EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK IEDEREEN WELKOM OP NIEUWE OMNISPORTVERENIGING IN ZUIDPLAS PJëfLITI E BERICHTEN 5 december 2007 t/m 3 januari 2008 KERSTINN MET NIEUWER- KERKS VROUWENKOOR DINIE VISSCHERS IN CHRYSANTHEMUM BIEBNIGHT IN TEKEN VAN JAPAN KIDSCIUB Aart de Haan grondlegger voor nieuwe sportvereniging PVDA NIEUWERKERK HEEFT NIEUWE VOORZITTER KERSTFAIR INLOOPSPREEKUUR ALZ HEIMER IN BIBLIOTHEEK pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibiotheek is van 5 december tot en met 3 januari de sieradenexpositie van Bert Verkleij te bezoeken. Verkleij is vanaf september 2005 niet meer werkzaam als docent op het Albeda College werkzaam maar fulltime als edelsmid. In zijn atelier ontwerpt hij unieke sieraden van zilver, goud, titanium en roestvrij staal, soms gecombineerd met edelstenen, zelfgeslepen stenen en mineralen en ebbenhout. De geëxposeerde sieraden geven een indruk van wat hij noemt: 'Scandinavisch Design uit ...Nederland!'. De expositie is tijdens de openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor or ganiseert voor donderdag 13 december om 20.00 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat een Kerst-lnn. Het Vrouwenkoor zal onder leiding van dirigent Frank van Winger den een gevarieerd programma ten gehore brengen met een keur aan bekende en minder bekende kerstliederen, waarbij het publiek bij een aantal liederen zal wor den uitgenodigd mee te zingen. Diverse instrumentale solisten, op harp, orgel en fluit, zullen aan deze avond hun medewerking verlenen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 316964 of www.Nieuwerkerks- Vrouwenkoor.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 verzorgt Dinie Vis- schers op woensdag 28 november om 14.30 uur een muzikale mid dag waarbij men kan luisteren én meezingen met de a-capella liede ren van Dinie. Muziekinstrumen ten zijn deze middag overbodig. De toegang bedraagt 2,- euro, in clusief warme chocolademelk mét slagroom en gevulde speculaas. Voor meer informatie: 0180- 333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Biebnight, een avond voor jonge ren van 14 tot 18 jaar, die geor ganiseerd wordt in de bibliotheek door jongeren met begeleiding vanuit de bieb én Jeugdwerk Nieuwerkerk, staat op donderdag 29 november van 19.00 tot 22.00 uur in het teken van Japan. Activi teiten deze avond zijn onder meer een workshop Manga tekenen (Japanse strips), sumo-worstelen in een opblaasbaar pak en een 'wii-party'. Je naam in Japanse letters leren schrijven én proeven van de Japanse keuken, de zoge naamde sushi, is ook mogelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Jeugdwerk Nieuwer kerk organiseert voor kinderen van zes tot twaalf jaar voor van daag en voor 19 december van 14.00 tot 16.00 uur de Kidsclub in de gymzaal aan de Rijskade. Op 28 november zal een Sinter klaasbakje gemaakt worden waar kruidnootjes en pepernoten in bewaard kunnen worden en op 19 december wordt het jaar afge sloten met 'Ren je rot!'. Er worden vragen gesteld en dan moeten de kinderen naar het goede ant woord rennen. Voor degene die het meeste weet is er een leuke prijs. De toegang voor beide mid dagen bedraagt 0,50 euro, inclu sief consumptie. Politie neemt illegaal vuurwerk inbeslag Nieuwerkerk aan den IJssel - Politie Hollands Midden heeft 20 novem ber een 42 jarige man uit Nieuwer kerk aan den IJssel gehoord over het in het bezit hebben van illegaal vuurwerk. De politie had informa tie dat de man het vuurwerk in zijn woning bewaarde. Bij de door zoeking in zijn woning op dinsdag 20 november werden 200 nitrate