PRIJS 'BESTE STARTER MET LEF' VOOR SYLVIA BEST CARMEN GOMES INC IN EASY DINNER VRIJWILLIGERSPRIJS KERSTMARKT IN DE SINT VICT0RKERK BROUWER KAMPI0EH HSW LITIE BERICHTEN i ^/VADDINXVFFN I KERKDIENSTEN 2 DECEMBER GESLAAGD VOOR THEORIE EXAMEN CONCORDIA pagina 16 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 Door Niels Raas Waddinxveen - Afgelopen woens dag organiseerde het Contact Jonge Bedrijven (CJB) een onder- nemersmarkt in zalencentrum 'Het Trefpunt.' Gedurende de avond konden bezoekers zich laten infor meren door jonge bedrijven uit de regio. De avond werd afgesloten met een prijsuitreiking voor de 'Beste Starter met Lef.' Het evenement werd voor de der de keer georganiseerd. De avond had tot doel leden te winnen voor het CJB. Dit jaar is binnen de or ganisatie voor een nieuwe aanpak gekozen. "Het aantal ontmoe tingsavonden is verhoogd van zes naar tien per jaar. De drie specia listenteams communicatie, finan ciën en organisatie organiseren elk twee infoavonden met een thema. Daarnaast zijn er twee algemene infoavonden, één algemene en één sociale bijeenkomst. De nieu we aanpak heeft geresulteerd in een verhoging van het aantal le den van 35 naar 50," aldus Ton Steenbergen, secretaris en pen ningmeester van het CJB. De avond richtte zich op jonge, vaak kleine bedrijven. "Een belang rijk element om je staande te hou den is het hebben van een eigen stijl. Anders ga je op in de grote massa," aldus José Remmerswaal, Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.M. de Boer; 18.30 uur ds. Mevr. A.M. Verbaan-van der Heuvel.Ger. Kerk. 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. T. Dijkema. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Immanuelkerk 10.00 uur mw. Ds. N. Hoeksel. Boskoop Chr. Ger.kerk. 11.15 uur ds. C. van Atten; 17.00 uur ds. P.J. den Her tog. Chr. Gem. Bethel. 9.30 uur Timo van Steenis. De Stek 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Baljet. Dorpskerk 9.30 en 18.30 uur dr. R. de Reuver. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Op verschillende manieren lef getoond. actief in bloemwerk. Veel van de bedrijven werken vooral voor de particuliere sector en kleine bedrij ven, zoals het schildersbedrijf van de heer de Wilde. "Originaliteit is niet het enige dat van belang is. Je moet ook het vertrouwen krijgen van de klant, zodat er tijdens de klus een goede relatie ontstaat." Aan het einde van de avond kwam de heer de Wilde en zijn bedrijf op de derde plaats terecht. Sylvia Best mocht zich met haar sieradenbe- drijf 'Sylli Beads' echter de 'beste starter met lef noemen.' Best, die onder andere sieraden voor Tineke Schouten heeft verzorgd, toonde op verschillende manieren lef. Zij heeft zich afgelopen jaar aange meld bij Rotterdamse Kamer van Koophandel voor een prijs. Er be stond echter geen prijs voor de categorie kleine ondernemers. De KvK was echter zo onder de indruk van haar bedrijf dat ze voor het volgende jaar deze nieuwe cate gorie alsnog hebben gecreëerd. Tevens heeft Best via haar website haar klanten gemobiliseerd om op haar te stemmen voor de prijs van het CJB. Waddinxveen - Een aantal leer lingen en leden van Muziekver eniging Concordia heeft op 10 november theorieexamen gedaan voor de muziekdiploma's A en B. Leerlingen beginnen met de theorie voor diploma A en kun nen eindigen bij diploma D. Voor het A-diploma op dwarsfluit zijn geslaagd Caroline de Pater en Manon