KRITISCHE WOORDEN OVER ONTWIKKELING ZUIDPLASPOLDER EN WESTERG0UWE SINTERKLAAS OP BEZOEK IN BIBLIOTHEEK MOORDRECHT CONCERT SYRINKX-KWINTET 'MEET EN GREET' MET ROBERT SMITS BI jjimiiiiiiJTiiT 9 DECEMBER KERKDIENSTEN BL0EMENBUURT IN KERSTSFEER BRADERIE EN ROMMELMARKT Lezing Herman Vuijsje Oprichter van project 'REMER' Brazilië in Nederland ADVENTSCONCERT IN OUDE KERK Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 5 december 2007 pagina 31 Aanhouding verdachte van auto-inbraak Moordrecht - De politie heeft dinsdag 27 november rond 4.30 uur een 30-jarige man uit Byd- goszoz (Polen) aangehouden. Hij wordt er van verdacht te hebben ingebroken in een auto van een bewoner aan de Zwaluwhof. De bewoner werd wakker van braak- geluiden en zag twee mannen bij zijn auto waarvan er één in zat en met een zaklamp bezig was. De man belde de politie en zag even later de mannen bij een andere auto staan, daarna liepen ze weg. Met de gearriveerde politie werd een zoektocht ingesteld. Op de Zwanendreef werd de verdachte aangetroffen. Hij is voor het ver- dere onderzoek ingesloten. Aan de auto van Moordrechter was braakschade. Bromfietser aangereden Moordrecht - Een 16 jarige be stuurder van een bromscooter uit Moerkapelle is maandag 3 decem ber rond 07.40 uur aangereden door een auto. De automobilist, een 38 jarige Waddinxvener, reed over de Middelweg in de richting van Moordrecht. Hij sloeg op een gegeven moment linksaf om een erf op te rijden. Bij het afslaan zag hij echter de scooterbestuur der die op het fietspad reed over het hoofd. De scooterbestuurder werd aangereden. Hij liep een in geklapte long op en werd overge bracht naar het Groene Hartzie kenhuis. Moordrecht Herv. gem. 10.00 uur ds. C.K.J. Rog-Pronk.Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. G.C. de Jong; 18.30 uur ds. H. Liefting. Ontmoetings- kerk 10.00 uur mevr. Ds. A. Van Alphen-Keijzer. R.K. parochie St. Johannes 10.00 uur Dick Vrijbrug woord-en communieviering. R.K. parochie St. Johannes is ook op 6 dec.geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Het Rozenplant- soen en de Vioolstraat zullen woensdagvond 12 december geheel in het teken staan van Kerst. Bewoners van deze stra ten zal worden gevraagd hun kunstlichten te doven en kaar sen voor de ramen te zetten. Aan het Rozenplantsoen zal een kerstmarkt gehouden wor den waar onder meer bij de heer Spijkerman van de Harmo nie een kopje warme erwten soep kan kopen; de opbrengst is bestemd voor een goed doel. Unicef verkoopt kerstartikelen en er zijn tevens zelfgemaakte kerstkaarten te koop. De sa menzang vindt plaats onder be geleiding van een fluitgroep en een drietal accordeonisten. De kaarsjesavond start om 19.00 uur met een lampionoptocht waarvoor de kinderen vanaf 18.45 uur welkom zijn op het Rozenplantsoen. Na afloop van de lampionoptocht zal de bur germeester officieel de kerst boom ontsteken. Daarbij zal hij ook bekendmaken wie de de mooist versierde tuin heeft. Moordrecht - In zalencentrum De Zespunt aan de Molenlaan 1a wordt voor zaterdag 8 de cember van 9.30 tot 16.00 uur een braderie annex rommel markt georganiseerd waar men terecht kan voor zowel nieuwe als gebruikte spullen al dan niet met het oog op de komende kerstdagen. Aan de bar zijn di verse consumpties verkrijgbaar en ieder uur is er een verrassing. Voor meer informatie: W06-38358059. Moordrecht - Sinterklaas bracht zaterdag 1 december een bezoek aan bibliotheek De Groene Venen, vestiging Moordrecht. Het was dit jaar de eerste keer dat de Sint bij de vestiging in Moordrecht langskwam en iedereen was heel blij dat hij een gaatje in zijn drukke agenda had kun nen vrijmaken. Moordrecht - De Milieuvereniging hield maandag