OPENING NIEUWE TENTOONSTELLING ONS VERLEDEN AMATEURS GEVEN PRACHTIG CONCERT OPTREDEN PINGEL! NIPT VERLIES BEKERTEAM TWEEDEKANS WINKEL ^eWnhljizTn-moerkapelle p LEZING VROUWEN VAN NU DIPLOMAZWEMMEN IN K00RNM0LEN pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 novembei^2007^ HAZERSWOUDE, RIETVELD Zevenhuizen - De officiële ope ning van de expositie Molens in Rijnland (deel 2) vindt zaterdag 24 november om 14.00 uur plaats in het Historisch Centrum Ons Verle den aan de Tweemanspolder 15. De openingshandeling wordt ver richt door de de burgemeester van Alkemade, de heer A. Meerburg; hij is tevens vice voorzitter van de Rijnlandse Molenstichting.Belang stellenden zijn van harte welkom bij de opening. Er is gelegenheid de expositie van de (voormalige) molens in het stroomgebied van de Rotte in het Hoogheemraad schap van Schieland te bezoeken. Op de benedenverdieping kan men genieten van de tentoonstelling 'Oud Zevenhuizen-Moerkapelle bekijkt jong Zevenhuizen-Moerka pelle'. De genealogische werk groep is aanwezig om belangstel lenden over de geschiedenis van hun familie te vertellen. Ons Verleden is open van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 06-53385372 of johan@bovenmo- len.nl Rietveldse molen Hazerswoude. Zevenhuizen - Door de Zeven Mu zen werd zaterdag 17 november voor de 32e keer een muziekavond voor amateur-musici gehouden. Een blokfluitkwartet opende de avond met drie gevarieerde stuk ken, onder andere 'Happy days are here again', de tune bij de cam pagne van Franklin Roosevelt voor het Amerikaanse presidentsschap in 1932. Rob de Jong speelde twee stuk ken voor pianosolo van Liszt. Ook begeleidde hij zijn vrouw Carla die enkele mooie Welshe en Ierse liederen zong. Martijn van Dijk schitterde met zijn vertolking van het Allegro de Concierto van Gra- nados. Van lieflijke passages tot bravoure, Martijn trok alle regis ters open. Hij kreeg een daverend applaus. Conny Schouten en Aukje van der Maarel, aan de piano bege leid door Hanneke van Berkel, ga ven een beknopte en geestige uit voering (declamatie en zang) van De Bruiloft van Figaro van Mozart. Zij maakten gebruik van SMSjes en laptop; daarmee combineerden zij twee ver uit elkaar liggende werel den op een zeer ludieke manier. Het Trio Arioso speelde met ver ve een triosonate voor blokfluit, dwarsfluit en piano van Quantz Het Zevenhuizens koor Het Sin- gend Goetje onder leiding van Margré van Gestel vierde het 5- jarig bestaan met enkele volkslie deren uit Slowakije, Spanje, Fin land en het Nederlandse 'Aan de Amsterdamse grachten'. Er werd uitstekend gezongen. Met kleur rijke sjaals op zwarte kleding was dit een aangenaam schouwspel. De avond werd besloten met een optreden van zangeres Clary de Jong. Zij werd begeleid door haar vader Rob. Naast enkele klassieke liederen van Mozart en Schumann zong Clary op professionele wijze liederen uit de musicals Titanic en Cats. De Zeven Muzen kan terugkijken op een schitterende avond waarop amateurs een prachtig concert ga ven voor een volle kerkzaak Moerkapelle - Rockformatie Pin gel! uit Moerkapelle luidt het be gin van december feestelijk in. Samen met de feestband Still Cra zy uit Zoetermeer treden zij op zaterdag 1 december op in dorps huis Op Moer. Door het vertrek van drummer Nico van Vuurde én de zanger, treedt Pingel! voor het eerst met een nieuwe bezetting in het openbaar op. Meer informatie volgt in een volgende editie van deze krant. Moerkapelle - Ten behoeve van de zending kan men op zaterdag 24 november en op zaterdag 