SINT TOCH NIET ZOEK VOOR VLUCHTELINGENKINDEREN ROSITA STEENBEEK NAAR WADDINXVEEN VRIJWILLIGERS IN HET ZONNETJE GEZET JUBILEUMCONCERTEN CRK ADONAI RAAKTEN HARTEN VAN LUISTERAARS WADDINXVEEN I Gered Gereedschap Waddinxveen al meer dan 25 jaar actief OPENING DOOVE HEALTHY LIVING KERKDIENSTEN 25 NOVEMBER Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 november 2007 pagina 17 Waddinxveen - Sinterklaas ar riveerde zaterdag in Nederland. Ook vluchtelingenkinderen staan in het grote boek van Sinterklaas. De Goedheiligman kreeg daarom een warm welkom in het gebouw van Stichting Vluchtelingenwerk. Er was echter eerst nog een klein probleempje, de 'Sint was zoek'. De zaal aan de Mauritslaan was gevuld met kinderen uit conflict gebieden uit de hele wereld, waar onder Somalië, Rwanda en Burma. Vol spanning zaten zij te wachten op de Sint. In plaats van de Goed heiligman kwam er echter iemand anders naar voren. Deze persoon vertelde dat Sinterklaas en Zwarte Piet helaas nog niet konden ko men. Daar waar in Kampen alleen het paard van Sinterklaas zoek was, waren in Waddinxveen ook Sinterklaas en Zwarte Piet zoek. De persoon die mededeling deed was gelukkig tevens een 'anima tor.' De animator beeldde met een pop de 'Coolpiet' uit en deze Piet wist zeker wat cool was. On der luid gejuich van de kinderen begon Coolpiet onder andere te rappen en te jumpen. Coolpiet had zelfs een oplossing voor de afwe zigheid van Sinterklaas: "Als de Sint er niet is, moet je een liedje voor hem zingen." De kinderen begonnen allemaal enthousiast 'Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht' te zingen. Na niet al te lange tijd kwam de Goedhei ligman, vergezeld van zijn trouwe knecht, de zaal binnen. Nadat de kinderen de volle aandacht van de Sint en Piet hadden gekregen, was het tijd voor cadeautjes. Uiteinde lijk moest de Sint weg, maar niet voordat alle kinderen uitgebreid afscheid namen door luidkeels 'Dag Sinterklaasje' te zingen. Wolkentheater De Sinterklaasvoorstelling 'Sint Is Zoek' werd georganiseerd door 'Het Wolkentheater.' In het kader van Sinterklaas zal het Wolkenthe ater bij vijftig asielzoekerscentra en vluchtelingenwerkstichtingen langsgaan. Ze zorgen ervoor dat de Goedheiligman, ondersteund door een voorstelling met interac tie, zang en dans, ook bij vluchte lingenkinderen op bezoek komt. "Het Wolkentheater bood aan de Sinterklaasvoorstelling te verzor gen. Het is voor de kinderen een leuke manier om kennis te maken met Nederlandse gewoontes en dat is belangrijk. Ik vergelijk het altijd met het theoretische geval dat een Nederlander moet gaan wonen in bijvoorbeeld Irak. Het is ook dan heel belangrijk dat ie mand dan verteld wordt hoe het er in een vreemd land aan toe gaat", aldus Marleen Kwant, coördinator bij Stichting Vluchtelingenwerk. Behalve uit Waddinxveen waren er ook kinderen uit Zevenhuizen, Boskoop en Nieuwerkerk aan den IJssel aanwezig bij de voorstelling. Waddinxveen - In het gebouw 'Wereldwijd' werd tijdens een feestelijke vergadering van de plaatselijke werkgroep van de Stichting Gered Ge reedschap de vrijwilligers die vele jaren actief zijn geweest van de werk groep in het zonnetje gezet door voorzitter de heer M.Vink. De heren J. Garlich, C. Glasbeek, oprichter van Gered Gereedschap Waddinxveen in 1982, H. van Leeuwen, C. de Rooij, voormalig voorzitter Ds. A.Verdoorn, W.Verheij en J.Willemstein werden door de voorzitter toegesproken. Volgens de heer Vink is het heel bijzonder om meer dan tien jaar te willen werken als vrijwilliger voor Stichting Gered