ECHTPAAR STRÖTBAUM-KOOTi STICHTING VEDJ START MET OUDERS BELANGRIJK ONDERDEEL VAN PROBLEMEN ROND JONGEREN 60 JAAR GETROUWD JUMPLESSEN ART BAGS STOP AIDS NOW IN WERELDWINKEL POLITIEBERICHTEN ^^mïfiiwerkerk Miniconferentie veilig leren en recreëren Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 pagina 27 Politie onderzoekt vechtpartij Moordrecht - De politie onderzoekt een vechtpartij die zich zondag 25 november rond 01.50 uur voordeed voor de deur van een café aan de West Buurtstraat. Toen de politie arriveerde waren de twee daders ge vlogen. Twee mannen, een 25 jarige man uit Moordrecht en een 25 jari ge man uit Leidschendam, liepen letsel op aan het gezicht en hand. Zij werden voor behandeling en onderzoek overgebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. Het beeld dat de politie op dit moment heeft van dit incident is dat vijf bezoekers van het café werden uitgedaagd door twee mannen. Om een confrontatie te vermijden besloten ze het café te verlaten. Ze werden door de twee mannen achtervolgd en buiten in elkaar geslagen. De politie denkt te weten wie de daders zijn. zemer benadrukte ook dat simpel weg royeren bij een overtreding averechts werkt, omdat men dan de jongeren uit het oog verliest. Ook Chris Jansen, directeur van het Comenius College benadrukte in zijn presentatie dat zijn school de leerling 'wil kennen.' Behalve regels consequent handhaven legt de heer Jansen ook de nadruk op het contact met de ouders en het betrekken van leerlingen bij het oplossen van problemen. Prinsjes en prinsesjes Tijdens de gemengde discussies tussen de vertegenwoordigers van instanties die met jongeren werken kwam nog een andere probleemgroep prominent aan de orde, namelijk de ouders. In één van de discussies werd duidelijk dat er bij vrijwel alle organisaties die omgaan met jongeren proble men met ouders bestaan. De heer Heuvelman van de KNVB sprak over wedstrijdén bij F-teams die zijn ge staakt vanwege de ouders. De heer Festen, directeur van basisschool de Wingerd gaf aan dat er bij ou ders een cultuur bestaat waarbij kinderen als 'prinsjes en prinsesjes' behandeld worden. De heer Bol- sius, directeur van het Thorbecke College en de heer Punt, directeur van de vereniging van bijbelscholen Discussie in gemengde groepen. zien dat ouders slecht gedrag van hun kinderen en mogelijke schade die daarbij optreedt, proberen af te kopen met middelen als de ver zekering en belasting. Deze obser vaties bevestigen het beeld in het onderzoek van de heer de Ruiter dat ouders de scholen zien als een dienst waarvoor betaald wordt. De avond werd afgesloten met een opsomming van de resultaten van de gemengde discussies. Hoewel werd benadrukt dat de situatie in de gemeente best meevalt, gaven drie van de vijf groepen aan dat de ouders een belangrijk onderdeel van de problemen rond bepaalde jongeren vormen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was afgelopen maandag feest aan het Korstmos: de heer en mevrouw Strötbaum-Koote waren 60 jaar ge trouwd. Ze zijn allebei 83 jaar geleden in Rotterdam (Tuindorp Vreewijk) geboren en in 1969 naar de wijk Dorrestein in Nieuwerkerk verhuisd. Ze waren eerst nog in Ommoord gaan kijken, waar toen ook nieuwe flats gebouwd werden. Ze besloten door te rijden naar Nieuwerkerk, waar van mevrouw Strötbaum direct zei: "Het is hier veel leuker!" Negen jaar later verhuisden ze opnieuw, naar hun huidige woning. Door Marianne Fortuin Het echtpaar woont hier erg naar hun zin. Mevrouw Strötbaum: "Zo lang wij nog de trappen op en af kunnen, blijven we hier wonen." Ze hebben elkaar in de oorlog le ren kennen. Mevrouw werkte als telefoniste bij het kantoor van de Havenreserve, meneer was daar werkzaam als boekhouder. Meneer Strötbaum: "Mijn vader werkte in de haven, daardoor kon hij makke lijker aan etenswaren komen. Mijn broodtrommeltje was dan ook goed gevuld, terwijl zij honger leed." Ge lukkig wilde hij zijn boterhammen met haar delen, wat uiteindelijk resulteerde in een huwelijk en het delen van