BOEVEN GEPAKT EN SINT VEILIG IN MOORDRECHT LEERLINGEN DE ACHTBAAN ZAMELEN 3074 OUDE TELEFOONGIDSEN IN MOORDRECHT LID VAN KLIMAATVERBOND I MOORDRECHT KERKDIENSTEN 2 DECEMBER CONCERT SYRINKX-KWINTET BOEKVERKOOP BIBLIOTHEEK LEZING HERMAN VUIJSJE ADVENTSZANGDIENST CABARET BIJ Y0UTHH0ME MORE WEGWERKZAAMHEDEN MOORDRECHT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 pagina 29 Moordrecht - Zaterdagochtend stond de Kanaalbrug bomvol met en thousiaste kinderen. De twee Pieten die al in Moordrecht waren om de schoenen van Sinterklaas te zoeken lagen nog te slapen in hun tentje op het vlot in het kanaal. Gelukkig werden ze wakker van het zingen en roepen van de kinderen. De Pieten dachten dat de kinderen met hun ouders een dag te vroeg waren. Maar de pieten vergisten zich, vandaag komt Sinterklaas naar Moordrecht. Zelfs burgemeester van der Meer stond al langs de kant te wachten op de Sint. Door Erwin Versleijen Toen de Pieten uit hun tent waren gekomen en hun tanden hadden gepoetst, kwam er uit de verte muziek. Enthousiast begonnen alle kinderen Sinterklaasliedjes te zingen. Het bleek een echte pietenband te zijn die in bootjes aankwam en muziek maakte. Al snel was het erg gezellig langs het kanaal en het ene na het andere liedje werd gezongen. Toen kwam eindelijk de boot van Sinterklaas aan. Erwerd nóg harder gezongen. Eenmaal aan land werd Sinterklaas ontvangen door de burgemees ter. Plots kwam er een snelle boot door het kanaal met de boeven die de schoenen hadden gestolen van Sinterklaas. Gelukkig hadden de Pieten van de brandweer ook een snelle boot en die zetten de achtervolging in. Als snel konden de boeven geen kant meer op en vielen in het water. De brandweer pieten haalden de boeven uit het water zodat ze niet meer konden vluchten. En Sinterklaas? Die lach te er stilletjes bij. Hij had in Spanje andere schoenen neergezet zodat de boeven de verkeerde schoenen hadden meegenomen. Maar de Dieven opgevist dankzij snelle boot. kinderen van Moordrecht hadden nieuwe schoenen voor de Sint ge maakt, wat nu? Sinterklaas had de drie mooiste schoenen uitgezocht. Tom van Vliet, Mike van den Haar en Peter van Vliet mochten bij Sin terklaas komen omdat zij de mooi ste schoenen voor de Sint hadden gemaakt. Van de burgemeester kregen ze een mooi cadeau. Don derdagmiddag tussen half vier en half zes kunnen alle andere kinde ren hun schoenen weer ophalen bij de Mazda garage, dan krijgen ze een leuke verrassing. Sinterklaas en zijn Pieten gaan nu alle verlang lijstjes bekijken voor pakjesavond. Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. E.F. Vergunst; 18.30 uur ds. G.C. de Jong. Ontmoetingskerk 10.00 uur dhr. E. Bakker; 17.00 uur Ad- ventszang Beraad van Kerken. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrix- straat 15a, Moordrecht, dinsdag en donderdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182- 594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - De leerlingen van basisschool De Achtbaan namen de op roep van De Telefoongids om oude telefoongidsen in te zamelen, wel heel serieus: met ruim 300 leerlingen zamelden ze 3074 oude gidsen in! Als beloning voor hun inzet voor het milieu - de oude gidsen worden gerecycled - én als stimulans om meer te gaan lezen, kregen de kinderen een boekencheque ter waarde van 615 euro uitgereikt. De school kan met dat bedrag haar bibliotheek goed aanvullen. De Telefoongids geeft overigens iedere school die meedoet aan deze zogeheten 'Boeken voor Boeken'-actie, twintig eurocent voor iedere opgehaalde oude gids. Dat doet ze al sinds 2004. Voor de groep, die de meeste oude gidsen ophaal den, was er bovendien nog een extra verrassing: een grote rode zitzak, waarin je heerlijk kunt lezen. Groep 6 was de gelukkige winnaar van deze 'wedstrijd'. Alle kinderen van de school kregen daarnaast nog een rode 'Timmie-pet' met het logo van De Telefoongids erop. Timmie is het gezicht van de 'Boeken voor Boeken'-actie. