JONGE DJ'S TONEN SKILLZ TIJDENS DJ-CONTEST MIDDEN-HOLLAND AMNESTY INTERNATIONAL ZOEKT COLLECTANTEN SCHOLIEREN EN NATUURBEHEER: KNIPPEN EN ZAGEN 1 I SINTERKLAASFEEST IN ROZENBURCHT KERSTWORKSHOP TIENERDISCO FIRST OUT IN DE PLATAAN pagina 36 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 november 2007 Aanrijding tussen fietser en bromfietser Boskoop - Een 60 jarige vrouw uit Boskoop botste dinsdag 20 november rond 16.30 uur op de Snijdelwijklaan met haar fiets te gen een voor haar gestopte 52 jarige bromfietser uit die plaats. De vrouw liep daarbij een ge broken pols en schaafwonden op. Zij werd overgebracht haar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Verkeersongeval Donderdag 22 november even voor 09.00 uur vond op de kruis ing Lansing/Reijerskoop een aanrijding plaats. Een 64 jarige vrachtwagenchauffeur uit Bos koop reed over de Lansing in de richting van de Reijerskoop. Hij reed het kruispunt verder op om meer overzicht aan de linkerzijde te krijgen. Vanuit de richting van de Reijerskoop kwam een 16.ja- rige bromfietser uit Benthuizen aangereden. Hij zag de vrachtwa gen en remde hard af. Vermoede lijk ook door het natte wegdek ging de bromfietser onderuit en gleed door tegen de vrachtwa gen. Hij werd met beenletsel overgebracht naar het Groene Hartziekenhuis. De verkeersdi enst stelt een onderzoek in. Lekker bezig zijn in de natuur. Hij krijgt de energie onder de bezoekers flink los. Boskoop - Sinterklaas en een groot aantal Pieten zijn zaterdag 1 decem ber van 14.00 tot 16.00 uur in de Rozenburchttegast om de kinderen een leuke middag te bezorgen (zaal open 13.30 uur). Medewerking wordt verleend door de zwarte pietenband Van Pietum, een dans- garde van carnavalsvereniging De Krooshappers, een verhalenvertel lereneen professioneel entertainer. Deentreebedraagt5euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Hoogduijn Tweewielers, Burgemeester Colijn- straat 53 en op de dag zelf, indien nog voorradig, aan de deur. Boskoop - In De Schakel aan de Nieuwstraat 77 wordt voor vrijdag 14 december om 15.30 uur óf om 19.00 uur een kerst workshop 'Groendecoratie' georganiseerd waar men voor 12,50 euro een kerstkrans óf een tafelstuk op schaal voor 17,50 euro kan maken. Snoei- schaar en mesje meenemen. De opbrengst is bestemd voor het nieuwbouwfonds van de Chris telijk Gereformeerde Kerk Bos koop. Voor meer informatie en aanmelden: 0172-611494 of E.Bijkerk@hethet.nl Boskoop - In de Plataan organi seert het team van First Out voor vrijdag 30 november van 20.00 tot 23.00 uur een Tienerdisco voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar uit Boskoop en omgeving. Voorheen werd de disco geor ganiseerd in het Praathuis, maar door sluiting is men nu overge gaan naar de Plataan. Om dit extra luister bij te zetten organi seert men een 'après- ski party' met echte sneeuw. De toegang bedraagt 1,- euro; consumpties kosten 1,10. Boskoop - Dezer dagen trekken diverse schoolklassen het landschap in. Watersnip Natuuractiviteiten organiseert buitenlessen voor basisschc lieren van de bovenbouw, onder andere in Boskoop. Aan de Biezen ach ter villa Kabaal ligt een brede houtakker waarop woensdag 21 novem ber leerlingen van de Rehobothschool de handen uit de mouwen stake! om te helpen met het onderhoud. Door M. Lindhout Je kan de boom in In dit kader worden lessen gege ven als project van Landschapsbe heer Zuid-Holland. De Stichting Houtakkers Boskoop in de persoon van Kees van der Kooij hielp mee om alles in goede banen te leiden. André van Donselaar van Water snip uit Reeuwijk gaf de leerlingen vooraf een korte les over knotwil gen; op school was er een voor bereidende les geweest. Er werd nadruk gelegd op het voorzichtig omgaan met de natuur en op het voorzichtig omgaan met zagen en tangen. Aan enthousiasme ontbrak het niet. "Dit is veel leuker dan in de klas zitten", aldus één van de leerlingen. Nut Kees van der Kooij raakt niet uit gepraat over het belang en de schoonheid van de houtakkers. In 1980 was er in Boskoop 20 km aan houtakkers. Nu wordt er nog 8 km in Boskoop onderhouden, vooral ook door de aandacht en subsidie van de provincie. "De Boskoopse