TENNISPIETEN IN ACTIE paniek op de theo OVW BEZORGT SINT CADEAUTJES SNOEPPIET VERLIEST KILO'S BIJ BEZOEK REIGERBOS BLOKFLUITLEERLINGEN ZEVEN MUZEN SPELEN VOOR DE SINT EEN HELE PIET THIJSSEN SCHOOL SINTERKLAAS Prijswinnaars kleurwedstrijd krijgen verrassing pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 Groot enthousiasme bij persoonlijke cadeautjes. Waddinxveen - "Ik heb een slecht en een goed bericht," vertelde OVW voorzitter Henk de Bas de prijswinnaarsvandekleurwedstrijd van de vereniging. Het slechte bericht was dat niet alleen Sinter klaas het te druk had om de cadeaus persoonlijk af te komen leveren, ook burgemeester Roijers konnietalszijnvervangeroptreden. De Bas: "Het goede bericht is dat er wel cadeautjes zijn." Ondanks alle drukte had Sinterklaas wel kans gezien om op 4 december voor tien prijswinnaars van de grote kleurwedstrijd pakjes bij Prins Heerlijk op het Koningin Wilhelminaplein te bezorgen. Er waren prachtige kunstwerken geproduceerd. Samen met vele anderen hadden de tien prijs winnaars op een hele creatieve manier en met verschillende tech nieken geprobeerd om ee, zo'n mooi mogelijk kunstwerk te maken. Na lang wikken en wegen had Sinterklaas uit de ingeleverde kleurplaten en kunstwerken de mooiste exemplaren gehaald. Natuurlijk was Sinterklaas goed op de hoogte van de wensen de kunste naars. Het enthousiasme was dan ook groot toen de persoonlijke cadeaus uitgepakt werden. Annemieke, Bartjan, Dominique, Eliza, Jonathan, Lisette, Marcha, Marloes, Sander en Yentle vielen dit jaar in de prijzen. De kleurwedstrijd is een initiatief van de OVW. Zevenhuizen - Het plein van basisschool 't Reigerbos stond op woensdag 5 december om 8.30 uur vol met kinderen, waarvan de harten vol verwachting klopten. Zal ook dit jaar de Sint een bezoek brengen aan de school? Dat de Goedheiligman de nieuwe school heeft gevonden wisten de kinderen al; enkele dagen geleden kregen zij een brief waarin Sint vroeg wat hij doen moest met één van zijn pieten die teveel van het snoepgoed heeft gegeten. De reacties van de kinderen zijn eensluidend: laat Piet maar bij ons op school komen sporten! En blijkbaar vond Sint dit een goed plan. Iedere dag stonden er door het gebouw, tot grote verassing van de kinderen, andere sportattributen. De kinderen hoopten dat Sint met deze snoeppiet op school op 5 december zou bezoeken. Dat het sporten nog niet voldoende is geweest was meteen duidelijk Sint vond dat hij nog maar iets meer moet bewegen en stuurde hem met de sportieve juf Eva naar binnen om nog wat oefeningen te doen. En hoe hij het voor elkaar kreeg blijft een wonder maar h kwam een paar minuten later kilo's lichter terug. Na een muzikaal ontvangst ging Sint naar binnen om daar een bezoek aan de verschillende klassen te brengen. De kinderen hadden de afgelopen weken al druk geoefend met liedjes, dansjes en sketches. Toen de zakken met cadeautjes uitgepakt waren ging Sint weer verder. Waddinxveen - Sinterklaas was zijn schoenen kwijt toen hij op school kwam. Paniek. Wat nu? Hij droeg gele pantoffelklompen. Plotseling stonden er twee pieten op het dak en één ervan had daar de schoenen van de Sint gevonden. Eén piet durfde niet van het dak. Uiteindelijk hielp de andere piet hem er vanaf. Sinterklaas beloonde deze laatste 'piet zonder veer' met een prachtige grote rode veer. Toen kon het Sinterklaasfeest in de klassen beginnen. De leerlingen werden beloond met een welgemeend applaus door de aanwezigen, want het is een hele prestatie