van Noort en op klarinet heeft Krista Meijer het A-diplo ma behaald. Voor het B-diploma dwarsfluit is Judith Brouwer ge slaagd en voor klarinet Joep van den Meiracker. Belangstellenden vanaf zeven jaar kunnen meedoen aan introduc tiecursussen voor het spelen op de klarinet, trompet, euphonium (bariton), F-hoorn en trombone. Spelenderwijs leert men tijdens deze cursus de grondbeginselen van het spelen op deze instrumen ten, zoals het vasthouden, een aantal grepen en de muzieknoten die daarbij horen en het aanbla zen. Binnen zes lessen kunnen de eerste liedjes al gespeeld worden. Meespelen met een CD speelt hierin een grote rol. Voor meer informatie en aanmel den: jmp.postma@gmail.com, op 0182-619569 of op de repetitie avond van C-akkoord, iedere don derdag van 18.00 tot 19.15 uur in Clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1. Zie ook www. concordia-waddinxveen.nl. Waddinxveen - Jan Brouwer is de nieuwe kampioen van de Hengel sportvereniging Waddinxveen (HSW). Met vijf overwinningen en vier tweede plaatsen op 18 wedstrijden, waarvan hij er bo vendien vier moest missen, was hij dit seizoen niet (bij) te hou den. De laatste competitiewedstrijd werd afgelopen zaterdag in de Oude Rijn bij Bodegraven gevist. Vijftien deelnemers boekten met een gezamenlijke vangst van bij na acht kilo een slecht resultaat. De uitslag was: I.Rob Poldervaart 1.480 gram, 2.Frans van Steende ren 1.430 gram, 3.Rinus Reichard 1.050 gram, 4. Martin van Leeu wen 900 gram en 5.Wim Hout man 760 gram. Brouwer eindigt na aftrek van de vijf slechtste resultaten in het eindklassement op 33 punten, Jenner draait een constant seizoen en wordt met 42 punten tweede, Reichard start het seizoen slecht en eindigt met 44 punten als derde. Van Steen deren sluit met 46 punten daar mooi op aan en Kraan wordt met 65 punten vijfde. Voor zaterdag 1 december orga niseert HSW de traditionele Sint Nicolaas wedstrijd; vertrek vanaf station NS om 7.00 uur. Inschrijf geld bedraagt 4,-. Waddinxveen - Jazzcafé Easy Din ner organiseert voor donderdag 29 november om 21.00 uur een concert van Jazzband Carmen Go- mes Inc. IZij brengen 'jazz met een bluese touch'. Carmen Gomes Inc. is een bijzondere band die al sinds 1993 in vrijwel dezelfde samenstel ling professioneel aan de weg tim mert. De vier musici brengen jazz 'met een blues touch'. Carmen Go- mes, naamgeefster van de band, is de drijvende kracht achter de Waddinxveen - ledereen kan een vrijwilliger, mantelzorger en/of organisatie uit Waddinxveen no mineren voor de vrijwilligersprijs. Deze prijs zal bestaan uit de titel 'vrijwilliger/organisatie van het jaar' en een geldbedrag voor een vrjiwilligersorganisatie in Wad dinxveen, dit mag zowel de eigen organisatie zijn als een andere. No minatieformulieren zijn verkrijg baar in bibliotheek De Groene Venen, bij het Gemeentehuis, bij Kreater, bij de receptie van het Anne Frank-activiteitencentrum of via www.waddinxveen.vrijwil- ligers-loket.nl. De uitslag van de verkiezing wordt bekend gemaakt op de vrijwilligersdag in 2008. le dereen die een persoon en/of or ganisatie nomineert, zal een per soonlijke uitnodiging ontvangen voor deze feestelijke bijeenkomst. Het nominatieformulier moet ui terlijk 1 december ingeleverd zijn bij Vrijwilligerswerk Waddinxveen aan het Jan van Bijnenpad 1, 2742 VS Waddinxveen. Waddinxveen - De Victor Activitei ten Commissie (VAC) organiseert voor zaterdag 1 