thunders, 10 titanium thunders en 43 strijkers mini pirat aangetroffen en inbeslaggenomen. De politie maakt proces verbaal op tegen de verdachte. Illegaal vuurwerk gevaarlijk De politie benadrukt het gevaar van illegaal vuurwerk. Illegaal vuur werk is niet goedgekeurd vuurwerk waardoor er een verhoogde kans is op letsel. Lontjes kunnen tekort zijn, vuurwerk beschadigd, teveel kruit waardoor het vuurwerk te snel, te hard of in een andere rich ting klapt dan gewenst. Dat maakt illegaal vuurwerk niet alleen ge vaarlijk voor de vuurwerkafsteker, maar ook voor omstanders. Aanrijding Vrijdag 23 november rond 17.50 uur gebeurde er een aanrijding tussen twee auto's op de Schie- landweg. Een 30 jarige vrouw uit Rotterdam stopte om linksaf te slaan. Een 20 jarige man uit Moor drecht reageerde daar te laat op en reed de auto aan. De man liep een gebroken neus op, de vrouw en een 55 jarige vrouw uit Rot terdam die bij haar in de auto zat klaagden over hun nek en rug. De slachtoffers zijn voor behande ling en onderzoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Auto te water Maandag 26 november rond 00.40 uur raakte er op de Westringdijk een auto te water. Een 40 jarige automobilist uit Den Haag ver klaarde dat hij moest uitwijken voor een hond en daardoor van de weg raakte. De man wist zich op tijd uit het zinkende voertuig te redden. Hij is met onderkoe- lingsverschijnselen overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. PODIUM Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - De ontwikkelingen van het gebied Zuidpias in de komende jaren, was voor sportman en klusser Aart de Haan de perfec te gelegenheid om zijn langlopende idee van een omnisportvereniging in de gemeente te realise ren. Een idee dat ook op sociaal-maatschappelijk gebied een grote invloed kan hebben op de ge meente. De gemeente Nieuwerkerk heeft 60.000 vierkante meter gereserveerd voor sportvelden. Sportverleden De heer de Haan is al heel lang betrokken bij sport: "Ik ben jeugdtrainer geweest bij VV Zwaluwen in Vlaardingen. Daar kwam ik ook in aanraking met bestuur. Ik werd hoofd technische zaken. Te wei nig mensen deden te veel, daarom zijn we toen- dertijd in commissies gaan werken. Toen kregen mensen in de vereniging meer tijd om van leuke dingen te genieten." Naast dat de heer de Haan actief is in de sport heeft hij ook zijn eigen klusbe drijf, 'De Klushaan'. De omnisportvereniging zal van uït de voetbal starten. "Ik doe dit samen met Kees Heuvelman. Hij is een goede vriend van mij en hij heeft tevens voetbalachtergrond. We had den niet verwacht dat de het door de raad heen zou komen, maar zelfs mensen van wie we het niet verwacht hadden waren enthousiast over het plan." Voor de invulling van het nieuwe sportge bied heeft de vereniging de volledige 60.000 vier kante meter beschikbaar die is voorgesteld in het plan. Breed scala aan voorzieningen Voor de invulling van de omnisportvereniging bruist de heer de Haan van ideeën: "We willen benadrukken dat iedereen welkom is op de ver eniging. Zo moet het voor ouderen, kinderen en mensen met een handicap mogelijk worden om te sporten. Er zal onder andere een buitentennis baan en een sporthal op het terrein komen. Ook zal er nagedacht worden om aanvullende voor zieningen zoals fysiotherapie en een kinderboer derij op te nemen in het plan." Tevens benadrukt de heer de Haan dat er kostenbesparend en met gebruik van nieuwe technieken gebouwd gaat worden: "Bepaalde velden kunnen voor meerdere sporten gebruikt worden. Neem nu bijvoorbeeld een kunstgrasveld dat behalve voor voetbal ook als honkbalveld