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Spanning Alice van der Geld van De Telefoon gids was namens haar bedrijf aan wezig om de cheque en de zitzak te overhandigen. Ze wist met een goed verhaal de spanning hoog op te voeren: "Nederland was jaren lang het land dat de meeste oude telefoongidsen wist in te zamelen, maar Amerika zit ons op de hielen. Het hangt af van het resultaat van De Achtbaan of Nederland haar eerste plaats behoudt." Na een te- ]efoongesprek met haar directeur, bleken de 3074 exemplaren van De Achtbaan gelukkig voldoende. Bij die mededeling werd er hard gejuicht door de kinderen. De Te- efoongids timmert hard aan de weg. Ondanks de beschikbaarheid van telefoonnummers op Internet, blijkt uit onderzoek dat zo'n 90% van de Nederlanders de papieren versie verkiest boven Internet. De Telefoongids heeft dan ook al een lange historie: de gids bestaat ai ruim 120 jaar. Kampioenen De Telefoongids maakt van de in zamelingsactie een 'echte wed strijd', door een prijs uit te loven voor de groep die de meeste gid sen ophaalt. Wietse en Michael uit groep 5/6 werden bekroond tot 'kampioen-telefoongidsinza melaars'. De twee jongens haal den samen 250 gidsen op. Ze deden dat onder meer bij flats in de buurt, maar ook in omlig gende plaatsen. Maaike en Babet uit groep 6 van meester Harry van Leeuwen namen de rode zitzak in ontvangst. Na deze officiële momenten, was het tijd voor de kinderen om de handen uit de mouwen te steken: met de oude telefoongidsen, werd een groot kasteel gebouwd, vóórdat ze wer den meegenomen door het recy- clebedrijf. Moordrecht - Het regionale Sy- rinx-kwintet brengt 'Meesterlijke Contrasten' tijdens het jaarlijkse familie-, vrienden- en liefhebber sconcert op zondag 9 december om 14.30 uur in de repetitiezaal van de Harmonie Kunst na de Arbeid aan de Sportlaan 4. Moordrecht - Tijdens openings uren van bibliotheek De Groene Venen zijn vanaf heden afgeschre ven boeken, informatieve boeken voor volwassenen en jeugdboeken te koop. De boeken kosten 1,- euro per stuk of 3 voor 2,- euro. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Herman Vuijsje ver telt maandag 3 december, aan vang 20.00 uur, in het Zuidplasge- bouw over zijn omzwervingen in de Zuidpias. Hij kan daar boeiend over vertellen blijkens een radio uitzending van Vroege Vogels. Daarin kwam naar voren dat hij vooral onder de indruk is geko men van de unieke schoonheid van Westergouwe. Vuijsje schreef over zijn de erva ringen tijdens zijn wandeltocht in de polder het boek 'Lopen over dik water. De foto's is het boek zijn van de hand van Marian van de Veen-van Rijk. De organisatie is in handen van de Moordrechtse Milieuvereni ging in samenwerking met boek handel Moordrecht. Vanwege het aparte karakter is de avond niet alleen toegankelijk voor de leden van de MMVZ maar voor een ieder die in de natuur geïn teresseerd is. Tijdens de lezing wordt de aan wezigen de mogelijkheid gebo den commentaar te leveren en vragen te stellen. Moordrecht - De vereniging Klimaatverbond Nederland is een vereni ging voor en door gemeenten en provincies, gericht op het gezamen lijk op een