29 de cember van 9.30 tot 12.30 uur te recht in de oude DA winkel aan de Dorpsstraat voor het beschikbaar stellen óf kopen van tweedekans spullen. Wanneer men niet in de gelegenheid is de spullen te bren gen kan een afspraak gemaakt worden voor ophalen. Voor meer informatie: 06- 24406404, 079-5932283 of 079- 5933009. Moerkapelle - Het bekerteam van schaakvereniging Moerkapelle heeft in de regionale competitie niet kunnen winnen van Krim pen aan den IJssel. Ad Voerman kwam wel goed uit de opening maar gaf een stuk weg, waarna hij opgaf. Jan Blok werd steeds meer teruggedrongen en zijn te genstander maakte het goed af. Daar tegenover stonden wel twee overwinningen van Ron Droog en Boudewijn Weijermars. De 2- 2 stand zorgde ervoor dat er een partij met verkorte bedenktijd gespeeld moest worden. Met vijf minuten op de klok werd er weer een gelijke stand bereikt nadat Ron en Boudewijn wonnen en Jan en Ad verloren. Krimpen trok bij de loting aan het langste eind en gingen daarom door in de beker. Het tweede team speelde deze week ook nog een wedstrijd. In Hellevoetsluis werd helaas niet gewonnen van het eerste team van de Pionier. Ad Voerman ver loor van zijn sterke tegenstander, waarna Kevin met zijn overwin ning de stand weer gelijk trok. Jan Blok speelde remise en er was een verliespartij van Tim van Bre- Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer zal Greet van Schaik op don derdag 22 november om 20.00 uur een lezing geven over haar niet- alledaagse werk op Schiphol. Zaal open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Introducées van leden zijn wel kom. da. Boudewijn Weijermars zorgde voor een gelijke stand. Hij liet de koning van zijn tegenstander het hele bord overlopen om hem ver volgens mat te zetten. Arie Hoog- duijn, Jojanneke Weijermars en Matthias Freeke verloren allemaal hun partij en hierdoor verloor het tweede team met 5.5-2.5 van de Pionier. In de interne competitie nam Bou dewijn Weijermars de kopposite over van Wouter Vroegindeweij na winst in een onderlinge partij. De partij tussen Gerard van Ommeren en Jesse van Elteren eindigde in re mise. Ad Voerman zette zijn goe de reeks in de interne competitie voort door een remise tegen Maar ten Vroegindeweij en Hugo van E teren is weer op weg naar boven na een strakke overwinning op André Nieuwlaat. Arie Hoogduin won voor de tweede keer dit se zoen van Arno Luinenburg en Henk Doornhein won van Sander Marijt. Bij de jeugd was er een jeugdclub competitie. Er werd gestreden te gen teams uit de buurt. Het team van Moerkapelle eindigde tweede en promoveerde daarom net niet naar een hogere groep. Zevenhuizen - In zwembad De Koornmolen konden kinderen op woensdag 14 november hun zwemdiploma halen. De navol gende kinderen zijn geslaagd voor het A-diploma: Stef kerkhoven, Sven Wouters, Anouk van Santen, Timen van de Loo, Rick van de Loo, Sam van de Loo, Tom Boersma, Kim Houweling, Floortje Sitskoorn, Am ber Schneiderberg, Nienke Lekker- kerk, Paul Bier, Marielle van de Mo len, Eefje de Groot, Alara Lian, Max Lamens, Lisa van de Kleyn, Sven van de Velde, Eveline Schweers, Max van Deenen, Sybren de Jong, Romy Aschman, Isabelle de Waard, Kayra Betti, Milou Vollebregt, Sara Boone, Ernst Lankhaar, Tess Spruit, Ayla de Bont, Chelsey Holstege, Floor de Voogd, Marit Zwetsloot, Loyd Brouwer, Nika Heiting, Lu cas Disseldorp, Marten Soer, Luca harms, Rick Marck, Jeroen Schilte, Eline Molenaar, Robyn Raterman, Eva Schelvis en Britt Gruiters.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10