KRACHTIGE STEMMEN VERTOLKEN RUSSICHE LIEDEREN IN DE BRON VISWIJVENGEZANG VOOR Z0NNEBL0EMGASTEN BOLLYWOOD DANSLES nieuwerkerk KRAAM UNICEF IN REIGERH0F WORKSHOP PRINSESSENTAART AANRIJDING BROMFIETSER MET AUTO Expositie van Ben van Oosten ACTIVITEITEN TAVERNA KJi;*- til ■v: i«M S» WW#? Nieuwerkerk aan den IJssel/ Capelle Schollevaar - Stich ting Vedj organiseert Bolly wood Dansles onder leiding van Surili van Dijk. Bollywood dans is oorspronkelijk een In diase klassieke dans uit India waar tegenwoordig vele hip pe vairanten aan toegevoegd zijn. De lessen worden op twee locaties gegeven: groep 1, kinderen tot 12 jaar, elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur in Con Musica, sportcomplex Dorrestein, tweede gebouw op de sportvelden. Voor meer informatie: 06-48556606 of kidzclub@live.nl. Groep 2, kinderen van 12 jaar en ouder kunnen iedere woensdag terecht van 18.30 tot 19.30 uur in wijkcentrum Schollevaar aan het Maria Danneelserf 20. Voor meer in formatie: 06-13721332 of jung. vedj@gmail.com. De kosten bedragen 12,50 euro voor vier weken. Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Sinds vijftien jaar reist het Russische Neva Ensemble in november, december en januari door Nederland. Mevrouw Elsa Jansen, bestuurslid van de NBvP Vrouwen van Nu bezoekt al jaren hun concerten. "Ze zingen echt geweldig. Hun muziek heeft zo'n specia le sfeer." Zij wist de rest van het bestuur zo enthousiast te maken dat de vereniging een optreden van het Ensemble organiseerde in kerkgebouw De Bron. Ondanks het slechte weer was de zaal goed gevuld. Door Geertrude Verweij Het Neva Ensemble bestaat uit drie vrouwen en drie mannen.die allen zang gestudeerd hebben aan het conservatorium van Sint Peters burg. Het programma was gevarieerd. Voor de pauze werd er een selectie Slavisch-Byzantijnse kerkmuziek gezongen. Het lied dat het en semble het liefst zingt behoort tot deze muziek, een compositie van A. Kopylov, dat vertaald heet: 'Wij zoeken Uw bescherming, o Moe der van God'. "Het is een prachtige melodie", verklaart dirigent Vladimir Maty- gulin de keuze van de groep. Onder het publiek werd vooral het Ave Maria van mezzo sopraan Eka- terina Alabina zeer hoog gewaar deerd. "Zo'n fragiel meisje, met zo'n geweldige stem!" Ook over de andere liederen werd in de pau ze enthousiast gepraat. "Schitte rend, wat een kracht hebben ze in hun stemmen." Het ensemble gebruikt geen en kele vorm van versterking en de kerkliederen worden a capella ge zongen. De krachtige harmonieuze stemmen hebben dat ook absoluut niet nodig. Ave Maria. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kraam van Unicef is vrijdag 16 november vanaf 12.00 uur en zaterdag vanaf 10.00 uur te vinden in winkelcentrum de Reigerhof waar men terecht kan voor (kerst)kaarten, agen da's, kalenders en dergelijke. De opbrengst wordt gebruikt voor de nieuwe najaarscam pagne 'Nooit meer angst'; hulp aan kinderen in oorlogs gebieden, zowel voor wat be treft slachtoffertjes van land mijnen als voor nieuwe kansen voor ex kindsoldaten en hulp aan kinderen die hun ouders verloren en/of zelf gewond raakten toen ze op de vlucht moesten slaan. Zonder de hulp van Unicef met betrekking tot voeding, scho ling en bescherming zou er weinig tot geen enkel perspec tief voor deze kinderen zijn. P^LITI E BERICHTEN Nieuwerkerk aan den IJssel - Za terdag 10 november gebeurde er rond 13.45 uur op de 1e Tocht- weg een aanrijding tussen een 19 jarige bromfietser uit Nieu werkerk aan den IJssel