als je bijvoorbeeld nog maar een paar maanden les hebt en je kunt al 'Sinterklaas op het witte paard' spelen. Ook bekende liedjes als Sinterklaas Kapoentje en de Stoomboot vielen in de smaak en werden meegezongen. Sommi ge kinderen hebben al wat langer les en die namen de moeilijkere liedjes voor hun rekening, zoals 'O, kom er eens kijken'. Allemaal heb ben ze prima muziek gemaakt en brachten ze een feestelijke sfeer tot stand. Om half elf kwam Sin terklaas op bezoek en die heeft de blokfluitleerlingen van de Zeven Muzen verwend met een chocola deletter en lovende woorden. Ook heeft hij zijn handtekening gezet in boeken die kinderen meebrach ten en er was een kleine demon stratie van kunstjes door de zwarte pieten. Natuurlijk werden er han den vol pepernoten uitgedeeld en gestrooid en samen werden er sinterklaasliederen gezongen door jong en oud. Voor meer informa tie: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - Tien leerlingen van Janine de Jong hebben zaterdag 1 december hun mooiste sinter klaasliedjes op de blokfluit laten horen op het sinterklaasfeest in de bibliotheek. Sommigen speel den solo, anderen een duet of ze werden door de juf begeleid op altblokfluit, tenor of sopranino (mini-blokfluit). Oud Verlaat - Oh wat deden ze hun best. Pietjes zonder veer uit de groepen 1 tot en met 4 van basisschool de Nessevliet hebben woensdag 28 november allemaal hun veer ver diend. 's Morgens vertrok de bus uit Oud Verlaat vol enthousiaste Pietjes zonder veer richting dorpshuis Swanla, waar ze ie dere woensdagochtend gymmen. Deze keer was het een heel bijzondere gymles. De laatste lootjes voor het echte Pietendiploma. Leren dakklimmen, pakjes in de schotjp- stetc. gooien, balanceren op de dakrand en pakjes stape len. Allemaal belangrijke vaardigheden om een echte Piet te worden. De Pietjes uit de groepen 1 tot en met 4 zaten samen in groepjes om alles te oefenen. En daarbij hiel1 pen zij elkaar zoveel ze konden. Aan het eind van de les waren alle Pietjes zonder veer geslaagd. Op 5 december kwam dit alles goed van pas. Sint kwam met twee Pie ten naar school, waarvan één zonder veer. Die had zich verstopt omdat hij zich zo schaamde. De kinderen van de Nessevliet hebben de Piet geholpen zodat zij (tat w^s een meisjespiet) toch nog haar veer heeft kunjjen n Waddinxveen - Het was 5 de cember feest voor de jeugd in de tennishal aan de Sniepweg. On verwacht kwamen twee zwarte Pieten binnenvallen. De kinde ren waren overdonderd door deze sportieve en gezellige Pie ten, die over heel veel tennista lent bleken te beschikken. Ze heb ben de kinderen versteld doen staan van mooie slagen en aparte trucs. De jonge leerlingen zijn ge middeld 7 jaar en doen elke week het weer een stukje beter, maar van daag ging het vooral om de gezel ligheid", aldus tennisleraar Frank. "Het is toch al zo'n spannende tijd voor deze kinderen. In de zomer geeft Ron Groot les op De Gouwe Smash en Frank van den Berg geeft dan les op Tennisvereniging Wad dinxveen. In de winter bundelen ze hun krachten en combineren ze de jeugd van beide clubs zodat er zoveel mogelijk met homogene groepen gewerkt kan worden. Tijdens de kerstvakantie organiseren de tennistrainers in de tennishal een kersttoernooi voor alle jeugd. Daar kunnen de kinderen zich nog voor op geven. Dat mogen ook kinderen van buiten Waddinxveen zijn of kinderen die geen lid van een tennisvereniging zijn. Informatie: 06-53205185 of 06- 24526868.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 20