"ER IS SPRAKE VAN VOORBEELDIGE PLICHTSVERVULLING" TURDUS TRIO IN ZORGCENTRUM LEERLINGEN WELLANTCOLLEGE SCHAATSEN IN ZWEMMEN VOOR WATER VAN DATTUM IN ROOIE HOEK RQSKOOP I Parttime professionals onderscheiden KIDSPRAISE MET LAMPIONNENOPTOCHT KINDERZANGGROEP IN ARCHEON Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 21 november 2007 Door M. Lindhout Boskoop - Vrijdagavond was er een gezellige avond voor het brandweerkorps. Niet ongebrui kelijk, elk jaar worden diploma's uitgereikt. Na de toespraak van de burgemeester en de uitreiking van de diploma's kwam de verras sing: de benoeming tot lid van de Orde van Oranje Nassau voor John van Vliet en Gijs Houtman. Beide gedecoreerden namen afscheid als vrijwilliger van het Boskoopse korps. Boskoop bruist.... ...Begon burgemeester Rijsdijk zijn toespraak. Hij ging met name in op de taak van het brandweerkorps. De toekomst van de brandweer zorg in Nederland komt onder een nieuwe wet die de inzet bij rampen en crises moet verbeteren. "Naar een hoger kwaliteitsniveau en dat lukt in Boskoop. De vrijwil ligers (landelijk 82000) vormen de ruggengraat van de brandweer." Rijsdijk bestempelt de vrijwilligers als 'parttime professionals'. Hij roemt hun inzet. "Zeven mensen gaan naar andere korpsen als vaste kracht en dat is leuk en niet leuk. Vooral de medewerking van de partners van de vrijwilligers en de gezinsleden moet niet onderschat worden. Dat mag best eens ver meld worden." Het Boskoopse brandweerkorps omvat 21 vrijwilligers en twee be roepskrachten. Robin Alblas is de commandant en Hans Baardwijk is de andere vaste kracht. Hij prijst de mentaliteit van de vrijwilligers die altijd klaar staan. "Je deelt lief en leed met elkaar en dat schept een band." John John in plaats van Tom Tom Na de toespraak en de diploma uitreikingen werden de piepers uitgereikt aan vier nieuwe vrijwilli gers, waaronder drie vrouwen. De twee scheidende brandweerlieden mochten hun pieper inleveren. Op dat moment kwam de verrassing, want John van Vliet en Gijs Hout man bleken benoemd te zijn tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Voor beide scheidende vrijwilli gers had de burgemeester lovende woorden. "Door jullie werk toon den jullie je bijzonder verdienste lijk voor de samenleving. Jullie droegen bij aan de openbare vei- Boskoop - Zo'n vierhonderd scho lieren van het Wellantcollege gin gen vorige week naar schaatsbaan de Uithof in Den Haag om zoveel mogelijk rondjes te schaatsen voor de landelijke sponsoractie 'Schaat sen voor Water'. De leerlingen die niet wilden schaatsen mochten naar zwembad De Sniep in Wad- dinxveen, om daar een prestatie te leveren. De scholieren brachten op die manier ruim 7000 euro bij elkaar voor het goede doel. Voorafgaand aan hun sportieve p estatie zochten de leerlingen zo veel mogelijk sponsors bij elkaar in de familie- en kennissenkring. Alle leerlingen mochten deelnemen aan deze sportieve actie, die voor de zesde keer door de school werd georganiseerd. De opbrengst van de landelijke actie is bedoeld voor een grootschalig project van Plan Nederland, en wordt gebruikt om het aantal drinkwaterpunten in het Afrikaanse land Burkina Faso uit te breiden. Daarnaast wordt het geld gebruikt voor een betere hygiëne in dat land, zoals de aan leg van wc's en wasbakken. Sociale bijdrage Alle leerlingen gingen zowel op de schaatsbaan als in het zwembad enthousiast van start. "Ik heb voor het schaatsen gekozen, omdat ik al vier jaar schaats bij de Wad- dinxveense schaatsverenging De Gouwe Streek," aldus de 15-jarige Tom van Elderen. Tijdens clubkam pioenschappen won hij diverse prijzen. Tom wilde met schaatsen li nk wat geld ophalen voor de actie van Plan Nederland. En dat is hem gelukt, want met veertig rondjes schaatste hij maar liefst 117,50 euro bij elkaar. "Ik heb dit project ervaren als een leuke en sociale bijdrage voor de kinderen in Afrika. Dankzij dit project hoe ven heel veel kinderen, maar ook ouderen, minder ver te lopen voor een beetje water. En dan te beden ken dat wij dagelijks liters water gebruiken om ons te wassen, de afwas te doen of de planten water te geven. Ik hoop dat Plan Neder land met deze actie veel geld bij elkaar krijgt en veel kinderen in Afrika een plezier kan doen met schoon drinkwater en goede sani taire voorzieningen." Kinderen helpen In het zwembad kregen de leer lingen van het Wellantcollege een half uur om zoveel mogelijk baan tjes voor de actie te zwemmen. De 15-jarige Marissa Humme uit Bodegraven