RIANNE WAARDENBURG (20) GAF WORKSHOPS IN OEGANDA 1400 KILO GEREEDSCHAP VERZONDEN BENEFIETCONCERT REGIOKOOR AD0NAI IN ONTMOETINGSKERK Waddinxvener Waddinxveen leeft! KERSÏMIDDAG MET WORKSHOPS BREDE SCHOOL NOORD WADDINXVEEN KERKDIENSTEN 16 DECEMBER in het nieuws... WANDELTOCHT SENIOREN KERSTMUZIEK IN ANNE FRANKCENTRUM EXPOSITIE BEA VAN KEMPEN IN BIBLIOTHEEK KINDERDISCO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 pagina 15 Waddinxveen Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. W.P. van der Hoeven; 18.30 uur ds. W. van der Top. Ger. Kerk 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. H.G. van Vliegen. Immanuelkerk 10.00 uur mw. van Andel. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. E. Baljet. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Westrik. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reu ver; kand. mevr. C. Molenaar- Dekker. Chr. Gem. Bethel 9.30 uur Bart Doornweert. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golver- dingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Rianne Waardenburg is gebo ren en getogen in Waddinxveen en volgt de opleiding Toeristisch Management aan de Hogeschool INHOLLAND in Rotterdam. Ze zit in het laatste jaar van deze op leiding en kiest binnenkort een afstudeeronderwerp. Grote kans dat dit onderwerp met ontwik kelingssamenwerking te maken heeft, want hier ligt Rianne's ambitie en hart. Ze kwam er mee in aanraking via familieleden die zendingswerk doen en daar en thousiast over vertelden. Wat Ri anne het meeste aansprak in hun verhalen, was de verandering die ze teweegbrachten. "Ze beteken den met hun werk echt iets voor andere mensen en dat geeft veel voldoening." Wat Rianne na haar opleiding gaat doen, weet ze nog niet precies. "De opleiding is heel breed en niet alleen gericht op toerisme. Ik wil me gaan in zetten voor duurzaam toerisme, zodat mensen die op vakantie gaan méér rekening houden met de omgeving, de natuur en de bevolking. Of 'iets' met ontwik kelingssamenwerking, maar wat dat precies wordt, weet ik nog niet." Zelf aan de slag Begin september kreeg Rianne de kans zelf een eerste actieve bijdrage te leveren aan ontwik kelingssamenwerking. Ze schreef zich op school in voor een project in Oeganda én werd - samen met 21 andere studenten - uitgeko zen om mee te gaan. Het pro ject is opgezet door de Stichting Change IT. Deze stichting intro duceert computers en ICT in lan den waar er nog weinig mee ge werkt wordt. Vervolgens zet ze computertrainingscentra op, die - na een inwerkperiode - door de lokale bevolking zelf geleid worden. Het project van Rianne en haar medestudenten bestond uit het geven van workshops over de basisvaardigheden van het omgaan met een computer. Dit onderdeel is één van de eerste stappen in het ontwikkelingspro ces van Change It. "Het project was ontzettend inte ressant. Eén van de contactperso nen van Change It was uit Oegan da naar Nederland gekomen om ons te vertellen over de doelstel lingen en de mogelijkheden. Ver volgens is hij terug gegaan naar Oeganda, heeft hij een aantal be drijven aangeschreven, bezocht en geselecteerd en daarna kon den wij aan de slag. In Nederland hebben we de workshops al voor bereid, maar in Oeganda konden we ze pas helemaal uitwerken. Na aankomst hebben we eerst intakegesprekken gehouden met de diverse bedrijven die interesse hadden getoond. Dit was vooral bedoeld om te kijken hoeveel kennis ze al hadden van ICT-toe- passingen. Vervolgens hebben we voor verschillende doelgroepen workshops gegeven: voor toeris tische ondernemers, basisschool leerlingen, ziekenhuispersoneel en politiefunctionarissen. Vooral bij de toeristische ondernemers bleek de ervaring met computers sterk uiteen te lopen. Daarom hebben we besloten deze groep in twee groepen op te splitsen. In de workshops hebben we eerst uitgelegd wat een computer nu eigenlijk is. Daarna zijn we die per op programma's, zoals Word en Excel ingegaan. Ook de vele mogelijkheden van het Internet zijn aan bod gekomen. We zijn drie weken in Oeganda gebleven en volgden er ook colleges. Die werden gegeven door de docen ten die mee waren. De volgende stap in het project is het opzetten van de computertrainingscentra. Dat gebeurt door medewerkers van de stichting Change It. Een maal terug in Nederland hebben wij met onze projectgroep een verslag geschreven over onze be levenissen. Nu zijn we druk bezig met het werven van fondsen. Om de computercentra in te kunnen richten is veel geld en materiaal nodig, ledereen die de stichting wil ondersteunen, kan voor meer informatie kijken op www.chan- geitfoundation.com. Ik hoop na tuurlijk dat veel Waddinxveners en mensen uit deze regio een fi nanciële bijdrage willen geven." Waddinxveen - De vrijwilligers van Gered Gereedschap hebben de afgelopen maanden wederom hun steentje bijgedragen aan hulpverlening voor derde wereld landen. Vorige week stonden meer dan 25 