100 JAAR M0NTESS0RI ONDERWIJS: BOUW PATIOBUNGALOWS VEEL FEESTELIJKE ACTIVITEITEN 'HET KRUISPUNT' GESTART BUURTPREVENTIE, SAMEN STERK! DVD BATAVIER AIS DORPSHUIS EXP0SITIE BEN VAN OOSTEN MIFIJWERKERK POLITIEBERICHTEN BIEBNIGHT J0NGERENP0PK00R Wijkbijeenkomst Nieuwerkerk oan den IJssel Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 pagina 31 .IJK EEN DORPSHUIS' Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk a/d IJssel - 100 jaar geleden opende Maria Montessori in Rome de allereerste Montessori school. Om dit te vieren hebben alle scholen van dit onderwijstype in de regio Zuid-Holland van 5 tot en met 9 november een feestweek gehouden. De Montessorischool in Nieuwerkerk deed eveneens aan mee. De feestweek werd maandagoch tend geopend met een feestlied. Dit lied was speciaal voor deze ge legenheid geschreven door Kees Verhaar en werd door alle leer lingen, leerkrachten en ouders uit volle borst meegezongen. De rest van de week bestond, onder ande re, uit een bezoek aan het onder wijsmuseum of de oudheidkamer om meer te leren over onderwijs door de jaren heen, een speciaal door de PABO ontwikkeld lespro gramma rondom Maria Montessori en een speciale kinderkrant over dit onderwerp. Voor woensdagochtend stond er een open dag op het programma. De bedoeling van deze open dag was dat niet alleen de ouders/ver zorgers een kijkje op school kon den nemen, maar ook bijvoorbeeld de opa's en oma's, ooms en tantes en vrienden en kennissen van de leerlingen. Om een goed beeld te krijgen van hoe het op de school toegaat, was het lesprogramma zo min mogelijk aangepast, zodat de bezoekers konden zien hoe een 'normale' woensdagochtend verloopt. Over het algemeen is dit ook goed gelukt, maar met alle maal vreemde mensen op school was het voor de leerlingen toch een speciale dag. Bij binnenkomst werden de bezoe kers begroet door een gastmoe- Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse architect en schil der Ben van Oosten exposeert in de maand november met schilde rijen van acryl op linnen in de bibli otheek aan het Raadhuisplein. "Als ik aan een schilderij begin, heb ik geen concrete voorstelling van wat er op het platte vlak zou moeten onstaan. Het uiteindelijke proces is het resultaat van een onderzoe kend proces. De compositie wordt telkens bijgesteld, omdat vormen, lijnen en kleuren daarom vragen. Het schilderij maakt zich zelf, het vertelt je steeds hoe het verder moet.", aldus Van Oosten. Aanhouding na vernieling reclamebord Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft in de nacht van vrij dag 9 op zaterdag 10 november een 16 jarige jongen uit Nieuwer kerk aan den Ijssel aangehouden op verdenking van vernieling van een reclamebord. Na een mel ding van jeugdoverlast op de Burgemeester Vogelaarsingel is de politie ter plaatse geweest. Agenten zagen de jongen met Het reclamebord lopen en het even later op de grond gooien. De jongen werd aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - De Biebnight, een avond voor jonge ren van 14 tot 18 jaar, die georga niseerd wordt in de bibliotheek door jongeren met begeleiding vanuit de bieb én Jeugdwerk Nieuwerkerk, staat op donder dag 29 november van 19.00 tot 22.00 uur in het teken van Japan. Activiteiten deze avond zijn on der meer een workshop Manga tekenen (Japanse strips), sumo- worstelen in een opblaasbaar pak en een 'wii-party'. Je naam in Japanse letters leren schrijven én proeven van de Japanse keu ken, de zogenaamde sushi, is ook mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Muziekschool start vrijdag 16 november met de repetities van het jongerenpop- koor onder leiding van Marieke van Mannekes. Het koor bestaat uit jongeren in de leeftijd van 10 tot 15 jaar en repeteert van 20.00 tot 20.15 uur. Het repertoire bevat liedjes uit de hitlijsten, anderstalige canons, musicalstukken en dergelijke. De kosten bedragen 99,- voor 20 les sen. Een redelijke kennis van de Engelse taal wordt aanbevolen. De eerste avond is een kennis makingsavond, belangstellen den kunnen vrijblijvend een keer meedoen. Voor meer informatie en downloaden van het inschrijf formulier, te vinden onder 'korte cursussen': www.muziekschool- nieuwerkerk.nl, 0180-315462 of admsnm@wanadoo.nl. der, die vertelde welke groep in welk lokaal zit. Bij de verschillende lokalen was evenees een gastou der aanwezig, die ervoor moest zorgen dat er niet te veel bezoe kers tegelijk in het lokaal waren, zodat de les toch nog min of meer normaal kon doorgaan. Hierdoor ontstond er bij een aantal lokalen een rij bezoekers. In de lokalen kregen de bezoekers van de leerkrachten én de leerlin gen informatie over de activitei ten waar de verschillende groe pen mee bezig waren en mochten zij met verschillende activiteiten meedoen of bij opdrachten hel pen. Zelfs bij het speelkwartier van de middenbouw waren er bezoe kers die mee naar buiten gingen. Vooral de opa's en oma's genoten zichtbaar van het bezoek aan de school van hun kleinkind en dit maakte de open dag een geslaagd evenement. