KERSTUITJE ZONNEBLOEM "GEEN LAST VAN EEN PENSI0ENDIP" LITIE BERICHTEN 'T NUT ZOEKT NIEUWE BESTUURSLEDEN nieuwerkerk INLOOPSPREEKUUR POLYPOSIS Dorpsdichter Piet Veenstro INLOOPSPREEKUUR ALZHEIMER IN BIBLIOTHEEK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zonnebloem, afdeling Nieuwerkerk aan den IJssel, ging dinsdag 27 november met een volle bus vanaf Dianthus richting Pijnacker om Itratuin in kerstsfeer te zien. Diverse auto's met vrij willigers volgden. Na enig oponthoud door files werd bij aankomst eerst van koffie-met-lekkers genoten. Daarna kon een ieder in eigen tempo genieten van al wat het tuincentrum te bieden heeft. 'Een geslaagd ui tje', was de unanieme conclusie na afloop. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raadhuisplein wordt voor 18 december van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur georganiseerd door de contact groep Polyposis waar men terecht kan voor het stellen van vragen en het verkrijgen van informatie over de ziekte Familiaire Adenomateuze Polyposis (F.A.P.), een erfelijke ziek te die zich kenmerkt door de groei van poliepen in het slijmvlies van de dikke darm. Welke behandeling de juiste is kan van patiënt tot patiënt variëren. Er zijn verschillende opera tietechnieken mogelijk. Informatie: www.polyposis.nl, 0182-613949, 06- 14036482 of via info@polyposis.nl. Politie ontdekt niet in ge bruik zijnde hennepkwekerij Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft maandagochtend 26 november in een flatwoning aan de J.A. Beijerinkstraat een niet in gebruik zijnde hennepkweke rij ontdekt. De politie was daar na een tip. De 46 jarige bewo ner werd aangehouden. Kweek- materiaal zoals lampen, filters, transformatoren en ventilatoren zijn inbeslaggenomen. Voor de voeding was gerommeld aan de elektriciteit. Vermoedelijk wer den er per keer ongeveer 30 hen nepplanten gekweekt. De politie maakt proces-verbaal op. Beroving mislukt Omdat een 20 jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel on verschrokken reageerde is een beroving op hem door twee nog onbekende mannen dinsdag 27 november rond 19.45 uur niet gelukt. Vermoedelijk hadden de twee in zwarte kleding en met bivakmutsen uitgeruste mannen afgekeken dat hij geld pinde bij een bank aan de J.A. Beijerink straat. Op het Prins Aiexanderpad eisten ze het geld van hem en dreigden daarbij met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. De onverschrokken Nieuwerker ker duwde de daders tot twee keer toe van hem af en riep ze dat ze moesten weggaan. Ze renden daarop weg via het Tinbergenpad in de richting van het zwembad. Een zoektocht naar de daders door de politie leverde nog geen resultaat op. De politie zet het onderzoek voort. Aanrijding op Schielandweg De politie heeft hulp geboden bij een aanrijding tussen twee j auto's op de Schielandweg. De j aanrijding gebeurde op zondag 2 december, rond 11.50 uur. Een 35 jarige man uit Capelle aan den IJssel reed over de Schielandweg in de richting van de Burgemees ter van Heugtenlaan. Door nog onbekende reden kwam hij op de weghelft van het tegemoetko mende verkeer terecht. Daar kon één personenauto hem ontwij ken, maar de tweede niet meer. De twee auto's botsten op elkaar, hierdoor belandde de auto van een 31 jarige man uit Rotterdam in de berm, draaide om zijn as en kwam vervolgens dwars op de weg terecht. De Rotterdammer werd met hoofdletsel naar het IJsselland ziekenhuis gebracht. De twee auto's moesten getakeld worden. De weg is met behulp van omwonenden schoongeveegd. Geprobeerd om in te breken in woningen De politie doet onderzoek naar twee pogingen tot woningin braak. In de nacht van vrijdag 30 op zaterdag 