kisten klaar om te worden ver zonden; in totaal een 1400 kilo aan gered gereedschap. Het gereedschap werd in de werkplaats aan de Mauritslaan schoongemaakt, geverfd en zo nodig hersteld en geslepen en ook dit keer weer werden de kis ten door de vrijwilligers zelf ge maakt. De zending is een leerproject voor leerlingen in Uganda voor onder andere een timmerwerk plaats, metaalbewerking en voor leerlingen die een opleiding krij gen voor het maken van kleding. Bij de zending zaten onder ande re 24 handnaaimachines en tim mer - en metaalgereedschap. Waddinxveen - De Brede School Noord organiseert voor woensdag 19 december een speciale kerstmid dag met workshops. Deze kerst middag staat los van de reguliere activiteiten van de Brede School. De middag is bedoeld voor bewo ners van de Oranje- en Vondelwijk, de leerlingen en ouders van de Re- genboogschool en de peuters van peuterspeelzaal Pieter Pierebas. De activiteiten vinden plaats in de Regenboogschool aan de J. Cat- slaan. ledereen kan een kerststuk je maken en daarnaast een of twee Waddinxveen - In de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde wordt voor woensdag 19 december een kerstconcert georganiseerd door het Christelijk RegiokoorAdonai uit, met in totaal 200 leden en een aantal bekende instrumentalisten onder algehele leiding van dirigent Peter iur?.®r' ?e "^Pbrengst van het concert is bestemd voor een school in Jor- 'anië. Hier krijgen dove en doofstomme kinderen, ongeacht hun geloof n etniciteit. Christelijk onderwijs en liefdevolle zorg. Het is de wens van die school om ook kinderen uit de afgelegen ge bieden een kans op een betere toe komst te geven. Zij wonen ver van de bewoonde wereld; ergens aan de rand van een woestijn of in het uitgestrekte heuvellandschap van 'ordanië. Om die kinderen van en naar de school te kunnen vervoe ren, is een auto nodig. Vandaar dat De Baanderij en stichting Proplan liefhebbers van mooie muziek van harte voor dit benefietconcert uit nodigen zodat zij op hun beurt de kinderen verder op weg naar een zelfstandig leven kunnen helpen. Op het programma van het concert staat naast koor- en samenzang ook de uitvoering van het kersto ratorium 'Een nieuw begin'. Dit 25 minuten durende oratorium ver haalt middels gezongen en gespro ken tekst het gehele kerstevange lie. Kaarten kunnen in de speciale webwinkel van de websites www. debaanderij.nl en www.crkadonai. nl worden besteld of afgehaald worden bij De Baanderij (Indu striestraat 1, Gouda), bij Boekhan del en Thuiskantoor Burger aan de Dorpstraat 37-39 in Waddinxveen en BlitsKikkers Kinderkleding aan het Kon. Wilhelminaplein 8. Zaal verkoop op 19 december zolang de voorraad strekt. workshops volgen. De deelnemers hebben de keuze uit kerstverhaal schrijven, kersthapje maken, mini scrapboekje maken, kerstplacemat maken, kerstknutsel, kaarsen rol len, theelichtje versieren en voor de peuters een aparte 'peuter workshop'. Men dient zich voor iedere workshop apart aan te melden voor de volgende tijden: 13.30-14.30 uur, 14.30-15.30 uur en 15.30-16.30 uur. Informatie en inschrijving: 0182-631932 of brede- schoolnoord@stww.nl. De kosten bedragen 1,50 per onderdeel. Waddinxveen - Stichting Kreater/ S.W.W. organiseert voor dinsdag 18 december de laatste wandel tocht voor senioren van dit seizoen. Vooraf opgeven is niet nodig; op de dag zelf kane men zich vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frank-activiteitencen- trum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.30 uur vertrekt de groep lopend vanaf het Anne Frankcen- trum richting Boskoop. Onderweg zal in café de 'Rooie Hoek' de kof- fiestop worden gehouden, alwaar de meegebrachte boterhammen opgegeten kunnen worden. De tocht gaat door bij goed wandel weer. De kosten bedragen 3,- in clusief een consumptie. Voor meer informatie: 0182-631932. Waddinxveen - Stichting Kreater/ S.W.W. organiseert voor zaterdag 15 december om 14.00 uur een kerstmuziekmiddag met het Ge westelijk Senioren Orkest. Dit har monieorkest, bestaande uit ruim 50 musicerende mannen en vrou wen van 55plus uit de regio zullen voor deze middag het repertoire aanpassen aan de kersttijd. Zaal open om 13.30 uur. De toegang be draagt 4,- euro. Voor gebruik van vervoer via de GroeneHartHopper kan men een rit bestellen op 0800- 0220900. Waddinxveen - In de plaatselijke bibliotheek kan men van 3 decem ber tot en met 8 januari een expo sitie van de acrylschilderijen van Bea van Kempen-Bianchi bezich tigen. Bea schildert zoveel moge lijk verschillende onderwerpen, zoals bloemen, honden, katten en stillevens. In oktober heeft zij ook meegedaan aan de open ate- lierdagen van de Waddinxveense Kunstkring. Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor kinderen van 9 tot en met 15 jaar een kinderdisco geor ganiseerd voor vrijdag 14 decem ber van 19.30 tot 23.00 uur. De toegang is vrij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 15