ACTIVITEITENPROGRAMMA CHRYSANTHEMUM "GEEN JA, NEE EN AMEN PARTIJ" SINT CADEAU-IDEEEN IN WERELDWINKEL genda pffLITI E BERICHTEN nïeüWIrkerk I Gele rakkersvan GBN al 10 jaar actief MJ gemeente belangen door MiMumrlurke^ BEELDENCLUB IN CHRYSANTHEMUM ACTIVITEITEN TAVERNA REANIMATIETRAINING pagina 26 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgcentrum Chrysanthemum van Stichting Zorgbeheer De Zellingen organiseert voor de maand december de volgen de activiteiten voor alle 55plussers uit de gemeente. Beter Bewegen: op maandagmid dag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van Rob Schonk, fysiothe- rapeut. De kosten bedragen 5,- per maand. Handwerken: op maandagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Boetseren met klei: op maan dagochtend van 9.45 tot 11.45 uur onder deskundige leiding van een kunstenares. De kosten bedragen 60,- voor een strippenkaart van acht lessen. Inloopmiddag 55+: op vrijdag 7 en 21 december wordt de week vanaf 14.30 uur afgesloten met een praatje en een spelletje. De toegang is vrij; men betaalt alleen de consumpties Bingo: donderdag 13 december om 14.00 uur staat de laatste Bin go van 2007 op het programma, natuurlijk in kerstsfeer. Voor 10 januari 2008 staat de eerste bingo van het nieuwe jaar gepland. De kosten bedragen 2,- per plankje inclusief consumptie. Koor 'Loof den Heer': op woens dagavond 19 december om 19.30 uur zingt een gemengd koor re ligieuze (kerst) liederen voor be woners en bezoekers. De toegang bedraagt 3,- inclusief consumpties, ledereen is van harte welkom. Maaltijden: men kan dagelijks vanaf 11.45 uur voor 4,75 euro de warme maaltijd gebruiken in het restaurant. Specialiteit op dinsdag 11 december is nasi. Voor meer informatie en eventu eel opgeven: 0180-333777 of bij de receptie aan de Boslaan 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor een Sinterklaas- of kerstcadeau biedt de Wereldwinkel allerlei bijzondere en authentieke ge schenkideeën. Het speelgoed is afkomstig uit allerlei continenten, zoals puzzels uit Sri Lanka, muziek instrumenten uit Peru en Vietnam en kinderboeken uit Afrika. Er is tevens ruime keuze uit chocolade van Fair Trade. Alle producten en cadeaus uit de Wereldwinkel dra gen bij aan betere leef- en werk omstandigheden van de makers uit de gehele wereld. De Wereld winkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7-a en is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 27 november Volksdansen Locatie: Chrysantheum, Boslaan aanvang 14.30 Woensdag 28 november Dinie Visschers zingt a-capella Locatie: Chrysantheum Boslaan 1 aanvang 14.30 Donderdag 29 november Pepernotenconcert Locatie: Muziekschool Schubertstraat aanvang: 19.00 Donderdag 29 november Biebnight Locatie: Bibliotheek ledereen van 14 tot 18 jaar is welkom. Zaterdag 8 december concert Continental Kids Locatie: Lichtkring Dreef 1 aanvang 16.00 Donderdag 13 december Kerst Inn Nieuwerkerks vrouwenkoor Locatie: Ontmoetingscentrum Bospolderstraat aan vang 20.00 Zaterdag 29 december Open middag Oudheidkamer Locatie: 's Gravenweg 8 14.00 - 1 7.00 Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Expositie van Ben van Oosten Locatie: Bibliotheek gehele maand november Door Karin Heeren Nieuwerkerk aan den IJssel - De elfde van de elfde opgericht, ofte wel op 11 november 1997 zag de nieuwe politieke partij Gemeente Belangen Nieuwerkerk (GBN) het 'levenslicht'. Kees van der Made en Willem Bezemer stonden aan de wieg van deze nieuwe poli tieke stroming in de gemeente. Afgescheiden van de Partij van de Arbeid uit onvrede over de wijze waarop de inwoners van Nieuwer kerk werden betrokken bij de lo kale politiek. Een