hoger niveau brengen van het klimaat- en milieubeleid. Ook de gemeente Moordrecht is sinds deze maand lid van de vereni ging. Samen 250 gidsen opgehaald. Moordrecht - Het Beraad van Kerken organiseert voor zon dag 2 december om 17.00 uur een Adventszangdienst in de Dorpskerk op het Kerkplein. Ko ren, muzikanten en anderen uit de protestantse kerken (Dorps kerk en Ontmoetingskerk), de Rooms Katholieke Kerk, de di verse Molukse Kerken en de Volle Evangeliegemeenten uit Moordrecht zullen aan deze dienst hun medewerking verle nen. Thema van de dienst is 'In blijde verwachting'. Voorganger is dominee Erik Schipper. Moordrecht - In het IJclubgebouw aan de Leliestraat 72 wordt door Youthhome More voor zaterdag 1 december voor jongeren vanaf 12 jaar een cabaretavond georga niseerd met een optreden van het cabaretduo 't Komt wel! met het stuk 'Eigenwijs'. Dit knotsgekke stuk gaat over een wetenschapper met zijn tijdmachine, op zoek naar mensen uit het verleden om hun de vraag te stellen: 'wat is de zin van het leven?' Zaal open om 20.00 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.yout- hhomemore.tk. Moordrecht - In verband met de verlenging van afrit Moor drecht dient de afrit Moordrecht (nr. 18) van de A20 Rechts (Rotter dam richting Gouda) tijdelijk voor alle verkeer te worden afgeslo ten. (belijning en bewegwijzering wordt aangepast). De afsluiting vindt plaats van donderdag 29 no vember 21.00 uur tot en met vrij dag 30 november 5.00 uur of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Het verkeer komende uit Rotter dam in de richting van Moordrecht (N456) wordt omgeleid via de toe afrit Gouda. Klimaatverbond Het college van B&W hoopt met het lidmaatschap een bijdrage te kunnen leveren voor verdere bewustwording van de huidige klimaatproblematiek. In okto ber van dit jaar organiseerde de gemeente samen met de Moor drechtse Milieuraad de milieu dag. De DVD 'An Inconvenient Truth' van Nobelprijswinnaar Al Gore werd aan de bibliotheek en de basisscholen geschonken. Het lidmaatschap van het Klimaat verbond geeft de gemeente toe gang tot een groot internationaal netwerk van organisaties die zich inzetten voor informatie-uitwis seling over klimaat- en milieube leid. Project Energy Survival Het lidmaatschap betekent ook dat de Moordrechtse basischo- len mee kunnen dingen naar een plaats in de voorrondes van het project Energy Survival, een project dat de vereniging Kli maatverbond Nederland samen met de KRO en het ministerie van Economische Zaken organiseert. Energy Survival is een vernieu wend onderwijsproject voor ba sisscholen over duurzame energie» en energiebesparing. Het project wordt afgesloten met een regio nale survivaldag, waarbij scholen het tegen elkaar opnemen mef uitdagende energieopdrachten. De winnaar doet mee aan de Ne derlandse Energy Survival, waar bij een aantal kinderen van elke winnende klas een week in het buitenland op avontuur gaan. Zowel de Nederlandse Energy Survival als de Europese fina les worden uitgezonden door de KRO tv. De voorrondes in deze re gio worden georganiseerd door de Milieudienst Midden-Holland. Uit elke deelnemende gemeente zal één school meedoen aan de voorrondes. Welke school dat is, zal besloten worden aan de hand van de uitvoering van het bijbe horende lesprogramma dat aan de scholen wordt verspreid. Meer informatie: op maandag, dinsdag en woensdag mevrouw Joyce van de Gemeente Moorj drecht, telefoonnummer 0182- 346161 of op de website www. klimaatverbond.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 29