1 december probeer de men binnen te komen bij een woning aan de Ereprijsveld en het Lelieveld. Bij deze laatste woning werden de bewoners wakker van een harde klap en ontdekten toen dat men beslag van een voordeur had verwijderd en geprobeerd had het slot te forceren. Van de dader(s) ontbreekt tot op heden nog ieder spoor. Aanhoudingen na geweldsincident De politie heeft zondag 2 decem ber twee mannen uit Nieuwer kerk aan den IJssel van 19 en 23 jaar aangehouden als verdach ten van het mishandelen van een 15 jarige plaatsgenoot. Dit gebeurde rond 00.50 uur in een café aan de 's Gravenweg na een woordenwisseling. De 15 jarige liep daarbij licht letsel op aan het gezicht. Beide verdachten zijn na hun verhoor weer op vrije voeten gesteld. De politie onderzoekt de zaak en maakt proces-verbaal op. Verder doet de politie onderzoek naar de mishandeling van een 24 jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Op vrijdag 1 december rond 02.25 uur gebeurde dit op de Dorpsstraat. Er was onenig heid ontstaan bij het passeren van een nog onbekende auto mobilist. De Nieuwerkerker werd door de auto geraakt. Als reactie sloeg de Nieuwerkerker naar de auto en raakte de buitenspiegel die het begaf. De automobilist stapte uit en sloeg direct op hem in en wordt daarbij vermoedelijk geholpen door nog twee man nen. Later stapten ze weer in en reden weg in de richting van de Kerklaan. PODIUM Door Natasha Qualm Nieuwerkerk aan den IJssel - Het heerlijk avond je is weer gekomen. Vele mensen vieren van avond het Sinterklaasfeest. Een avond vol ge zelligheid, surprises, cadeautjes en gedichten. De voorbereidingen voor het Sinterklaasfeest verlopen niet altijd even vlekkeloos. Vooral het maken van een gedicht zorgt bij velen voor de nodige kopzorgen. Voor deze mensen biedt Boekhandel van Delft uitkomst. Voor het zesde jaar alweer kan het winkelend publiek daar bij Witte Piet terecht voor een gedicht. Vanachter zijn bureau schreef Piet Veenstra afgelopen da gen vele tientallen sinterklaasgedichten. Ook vandaag kunnen mensen tot 17.00 uur nog bij hem terecht. Schroom niet om gebruik te ma ken van zijn diensten, want voor elk geschreven gedicht geeft Boekhandel van Delft, geheel volgens de Sintgedachte, één euro aan de Stich ting 'Nieuwerkerkers Helpen'. Chocoladeletter Als kind maakte Piet Veenstra al gedichten. Die jarenlange ervaring komt hem in deze dagen goed van pas. Zes jaar geleden begon hij met het schrijven van gedichten in de boekwinkel. "Ik ken Hans van Delft goed. Ik ben toen naar hem toe gegaan met het idee om in zijn win kel gedichten voor mensen te gaan schrijven. Ik wilde het wel een keer proberen. Als er geen animo voor was dan had ik gewoon pech. Maar het liep als een trein", vertelt Veenstra enthou siast. "Vanaf toen ben ik daar elk jaar gaan zit ten. Mensen rekenen er al op. ik heb ook echt vaste klanten. Er is er een die steevast een cho coladeletter voor me meeneemt en van een an der krijg ik elk jaar een fles wijn. Het blijft leuk om te doen." Brand Een ieder die daarin is geïnteresseerd kan gra tis gebruik maken van de dichterstalenten van Piet Veenstra. "Mensen vragen me vaak wat het kost om een gedicht te laten maken, maar het kost natuurlijk niets. Ik zit daar niet voor mijzelf." Sinds drie jaar sponsort de boekhan del met elk geschreven gedicht het goede doel. "Dat is allemaal begonnen toen in 2005 vlak voor Sinterklaas het scoutinggebouw in brand vloog", vertelt Veenstra. "Zelf heb ik niet zo veel met de scouting, maar toen ik nog les gaf vertelden de leerlingen elke maandagochtend over wat ze dat weekend hadden gedaan. Ik hoorde dan altijd enthousiaste verhalen over