PASSIE VOOR HET ONDERWIJS ONVERMINDERD KERSTGROETEN VOOR UITGEZONDEN MILITAIREN EXPOSITIE SIERADEN EXPOSITIE PIET FRANKEN GANS BEVRIJD VAN MUSKUSRATTENKLEM GRATIS B10EDSUIKERTEST BIJ APOTHEEK 7FWFNHUIZEN-MOËRKAPELLE Juf Yvonne 25 jaar in het onderwijs M®erk<apeïle Dim! Verlaat ACTIVITEITEN-AGENDA Zevenhuizen Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 14 november 2007 pagina 9 Zevenhuizen - Stichting PIT, het Protestants Interkerkelijk Thuis front stuurt tijdens de Kerstdagen 2.300 kerstpakketten naar alle Nederlandse militairen die zich in oorlogs- en crisisgebieden be vinden. Juist tijdens deze dagen is het van belang de uitgezonden militairen te bemoedigen met een kerstgroet. Mensen die aan de ac tie willen meedoen kunnen een normaal gefrankeerde kerstkaart vóór 12 december sturen aan 'Uit gezonden militair, p/a Stichting PIT Amersfoortseweg 59, 3712 BB Huis ter Heide (Utr.)'. Het PIT-bureau zorgt ervoor, dat de kaarten bij de militairen terecht komen, waar ook ter wereld. Informatie: 0180- 632253 of www.stichtingpit.nl. Zevenhuizen/Moerkapelle - In bi bliotheek De Groene Venen in Zevenhuizen exposeert Tonny Verschoor gedurende de maand november haar sieraden. Tonny heeft tevens een sieradenwinkeltje 'Sierado' in Moerkapelle, alwaar zij sieraden en kralen verkoopt en ook workshops verzorgt. Ook maakt ze sieraden op bestelling. Meer informatie is te vinden in de folder welke te verkrijgen is in de bibliotheek. Voor openingsuren: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - In de maanden november en december exposeert Piet Franken uit Zoe- termeer in bibliotheek De Groene Venen met in de afgelopen twee jaar gemaakte werken. De Zoeter- meerder heeft in 1997/1998 bij de schilderclub van Marjolijn van de Velde geaquarelleerd en zich het etsen in de droge naald techniek eigen gemaakt. In de jaren hierna zijn daar het werken met pastel, oost-Indische inkt, acryl, olieverf en het maken van collages bijge komen. De onderwerpen zijn vaak impressies van zeer uiteenlopende aard zoals landschappen, water en luchten, portretten, bloemen en abstracten. De expositie is te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informtie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Diabetes is een ziekte waarbij te Wc-' suiker (glucose) in het bloed ""jft zitten; daarom wordt het suikerziekte genoemd. Inmiddels eei' 1 op de 20 Nederlanders di abetes. Zo'n 250.000 Nederlanders bat ben diabetes zonder het te we- De eerste symptomen van dia betes lijken niet zo ernstig. Daarom ebben de meeste mensen het niet 20 snel door. Toch is het belangrijk om er snel achter te komen. Tijdige eindeling kan veel problemen voorkomen. J°r mige mensen lopen meer ri- Sir-° op diabetes dan anderen. Wilt u weten wat uw risico is? Kom dan 2°nder afspraak langs op 23 of 28 0 eiber. Of doe zelf de risicotest op www.kijkopdiabetes.nl. Heeft een verhoogd risico, dan kunt u middel van een klein vinger- p" e de bloedsuikerwaarde laten testen in de apotheek. 0 meer informatie: Apotheek i.huizen-Moerkapelle: 0180- 2ö008, www.apotheekZevenhui- wn-Moerkapelle.nl of www aPotheek.nl Bloemen voor het feestvarken. Zevenhuizen - Yvonne Gerding was woensdag 7 november 25 jaar werk zaam in het onderwijs en dat werd op basisschool De Eendrag uitbundig gevierd. Yvonne: "In 1976 ben ik begonnen. Ik was zo'n meisje dat altijd al kleuterjuf wilde worden. Toen ik zelf kinderen kreeg ben ik er een tijdje uitgeweest, maar van lieverlee ga je dan steeds meer helpen op school. Nu ben ik weer in loondienst, maar ik voel me nog steeds meer 'de moeder van' dan leerkracht." Door Geertrude Verweij Yvonne werkt officieel slechts twee uur per week, maar ze draait als vrij willigster veel meer uren. Ze neemt leestoetsen af en verzorgt de extra begeleiding voor twee kinderen. Verder helpt ze met knutselen en gymnastiek. Ook het inrichten van de vitrine bij de hoofdingang be hoort tot haar taken. "Die had ik gisteren net helemaal veranderd. Het was een herfst- thema, maar ik had er allerlei din gen die met de actie Schoenmaatje te maken hadden ingezet. Toen ik weg was hebben ze hem helemaal leeggehaald en vol gezet met din gen die op mij betrekking hebben. Echt heel leuk!" Haar passie voor het onderwijs is in al die jaren niet verminderd. "Ik heb het erg naar mijn zin op deze manier. Tegenwoordig komterten- slotte best een hoop papierwerk bij kijken. Het allerleukste vond ik vroeger al om het lokaal leuk aan te kleden en allerlei dingen te verzin nen om met de kinderen te doen. Nu ik min of meer een buitenstaan der ben omdat ik geen eigen klas heb, kan ik dat volop doen." Het feest begon