Gereedschap, ze ker is deze tijd waarin het moeilijk is vrijwilligers te vinden. Vink: "De Stichting is deze mensen dan ook bijzonder dankbaar voor de tijd en inzet van de afgelopen jaren. Bij de werkgroep van de stichting werken circa 25 vrijwilligers, waar van sommigen al meer dan 10 jaar. Dat geeft wel iets te zeggen In de vergadering kreeg de heer Rodenburg, eigenaar van een elek trotechnisch installatiebureau in Waddinxveen, samen met zijn sta giaire, een hartelijk applaus van de werkgroep. Een appalaus als dank omdat hij Pro Deo voor Gered Ge reedschap het werklokaal en de werkplaats op de veiligheidsnorm van de Brandweer heeft gebracht. Vink: "Een prachtige gift! Hier door komt dit bedrijf op de lijst van sponsors van stichting gered gereedschap." Stichting Gered Gereedschap is een landelijke vrijwilligersorganisatie die gereedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar ontwikkelingsprojecten. Stichting Gered Gereedschap, werkgroep Waddinxveen heeft een samen werkingsverband met de vestiging in Amsterdam. De activiteiten bestaan uit het in zamelen, schoonmaken, herstellen en verzendklaar maken van allerlei gereedschap voor Derde Wereld landen zoals gereedschappen voor de timmerman, meubelmakers en de garage, naaimachines en klein metaal. De productie van kisten wordt door de werkgroep zelf ter hand genomen. De werkgroep in Waddinxveen is 25jaargeleden begonnen metaan- gepaste technologie zoals zuinige kookkachels en de energiefiets en is later doorgegaan met gereed schappen. ledereen die (oud) ge reedschap heeft: niet weggooien want Gered Gereedschap kan er nog iets mee. Ook iedereen die kennis wil maken met de lokale werkgroep kan gewoon even bin nen lopen bij de Mauritslaan 55 in Waddinxveen. De openingstijden zijn dinsdag en woensdag 9.30 tot 12.00 uur en volgens afspraak. De werkgroep zoekt vrijwilligers met een technische achtergrond. Wie de werkgroep een warm hart toe draagt kan ook een gift overmaken op rekeningnummer: 3224.29.609 of 66389 ten name van Stichting Gered Gereedschap Werkgroep Waddinxveen. Meer informatie: 0182-633043. Waddinxveen - De vestiging Wad dinxveen van bibliotheek De Groe ne Venen heeft dinsdag 11 decem ber schrijfster Rosita Steenbeek te gast. Een avond voor volwassenen waarin Rosita Steenbeek vooral zal spreken over en uit eigen werk. Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door de Vrouwenraad, Wereldwinkel en boekhandel Bur ger en begint om 20.00 uur. Boekhandel Burger zal met een boekentafel aanwezig zijn en in de pauze zal Rosita Steenbeek aan kopen signeren. De Wereldwinkel verzorgt tijdens de pauze de koffie en thee en na afloop een drankje. De entree voor deze avond be draagt 6 euro in de voorverkoop en 7,50 euro aan de zaal. Rosita Steenbeek Na haar doctoraal vertrok Rosita naar Rome om haar geluk in de film te beproeven. Steenbeek speelde in film- en te levisieproducties, schreef artike len voor onder andere Vrij Neder land en vertaalde boeken uit het Italiaans van Alberto Moravia en Susanna Tamaro. In 1994 debu teerde ze met De laatste vrouw. Een boek dat Rome en Sicilië als decor heeft. Vanaf dat moment wijdt ze zich voornamelijk aan het schrijven. Ze bleef in Rome wonen waar ze zich meteen thuis voelde. Waddinxveen - Doove Healthy Li ving opent zaterdag 24 november haar eerste experience-center aan de Kouw Hoek 4 in Waddinxveen. Mensen hechten steeds meer waarde aan hun gezondheid en welzijn. Wellness en Care zijn dé trends van deze tijd. Wellness is het ontwikkelen van een gezonde levensstijl. Gezond