MAATSCHAPPELIJKE STAGE NUTTIGE AANWINST VOOR BIBLIOTHEEK FEESTELIJKE AFSLUITING LOTERIJ SINT VICTORKERK I0MINATIES VRIJWILLIGERSPRIJS BEKEND JUBILEUMCONCERT - 10 JAAR ORGEL DE MORGENSTER KERSTCONCERT G0UWESTEM EXPOSITIE NATASCHA DE BROUWER SCROOGE BIJ KAMELEON KERSTACTIVITEITEN DIERENDAL WOONPARTNERS IN TOP 25 CORPORATIES WADDINXVEEN AMERIKAANSE JAZZ/FOLK ZANGERES LIVE OP RTW FM Corporatie krijgt complimenten van minister Vogelaar Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 pagina 19 Waddinxveen - De Havo/VWO leerlingen van het Coenecoop Col lege zijn sinds dit jaar verplicht om een maatschappelijke stage te vol gen. De bibliotheek in de gemeen te is één van de plekken waar leer lingen daarvoor terecht kunnen. Verplicht of niet, de bibliotheek is in ieder geval erg blij met de aan wezigheid van de leerlingen. Veel aanmeldingen De bibliotheek werd als instelling met een maatschappelijke functie gevraagd om zich te presenteren aan de leerlingen op het Coene coop College. "Ik wist eerst niet wat ik ervan moest verwachten. We hebben ons als bibliotheek gepresenteerd en dat leverde 16 aanmeldingen op," aldus lokaal bibliotheek manager Ria Kroond ijk. Het aantal aanmeldingen zorg de ervoor dat de stageplekken verdeeld werden over meerdere dagen. "De leerlingen moeten 10 weken lang, 3 uur per week stage lopen. De leerlingen doen dit in hun eigen tijd, dus wij moeten als bibliotheek tevens de roosters van de leerlingen weten om ieder een zonder problemen te kunnen plaatsen. Bovendien is nu de eer ste groep van acht personen aan de slag, een tweede groep van acht is over een paar weken aan de beurt." Het doel van de maat schappelijke stage is uiteindelijk jongeren laten kennismaken met maatschappelijke belangen. Grote tevredenheid De bibliotheek is zeer tevreden. De leerlingen doen veel klusjes zo als het opruimen van boeken, het Maatschappelijke stage om jongeren kennis te laten maken met maatschappelijke belangen. plaatsen van boeken op alfabeti sche volgorde en het verzamelen van boeken die mensen via be- stellijsten hebben opgegeven. De leerlingen verrichten zelfs klusjes waar de bibliotheek door perso neelsgebrek nog niet aan toe was gekomen; "Het nieuwe registra tiesysteem voor boeken, PIM, ver vangt het oude systeem SISO. Dit betekent dat de codes op de kaf ten van de boeken allemaal ver vangen moeten worden. Wij had den hiermee grote achterstand opgelopen. Dankzij de leerlingen is een groot deel van de boeken inmiddels omgezet," aldus Kroon dijk. Behalve jongeren die een maatschappelijke stage volgen, zijn er bij de bibliotheek tevens twee PABO-studenten die een re guliere stage lopen. Tevens heeft de bibliotheek een verzoek gekre gen van de Raad voor de Kinder bescherming de om mogelijkheid open te houden om jongeren een taakstraf in de bibliotheek te laten vervullen. Woensdagmiddag geen tv De leerlingen zelf hebben geen problemen met de maatschappe lijke stage. "Het is leuk om met mensen om te gaan. Normaal ga je naar huis om voor de TV te zitten. Ik help graag mensen en je krijgt een beetje kennis van het systeem dat achter een bibliotheek steekt. Dat systeem is moeilijker dan ik dacht," aldus Chafika Anakhrouch. "Je moet er wel een verslag over schrijven, maar gelukkig ga ik zelf ook graag naar de bieb," aldus Ro salie van den Brink. Waddinxveen - Tijdens het pro gramma The Long Hard Ride van 22.00 tot 24.00 uur zal de Ameri kaanse zangeres Sam Pari samen met gitarist Eelco van de Mee berg een live-optreden verzor gen op donderdag 13 december in de studio van de RTW FM aan de Tollenslaan 2. Na het uitbren gen van haar debut cd 'Acoustic Experience' heeft zij onlangs een kleine tour langs verschillende radiostudio's in Nederland ge maakt. Belangstellenden kunnen langskomen tussen 21.30 en 23.00 uur. De presentatie is in handen van Gerard Verschoor. In de uitzending van 20 december van hetzelfde programma sluiten Bluesman Henk en Simon Oskam (Metal Chapter) het jaar af met een speciale uitzending. Hierin wordt samen met presentator Gerard teruggeblikt op het af gelopen jaar en vooruitgekeken naar het nieuwe muzikale jaar. Dit is tevens de laatste uitzending van dit jaar, daar op 27 december de traditionele marathonuitzen ding van 'Nederlands op z'n