gesprek met de huidige fractievoorzitter Annema- rie Stootman-Berggren en voorzit ter Aart de Haan. Nadat de partij in 1997 was opge richt ging het direct voor de wind. Bij de verkiezingen in het jaar erna kwam GBN in het college. Harm Lamberts werd wethouder. In 2000 stapte GBN uit de coalitie, bij de verkiezingen van 2002 gaf de ver kiezingsuitslag opnieuw aanleiding tot het leveren van een wethouder waarop Lamberts opnieuw in het college kwam. Stootman: "Helaas kozen VVD en CDA in 2006 voor een college met ChristenUnie/SGP waarna we in de oppositie kwa men." Met trots kijkt GBN terug op alles wat bereikt is in de afgelopen 10 jaar. "Naast een betere com municatie met de burgers waren er een aantal speerpunten bij de start van het GBN. Onder andere een bruisend hart met een dorps huis, het hospice en de HOED als onderdeel van het centrumplan. Het winkelcentrum Dorrestein dat aan renovatie toe was en natuurlijk de hele Zuidplasontwikkeling," al dus Stootman. "Ik denk dat er wel NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Voor Positief in oppositie, niet om overal tegen te zijn gesteld kan worden dat het GBN geweldig heeft mee gebouwd aan zaken die nu in uitvoering zijn of al gerealiseerd zijn." Het GBN zit in de oppositie met een positieve grondhouding: "We zijn niet in de oppositie gegaan om overal te gen te zijn. We zitten er bovenop en zijn 'to the point'. Bijvoorbeeld bij de Zuidplasontwikkeling, Harm Lamberts heeft daar veel kennis over, het zat ook in zijn portefeuil le toen hij wethouder was en hij volgt dat op de voet." De discussie gaat al snel over de huidige uitdagingen van de raad, er zijn zorgen over de WMO en de verschraling van de zorg. Onder werpen waarbij vaak samenwer king met de Pvda mogelijk blijkt. Over het algemeen is er tevreden heid over de grondhouding van de gehele raad, ongeacht de politieke Nieuwerkerk aan den IJssel - In Zorgcentrum Chrysanthemum aan de Boslaan 1 kunnen belangstel lenden elke maandagochtend van 9.45 tot 11.45 uur deelnemen aan een boetseercursus onder leiding van Sara van Roon. Voorbeelden van werkstukken zijn te bezichti gen in de vitrinekast bij de recep tie. Een strippenkaart voor acht lessen kost 60,- euro. Men kan ge rust een keer vrijblijvend komen kijken tijdens de cursus. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de komende periode organiseert Taverna de volgende activiteiten: Kroegavonden Woensdagavond 28 en vrijdag avond 30 november én woens dagavond 5 december is het kroegavond. De kroeg is geopend van 20.30 uur tot 23.00 uur. Hal verwege de week even bijkletsen onder het genot van een drankje. Kom gezellig langs! Basz' Birthday Bash Taverna organiseert voor zater dag 1 december van 21.00 tot 0.30 uur 'Basz' Birthday Bash', een inmiddels jaarlijks terugke rende succesvolle party. De tunes zullen zoals altijd weer verzorgd worden door Cykiq, Rextar, D-Jim en Basz zelf. De toegang is vrij. Be there! Breakdance De eerste groep zit al vol, maar er wordt een tweede groep opge start. Deze sportieve workshop wordt begeleid door Besim, die zijn sporen in de Breakdance cul tuur al ruim verdiend heeft. De lessen worden gegeven op de dinsdagavond. Bij minimaal zes aanmeldingen kan de tweede groep van start gaan. De kosten bedragen 15,- per maand. Nieuwerkerk aan den IJssel - Elke week worden 300 mensen buiten het ziekenhuis plotseling door een hartstilstand getroffen. Dat kan ook iemand zijn in de directe omge ving. Wanneer men binnen zes mi- kleur: "De raad van Nieuwerkerk is over het algemeen gericht op het welzijn van de inwoners. Zorg voor mensen mag best wat kosten en dat is prettig om op deze manier