Zaagcomfort uit het stopcontact Meubelen 07 Van nieuw goud tot oud hout STtHL ACTIE! 289,00 2e woning in de randstad PARK DE RANDSTAD VAKANTIEHYPOTHEEK @v.d. Mee Jansen hoveniers tig Financieel aantrekkelijker dan u denkt! MSE 180 C-BQ Oud hout Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 14 november 2007 pagina 43 STtHL VB* VSCC voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website wwiv.droom-tuin.nl |)33? Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: Ó180-633890 of 06-51610498 www.tuinmachines.nl Öiid van de VHG, dé branche-organisatie voor hoveniers en groenvoorzieners, dus vhg kwaliteit op de eerste plaats. MOERKAPELLE (ZH) T.k. luxe chalets tot 70 m2, v.v. veel ruimte en comfort. Chalets zijn geplaatst op kooppercelen: V.O.N. Dit park is landelijk gelegen op korte afstand van Gouda, Den Haag en Rotterdam. Tevens diverse faciliteiten. Vraag naar onze: Tevens 100% financieringsmogelijkheden. VERKOOPINFORMATIE Direct: 06 22 48 01 04 OF: 0318 457 420 Bredeweg 66B, Moerkapelle www.continental-rekreatie.nl Elektrische comfortmotorzaag Gemakkelijk te bedienen Nu bij uw dealer: Traditiegetrouw staan de woonwinkels er in het najaar op en top bij. De nieuwe najaars collecties zijn binnen en door stylisten met veel plezier gecombineerd tot uitnodigende totaalplaatjes. In uiteenlopende stijlen: van simpele basics tot glossy glamour op de grens van kunst en kitsch. Het woonbeeld is rijk en decadent, maar nét niet over-the- top. Laatje in je favoriete woonwinkel infor meren én inspireren om vervolgens je eigen stijl en sfeer te ontdekken en vorm te geven. Niet gehinderd door hoe het moet, maar ge- inspireerd door hoe het kan. Hoekbanken en zitzakken Een lékkere leefbank; eentje om op te zit ten, liggen en hangen, de krant te lezen, TV te kijken of gezellig samen met de kids of vrienden op te relaxen. Het is vaak niet de minste uitgave, maar wél een om jarenlang plezier van te hebben; dag in, dag uit. Hoek banken zijn het op dit moment helemaal. Oók in kleinere huiskamers kan met losse, koppelbare elementen zoals eind-, midden- en hoekelementen met en zonder arm(en) en/of rug, chaise longues en hoekers een bank op maat samengesteld worden. Flexi biliteit en multifunctionaliteit zijn belangrijk, maar vóór alles telt individueel zitcomfort. Steeds vaker kan dan ook de hardheid van de zit- en rugkussens zelf gekozen worden, soms ook de zitdiepte, zithoogte, rughoogte en dikte van de armleuningen. Tel daarbij de haast oneindige mogelijkheden op qua stof fering en de eigen, unieke bank op maat is daar. De zitzak is van kinderkamer-item definitief uitgegroeid tot een volwassen zitmeubel. Naast de bekende uni's, zijn er nu ook veel originele patronen en dessins; veelal van jon ge kunstenaars. Ook qua vorm komt er meer variatie. Nieuw zijn bijvoorbeeld de extra brede tweepersoonsuitvoeringen. Ook zijn er zitzakken met ingebouwde speakers waarop je je iPod aan kunt sluiten of op kunt ga- men. Leer: oer en stoer Na jaren van voornamelijk meubelstoffen, brengen zitmeubelfabrikanten weer meer leer. En ze dóen ook meer met dat leer. Vooral dikke, stoere leersoorten zijn in. Leer dat zichtbaar geleefd heeft. Denk daarbij aan robuust tuigleer, gevlochten leer, geschuurd en geverfd leer en het zogenaamde vintage leer. Dat is leer dat sneller oud wordt, waar door de meubelen eerder een doorleefd ka rakter hebben. Ook kreukels (nekplooien) en slijtplekken mogen om deze reden soms best gezien worden. Sommige leren banken heb ben stoere details zoals koperen popnagels, 'zakken' met ritsen en grove stiksels. Veel minder zwaar oogt het modieuze