SINTERKLAAS EN ZIJN PIETEN WARM ONTHAALD IN BOSKOOP FEESTMAANDMARKT IN ZORGCENTRUM FINALE DJ-CONTEST MIDDEN-HOLLAND BIJ DE POLITIE VOOR HET SOCIALE ASPECT SINTERKLAASFEEST IN RGZENBURCHT BOSKOOP EXPOSITIE INGRID HERTOG EN ELS DE JONG WINAAR PRIJSVRAAG VIERSTROOMZORGRING Bianca den Ouden nieuwe Boskoopse wijkagente pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 november 2007 Door Karin Jongkind (TekstUeel) Boskoop - Sinterklaas had een drukke dag afgelopen zaterdag. Bij zijn aankomst in Nederland werd hij in heel wat plaatsen ver wacht. Ook in Boskoop stonden veel kinderen en hun ouders te Sint Thomas. wachten aan de kade, in de hoop dat Sint met zijn boot langs zou komen. Gelukkig deed hij dat en nam vervolgens nog alle tijd om de kinderen toe te spreken vanaf het gemeentehuis en een rondje door het dorp te maken. Burgemeester Rijsdijk ontving Sinterklaas har telijk en vertelde dat hij blij was Alle tijd voor de kinderen. Boskoop - In bibliotheek De Groene Venen is tot 14 december tijdens openingsuren een combinatieten toonstelling te bezichtigen van schil derijen van Ingrid Hertog en ruim telijke werken van Els de Jong. De objecten van Els zijn voornamelijk abstract. Zij maakt gebruik van klei, in combinatie met hout, ijzer, steen en/of giethars, om zo te komen tot een harmonieus geheel, waarbij ook de kleuren die zij gebruikt een rol spelen. Zo zijn er een aantal kramie- ken schalen karaffen en potjes te zien, waaronder doofpotjes in vele maten en kleuren. Ingrid schildert sinds 2004. Na een cursus aquarel leren en pentekenen is ze begonnen bij de stichting Boskoop Creatief met acryl schilderen. Door opdrach ten in verschillende stijlen heeft zij ontdekt dat het schilderen naar de werkelijkheid haar het beste ligt. Boskoop - Tijdens de braderie op 21 en 22 september konden belangstel lenden bij de kraam van zorgorgani satie Vierstroomzorgring meedoen aan een prijsvraag. Op de vraag 'aan hoeveel dorpen levert Vier stroomzorgring zorg' gaf de heer E. Hoogendoorn het juiste antwoord: 36 plaatsen. De heer Hoogendoorn heeft inmiddels als beloning voor het goede antwoord een cadeaubon in ontvangst genomen. Vierstroom zorgring biedt tal van diensten zoals de Jeugdgezondheidszorg voor 0 tot 4 jarigen, hulp bij het huishou den, verpleging en verzorging thuis en in onze verzorgings- en verpleeg huizen. Ook voor diëtiek, logopedie, dagverzorging en diverse cursussen en (gemaks)diensten kunnen cliën ten bij Vierstroomzorgring terecht. Sinterklaas is niet eng. Boskoop - Met de feestmaand in aantocht, organiseert Zorgcen trum Boskoop aan de Boezemlaan 4 voor vrijdag 30 november van 10.00 tot 16.00 uur een 'Feest- maandmarkt. Op de markt wor den cadeautjes verkocht voor de komende feestdagen, zoals siera den, kerstkaarten, verse bloemen en droogbloemen; ook de We reldwinkel is aanwezig met een stand. Jongeren van De Goudse Waarden verkopen zelfgemaakte marsepein en jongeren van De Boskoop/regio - In Jongerencen trum De Tunnel aan de Reyers- koop 4a wordt voor vrijdag 23 november van 21.00 tot 24.00 uur de finale georganiseerd van de DJ-contest Midden-Holland. In de gemeenten Bodegraven, Bos koop, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle heb ben workshops en voorronden plaatsgevonden. Vanuit deze voorronden werden per gemeen te maximaal twee jongeren ge kozen die mee mogen doen aan de finale. De presentatie van de avond is in handen van top DJ Charles Bleekveld, die ook als voorzitter van de jury zal optre den. Om 21.00 start de DJ contest en om 24.00 uur vindt de prijsuit reiking plaats. Alle bezoekers kun nen hun stem uitbrengen op een formulier dat ze bij binnenkomst krijgen overhandigd. Na telling komt hierdoor een publiekswin- naar uit de bus. De deskundige jury beoordeelt de DJ's op on der andere skills, presentatie en uitstraling. Uit deze beoordeling komt de uiteindelijke winnaar van de DJ-contest Midden-Hol land. Hierna zullen verschillende DJ's hun beste skills op DJ gebied laten zien tijdens de waterpartij. De Tunnel is geopend van 20.00 tot 02.00 uur. De toegang is vrij. De workshops, voorronden en fi nale zijn opgezet door jongeren werkers van Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland en zijn mede mogelijk gemaakt door het project Cultuurbereik van de provincie Zuidholland. Voor meer informatie: info@detunnel.nl. Warm