KERST SING IN ACTIVITEITEN TAVERNA ER WERD GEBRIDGED SUSAN DE WAARDT EXPOSEERT BIJ GALERIE ATELIER GIELEN OUDE DORPSKERK OPEN OP KAARSJESAVOND SAMENZANG ZORGCENTRUM CHRYSANTHEMUM COMPUTERLESSEN VOOR SENIOREN BIJ PCOB KERSTSFEER IN WERELDWINKEL KERSTMARKT VOOR KIKA OP C0MENIUS COLLEGE SP0NS0RZWEMMEN POLYPOSIS CONTACTGROEP IN BIBLIOTHEEK pagina 22 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 nieuwerkfr* Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospol derstraat wordt op kerstavond 24 december vanaf 21.00 uur een Kerst Sing In gehouden. Het Gereformeerd kerkkoor uit Zwijndrecht brengt deze avond haar muzikale kwaliteiten ten gehore. Nieuwerkerk aan den IJssel - PCOB organiseert in samenwer king met Seniorenweb voor 2008 op de woensdag en donderdag een aantal beginners- en ver volgcursussen, waarin cursisten kennis kunnen nemen van e-mail. Internet, internet bankieren en allerhande spelletjes en creatieve programma's. Een beginnerscur sus bestaat uit zes dagdelen; de gevorderdencursus uit vier. Voor meer informatie en aanmel den: www.pcobnieuwerkerk.nl of 0180-312783. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Wereldwinkel kan men in de maand december terecht voor allerhande kerstgeschenken, -cadeaus en -decoraties uit Zuid- Amerika, Afrika en Azië. De op brengst komt vooral ten goede aan kleine ondernemers die lo kaal voor veel werkgelegenheid zorgen. Eerlijke handel is daar bij het uitgangspunt. Kerststal len uit Peru, (zilveren) sieraden uit Mexico, koffie uit Afrika en Latijns-Amerika en kaarsen van Swazi Candles. De prachtige pa tronen op deze kaarsen staan bekend als 'Millefiore' ofwel 'dui zend bloemen' en dateren uit het antieke Alexandrië. Inmiddels verdienen ruim 200 mensen een vast inkomen met de productie van ambachtelijke kaarsen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7-a, achter het NS station. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur en op zaterdag tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het Comeniuscollege werken de leerlingen momenteel aan diver se projecten rondom kerst. Het gehele project wordt afgesloten meteen kerstmarkt opdonderdag 20 december van 15.00 tot 19.00 uur. Op de kerstmarkt zal men straatmuzikanten tegenkomen, levende kunstwerken, kraampjes met kunst en hebbedingetjes en door de leerlingen zelfgemaakte versnaperingen. Tevens is de Co- menius Kerst CD verkrijgbaar, volgezongen door leerlingen van de school. In de kerstherberg kan men een heerlijke maaltijd ge bruiken. Kinderen van groep 8 van de basisschool kunnen alvast een kijkje komen nemen op de school waar ze misschien volgend jaar naar toe willen. Op vrijdag 21 december zullen de kinderen van de eerste en twee de klas sponsorzwemmen. Het geld dat de leerlingen hiermee zullen ophalen wordt, samen met de opbrengst van de kerstmarkt, geschonken aan KiKa en Mercy Ships. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek aan het Raadhuis plein organiseert de Polyposis Contactgroep voor dinsdag 18 december van 14.00 tot 15.30 uur een inloopspreekuur waar men terecht kan met vragen over Fa miliaire Adenomateuze Polyposis (F.A.P.), een erfelijke ziekte die zich kenmerkt door de groei van poliepen in het slijmvlies van de dikke darm. Indien er geen be handeling plaatsvindt is de kans op kwaadaardige ontwikkeling vrijwel 100%. Welke behande ling de juiste is kan van patiënt tot patiënt variëren. Er zijn ver schillende operatietechnieken mogelijk. Voor meer informatie: www.polyposis.nl, 0182-613949, 06-14036482 of via info@polypo- sis.nl. Het koor heeft 130 leden en staat sinds 1995 onder leiding van diri gent Cor de Haan. In de afgelopen jaren heeft het koor op vele plaat sen haar medewerking verleend aan kerkdiensten en zangavonden. Vanaf 1997 heeft het koor jaarlijks meegewerkt aan de Kerstconcer ten in de Rotterdamse Doelen en ook dit jaar is het koor hiervoor uitgenodigd. Het koor heeft een uitgebreid re- Nieuwerkerk aan den IJssel - De komende tijd worden in Taverna de volgende activiteiten georga niseerd. Kroegavonden Op woensdag 12 en 19 december van 20.30 tot 23.00 uur halverwe ge de week bijkletsen. Pro-Evolution Soccer: round two Voor zaterdag 14 december wordt van 19.00 tot 23.00 uur een Pro- Evolution Soccer toernooi georga niseerd door het sportbuurtwerk. Er kunnen 15 deelnemers mee doen en je kunt je voor 2,- euro Nieuwerkerk aan den IJssel - Uitt- slag van de op maandag 3 decem ber gespeelde tweede ronde van de derde competitieronde van het seizoen 2007-2008 van de Nieuwer- kerkse Bridgeclub. Poule A: 1.Marijke Blok-Gerda Goedhart 60.42, 2. Joan Sipman-lrene den Hollander 57.64, 3.Frithjof Blok-Ruud Rijks 56.25, 4. Wim Schreuder-Ton Vissers