G.E.TEKEND presenteert! 'VERHALEN VAN NEDERLAND' THEMA WEEK VAN DE GESCHIEDENIS 2008 VOLLEYBALCLINIC VOOR LEERLINGEN 'T REIGERBOS CONCERT ARTE Dl CANTO Nu verkrijgbaar: 11 Briefkaarten van Zevenhuizens trio Over mijn rug pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 De Week van de Geschiedenis vindt in 2008 plaats van 11 tot en met 19 oktober. Het thema van 2008 is 'Ver halen van Nederland'. De Week van de Geschiedenis is een jaarlijks terug kerend evenement waar musea, erf goedinstellingen en andere culturele organisaties aan deelnemen. Organi saties kunnen vanaf april 2008 activi teiten aanmelden voor de Week van de Geschiedenis. Anno, het promo tiebureau voor Nederlandse geschie denis, organiseert de Week van de Geschiedenis in 2008 in samenwer king met Erfgoed Nederland, de Ne derlandse Museumvereniging en de Vereniging Openbare Bibliotheken. De Week van de Geschiedenis valt samen met de start van de televisie serie Verleden van Nederland die in acht documentaires de geschiedenis van Nederland vertelt. Verhalen van Nederland Voor de Week van de Geschiedenis wordt ieder jaar een thema gekozen dat een groot publiek aanspreekt en de deelnemende organisaties ruimte biedt voor een gevarieerde invulling van de activiteiten, in 2008 is het thema 'Verhalen van Nederland'. De geschiedenis van Nederland is over al, maar door verhalen komt ze pas echt tot leven. De Mookerheide in Limburg vertelt het verhaal van een enorme veldslag met het Spaanse leger. De Plaats in Den Haag vertelt het verhaal van het Groene Zooidje, een schavot waar onder andere de gebroeders De Witt aan hun einde kwamen. Het Lieverdje op het Spui in Amsterdam vertelt het verhaal van de Provo's in de jaren zestig die daar hun feestelijke happenings hiel den. In de Week van de Geschiedenis vertellen honderden culturele instel lingen de waargebeurde verhalen van Nederland aan de hand van ob jecten, personen, gebouwen, steden en landschappen. Dat kan in alle vor men en op alle plekken. Gesproken, geschreven, gezongen en met beel den. In musea, archieven, monumen ten, bibliotheken, maar ook gewoon op straat of op school. Zodat de ver halen van Nederland voor iedereen gaan leven. Televisieserie over verhalen van Nederland Tegelijkertijd met de Week van de Geschiedenis start op 11 oktober 2008 het project 'Verleden van Ne derland'. Dit project bestaat onder meer uit een 8-delige televisieserie die uitgezonden wordt door NPS en VPRO. Charles Groenhuijsen presen teert daarin acht meeslepende ver tellingen die de kijker meenemen langs meer dan 2000 jaar Nederland se geschiedenis. Anno ondersteunt dit project en maakt onder meer on derdeel uit van de redactieraad. Veel publiciteit deelnemers Tijdens de Week van de Geschiede nis 2007 (12 tot en met 21 oktober 2007) zijn 675 activiteiten georga niseerd door 486 culturele organi saties in 204 gemeenten. Het aantal deelnemende organisaties is in 2007 met 20% gestegen ten opzichte van 2006. Van de deelnemende organi saties gaf 50% aan dat ze tijdens de Week van de Geschiedenis nieuwe publieksgroepen hebben ontvan gen. Als belangrijkste reden om deel te nemen aan de Week van de Geschiedenis noemen de culturele instellingen de publiciteit die het evenement oplevert. Ook het aan trekken van nieuwe doelgroepen is een belangrijke reden. Geschiedenis toegankelijk voor een breed publiek Anno heeft met de Week van de Geschiedenis als doel om een breed publiek op een toegankelijke manier in aanraking te brengen met ge schiedenis. Hiertoe stimuleert Anno de deelnemende organisaties om creatief te zijn in het bedenken van activiteiten die ook mensen bereiken die minder vaak een museum bezoe ken. Dit doet Anno onder meer met het uitreiken van de Week van de Geschiedenisprijs voor de organisatie die op de meest aansprekende ma nier een breed publiek voor geschie denis weet te boeien. In 2007 werd de Week van de Geschiedenisprijs door minister Plasterk uitgereikt aan het Streekarchief Land van Heusden en Altena uit Heusden. Voor meer in