpdesk Openingstijden Internetbankieren (0900) 0905 j >N 1 I Kantoor ma t/m do 09.00 -17.00 uur, vr 09.00 - 20.00 uur Rabo Internetbankieren Professional (0900) 9270 www.rabobank.nl/zevenhuizen-moerkapelle Advies ma t/m vr 08.00 - 21.00 uur Telebankieren Extra (0900) 9270 Moerkapelle - De Algemene Vergadering van Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle werd met enige spanning tegemoet gezien. Niet alleen door directie, bestuur en medewerkers maar ook door de leden. Op de vergadering van donderdagavond 8 november jongstleden stond immers de beoogde fusie op het programma. In een goedgevulde zaal van Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle ontstond er een levendige discussie over. De definitieve beslissing over de fusie valt op 29 november in een extra Algemene Vergadering. Voor de discussie plaatsvond, opende Maarten Splinter, voorzitter van de Raad van Toezicht, de avond. Hij zei onder andere:"De bank heeft een goed jaar (2006) achter de rug en dat in een dynamische tijd en omgeving. De Nederlandse economie liet zich van zijn sterke kanten zien. De nettowinst van de Rabobank Groep groeide, alhoewel lokale banken het zwaar hadden. Ook Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle merkte dat. Vooral de concurrentie op de hypotheekmarkt was en is heftig. Extra zwaar was het ook omdat centrale wet- en regelgeving toenam en we extra mensen moesten inzetten. Complimenten voor directie, management en medewerkers dat ze onder de hoge druk hun werkzaamheden goed uitoefenden. Een goed financieel resultaat is het positieve gevolg." Opnieuw winst Zoals gebruikelijk was het aan directeur Guus Rijkhoekom de jaarrekening 2006 te presenteren. Hij deed dat op heldere hoofdlijnen:"De financiële resultaten stonden onder druk door de concurrentie op de hypotheekmarkt en de daardoor verkrappende rentemarge. Het balanstotaal is ten opzichte van 2005 nagenoeg gelijk gebleven en we sluiten 2006 af met een aanzienlijke winst. Voor 2007 verwachten we dat de doorzettende economische groei leidt tot meer'business', waarbij we er alles aan dienen te doen om onze klanten aan ons te binden." - Fusie moet Bestuursvoorzitter Han van den Hoek informeerde de zeer geïnteresseerde leden in het laatste half uur voor de pauze over de beoogde fusie: "Aan u - leden - is de beslissing. Onder de beoogde naam Rabobank'Gouwestreek'fuseren wij - zo is het voorstel - met Rabobanken Nieuwerkerk-Moordrecht, Gouwezoom en Boskoop-Reeuwijk. Volgens ons een moeten. Waarom? We dienen in te spelen op marktontwikkelingen, we dienen onze klanten optimaal te blijven helpen, we dienen specialisme te blijven leveren waar de klanten om vragen en dat wordt steeds complexer: denk aan zowel zakelijke relaties, private banking en particulieren. Verder zal schaalvergroting onze concurrentiepositie enorm versterken en zijn we een zeer aantrekkelijke werkgever voor kwalitatief hooggeschoolde werknemers. Ook regionale integratie tussen de boomkwekerijsector, de sierteelt en de glastuinbouw speelt een rol en uiteraard de ontwikkeling van de Zuidplaspolder." In de top tien!? Han van den Hoek raakte regelmatig in tweegesprek en discussie met de zaal. Onder andere over grootte, ambities en ledeninspraak. Zo zei hij:"Als u uiteindelijk eind november instemt en de andere banken doen dat ook dan is er een bank die bijna in de top-tien van Rabobank Nederland zit met 14.000 leden, 67.000 particuliere en 6700 zakelijke klanten. Goed voor een balanstotaal van ruim twee miljard euro, 290 fte's en werk voor 400 mensen. Voorwaar niet mis. De bank blijft aanwezig in alle kernen. Het dichtbije, lokale, zichtbare karakter blijft. Afspraken met specialisten maakt u op het kantoor in Zevenhuizen-Moerkapelle. De'leiding'van de bank berust volgens het nieuwe directiemodel bij een directieteam van vier aangestelde, professionals en een Raad van Commissarissen van zeven gekozen leden. Ledeninvloed blijft gegarandeerd door een Ledenraad. Die raad is evenredig samengesteld uit de werkgebieden. Ik ben ervan overtuigd dat onze bank een goede toekomst tegemoet gaat met nog betere dienstverlening. Daarom rekenen we op 29 november in de zaal van Zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen op uw komst en uw positieve stem." GuidoThys zijn uitgangspunt: "Wat vindt u van waarde voor uw klanten, voor andere belanghebbenden en voor uzelf?" Met zijn unieke mix van humor, tegendraadse benaderingen, onstuitbare drang tot vereenvoudigen en meer dan 25 jaar bedrijfservaring opende hij ogen, oren en geest van de aanwezigen.Thys:"Natuurlijk gaat het uw klanten om het product en/in het doosje. Maar ze kijken naar hoe u het doosje aanbiedt, sterker nog naar wie het doosje aanbiedt en wat hij er extra voor krijgt. Wat zou het mooi zijn als we in een winkel werden begroet met'hoe gaat het met u, ik wens u een fijne dag toe'. Naar zo'n winkel ga je nog eens terug. Al was het maar uit nieuwsgierigheid." Plezant is leuker Kernwoord van GuidoThys is'plezant'. "Het mooiste Vlaamse woord. Het spreekt boekdelen. Mensen moeten u en uw zaak plezant vinden. Op het einde van de dag moet u het plezant hebben gehad. Dat is heel wat beter dan dat oer-hollandse, saaie wofrdje: leuk. Ja was wel leuk! Saai! Het gaat dus om dat mensen u plezant vinden, en ook uw zaak en uw medewerker: en daardoor uw producten. Wakker liggen Na ruim een uur - terwijl storm en hagelbuien het dak van het Dorpshuis teisterden - gaf Thys de zaal nog enkele raadgevingen mee: "Count your blessings. Een relatie is ook een hele onderneming! Oplossingen liggen in de eenvoud. Het gaat in het leven om'ja-ik-wil'en om 'ik-gun-het-je'. Wist u dat het aantal niet meer tevreden te stellen klanten dagelijks toeneemt: Klanten willen in zo kort mogelijke tijd, zoveel mogelijk pakken. En dames en heren besef wel: als je niets meer hebt om wakker van te liggen, dan val je gauw in slaap!" GuidoThys is bedrijfsverloskundige. Hij helpt organisaties, hun management en medewerkers 'waarde'ter wereld te brengen. Donderdagavond jl. was deze ras-vlaming in Moerkapelle om na de pauze van de Algemene Vergadering de leden van de Rabobank'nuttig maar vooral ontspannen'te vermaken. Zijn presentatie was vermakelijk en inderdaad leerzaam."

Hart van Holland | 2007 | | pagina 2