en een 66 jarige automobiliste uit Rot terdam. Bij de aanrijding liep de bromfietser letsel op aan knieën en polsen. Hij werd overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De aanrijding ontstond omdat de bromfietser te laat reageerde op de voor hem langzaam rijdende auto. Hij botste achter op de auto. Nieuwerkerk aan den IJssel - Viswijvenkoor SootjeVisch uit Zevenhuizen heeft zaterdag 10 november in kerk De Bron een optreden verzorgd voor de gasten en vrijwilligers van de Zonnebloem. In de pauze konden de aanwezigen de kostuums bewonderen. De Zon- nebloemgasten hebben erg genoten van dit optreden, dat belangeloos werd verzorgd. Volgend jaar weer? With pleasure. Na de pauze was het tijd voor de lichtere muziek, gedeeltelijk bege leid door pianiste Valerya Matygu- lina. Het Ensemble zong een aantal Russische volksliederen. Bas Sergej Ordinetz vertolkte met verve het lied over roverhoofdman Kudiar Daarna volgde nog een aantal romantische en operaliederen, waaronder de bekende aria van Figaro, uitgevoerd door bariton Dmitri Taneev. Eerste sopraan Irina Shasheva en Vladimir Matygulin, die naast dirigent ook counter-te- nor is, vertolkten enkele romanti sche duetten en tweede sopraan Svetlana Tatarovskaja zong een gevoelig lied over de mooie zwarte ogen van een jongen die ze eens liefhad. Na afloop van het concert kreeg het Neva Ensemble een staande ova tie. Op de vraag of zij volgend jaar terug willen komen, antwoordde dirigent Matygulin lachend: "With pleasure." Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNNt.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 13,20 en 27 november Volksdansen Locatie: Chrysantheum, Boslaan aanvang 14.30 Dinsdag 13 en 20 november Lezing Cees Muusse Locatie: Bibliotheek aanvang: 20.00 Zaterdag 17 november Salonorkest Locatie: Chrysantheum Boslaan 1, aanvang 15.00 Zaterdag 17 november Orgelconcert Locatie: De Lichtkring, Dreef 1 aanvang 20.15 Donderdag 22 november lezing Antieke juwelen Locatie: Kerkelijk centrum J.A. Beyerinkstraat aanvang 20.1 Zaterdag 24 november Open middag Oudheidkamer Locatie: 's-Gravenweg 8 14.00 - 1 7.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00- 16.00 Vijf Boeken 12 g Locatie: Bibliotheek gehele maand november Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Work-Shop, gevestigd aan het Raadhuisplein 31, organi seert Denkwijzer voor donder dag 29 november van 19.30 tot 22.30 uur de eenmalige Work shop 'Prinsessentaart maken'. Iedere deelnemer maakt naar eigen ontwerp een taart met bijvoorbeeld naam, leeftijd en in ieder geval een barbiepop. De taart is van echte banket bakkerskwaliteit en gemaakt van luchtig biscuitgebak, ge vuld met vruchtenjam en be dekt met een dikke laag mar sepein of fondant. De kosten bedragen 42,50 euro, inclusief alle materialen en ingrediën ten. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-324842 en www.denkwijzer.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De komende weken worden door Ta- verna de volgende activiteiten ge organiseerd. kroegavonden Woensdagavond de 14e en de 21e november is het kroegavond. De kroeg is geopend van 20.30 tot 23.00 uur. Halverwege de week even bijkletsen onder het genot van een drankje? Kom gezellig langs. Vrijdagavond 16 november: Ben-je doof of zo?! Liefhebbers kunnen deze avond hun hart ophalenDJ's Cykiq, Jaak, Madkick en Terrorbloemkool ma ken deze avond tot een waar hard- core-feest. Deur open om 21.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 30