zwom in die tijd 84 baantjes, goed voor 41,00 euro. Ze zwemt al vanaf haar vierde jaar. "Ik heb alle diploma's gehaald die je maar kan halen en daarna ben ik gaan wedstrijdzwemmen. Eerst heb ik meegedaan aan een soort NK voor kinderen onder de 12 jaar. Ik stond met de schoolslag een tijd op de tiende plaats van de natio nale competitie. Twee jaar geleden kreeg ik echter last van blessures, waardoor ik wat minder presteer de. Maar ik ben weer hard aan het trainen om die top 10 weer te ha len", verzekert de leerlinge. "Ik heb deze actie ervaren als een training, maar dan wel met de ge dachte dat ik hiermee kinderen in andere landen kon helpen", zegt ze. "Ik vind dit een goede actie. Zo kunnen wij laten zien dat wij mensen in andere landen willen helpen. Ik zou wel eens naar zo'n land toe willen gaan, om te kijken wat ze met het geld van de actie hebben gedaan", besluit Marissa. Boskoop - In samenwerking met Stichting Muziek in Huis organi seert Zorgcentrum Boskoop aan de Boezemlaan 4 voor alle senio ren uit Boskoop en omgeving voor zaterdag 24 november om 19.30 een klassiek concert met mede werking van het Turdus Trio. Dit tio, bestaande uit Mark Snitselaar, klarinet, Janneke Zegveld, viool en Wouter Bakker, piano, brengt een gevarieerd klassiek programma met werken van Bizet, Milhaud, Khachaturian, Debussy en Ravel. Zaal open om 19.00 uur. De toe gang bedraagt 8,50 euro voor le den van Comfort a la Carte, niet leden betalen 9,50 euro, inclusief consumpties. In samenwerking met de Stichting Boskoops Ou derenvervoer kan vervoer van en naar het Centrum worden aange boden voor 1,- per rit. Voor meer informatie en reser veren (tot 23 november): 0172- 235101. De kaarten kunnen op de concertavond in het Zorgcentrum afgehaald worden; betalen met chipknip. Voorat de medewerking van de partners van de vrijwilligers en de gezinsleden moet niet onderschat worden. ligheid. Jullie inzet voor anderen wil ik als bovengemiddeld bestem pelen. Jullie werk was van grote waarde voor Boskoop en de re gio. Er is sprake van voorbeeldige plichtsvervulling." John van Vliet is sinds 1972 bij het korps, laatstelijk als plaatsvervan gend commandant. Er was een keer een kapot getrokken gasleiding op de Zijde vlak bij het Zorgcentrum. Wat te doen, toen de afsluiter niet te vinden was, evacueren? "Wel", zei Rijswijk. "Toen was er nog geen Tom Tom, maar John John, want John van Vliet wist na enig speuren de oplossing te vinden." Gijs Houtman werkte sinds 1981 als vrijwilliger en neemt afscheid als brandwacht eerste klas. Boskoop - De Boskoopse pret/pop rockformatie 'Van Dattum' treedt zaterdag 24 november om 22.00 uur op in café De Rooie Hoek aan de Zijde. Van Dattum vond zijn oorsprong in het voorjaar van 1994, na het uiteenvallen van de in de regio bekende 'Hoes Bloes Bent'. De band timmert inmid dels alweer 13 jaar aan de weg en zij hebben al menig café, feestzaal en tent in een gezellige bende achtergelaten. Muzikaal staat Van Dattum voor gedegen feestpop met een hoog 'hé...dat nummer ken ik ookl'-gehalte. Voor meer informatie: www.vandattum.vip2.nl. Wachten op het startsein. Boskoop - Bij de Protestante Gemeente Boskoop wordt vrijdag 30 november een kidspraise gehouden voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Er wordt gestart met een lampionnenoptocht door het dorp met voorop de slagwer kers van Concordia. Vertrek om 18.30 uur vanaf de Loods achter de Zijdekerk. De kin deren dienen zelf een lam pion mee te nemen. De orga nisatie verzoekt ouders mee te lopen om te kinderen te begeleiden. Na de lampion nenoptocht start de kidsprai se in de Loods tot ongeveer 20.00 uur. Voor meer informatie: 0172-210468. Boskoop - Kinderzanggroep 'Zin gen is Heerlijk' zal zondag 25 no vember van 14.30 tot 15.30 uur sa men met het Minderbroederskoor Pax Et Bonum uit Gravendam in het Middeleeuws themapark Aar- cheon te Alphen aan den Rijn een optreden verzorgen. De kinderen, in Middeleeuwse kledij, zullen als leerlingen van de kloosterschool samen met de broeders een aan tal liedjes zingen in het latijn en in oud/nederlands. Op het program ma staat onder andere een aantal kerstliederen. Het Archeon is geopend vanaf 10.00 uur en speciaal voor bewo ners van Boskoop is er de regeling dat per twee bezoekers slechts een bezoeker betaalt. Naast het beluis teren van de kinderen en de broe ders kan men deze dag ook genie ten van een roofvogelshow en een riddergevecht.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 39