een ledenvergade ring. Speciale gasten waren Her man Vuijsje en fotografe Marian van de Veen, die een voettocht door de Zuidplaspolder maakten en daarover verslag hebben ge daan in het boekje 'Lopen op dik water', waarin kritisch wordt ge keken naar de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Moordrecht - Het regionale Sy- rinx-kwintet brengt 'Meesterlijke Contrasten' tijdens het jaarlijkse familie-, vrienden- en liefhebber sconcert op zondag 9 december om 14.30 uur in de repetitiezaal van de Harmonie Kunst na de Ar beid aan de Sportlaan 4. Het Syrinx-kwintet is een regionaal samengesteld houtblazerskwin tet bestaande uit Cees Hoekstra fluit, Nicolien Doorenbos hobo, Ali Shawky klarinet, Bert Gelderblom altklarinet en Pieter Leenen fagot. De vijf houtblazers laten diverse contrasten in muziekstijlen, com ponisten en composities horen. Naast enkele originele werken, van onder meer Bach en Mozart, worden composities van hen uitge voerd die in een lichte muziekstijl zijn herschreven. Contrasten bin nen composities worden hoorbaar in 'Carnaval der Dieren' en 'De mug Door Marlonneke Willemsen De bibliotheek was helemaal in Sin terklaassfeer en achterin was een speciale zithoek gemaakt met een stoel voor Sinterklaas en bankjes voor de kinderen. Bij binnenkomst werd de Sint welkom geheten met 'Sinterklaasje kom maar binnen' en alle kinderen, maar ook de ouders, zongen uit volle borst mee. Nadat de Sint was gaan zitten, kwam al snel het rode boek tevoorschijn. Om met de tijd mee te gaan, had Piet ook een laptop meegenomen, maar dit was niet zo'n succes. Zow el Sinterklaas als de Pieten, wisten niet hoe hij aan moest en de aan wezige kinderen en ouders konden ook niet helpen. Volgens het grote boek waren er in Moordrecht ge lukkig geen stoute kinderen en niemand werd meegenomen naar Spanje. De medewerkers van de bibliotheek hadden de kinderen gevraagd om hun favoriete boek mee te brengen, zodat Sinterklaas dit kon signeren. De Sint vond het erg leuk dat de kinderen allemaal Sinterklaasboeken hadden meege- Vuijsje, journalist en socioloog en afkomstig uit Amsterdam, had als opdracht een boekje te schrijven over de originele culturele beteke nis van de Zuidpias in het kader van de ontwikkeling van het gebied. Tijdens zijn vier dagen durende voettocht werd Vuijsje steeds kriti scher tegenover deze voorgestelde ontwikkeling. De projectontwik kelaars beweerden dat de Ring vaart voldoende is om culturele identiteit te behouden. Tijdens gesprekken die Vuijsje tijdens zijn voettocht voerde, werd voor hem duidelijk dat veel mensen die op vatting absoluut niet delen. Vuijsje benadrukte dat het plan wel uit voerbaar is en tevens dat het een mooi plan is. Als het gebied echter weg is, zal het volgens Vuijsje nooit meer terugkomen. Vuijsje plaatste in zijn betoog grote vraagtekens bij het voortbestaan van het Groene Hart en sprak over grote kernen die land bij kleinere gemeenten wegpikken om daar te gaan bouwen. Ook drie uitgangs punten die de ontwikkelaars heb ben gehanteerd om het gebied te ontwikkelen veegde Vuijsje van ta fel; "Men zegt dat er nieuwe wo ningen nodig zijn, maar in sommi ge gebieden van Nederland krimpt de bevolking. Er wordt geclaimd dat er buiten stedelijke gebieden gebouwd moet worden, maar bin- Vuijsje plaatst grote vraagtekens bij het voortbestaan van het Groene Hart. nen de steden is vaak nog plaats om te bouwen. Verder wordt er laag en groen gebouwd. Dit is wel leuk voor de mensen die er wonen, maar voor mensen die er rond wandelen is dit vaak absoluut niet leuk." Ook bij de opdrachtgevers veranderen deze uitgangspunten volgens Vuijsje; "In Rotterdam be gint men nu ook te beseffen dat er nog