best' plaatsvindt. Voor meer informa tie: longhardride@rtw.nl. RTW FM is te ontvangen via de ether 05.8 Fm, op de kabel 103.4 Fm en via internet op www.rtw.nl. Waddinxveen - Bij Notariskantoor Van der Meulen, Koek Ubachs werd donderdag 6 december door notaris J. Koek de 43 prijzen ge trokken die te winnen waren met de loterij 'Dakwerk is Vakwerk'. Daarmee kwam een eind aan een periode van ruim een half jaar waarin talloze vrijwilligers met succes 10.000 loten aan de man hebben gebracht ten behoeve van de restauratie van het dak van de Sint Victorkerk. Omdat de meeste prijzen gesponsord waren, was de bruto opbrengst (bijna) gelijk aan de netto opbrengst. Op vrijdag 7 december vond de prijsuitreiking plaats tijdens een geanimeerd samenzijn in 'De Hoge Noot', het clubgebouw van Muziekvereniging Excelsior aan de J.W. Frisoweg. Omdat men genoteerd had aan wie de loten verkocht waren konden de prijs winnaars donderdag uitgenodigd worden voor deze feestelijk afslui ting. Een flink aantal gelukkigen was ook daadwerkelijk aanwezig, waaronder de prijswinnaars van de hoofdprijzen. Dat waren: 1e prijs (lotnr. 5316) K. Koot: Reis- cheque Tourkoop; 2e prijs (lotnr. 2804) K. van Bergen: VlP-ballo- vaart; 3e prijs (lotnr. 3911mevrouw van der Meiden: Theaterbonnen Joop van den Ende Musical; 4e prijs (lotnr. 8499) de heer de Hoop: Di ner; Voor meer informatie: www. victorparochie.nl of 0182-614502. Eén van de prijzen, één dag lang de beschikking over een professi onele schilder inclusief materialen, kwam niet helemaal op z'n plek: de prijs werd gewonnen door: een professionele schilder! Onder het genot van een hapje en drankje werden de winnaars in het zonnetje gezet. Tijdens de avond maakten Sint Nicolaas, de Kerstman en een pas toor hun opwachting, al was het opmerkelijk dat die personen allen eenzelfde accent hadden. Bij het Rad van Avontuur werden prijzen verloot. Vaddinxveen - De nominaties voor de vrijwilligersprijzen in Wad dinxveen zijn bekend, ledereen kon een vrijwilliger, mantelzorger of een organisatie uit Waddinxveen nomineren voor de vrij willigersprijs. Deze prijs zal bestaan uit de titel vrijwilliger/organisatie van het jaar' en een geldbedrag voor een vrjiwilligersorganisatie in Waddinxveen, dit mag zowel de eigen organisatie als een andere zijn. De uitslag van de verkiezing wordt bekend gemaakt op de vrijwilligersdag in 2008. ledereen die een persoon en/of organisatie heeft nomineerd, zal een persoonlijke uitnodiging ontvangen voor deze feestelijke bijeenkomst. De genomineerden zijn: P. van Erkel ('Het palet en Het Penseel'inhetAnneFrankCentrum); J. van der Lans (duizendpoot W.S.E.); G. Lughthart-Oudijk (P.C.O.B., Ontmoetingskerk, vv Be Fair en Seniorenvakantieweek); N. Veenman (borstvoedingsorga nisatie 'La Leche League' en PKN kerk); C. Segers (St. Victorkerk); T. Klingenberg De Bruggen); J. Garlich (Gered Gereedschap); T. Lesschen (basketbalvereniging Flyers en Korfbalvereniging Korbis); W. Schuring (zwerfkatten); H. van Rijn ('Het palet en Het Penseel'); G. van de Berg (Ontmoetingskerk, Sint Victorkerk, K.B.O.); E.H. Steenland (K.B.O, WMO-raad, organisator ziekendag en dagreizen voor ouderen. Seniorenraad, Pastoraalgroep Diaconie, Sint Victorkerk; H. Nijenhuis (mantelzorger); Verhoef- Bergsma (Souburgh); Nominaties 'Jongere vrijwilliger van het jaar': Tara Dekker (ouderen Souburgh); Benjamin Visser (Korbis, onder andere wokkelactie); Swen van den Berg (Scouting Sint Victor); Janneke van der Ham (Scouting Sint Victor). Nominaties 'Organisatie van het jaar': Gered Gereedschap, Stichting Fideilin Support, Stichting Care for Family en Scouting Sint Victor. Waddinxveen - Het orgel in De Morgenster beleeft in december haar 10- jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan wordt zaterdag 15 december een jubileumconcert gehouden. Concertpianist Herman van Vliet bespeelt dan het orgel, evenals 10 jaar geleden bij de ingebruikname. Bij de plaatsing zijn plannen ge maakt om in een later stadium een zelfstandig pedaal toe te voe gen. Hierdoor krijgt het instru ment een bredere basis en meer speelmogelijkheden. Om deze re den organiseert de orgelcommis sie sinds enkele jaren concerten, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de realisatie van deze