formatie: www.weekvandegeschie- denis.nl. Zevenhuizen - De openbare basisschool 't Reigerbos wil de kinderen meer aan het sporten krijgen. Uit onderzoeken is gebleken dat de jeugd steeds zwaarder wordt en dat de kinderen hun vrije tijd meer binnen door brengen achter de computer en televisie dan dat ze gaan sporten bij een vereniging. Vorig schooljaar hebben de groepen 5 tot en met 8 kennisgemaakt met streetdance en de groepen 7 hebben toen een beachvolleybalclinic gehad bij sportcentrum de Koornmolen. De basisschool heeft de hulp in geroepen van sportverenigingen in de regio. Maandag 26 en dins dag 27 november werden clinics gegeven door leden van volley balvereniging Nesselande.Volley- balsters Karen Knip (speelster uit het eerste damesteam) en Ruth van der Wel (technisch manager) hebben aan alle groepen 5 tot en met 8 een volleybalclinic gegeven. De kinderen oefenden verschil lende technieken, verspreid over twee velden in de gymzaal. De kinderen die voor het eerst ken nis maakten met het volleybal spel probeerden de basistechnie ken onder de knie te krijgen en de kinderen die al konden vol leyballen hebben wat nieuwe tips gekregen. De leerlingen ontvingen na af loop een vrijkaartje voor een wedstrijd van het eerste dames team van GTI-Nesselande, zodat ze kunnen gaan kijken hoe het volleyballen gaat op het hoogste niveau in Nederland. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Kleinkoor Arte di Canto uit Nieuwerkerk geeft op vrijdag vrijdag 21 december om 20.00 uur een concert in de Ge reformeerde Kerk aan de Dorps straat 106 te Zevenhuizen. Het concert zal in het teken staan van het komende Kerstfeest met werken van onder meer Mozart, Verdi en Rossini onder leiding van dirigent Johan Vin gerhoed. Tijdens de avond zal er ook ruimte zijn voor kerst- samenzang. De mezzo sopraan Alexandra d'Espinoza, docente aan het Koninklijk Conservato rium te Den Haag, verleent aan deze avond haar medewerking De muzikale begeleiding is in handen van Jeroen Liedorp. Arte di Canto bestaat uit 20 koorleden. Een kleinkoor is erg kwetsbaar. Bij het wegvallen van een stem is de harmonie gelijk verbroken. Vandaar dat 'reservezangers' altijd welkom zijn. De toegang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Reisburo De Zwaluw aan de Dorpsstraat 149. Telefonisch kaarten reserveren kan op 0180- 314842 of op 06-17646952. Prijs per stuk 2,25 Elke vrijdag de complete set voor 19,50 met kans op voordracht door de dichter himself) pianomuziek van Ernst en koffie van Ore. Verkrijgbaar in het G.E.TEKEND atelier van Ernst en Ore, op de Dorpsstraat 68 in Zevenhuizen. Achter de peuterspeelzaal. Ik Hg bier over het kanaal Het is absurd, ja -jelfs banaal Ik laat gewoon om me lopen Soms even niet, dan moet ik open Unieke A5 kaarten van Zevenhuizen, Moerkapclle en Oud Verlaat! Getekend door Gre den Otter en Ernst de Vogel en van gedigies voorzien door Henri Joan Sinclair v.d. Laer. Koesterkaart 28® Koesterkaart 28, de geliefde plek die een willekeurige voorbijganger kiest en door Ernst de Vogel van het Hart van Holland laat tekenen en beschrijven gaat dit keer weer over een stukje dijk. Nu langs de Ringvaart in Zevenhuizen. Waar Peter Meijer vroeger met z'n vriend Ed ging voetballen, hutten bouwen en sneeuwpoppen maken. Waar moeder Sjaan op uitkeek en Peter in het voorjaar riep om naar ontluikende bloemen en blaadjes te kijken. 'Kom is kijken!'. Waar vader Jan nu bijna zonder mankeren op het bordje kijkt van mevrouw Braber... Rotterdam Alexander - 24 november 2007 Peter wil liever niet met puntzak patat op de foto. Net als Manon Thomas liever niet met haar hoge hakken in het sprei punterend. (Dit was de enige beetje scherpe foto Peter, sorry). Hij staat samen met z'n lief, Femke, te vertellen over hun goeie gevoel bij het ouderlijk huis en omgeving. De bomen zijn daar nu net weg... De dijk wordt weer rustgevend dijk. Hoger. Veiliger. En straks weer een nieuw parkje. 'Dus., dat was't...', zegt Peter.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 10