houtakkers vormen een karakteris tiek historisch landschapselement. "Vroeger werden deze akkers aan gelegd als windvang en voorts kon men met het hout van de akkers de oevers onderhouden. Nu zien, ai dus Kees, kwekers steeds meer het nut ervan in. Vooral de enkele bio logische kwekers zijn erg zuinig op de akkers. Kevertjes en insecten die anders op de kwekerijen terecht kwamen, kunnen zich op de akkers installeren. Dan hoeft minder ver delging plaats te vinden. Zo kun nen zangvogels, kleine zoogdieren en ringslangen een plek vinden. Sjouwen De leerlingen van de Rehoboth school konden na uitleg aan de slag en dat deden ze met verve. Za gen en knippen, snoeien. Takken helpen opbinden en samen weer wegsjouwen naar een plek waar de takken later worden gebruikt. Voor de kinderen een dag lekker bezig zijn met natuurbeheer, voor de houtakker een flinke opknap beurt. Boskoop - Mensenrechtenorgani satie Amnesty International houdt van 11 tot en met 16 februari 2008 voor de zesde keer een landelijke collecte. Amnesty International streeft naar een wereld waarin ie dereen alle rechten geniet die zijn vastgelegd in de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens en andere internationale mensen- rechtendocumenten. Wereldwijd onderneemt Amnesty Internatio nal acties om het schenden van mensenrechten te bestrijden en te voorkomen. Amnesty Interna tional is onpartijdig, ongebonden en onafhankelijk. Van zeer groot belang is ook Amnesty's financiële onafhankelijkheid. Amnesty accep teert geen giften of subsidies van de landelijke, provinciale of lokale overheden. Amnesty is geheel aan gewezen op giften en contributies van haar leden, donateurs en sym pathisanten. De werkgroep Bos koop is op zoek naar vrijwilligers die een avond willen collecteren om het werk van Amnesty Interna tional te ondersteunen. Voor meer informatie en aanmel den: info@boskoop.amnesty.nl of 0172 217143. Alle kandidaten draaien afwisselende muziek. Boskoop - De Stichting Jeugd en Jongerenwerk hield vrijdag 23 novem ber in jongerencentrum de Tunnel de finale van de DJ-contest Midden- Holland. Gedurende de hele avond werd er door een aantal jongeren uit verschillende gemeenten gedraaid, waarna er aan het eind van de avond door de jury een winnaar werd gekozen. De jongeren die draaiden in de finale zijn gekozen door middel van voorrondes die in jongeren centra in verschillende gemeentes zijn gehouden. Per gemeente zijn twee winnaars gekozen. Tevens werden er tijdens de voorrondes workshops georganiseerd. "Het is •een wedstrijd die mede mogelijk is gemaakt door het Project Cultuur- bereik van de Provincie Zuid-Hol land. Het doel is ook jongeren van verschillende gemeenten dichter bij elkaar te brengen. Verder kun nen de jonge DJ's ook met elkaar ervaringen uitwisselen", aldus An dré Kuipers van Stichting Jeugd en Jongerenwerk. Het is overigens niet zo dat alleen jongeren uit jongerencentra meededen. Onder de deelnemers bevond zich ook een aantal jongens die gewoon vanwege de wedstrijd zelf meede den. De jury onder aanvoering van DJ Charles Bleekveld, die DJ-work- shops aan onder andere bedrijven geeft toonde zich tevreden: "Alle kandidaten draaien afwisselende muziek. Er zit er niet één tus sen die bijvoorbeeld alleen maar techno of R&B draait." De DJ die als eerste mensen op de dansvloer wist te krijgen was Haben uit Wad- dinxveen. Met slechts één maand draai-ervaring en oorspronkelijk afkomstig uit Eritrea wist Ha- ben de energie onder een aan tal bezoekers flink los te krijgen. "Waddinxveen deed samen met Boskoop de voorronde. De reden hiervoor is dat Waddinxveen geen jongerencentrum heeft. Dat is wat we wel graag zouden willen", al dus Daniel Korver van Stichting Jeugd en Jongerenwerk en tevens jurylid. Uiteindelijk werd de DJ- contest gewonnen door Marco uit Nieuwerbrugge; hij mag zich beste DJ van Midden-Holland noemen. Bij de andere DJ's was weinig te leurstelling te bekennen. Het be langrijkste was vooral dat er een goede solidaire sfeer heerste. Dit kwam onder andere tot uiting in een gezamenlijk optreden van vier van de deelnemers.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 36