thuis. Dochters Djoeke en Ymre, die hadden voor gewend naar school te vertrekken, maar in werkelijkheid een uur in een bushokje doorbrachten, ver schenen om half negen met kin deren uit elke klas voor de deur. Tijdens een ontbijtje lazen de kin deren voor uit prentenboeken. Daarna werd het feest op school voortgezet. Juf Yvonne ontving een schatkaart en moest door de hele school pa pieren voetstappen volgen naar de verschillende klassen. Zij werd daarbij vergezeld door 'Lena Lamp', die haar in ieder lokaal in de schijnwerpers zette. Alle groe pen hadden iets voorbereid. Zo werd Yvonne in groep 6 smaakvol aangekleed in een combinatie van onder andere een avondjurk, een buikdansoutfit, veiligheidsvestje, boa en varkensneus. In groep 4 werd ze ontvangen met een lied en zelfgemaakte bloemen en groep 2b had een gymles voorbereid. In iedere klas ontving het feestvarken een puzzelstukje. De stukjes vorm den samen een afbeelding van het cadeau van de kinderen: een prin ter. Als cadeau van het team mag Yvonne een weekendje weg of een uitje voor het hele gezin uitzoeken. De ochtend werd afgesloten met een lunch op school. - 24 decembeer Kerstzangavond. Oude Herv.kerk.M.m.v. De Gouwestem en een ensem ble van Martin Mans. Arjan en Edith Post, trompet; Wim de Penning orgel/piano. Aan vang 20.00 uur, toegang vrij. -24 nov. en 29 dec. van 9.30 - 12.30 u in oude DA winkel gebruikte spullen brengen/ kopen. Tevens boekenmarkt brengen/kopen. T.b.v. de zending - 8 maart Orgelconcert door Klaas Jan Mulder in de Oude Herv. Kerk. 20.00 uur. - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 13 dec; 10 jan.; 14 febr.; 13 mrt.;10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur. - 21 december: kerstzangavond met alle moerkapelse koren in kerk ger. gemeente, aanvang 19.30 uur -15 maart: jubileum zangavond Chr. gemengd koor ASAF (50-jarig bestaan) in kerk ger. gemeente Zevenhuizen - De maand novem ber staat bij apotheken in het te ken van diabetes. Voor vrijdag 23 en woensdag 28 november orga niseert apotheek Zevenhuizen- Moerkapelle in samenwerking met de huisartsen Van Bruggen en Onderwater en huisartsenpraktijk Moerkapelle de 'bloedsuikertest'. In de vestiging Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 110 kan men terecht °P vrijdag 23 november van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Bij de uitdeelpost in Moerka- Pelie kan men terecht op woens dag 28 november van 9.00 tot 12-00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Moerkapelle - Een eenzame gans trok zondagochtend de aandacht van de bewoners aan het Noordein de. Al vele jaren is een grote groep ganzen aan de overkant van de ringvaart te zien en het opvallende is dat ze altijd in groepsverband le ven. Een eenzame gans is daarom vreemd en kan maar één ding be tekenen: 'het dier heeft een pro bleem'. Nadat de verrekijker erbij gehaald was bleek het dier aan de overkant rond te strompelen met een ratten- klem aan de snavel. Niet alleen be- list een zeer onprettig gevoel voor de gans, het dier kan ook niet eten of drinken. De vrijwilligers van de dierenambulance in Gouda gingen met een bootje te water gelaten; de oversteek was met een sterke noordwesten wind niet gemak kelijk. Toch werd de gans binnen 10 minuten van de klem verlost. Gelaten liet het dier zich behande len; de verwondingen vielen mee. De gans is ter observatie meege nomen naar Gouda en zal, nadat deze hersteld en weer op krachten gekomen is, teruggezet worden in de vertrouwde groep aan het Noordeinde. Vogelvereniging Zang en Kleur Jaarlijkse tentoonstelling 7 en 8 dec. Kaarten. 2007:16 nov.; 21 dec. 2008: 18 jan.; 15 febr.; 21 maart; 18 april De Zeven Muzen 17 nov. Amateur muziekavond Ger. kerk 20.00 u Kleine Trompetter Elke vrijdagavond zomeravondconcert op het dorpsplein 19.30 uuur DE VIERKAP Klaverjassen: Woensdagmiddag voor de jeugd:iedere 14 dagen; Schilderen: wo.avond, do.morgen en -avond (info: 010-4554051) Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapel le. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Koffieochtenden, Herv. Centr. 15 nov. E.Zelenberg 'Getuigen van de Koning'; 13 dec. G. van den Broeke-van der Dussen 'Juichen van de Koning'. - Ondernemersvereniging: iedere Ie donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel. Geopend di en do in dorpshuis Swanla. Kijk voor data en tijd op www beestenboel-zevenhuizen.nl - Oranjecomité Za. 2 febr.2008 18.45 u lampionoptocht. Thema: Zevenhuizen traditioneel sterk, wo.30 april Koninginnedag met zelfde thema. De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111): 7 nov. ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 9