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerker Dick Groenendal filmde de spectaculaire opening van de Batavier. Op de inmiddels verkrijg bare DVD is te zien hoe de Nieu- werkerkers vroeg uit de veren wa ren om van jong tot oud een lange mensenrij te vormen om de sleutel door te geven. Hoe burgemeester Bonthuis de maat slaat tijdens een nieuw geschreven lied over de Ba tavier. De openingshandeling, de demonstraties, de foto-expositie en hoe aan het slot van de dag de laatste letter van de Batavier op zijn plaats wordt gebracht. De één uur en 18 minuten du rende dvd is te bestellen via: d.groenendal@kpnplanet.nl. Voor meer informatie: 0180-318668. BBïSE- Nieuwerkerk aan den IJssel - Inwoners van de wijk Zuidpias en het aangrenzende Buitengebied kregen tijdens de gemeentelijke wijk- en buurtbijeenkomst naast een presentatie over veiligheid door de politie, meer informatie over Buurtpreventie. De gemeente deed daarbij een oproep om nieuwe buurtcoördinatoren te werven. Door twee wethou ders werden een aantal actualiteiten belicht en de inwoners zelf kwa men ook aan het woord. Veiligheid Ondanks de stevige daling van het aantal woninginbraken, bedrijf- sinbraken de opvallend weinige fietsendiefstallen, steeg het aantal auto-inbraken steeg echter sterk, hiervan werd 20 keer aangifte ge daan, zo lichtte teamchef Jaap de Kok de recente fijfers toe. De Kok gaf aan dat de politie momenteel zeer gericht op pad gaat en oude daders in kaart heeft gebracht, om op deze wijze auto-inbraken in de toekomst te voorkomen. Het oplospercentage van gewelds delicten in de wijk steeg met 5,5% ten opzichte van vorig jaar. De overlast van hangjongeren nam af, met name in de Dalenbuurt. Het Raadhuisplein blijft voor de politie een punt van aandacht, omdat de overlast daar de laatste zes weken weer toegenomen is. De politie is druk bezig, samen met het jon gerenwerk, het gedrag van deze jongeren aan te sturen en hen een alternatieve hangplek aan te bie den. Teamchef de Kok deelde ver der mee dat de politie zich voor de rest van 2007 met name zal rich ten op de voorbereidingen voor de jaarwisseling en het tegengaan van (vuurwerk)overlast, auto-in braken en geweld. Actualiteiten Wethouder Jan Verbeek bena drukte het belang van een groot aanbod aan sportieve en cultu rele activiteiten voor jongeren na schooltijd en de wijze waarop het nieuwe BRAINS-project (BRede Activiteiten in Nieuwer kerkse Scholen) daarin voorziet. Verder kondigde hij een mini conferentie Veilig Leren en Re creëren aan die in november van dit jaar plaats zal vinden, waar bij door veel betrokken partijen wordt gesproken en nagedacht over Nieuwerkerkse jongeren die ongewenst gedrag vertonen op school, de sportvereniging en op straat en over hoe men de handen ineen kan slaan deze groep jongeren positief te beïn vloeden. Wethouder Jan Slagt ging kort in op het nieuwe bestemmings plan Zuidplaspolder dat binnen kort weer ter inzage komt te liggen en dat via de gemeente lijke website of in het raadhu is geraadpleegd kan worden. Daarnaast kondigde hij de rea lisatie van 100 parkeerplaatsen aan. Deze worden aan de ande re kant van de spoorbaan aan gelegd vanwege het verdwijnen van de parkeerplaatsen op de Plaat door de aanleg van De Ringvaart. Buurtpreventie Hoofd Bestuurszaken Hans Houtman verzorgde een presen tatie over Buurtpreventie, een onderdeel van het gemeente lijk veiligheidsbeleid. Onder het motto 'Samen sterk!'; maakte hij de aanwezigen duidelijk dat bu urtbewoners er met elkaar veel aan kunnen doen om prettig te wonen, werken en leven. En riep hij aanwezigen op om buurt coördinator te worden. Momen teel zijn er 5 coördinatoren ac tief in de wijk Zuidpias. Wel gaf Houtman aan dat geïnteresseer den aan een aantal voorwaarden moeten. Tevens werd de nieuwe gemeentelijke contactpersoon voor de buurtcoördinatoren, Es ther Klootwijk, voorgesteld. Inwoners aan het woord Buiten parkeerproblemen en achterstallig onderhoud van de bestrating van met name fietspaden in de wijk bleek de voornaamste zorg van aanwe zige inwoners te bestaan uit de overlast door hangjongeren op het Raadhuisplein en bij de skatepipe. Ook de overlast door vuurwerk kwam ter sprake. Het rijgedrag van ouders bij de Prins Willem Alexanderschool aan het Goudmos vormde voor vele aan wezigen eveneens een bron van ergernis en zorg. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de wijk Dorrestein werd donderdag 8 november de eerste paal gesla gen voor de acht woningen van 'Het Kruispunt', die gerealiseerd zullen worden aan de Middenmo- lensingel. Het nieuwbouwproject maakt deel uit van het Centrum plan Nieuwerkerk aan den IJssel. De activiteiten van het gesloopte verenigingsgebouw Het Kruispunt zijn inmiddels verplaatst naar het in oktober in gebruik genomen dorpshuis De Batavier aan de Batavierlaan. Voor meer informatie: www.centrumplan-nieuwerkerk.nl. Vooral de opa's en oma's genoten van het bezoek aan de school.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31