de scouting. Toen het scoutinggebouw in brand was gevlogen vond ik dat zo rot dat ik naar Hans van Delft ben gegaan. Ik zei tegen hem dat ik voor de scouting een pet wilde neerleggen. Als mensen dan zouden vragen wat het kost om een gedicht te laten maken, kon ik zeggen gooi maar wat in de pet. Toen zei Hans: dat doen we anders. Ik sponsor dit gewoon." Plezier Vorig jaar gingen de opbrengsten naar de Lo kale Omroep van Nieuwerkerk. "Die draaien voor het programma 'Laat nog eens horen' oude vinylplaten en die tafels waren eigenlijk versleten. Toen heb ik aan Hans gevraagd of het mogelijk was om een draaitafel voor LON te sponsoren. Hans zei dat hij daarvoor zou zor gen en uiteindelijk zijn er twee draaitafels ge komen waar ze helemaal gelukkig mee zijn. Ze hebben daar dagelijks plezier van", zegt Veen stra. Dit jaar gaan de opbrengsten dus naar de 'Stichting Nieuwerkerkers Helpen'. "Die goede doelen moet je natuurlijk wel lokaal houden." Veenstra bereidt zich goed voor op deze dagen. "Ik maak thuis al gedichten van tien regels. Af gelopen vrijdag had ik er al ruim honderd lig gen. Het is natuurlijk wel de bedoeling dat ie dereen een origineel gedicht meekrijgt. Vorig jaar heb ik 156 gedichten geschreven. Ik hoop dit jaar dat record te verbreken." Puzzel Piet Veenstra houdt zich op vele manieren met taal bezig. Zo maakte hij op het Boekenbal li- merickjes met het publiek. Momenteel is hij be zig met de voorbereidingen van het Nieuwer- kerks Puzzelkampioenschap. "Dat willen we volgend jaar in maart gaan houden. Mijn pas sie voor puzzels is ooit ontstaan toen ik nog op de basisschool werkte. Daar deed ik het laatste kwartiertje van elke vrijdagmiddag iets aardigs voor die gasten. Een puzzeltje op het bord of ik maakte een kopietje. Omdat ze de puzzel vaak niet afkregen namen ze het mee naar huis. Een vader van een leerling was directeur van de PM A en die vroeg aan mij of ik voor hun blad ook niet een paar puzzels wilde maken en dat heb ik toen gedaan. En van het een kwam het ander", vertelt Veenstra met een brede glimlach. "La ter ben ik met een stel puzzels langsgegaan bij het Blad en die waren gelijk wildenthousiast. Dit jaar is er een puzzelboekje uitgekomen met 100 verschillende puzzels, ledereen die ik er over spreek is enthousiast. Ik ben er lekker mee bezig. Ik heb geen last van een pensioendip." Nieuwerkerk aan den IJssel - In verband met wisselingen binnen het bestuur van 't Nut is men naarstig op zoek naar nieuwe, enthousiaste, bestuursleden die zich op vrijwillige basis willen inzetten voor het or ganiseren van cursussen op allerlei gebied voor de jaarlijks gemiddeld 250 cursisten binnen de gemeente Nieuwerkerk. 't Nut bestaat inmid dels ruim 60 jaar en het huidige bestuur heeft jarenlang met plezier de diverse taken op zich genomen. Binnen het bestuur zijn nu enige vacatures ontstaan. Wanneer deze niet worden ingevuld, wordt 't Nut in haar voortbestaan bedreigd. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de secretaris van 't Nut op 0180-317195, op 06-20522966 of via www.nut-nieuwerkerk.nl. Belangstellenden kunnen zich tot en met vrijdag 14 december aanmelden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Enige tijd geleden is het Gezondheids In formatie Punt in de bibliotheek aan het Raadhuisplein uitgebreid met inloopspreekuren van patiënten verenigingen. Voor 11 december van 14.00 tot 15.30 uur staat er een inloopspreekuur van de Alzheimer Patiëntenvereniging op de agenda waar men terecht kan met alle vra gen omtrent deze ziekte. Informa tie: 030-6567511 (dag én nacht) of www.alzheimer-nederland.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 27