in de stad gebouwd kan worden. Ook veel mensen die aan het project meewerken, stellen vraagtekens bij de ontwikkeling. Er staan vaak andere belangen op het spel, waardoor men toch door zet met ontwikkeling." Tijdens de daaropvolgende discus sie richtten de bezoekers hun pij len vooral op de gemeente Gouda. Er bestond een grote consensus onder de leden van de milieuver eniging dat Gouda alleen meedoet in de Driehoek RZG Zuidpias om een station in Westergouwe te re aliseren en alleen van deelname wil profiteren. Verder uitten de bezoekers kritiek op de gebrek kige terugschakelmogelijkheden die opdrachtgevers hebben open gehouden met betrekking tot het aantal te bouwen woningen. Er werd in de discussie benadrukt dat veel andere projecten als infra structuur en groen betaald wor den met de opbrengst uit woning verkoop. Dit houdt in dat als er ineens minder woningen gebouwd worden, er minder geld voor deze projecten beschikbaar komt. Ook de aanwezige wethouder Gast van milieu plaatste vraagtekens bij het aantal te bouwen woningen; "We moeten kijken hoeveel woningen en bedrijven er nu echt nodig zijn. Dit is moeilijk op gemeenteniveau te bepalen, we hebben toegang tot een hoger planniveau nodig, wat zeer moeilijk is. We kijken nu onder andere met milieudefensie naar leegstand op recent gebouw de bedrijfsterreinen." Moordrecht - Robert Smits, Oprich ter van het project 'REMER' Brazilië is in Nederland en geeft een lezing op 11 december. De Brazilië groep nodigt belangstellenden, ook na mens stichting 'Help mij Leven' uit voor een 'Meet Greet'. Tijdens zijn bezoek vertelt Smits over zijn werk met de straatkinderen van Rio de Janeiro. Vragen als: 'Hoe voelt het om een kind te begraven, dat vanwege wetgeving niet bij REMER mocht blijven?'of 'Was de gift van 'Help mij leven' voor het twintig jarig bestaan van Sparta een teken van God of een toevallige samen loop van omstandigheden?' en 'Wat doen REMER en Sparta om de Moordrecht - Christelijk Mannen koor De Gouwestem verzorgt op 10 december om 20.00 uur een Ad- ventsconcert in de Hervormde Kerk aan het Kerkplein. Het koor brengt, onder leiding van dirigent Martin Mans, een gevarieerd programma met advents- en kerstmuziek, dat zal worden afgewisseld met samen zang. Instrumentaal wordt mede werking verleend door Arjan en Edith Post op trompet. Arjan zal te vens het orgel en de vleugel bespe len. Zaal open om 19.30 uur. De toe gang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Boekhandel Moordrecht aan het Kerkplein 13, bij Bakkerij Gerritsen in de Dorpsstraat 73 te Zevenhuizen en bij A. de Rooij aan de Akkerwin- de 43 te Waddinxveen. Voor meer informatie: 0180-328854 of www.degouwestem.nl. straatkinderen te helpen bij hun dagelijkse strijd om het bestaan en welke rol vervult de financiële en morele steun uit Nederland daar bij?' Robert Smits geeft op deze en vele andere vragen persoonlijk ant woord. Tussen 19:30 en 22.00 uur in Activiteitencentrum 'De Schakel' Oosteinde 27 in Moordrecht en de olifant'. Als contrast op instrumentale mu ziek staan ook vocale werken op het programma. De zangeressen Sharon Rikken en Erica Leenen, aangevuld met Jeroen Hoekstra op slagwerk, versterken het kwintet. Gezamenlijk vertolken zij, naast werken van Burt Bacharach en Lu cie Silvas, een selectie uit de po pulaire musical Aïda op de muziek van Elton John. De toegang is vrij. bracht. Hij wist niet dat er zoveel boeken over hem bestonden! De bibliotheek had verder ook nog een Sinterklaas kleurwedstrijd georganiseerd en de winnares, Ilse, kreeg van Sinterklaas de eerste pri js: een erg grote speculaaspop. Geen verstand van een laptop.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31