en gevarieerd eten, goed slapen, regelmatig bewegen en bewust ontspannen zijn hier een onderdeel van. Om dat we tegenwoordig langer en intensiever leven is het belangrijk om lichaam en geest fit te hou den. Het aantal wellnessresorts, sportscholen en beautycentra groeit explosief ondanks de trend dat consumenten minder tijd heb ben voor activiteiten buitenshuis. Hier springt Doove Healthy Living op in. Doove Healthy Living toont een nieuwe lijn wellness, comfort care producten voor de consu mentenmarkt. In het experience center kunnen de bezoekers alle producten zelf uitproberen. De wellness professionals van Doove Healthy Living kunnen de consu ment uitgebreid informeren over de gezondheidsvoordelen van de producten en begeleiden van de consument na aankoop. Doove Healthy Living is onderdeel van Doove Care Groep. Doove Care Groep levert sinds meer dan 40 jaar hulpmiddelen aan instellin gen, gemeenten en zorgverzeke raars. Waddinxveen - Christelijk Regiokoor Adonai vierde zaterdag 17 no vember haar 10-jarig jubileum met twee jubileumconcerten in de Ont moetingskerk. Onder leiding van dirigent Peter Burger en musici als Jan benselink, Jacques Marcus, Jeroen Nieuwint, André van Vliet en Mark Wester zong het koor liederen uit het opgebouwde repertoire. Zowel Voorklassiekers als een aantal nieuwe nummers werden ten gehore ge bracht. Speciale gast Ralph van Manen maakte het feest compleet. De Ontmoetingskerk zat beide concerten vol met bezoekers. "Voor ons als koor was het een bijzondere waardering dat het avondconcert geheel was uitver kocht en het middagconcert ook bijna vol zat. Het waren twee bij zondere concerten met passie en inhoud", zegt voorzitter John van Rumpt. CD Peter Burger, dirigent van CRK Adonai, mocht uit handen van Jan Quintus Zwart het eerste exem plaar van de jubileum-cd 'In His Italië bleef haar inspireren. Haar volgende boek Schimmenrijk, een roman over de vraag hoe je ver der leeft als de mensen van wie je houdt doodgaan, is gesitueerd in de wereld van de Etrusken. Daarna volgde Thuis in Rome, en Ballets Russes, een Venetiaanse roman. ledereen is welkom aan de van Mecklenburg Schwerinlaan 1 vanaf 19.30 uur. Toegangskaarten zijn tijdens ope ningsuren verkrijgbaar in de bi bliotheek, de Wereldwinkel en bij boekhandel Burger. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Love' ontvangen. Jan Quintus Zwart, ook dirigent, was als produ cer betrokken bij de opname van deze cd. Aan het eind van de con certen waren er 388 cd's verkocht. Tussen de twee concerten in was CRK Adonai te zien bij het TV-pro- gramma van de Evangelische Om roep 'Nederland Zingt'. Tijdens het avondconcert is een cheque van 500,- euro overhan digd door de Goudsponsor van Adonia aan de plaatselijke KWF- kankerbestrijding. Op 19 december verleent CRK Adonai haar medewerking aan het concert 'Passie voor Kerst' in de Ontmoetingskerk, waarbij het koor het kerstoratorium "Een Nieuw Begin" laat horen. Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. G.J. van Beek; 18.30 uur ds. C. Haasnoot. Vrij.pro.gem. ds. E. van Dunne. Ger. Kerk. 9.30 uur ds. C.J. Smelik; 16.30 uur leesdienst. Ont moetingskerk 9.10 uur ds. H.G. van Vliegen pastor G.J. Martini. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong mw. Dra. K.H. Vonk. Boskoop Chr. Ger.kerk. 9.30 uur ds. J.C. Hardeman; 17.00 uur ds. P.J. den Hertog. De Stek 9.30 uur ds. J. Henzen.Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet; 18.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl

Hart van Holland | 2007 | | pagina 17