N E N E E N NICA EN INGMAR VERTELLEN OVER JEUGDZORG EXPOSITIE 0RI0N VRIJWILLIGERSPROJECT OP VERHAAL KOMEN Met opa op stap ZONDAG 25 NOVEMBER Meneer Waterreus doet voor de lol een paar haltetjes met de metro. Met kleinzoon Jesse de Groot vanaf station Nesselande. Jesse is ziek geweest een paar dagen, maar hij is goed aangekleed. Als we vragen hoe hij heet zegt Jesse: 'Da wee ik nie meer'. Opa zegt het voor... Jesse heet je... 'opa' zegt ie. 'Opa'. ROTTERDAjyTNESSELANDF 1 KRALINGERH0UTL00P VROUWEN BIJBELKRING Aflevering achtentwintig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel pagina 18 Hart van Holland: dé krant_voo^jie_Zuidplas_/_21_novembe^ Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levens bedreigende situaties: op werk dagen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Van zaterdag 17 tot en met 24 no vember vindt voor de tweede keer de landelijke Week van de Jeugd zorg plaats. Een week lang wordt extra aandacht gevraagd voor de duizenden kinderen en jongeren die door Jeugdzorg geholpen wor den én voor de duizenden mede werkers in de Jeugdzorg die dit doen. Ambassadrice voor de Week van de Jeugdzorg 2007 is Sara Kroos (cabaretière en ex-Lama). Ook Bureau Jeugdzorg Zuid-Hol land doet mee aan de Week van de Jeugdzorg. Bureau Jeugdzorg Zuid-Holland heeft twee korte films gemaakt, waarin twee jongeren (Nica van 17 jaar en Ingmar van 15 jaar), vertel len over hun ervaringen met jeugd zorg en wat jeugdzorg voor hen betekent. Benieuwd naar de films? Bekijk de films dan op: www.bjz- zuid-holland.nl. Meer weten over de Week van de Jeugdzorg en wat er allemaal gaat gebeuren in die week? Kijk op www.weekvandejeugdzorg.nl Rotterdam - Atletiekvereniging Tenaco organiseert voor zaterdag 8 december om 13.00 uur voor een 39e keer een recreatieloop over 5, 10 of 15 kilometer. Start en finish bij sportcomplex 't Langepad. In schrijven vanaf 11.30 uur in de kan tine. Inschrijfgeld bedraagt 5,-euro of 3,50 (zonder herinnering). Voor meer informatie: 06- 44486456. Bergschenhoek - In de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat 1 wordt voor dinsdag 27 november van 9.30 tot 11.00 uur een open kof fieochtend georganiseerd, een in terkerkelijk initiatief van christen vrouwen uit de regio. Eke de Gier spreekt deze ochtend over 'Jezelf de baas: opgave of overgave'. Zaal open om 9.00 uur. Kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 015-3693596. Nesselande - In Cultureel Centrum Orion aan de Wollefoppenweg 91a is van dinsdag 20 november 2007 tot 12 februari 2008 een expositie te bezichtigen van het werk van Anja van der Neut en Hélène Pe ters. Anja van der Neut heeft zich toegelegd op het creëren van drie dimensionale kunstobjecten. Ken nis en inzicht verkreeg zij tijdens Capelle aan den IJssel - Het vrijwil- ligersproject 'Op verhaal komen' van Stichting Zorgbeheer De Zel lingen, gestart in 2001, is op zoek naar extra vrijwilligers. Sinds 2001 zijn al vele deelnemers door vrijwilligers bezocht. Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen zijn meer vrijwilligers nodig. In dit project bieden vrijwilligers een luisterend oor aan mensen die daar behoefte aan hebben. De vrijwilligers bezoeken de deel nemers acht a tien keerthuis voor een gesprek. Centraal staan het levensverhaal en de levensvragen van de deelnemer. Een gesprek duurt één a twee uur. Vaak zijn het alleen gesprekken die plaats vinden; soms wordt er op verzoek van de cliënt gepraat aan de hand van een levenslijn, die samen met de deelnemer wordt getekend. Een andere mogelijkheid is om samen een levensboek te vul len met teksten en foto's die de deelnemer hierin wil verwerken om belangrijke gebeurtenissen, mensen en plaatsen uit zijn of haar leven vast te leggen. Om dit werk op verantwoorde wijze te doen krijgen de vrijwilligers eerst een interne training op maat en kunnen zij met hun vragen altijd terecht bij de coördinator van het project. Voor meer informatie: 010- 4420800 of ovkomen@de-zellin- gen.nl. Kunstobject van Anja van der Neut. cursussen bij het Kunstencentrum de Werkschuit te Gouda. Hélène Peters werkt vooral met acrylverf op linnen. Zij heeft di verse cursussen gevolgd bij de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam. Kenmerkend voor haar werk zijn ronde, krullerige vormen in heldere, felle kleuren. Deze expositie is, alléén na telefo nische afspraak, te bezoeken op dinsdag, donderdag en zondag. De officiële opening vindt plaats op zondag 25 november. Voor meer informatie: 010- 4202342, helene.peters@hetnet.nl of home.hetnet.nl/~helene.peters; 010 220 75 64, a.vanderneut@ad- visio-en-kunst.nl of www.advisio- en-kunst.nl. Schilderij van Hélène Peters.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18