gebruikt kan worden." Ook open voor probleemjongeren In het kader van zijn betrokkenheid bij de nieuwe omnisportvereniging was de heer de Haan ook uitgenodigd om deel te nemen aan de minicon ferentie 'veilig leren en recreëren' over probleem jongeren. De Haan is staat zeer open tegenover alle soorten jongeren: "Ik geloof niet dat er rot- jongens zijn, er zijn alleen moeilijke jongens. Als deze jongens gaan sporten is nodig dat ze weten waar ze aan toe zijn. Daarom is intensieve bege leiding noodzakelijk. Het personeel van de vereni ging moet echter ook een goede pedagogische basis hebben om met jongeren om te gaan." De Haan zou het heel mooi vinden als er een middel bare school in de nieuwe Zuidpias komt. Als er een school dicht bij de sportvereniging staat kunnen de scholen van de faciliteiten gebruik maken als er door de week niet of minder gesport wordt. De Haan gelooft wel dat jongeren veranderd zijn, maar de situatie is zeker niet verslechterd: "Vroe ger waren kinderen tevreden met een stripboek en nu moeten ze computerspelletjes hebben. Dat is wel een verandering, maar het fenomeen dat ouders hun kinderen 's ochtends bij de vereniging afzetten en 's avonds weer op komen halen is iets dat vroeger ook gebeurde." De Haan bena drukt dat het aantal incidenten in de gemeente op sportverenigingen best meevalt. De mensen die de meeste last veroorzaken zijn toch vooral de mensen niets met sport te maken hebben en on rust komen stoken. SV Zuidpias De nieuwe vereniging zal SV Zuidpias heten. De Haan benadrukt dat de vereniging ook een grote aantrekkingskracht op omliggende gemeenten zal hebben. Op de website kunnen bezoekers de statuten en reglementen bekijken. Tevens kunnen bezoekers ideeën bekijken, maar ook opsturen. "Als er vraag is naar bepaalde voorzieningen en er is nog ruimte beschikbaar, zal de vereniging nieu we ideeën zeker in overweging nemen," aldus de Haan. Voor meer informatie en contact: www.sv- zuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJs sel - Gerrit de Jonge is tot voorzitter gekozen tijdens de ledenvergadering van 20 november van de PvdA Nieu werkerk. Gerrit de Jonge volgt Govard Slooters op, die van wege het raadslidmaatschap geen voorzitter meer kan zijn. Het bestuur bestaat verder uit Joke van Gelderen, zij is waarnemend secretaris, Pieter van Tol is penningmeester, en Ab Noyons en Loes van Huuk- sloot. Nieuwerkerk aan den IJssel - Denk- wijzer organiseert voor zaterdag 8 december van 12.00 tot 18.00 uur in samenwerking met De Work- Shop een Kerstfair waarbij de loca tie aan het Raadhuisplein 31 wordt omgetoverd in een sfeervolle plek waar de bezoeker zich alvast kan wanen in de ambiance van de 'war me' wintermaand. Aan de hamd van diverse sfeertafels kan men zich laten inspireren door kerstde coraties, sieraden, kado-ideeën en kerststukken. Gedurende de hele middag zijn er workshops voor kinderen en volwassenen en wor den er onder meer demonstraties kerststukken maken, kerstkaarten maken en kersttafeldecoraties maken gegeven. Ingang van de Kerstfair aan de stationszijde. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Enige tijd geleden is het Gezondheids Informatie Punt in de bibliotheek aan het Raadhuisplein uitgebreid met inloopspreekuren van patiër tenverenigingen. Voor dinsdag 11 december van 14.00 tot 15.30 uur staat er een inloopspreekuur van de Alzheimer Patiëntenvereniging op de agenda waar men terecht kan met alle vragen omtrent deze ziekte. Voor meer informatie: 030-6567511 (dag én nacht) of www.alzheimer- nederland.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24