welkom door burgemeester Rijsdijk. dat Sinterklaas de Boskoopse kin deren een bezoek bracht. Kleine én grote kinderen drommen om de Pieten samen in de hoop een handje pepernoten te krijgen. Een aantal kleine Boskopertjes moest echter niets van de drukte hebben en kroop weg in de buggy of op de arm van één van de ouders. Door M. Lindhout Boskoop - Sinds 1 oktober is Bi anca den Ouden toegevoegd als wijkagente voor Boskoop. Samen met John Smits treedt ze als wijk agente op, ze vervangen elkaar indien nodig. Ze volgt Barend Ta- merus op, die zich nu bezighoudt met verkeersveiligheid. Bianca den Ouden deed na haar opleiding op de Goudse Waarden een tussenopleiding, omdat ze nog te jong was om direct naar de politie te gaan. In 1995 trad ze in dienst bij de politie Rotter dam-Rijnmond. In 1997 ging ze in Capelle aan den IJssel werken bij de surveillance. In 2001 kwam ze bij Hollands Midden op team Bos- koop-Waddinxveen. Ze volgde een opleiding voor jeugdzaken, deed daarvoor werk in Boskoop en liep toen aan tegen de vacature voor wijkagente. Ze heeft twee kinde ren en werkt in deeltijd. Op maan dag, dinsdag en donderdag is ze in functie. Motivatie Den Ouden kiest vooral vanwege het sociale aspect voor dit werk. Ze wil graag in contact komen met mensen. Als er problemen zijn wil ze die uitdiepen. "Graag wil len helpen staat voorop, zodat het wellicht mogelijk is tot oplossin gen te komen. Je moet een beetje allround zijn om dit werk te gaan doen." Haar collega valt haar bij als ze zegt dat 'je vooral geïnteres seerd moet zijn in mensen'. Zomaar een dag Aan het begin van de dag worden de nachtrapporten gelezen. Als het een zaak voor de wijkagent is, wordt nagegaan of er al eerder iets aan de hand is geweest. "Dan bel len we of we gaan langs om het probleem te bespreken." Vaak is er tijd nodig voor overleg, bijvoor beeld jeugdoverleg, verkeersover- leg en signaleringsoverleg. Bij dit laatste zitten alle hulpverleners bij elkaar, de krachten worden daar gebundeld: "Zodat geen ver snippering optreedt en burgers ook niet bij verschillende loket ten kunnen gaan shoppen." Ook kan het zijn dat mensen aan de balie komen met een probleem; dan is er tijd om te luisteren en te overleggen. Smits valt den Ouden bij als ze stelt dat je altijd te weinig tijd hebt om echt in de wijk te zijn. Structureel Als de politie langskomt na een melding fungeert ze als noodhulp. Proberen op dat moment de situ atie beheersbaar te maken. Is de problematiek structureel van aard dan zal de wijkagent reageren en desnoods met contanten buiten het team zoeken naar een oplos sing. Als wijkagente wordt den Ouden ook betrokken bij eventu eel onderzoek en ze draait mee in noodhulpdiensten. Den Ouden adviseert om bijvoor beeld vuurwerkoverlast of par keeroverlast direct te melden. Achteraf kan niets meer worden vastgesteld. Het is raadzaam daar voor de vaste telefoon te gebrui ken en het landelijke nummer te draaien: 0900-8844. "Denk bij meldingen vooral aan plaats, om geving en tijdstip." De openingstij den van de politiepost op het raad huis, aan het Raadhuisplein 1 zijn: op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Voor aangiften, meldingen, gevonden voorwerpen. Voor een afspraak bellen kan altijd. Bruggen verkopen schilderijen en geven een demonstratie van hun schilderkunsten. Door de hand werkgroep wordt zelfgemaakt handwerk verkocht. In de middag draait het Rad van Avontuur. Voor koffie en thee en diverse belegde broodjes kan men ook op de markt terecht. In samenwerking met de Stichting Boskoops Ouderenver voer kan vervoer van en naar het zorgcentrum aangeboden wor den. De kosten hiervoor bedragen 1,- euro per rit. Bianca den Ouden en John Smits, wijkagenten in Boskoop. Boskoop - Sinterklaas en een groot aantal Pieten zijn zaterdag 1 decem ber van 14.00 tot 16.00 uur in de Rozenburcht te gast om de kinde ren een leuke middag te bezorgen (zaal open 13.30 uur). Medewerking wordt verleend door de zwarte pie tenband Van Pietum, een dansgarde van carnavalsvereniging De Kroos- happers, een verhalenverteller en een professioneel entertainer. De entree bedraagt 5 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hoogduijn Twee- wielers aan de Burgemeester Colijn- straat 53 en op de dag zelf, indien nog voorradig, aan de deur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 38