te functioneren." Het GBN kijkt dan ook met ver trouwen de toekomst tegemoet. De heer De Haan schat in dat er een manier van samenwerking zal komen met de belangen-partijen uit Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht. Hierover zijn gesprek ken gaande. Wat voorop staat voor het GBN is dat de dienstverlening moet blijven zoals die nu is en dat de identiteit van de kernen moet blijven. Er wordt stevig gediscusi- eerd zo nu en dan. Betrokkenheid bij de samenleving is belangrijk voor de partij: "Politiek raakt men sen, daar voel ik me verantwoor delijk voor." nuten op de juiste manier reageert, kan iemands leven gered worden. Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raad huisplein 5 kan men op maandag 3 december om 19.30 uur in één tra ningsavond leren reanimeren of de kennis opfrissen. Informatie en aan melden: 0180-310180. Geef inbrekers geen kans Nieuwerkerk aan den IJssel - Po litie Hollands Midden in Nieu werkerk ziet de laatste jaren een toename van het aantal wonin ginbraken aan het eind van het jaar. Ook in 2007 is het aantal inbraken de afgelopen maanden gestegen, van vier inbraken in september, tot zes in de eerste drie weken van november. Dit ter wijl de cijfers van de eerste acht maanden ^en daling van ruim 25% ten opzichte van 2006 lieten zien. Teamchef Jaap de Kok noemt het een lichte stijging, maar vindt het wel belangrijk om extra aan dacht te besteden aan de wonin ginbraken. "Samen met de bewo ners kunnen we werken aan het voorkomen van deze stijging. Als politie werken we aan een veilig Nieuwerkerk, maar we hebben daarbij wel de hulp van de bewo ners nodig. Uit analyse blijkt dat het met name gaat om inbraken in woningen die onvoldoende be veiligd zijn en om insluipingen", aldus de teamchef. Buurtonderzoek politie Het team Nieuwerkerk houdt na elke inbraak een uitgebreid buurtonderzoek en zal de komen de tijd ook preventiefolders uit delen. Daarin staan tips om inbra ken te voorkomen en checklisten, onder andere voor de registratie van waardevolle spullen. De fol ders zijn tevens te verkrijgen op het politiebureau en op het ge meentehuis. De politie adviseert burgers om zelf maatregelen te nemen om inbrekers buiten de deur te houden. Een beveiliging van de woning met sloten en an dere maatregelen volgens het Politie Keurmerk Veilig Wonen vermindert de kans op inbraak met 90 procent. De politie advi seert daarnaast ramen en deuren waarop geen zicht is altijd af te sluiten, ook als de bewoner thuis is. Terwijl de bewoners elders in het huis zijn, weten dieven binnen enkele seconden binnen te komen en hun slag te slaan. Zorg bij een langdurige afwezigheid voor een tijdschakelaar op de verlichting, laat iemand de post weghalen en controleer al het hang- en sluit werk. Zorg ervoor dat inbrekers geen klimmateriaal kunnen ge bruiken (berg tuinmeubels, lad ders, vuilcontainers en dergelijke op). Draai de deur 's nachts op het nachtslot en haal de sleutel eruit om te voorkomen dat inbrekers deze via het zogenoemde henge len of flipperen proberen te be machtigen. Meld verdachte situatie "Het is van belang dat mensen bij ons melden als zij een verdachte situatie zien", aldus De Kok. Een verdachte situatie is niet alleen als iemand aan een deur mor relt, maar ook als iemand zich verdacht ophoudt, bijvoorbeeld in een brandgang. Noteer zoveel mogelijk gegevens; signalement, kleding, kenteken en andere ge gevens van een verdacht voertuig Bij nood: 112, anders 0900-8844 of 0800-7000 van 'meld misdaad anoniem'. Voor meer informatie: www.vei- ligheidswijzer.nl, www.politie keurmerk.nl, www.politie.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 26