én Maarten Goedhart-P.Bijsterveld 54.86, 6.Cor Lageman-Lucy Elde- ring 52.78, 7.Michiel de Korver- To Schreuder 51.74, 8.Wil Blok-Wil Valk 50.00, 9.Ada van der Linde- Greet Galllagher 48.26, 10.Wim Verhoeven-Ron van Domburg pertoire, van psalmen tot gospel en negrospiritual. Muziek die de mensen aanspreek, blijkt uit de bezoekersaantallen. Het koor heeft inmiddels diverse malen met succes in Nieuwerkerk opgetreden. Naast het koor is er die avond ook ruimte voor samenzang. Dominee Gert Jan Robbemond zal een korte meditatie houden, ledereen is wel kom. inschrijven bij binnenkomst Deur open om 18.45 uur, om 19.00 uur is de poule-loting en om 19.30 uur wordt er gespeeld. De winnaar krijgt de kans om Tim, de winnaar van vorige keer, van de troon te stoten, een beker te winnen en de eeuwige roem, in ieder geval tot het volgende toernooi! Weekend Weg Van vrijdag 14 tot en met zondag 16 december zijn de vrijwilligers van Stichting Jeugdwerk Nieu werkerk een weekendje weg naar Hoogeveen. Dit weekend is er een berperkt aantal activiteiten in het jongerencentrum. 47.92, 11.The Michels-Selma van der Berg 44.10, 12.Leny Hoogland- Elisabeth Tump 43.75, 13.Marianne en Ad Verhoeff 38.89, 14.Martha Verhoeven-Lucy Wijnen 38.54. In poule B: 1.Freddy en Rob van Leeuwen 68.13, 2.Martha Boers- Joke van 't Hoen 59.38, 3.Kees van Winden-Alicevanden Heuvel 56.77, 4.Guus Ham-Henny Hense 53.13, 5.Irma en Ab Sonneveldt 51.56, 6. Betty Geurts-Karen Schuddeboom 50.63, 7.Arie van der Linde-Mike Galllagher 45.83, 8.Frans en Adrie Bijl 44.38, 9.Arie van Veen-Rob Moelker 40.63, 10,Rina Koolhaas- Adele Flores 40.00, 11 .Tiny van Winden-Wil Notenboom 38.75. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf de dag van de traditionele Kaars jesavond, woensdag 12 december, kan men bij Galerie Atelier Gielen een expositie bezichtigen van het werk van Susan de Waardt-Ruiter: moderne, realistische schilderijen met een dikke knipoog. Haar schil derijen van volle vrouwen in prach tige felle en heldere kleuren zijn tot en met 29 februari 2008 te zien Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de 'Kaarsjesavond' van vanavond zal de Oude Dorps kerk vanaf 18.00 uur geopend zijn. Op het orgel worden be kende kerstliederen gespeeld, daarbij begeleid door diverse andere muziekinstrumenten. Er zijn mensen aanwezig voor uitleg, een rondleiding of voor een gesprek. Voor meer informatie: 0180-313986. in het Atelier aan de Kerklaan 51, waar men tevens een ruime keuze heeft uit het werk van andere kun stenaars waaronder schilderijen, brons, keramiek en sieraden. Ope ningstijden: op donderdag van 10.00 tot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur en verder vol gens afspraak. Voor meer informatie: 0180-311135. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koor 'Loof den Heer' brengt woensdag 19 december in Zorgcentrum Chrysanthe mum aan de Boslaan 1 religieu ze (kerst)liederen ten gehore. Aanvang 19.30 uur. Er worden tekstbladen uitgereikt, zodat een ieder mee kan zingen, ledereen is welkom, de toegang bedraagt 3,-. Voor meer informatie en aan melding: 0180-333777. Koesterkaart 29 Koesterkaart 29, de geliefde plek die een willekeurige voorbijganger kiest en door Ernst de Vogel van het Hart van Holland laat tekenen en beschrijven gaat dit keer over het 'ouwe dorp'... een stukje mooi Nieuwerkerk volgens Joke Jansen. 'Het uitlicht op de kerk... in ieder geval het ouwe dorp moet het sjjn'. zegt Joke als haar tijdens een wandeling met de hond wordt gevraagd wat haar koesterplek is. 'Ik woon al achtendertigjaar met veel plevier in Nieuwerkerk... ben in Rotterdam geboren maar spu niet meer terug willen. Jaaa... om boodschappen te doen.... Het is ?p leuk gebleven hier.. %eg maar... beetje historisch nog... weet je het nou? Nieuwerkerk a/d IJssel - 9 december 2007 Ik sjees naar de auto, (geleende auto voor de 'eeneneen' lezers), en rijd richting het ouwe dorp. Het wordt snel donker en het begint te regenen... ik ren om de kerk en klik. Wat is het mooi... in en om de dorpsstraat. De hobbelige groeven in het stucwerk maken me wee. De vor mentaal van de oude huizen hier spreekt me hevig aan. Niet alles recht is ook mooi. Of is dit de gefrustreerde uiting van een tekenaar die gewoon geen rechte lijn KAN trekken? Waar komt het vandaan? Die hang naar 'oud'. Is het angst? Bang om dingen te veranderen? Niet geloven in vooruitgang? Of toch puur instinct... koesteren wat je hebt... wat je voorouders had den? Of toch luiïg- heid? Te bedonderd om nieuwe vormen op waarde te schatten. Te leren waarderen... Doe ik de architecten en bouwers van nu erg tekort? Zou goed kunnen... Dat KAN ik dan wel... 'Ik weet ut'

Hart van Holland | 2007 | | pagina 22