eikaars leven. Nader hand is meneer Strötbaum gaan werken bij Bouwbedrijf van Wijnen en mevrouw bij de Ichthus Kliniek (later de Capelse Verpleeghuizen). Meneer Strötbaum heeft heel wat jaren vrij goed gevoetbald en ook mevrouw is altijd heel sportief be zig geweest. Ze zwemt nog steeds. De grootste hobby van meneer en zijn zonen is muziek. Oudste zoon Gerard heeft jarenlang in diverse bands gespeeld. Ook met een com puter bezig zijn, iets dat hij pas na zijn 70e heeft geleerd, vindt meneer Strötbaum leuk. Zoon Ron: "Mijn vader zei toen, dat hij eigenlijk veel te vroeg geboren is. Een compu ter had zijn werk als boekhouder een stuk makkelijker kunnen ma ken. Als gezin hebben we het heel goed." Schoondochter Greet hier over: "Altijd als er iets te vieren valt, organiseren we een gezellig etentje met elkaar. We zijn een kookgrage familie." Dat was ook te merken aan de heerlijke bruidstaart, die schoondochter Thea gemaakt had. Het echtpaar kreeg uit handen van burgemeester Bonthuis een prach tig bloemstuk en het boekje over Oud Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de door de gemeente georganiseerde miniconferentie 'Veilig Leren en Recreëren' spraken een groot aantal vertegenwoordigers van instellingen die te maken hebben met jonge ren met elkaar over problemen die zich voordoen bij een bepaalde groep jongeren. Er waren diverse presentaties. Later op de avond werden de bezoekers ingedeeld in groepen om in discussie te gaan. Door Niels Raas Na de opening door wethouder Verbeek gaf consultant cultuur verandering Floor de Ruiter een presentatie die een wetenschap pelijk kader voor de rest van de conferentie verschafte. De heer de Ruiter heeft empirisch onderzoek verricht naar het politiekorps. Van uit de politie was hier vraag naar omdat het korps zich op een lage positie op de politiemonitor be vond, terwijl het als team toch goed functioneerde. Volgens de uitkomsten van het onderzoek hebben jongeren een meer chao tisch wereldbeeld, waar getoond moet worden wie de baas is. De politie ziet zichzelf daarentegen als een speler die contact moet maken tussen mensen, terwijl de burgers dit opvatten als tijdsver- spilling en een hard optreden van de politie eisen. Volgens de heer de Ruiter dient de politie harder op te treden indien dat nodig is, zonder de dialoog te verliezen. Tevens dient het middenveld ge mobiliseerd te worden. In de vol gende presentatie door Willem Bezemer, voorzitter van de jeugd voetbalvereniging werd vooral de dialoog benadrukt. "Door veel met jongeren om te gaan leer je op een gegeven moment ook hun sociale achtergrond kennen," al dus de heer Bezemer. "Door als sportvereniging constant aanwe zig te zijn, werpt dat zijn vruchten af. Dit kan resulteren in een men taliteitsverandering." De heer Be- Presentatie van resultaten groepsdicussie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Marnix van Staaijeren start vrijdag 11 januari de lessen Jumpstyle. De lessen worden gegeven bij Con Musica op sportpark Dorrestein 2,elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. De lessen zijn bestemd voor iedereen vanaf 8 jaar. Voor meer informatie een aanmelding: 06- 48556606 of kidzdub@live.nl Bij veel aanmeldingen in verschillende leeftijdscategorieën zullen er meerdere groepen gemaakt worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke Wereldwinkel steunt de strijd tegen aids met de verkoop van de Art Bag, de shopper van de organisatie 'Stop Aids Now!'. Dit jaar zijn er ontwerpen van industri eel designer Marcel Wanders, van modeontwerper Percy Irausquin en is er een Dutch Design tas van kunstenares Yvonne Zomerdijk die zich alledrie belangeloos hebben ingezet. De opbrengst van de tas sen gaat naar projecten in ontwikkelingslanden. Steun de strijd tegen Aids door de aankoop van de 'Stop Aids Now Art Bag'. De shoppers zijn verkrijgbaar voor 5,- per stuk. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7-a, vlakbij het NS station. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27