plannen. Het concert op 15 december is gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur. Herman van Vliet heeft een toegankelijk en gevarieerd programma samengesteld in ker stsfeer. Daarbij is ook samenzang van enkele advents- en kerstlie deren opgenomen. Er is een col lecte bij de uitgang, die bestemd is voor de voltooiing van het orgel, ledereen is welkom. Waddinxveen - In de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde 3 organiseert het Chr. Waddinx- veens Mannenkoor 'De Gouwe- stem' voor vrijdag 21 december om 20.00 uur een kerstconcert. Onder leiding van dirigent Martin Mans heeft het koor een gevari eerd programma opgesteld waarin advents- en kerstmuziek wordt afgewisseld door samenzang. In strumentale medewerking wordt verleend door Arjan en Edith Post op trompet. Arjan Breukhoven zal het orgel en de vleugel bespelen. Zaal open om 19.30 uur. De toe gang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Sonneveld aan het Kon. Wilhel- minaplein, 0182-613061 of aan de Akkerwinde 43, 0182-612100. Voor meer informatie: 0182-612100 of www.degouwestem.nl. Waddinxveen - In de vitrines van de bibliotheek exposeert Natascha de Brouwer momenteel haar zelf gemaakte sieraden. Zij werkt on der de naam 'Bo Koló Bijoux', let terlijk vertaald 'jouw kleur sieraad'. Meer informatie over het werk van Natascha en over de workshops welke zij organiseert, is te vinden in de folder welke af te halen is in de expositieruimte van de biblio theek. Voor meer informatie: 0172-404247 of 06-53349899. Waddinxveen - Leerlingen van basisschool de Kameleon bren gen voor alle ouders, opa's, oma's en voor bewoners van de wijk op woensdag 19 december om 16.45 uur in de St. Victorkerk de kerst musical 'Scrooge'. In samenwer king met de brede school zijn de leerlingen in verschillende work shops bezig geweest met zang, dans, decor en toneel. Na afloop van de voorstelling, rond 17.45 uur, worden de lichtjes in de kerst boom voor de school ontstoken. Aansluitend is er voor de leerlin gen een kerstdiner en worden de ouders, familieleden en wijkbe woners uitgenodigd in buurthuis 'Zonnig Zuid'. Voor meer informa tie: 0182-613706. Waddinxveen - Bij Kinderboerde rij Dierendal wordt voor zaterdag 15 december een 'doemiddag' ge organiseerd waar kinderen kerst stukjes kunnen maken. Ouders zijn welkom om te helpen. De kosten bedragen 2,50 euro. Voor vrijdag 4 januari om 13.30 uur wordt de vol gende doemiddag georganiseerd. De kinderen kunnen dan steentjes verven. Voor deze middag is de toegang vrij. Voor meer informatie en opgeven: 0182-610777. Waddinxveen - Woonpartners Midden-Holland behoort op het vlak van interne organisatie en governance bij de 25 beste corporaties van Ne derland. Dit blijkt uit het prestatieoordeel van minister Vogelaar (Wo nen, Wijken en Integratie). "Hiermee complimenteer ik u en uw Raad van Toezicht", schrijft ze in de individuele oordeelbrief aan het bestuur van Woonpartners. "De minister geeft verder aan dat ze het een goede zaak vindt, dat Woonpartners zich onder meer inzet voor de leefbaarheid in buurten en wijken en voor de problemen van starters op de woning markt. Alle bijna 500 woningcorporaties in Nederland ontvangen één keer per jaar een prestatieoordeel. In deze rapportage wordt een oordeel over de organisatie gegeven op basis van het jaarverslag 2006 en aanvul lend onderzoek door het Centraal Fonds voor de Volkshuisvesting en het Ministerie van VROM. Daarbij wordt gekeken naar de volkshuis- vestelijke prestaties, de mate waar in corporaties de wetten en regels naleven, de financiële positie van de instellingen en de interne orga- nisatie/governance. Directeur René Mascini is blij ver rast met de beoordeling van Voge laar. "In de landelijke berichtgeving krijgen corporaties regelmatig on deruit de zak van de politiek. Dan springt deze beoordeling er toch wel extra uit. Voor onze organisatie is het een opsteker. We besteden veel aandacht aan de verantwoor ding van het beleid aan de belang- houders en de versterking van de interne organisatie. Het is prettig dat dit door de minister wordt ge waardeerd. Het is voor ons een be vestiging dat we op de goede weg zijn", aldus de directeur-bestuur der.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 19