december van 10.00 tot 16.00 uur een kerstmarkt in 'Dickensstijl' in de Sint Victorkerk aan de Zuidkade 176. Op de markt worden allerlei zaken te koop aan geboden die met het kerstfeest te maken hebben, zoals kerstartike len, zowel nieuw als tweedehands, planten, kaarten en kaarsen. Daar naast zullen ook 'Sint Victorwijn', 'Sint Victorjam' en tweedehands boeken aan de man gebracht wor den. Onder begeleiding kunnen bezoekers hun eigen kerststukje maken en er zijn kleurplaten en ranja voor de kinderen. Tevens zijn er diverse winterse consumpties te verkrijgen. Ter verhoging van de sfeer zal een koor diverse Christmas Carols ten gehore brengen en op het orgel zullen kerstliederen gespeeld wor den. De opbrengst van de markt is bestemd vooor de restauratie va de torenspits van de ker. Voor meer informatie: 0182-615137. Koor 'De Carolers' brengt Christmas Carols ten gehore tijdens de kerstmarkt. groep, en organiseert, motiveert, schrijft teksten én componeert de meeste nummers. Zij won diverse prijzen waaronder het Nederlands Jazz Vocalisten Concours, maakte opnames met het Metropole Or kest, speelde op het North Sea Jazz Festival, en trad onder andere op met Louis van Dijk. De toegang be draagt 10,- euro. Verkoop kaarten aan de zaal. Voor meer informatie: 06-54220219. Aanrijding op Rijksweg A12 Waddinxveen - Dinsdag 20 novem ber even voor 09.00 uur vond een aanrijding plaats op de Rijksweg A12 in de richting van Den Haag. Een 41 jarige bestelautobestuur der uit Uden raakte mogelijk door het natte wegdek de controle kwijt over zijn voertuig. De bestel auto slipte en botste tegen een vrachtauto. De bestuurder werd met onbekend letsel overgebracht naar het EMC in Rotterdam. Een 25 jarige man uit Veldhoven, inzitten de van de auto, werd overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. Diefstal uit auto Tussen dinsdag 20 en woensdag 21 november is ingebroken in een auto die op de Marga Klompehoe ve stond geparkeerd. De inbreker heeft een gat in het portier ge boord om de deur open te krijgen. Vervolgens werden behalve air bags ook het stuur, zonnebrillen en cd's gestolen. Het interieur van de auto werd ernstig beschadigd. Zo probeerde men kennelijk ook de zij airbags te stelen. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Snelheidscontrole De politie heeft dinsdag 13 novem ber mede op verzoek van klachten van omwonenden snelheidscon troles gehouden op de Dreef, de Plasweg en de Noordkade. Op de Plasweg werd van 16.15 tot 18.00 uur gecontroleerd. Van de 208 passanten reden er 27 te har!. De hoogstgemeten snelheid was 96 km/uur, terwijl de toegestane snelheid 60 km/uur is. Vervolgens werd er tot 20.00 uur gecontro leerd op de Dreef. 142 bestuur ders kregen een bekeuring. Op deze weg werden 852 passanten geteld. De hoogstgemeten snel heid was 89 km/uur. Tussen 20.45 en 22.00 i^ur werd gecontroleerd op de Noordkade. Hier kwamen tussen genoemde tijdstippen 154 bestuurders voorbij. 39 van hen werden bekeurd. De maximum snelheid op de laatste twee wegen is 50 km/uur. Controle snelheid Tijdens een snelheidcontrole op de Henegouwerweg op donderdag 22 november zijn er 56549 auto mobilisten gecontroleerd. Van dit aantal zijn er 799 op de foto gezet vanwege het overschrijden van de maximum snelheid van 50 km/u/. De hoogstgemeten snelheid be droeg 109 km/u. De politie zet de controles voort.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 16