kroko-leer, veelal verkrijgbaar in alle kleuren van de re genboog. Ook contrasterende sierbiezen, mooie naden en stiksels maken leren meu bels minder zwaar. Leer zien we trouwens ook terug als inleg van bureau- en tafelbladen, op hoofdborden van ledikanten, als karpet en kastbespan- ning. Leer leeft als nooit tevoren. Glossy glamour Inspelend op de nog altijd populaire bling bling trend, staan woonwinkels vol eyecat chers om een woonwereld te creëren waarin luxe, stijl, comfort en bling-bling hand in hand gaan. Denk aan 'zware' kroonluchters vol krullen en prullen, glanzende meubel en gordijnstoffen in zilver, goud en brons, woon- en sierkussens met glimmende hoes jes, gebreide plaids en natuurlijk heel veel blinkende woonaccessoires: aluminium va zen, spiegels, zilveren kandelaars, gekleurd glaswerk. Nepparels en -diamanten, maar ook echte Swarovski-kristallen zorgen voor de finishing touch. Natuurlijk is het hout schoongemaakt en zitten er geen splinters aan of uitstekende schroeven, maar verder is er aan het hout meestal weinig tot niets gedaan. Daardoor hebben dergelijke meubels een fraai, door leefd uiterlijk. Een streepje verf, een geboord gat, een verloren zaagsnede of kleurverschil len zijn niet erg; ze geven deze meubels juist karakter. Ook voor de sloophouten meubels van Piet Hein Eek zijn inmiddels volop alter natieven: niet origineel, wel betaalbaar. Zo krijgen houten deuren en planken van Zuid- Amerikaanse huizen een tweede leven als kist, kubus, kast of salontafel. Maar ook van 'gewoon' hout worden uiter aard volop mooie items gemaakt: tafels en stoelen, maar ook steeds meer kasten. Sim pele kasten met kaders en open vakken, die vaak flexibel en dus naar eigen idee ingevuld kunnen worden, passen in uiteenlopende stijlen en zijn bijzonder geschikt als room- devider. Steeds meer kastenprogramma's hebben speciale concepten voor flatscreens of plasmaschermen. Tafelen De salontafel wint weer aan populariteit, vaak voorzien van 'geheime' opbergvakken of uitdraaibare bladen. Ook brengen veel meubelfabrikanten bij hun banken van die U-vormige bijzettafeltjes die heel makkelijk bij (onder) de bank geschoven kunnen wor den en dan ideaal zijn voor een hapje en drankje, de telefoon of afstandsbediening. Ook de bijzettafeltjes die in groepjes van drie of vier stuks bij of onder elkaar passen, bie den optimale flexibiliteit en gebruik je bij een snelle hap voor de TV, voor koffiemokken en wijnglazen, je boek, of om planten of een mooie vaas op te zetten. Als alternatief voor de gewone eettafel met stoelen eromheen, zien we enerzijds de eettafel(hoek)banken, anderzijds de ho gere eettafel met hogere eetkamerfauteuils of barkrukken. Ook monden steeds meer woonkeukens uit in een eetbarretje waar snel even ontbeten kan worden. De meeste barkrukken zijn in hoogte verstelbaar, stapel- baar en veelal ook geschikt voor buiten. Het staat erg leuk om meerdere kleurtjes op een rij te zetten. en uitgerust met een uitlooprem en kettingsnelspanner. Vermogen 1,8 kW Nom. spanning 230 V Gewicht 4,2 kg Lengte zaagblad 35 cm Openingstijden: ma-vr.: 08.00 - 17.00 za 08.30 - 12.00 Heel anders van sfeer, maar ook een abso lute trend, zijn de meubelen en accessoi res van oud hout. Overal duiken robuuste meubelen op van steigerplanken, oud scheepshout, sloophout of treinbielzen. tuin- en parkmachines bv Ambachtweg 30 2841 LZ Moordrecht Tel. (0182) 37 25 13 Fax (0182) 37 40 69 email: info@blitterswijk.nl so-esr- en hechte :<fénschaf}pen, bowridien uiterst s> tei, volledig en ecologisch afbreekbaar. 1 liter bij aankoop van eeii

Hart van Holland | 2007 | | pagina 43