POUTIEK VERWARRING OVER STATUS INRICHTINGSPLAN GROENE ZOOM PLANNEN PARKEERALTERNATIEVEN RAADHUISPLEIN GEPRESENTEERD OVERLAST 'T AMBACHT STEVIG AANGEPAKT 4 w v Moordrecht Bewoners en ondernemers tevredenvrachtwagenchauffeurs nog niet TOUWBAANPLAN 2 FIKSE UITDAGING pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 Moordrecht - Jeugdwerker mevrouw Rietveld was vorige week dinsdag tijdens de com missievergadering aanwezig om de commissieleden te informeren over de stand van zaken over de maatregelen die zijn genomen om de overlast in 't Ambacht te vermin deren. In april van dit jaar werd er over dit onderwerp al uitgebreid gesprokken in de commissievergadering. Tijdens deze vergadering werd duidelijk wat alle inspanningen, die in de tussentijd zijn verricht, hebben opgeleverd. officieel in gebruik genomen. Daarbij werd ook de afspraak gemaakt dat de jongeren zich op geen enkele andere plek mochten ophouden." De nieuwe plek wordt goed door de jongeren bezocht. Toch zijn er nog wel wat verbeterpunten. "Het achtergela ten afval werd niet goed opgeruimd. Daar naast waren er nog wat spanningen tussen de jongeren en de vrachtwagenchauffeurs van het naastgelegen parkeerterrein. Dit laatste omdat de jongeren hun auto par keerden op dit terrein waar de vracht wagenchauffeurs met hun wagen langs moesten." Tijdens een inspraakavond die in oktober werd gehouden kwam dit laatste punt ook naar voren. "Wij hebben toen ge zegd dat we toch graag verder willen, om dat een andere locatie bijna geen optie is. Maar ook omdat de overlast bijna tot nul is gereduceerd en de bewoners uit naast gelegen woonwijk en de ondernemers erg tevreden zijn," vertelt jeugdwerker Riet veld. Omdat er toch nog een probleemheb ber is zullen de jongeren en de chauffeurs met elkaar in gesprek gaan om een aantal dingen te verbeteren en spanningen weg te nemen. Wanneer dit gesprek gaat plaats vinden is op dit moment nog niet bekend. Door Natasha Qualm Jeugdwerker Rietveld vertelde dat in april alle partijen zijn benaderd om na te gaan hoe de problemen moeten worden opge lost. Rond deze tijd is een nieuwe locatie gevonden waar de jongeren zich mogen ophouden. Deze locatie, aan de achterzijde van het industrieterrein, is verder van de woonwijk gelegen. "De jongeren vonden dat zelf een prima plek," aldus de jeugd werker. In april is ook een werkgroep gefor meerd met daarin jongeren, ondernemers en een lid van de afdeling gemeentewer ken. Deze werkgroep heeft een ontwerp gemaakt van hoe deze plek eruit zou moe ten gaan zien. In juni is er een informatie avond gehouden waarbij ondernemers en bewoners op de hoogte werden gebracht van de plannen van de gemeente. Ook is daar een presentatie gehouden van het te bouwen object. Jeugdwerker Rietveld: "In augustus zijn we met de jongeren daar ook echt naar toe gegaan en is de eerste fase van het object gerealiseerd. De jongeren hebben het zitgedeelte (nog zonder de overkapping) van dit object zelf op een za terdag gemaakt en daarmee werd de plek Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de behandeling van het inrichtingsplan Groene Zoom waren er maar liefst vier insprekers. Het betrof allemaal ondernemers of vertegenwoordigers van on dernemers gevestigd in het gebied. De heer Blok eigenaar van een hoveniersbedrijf toonde onbegrip waarom zijn bedrijf volgens het plan weg moet, terwijl de heer Koolhaas kritiek uitte op beperkte uitbreidingsmogelijkheden en de geplande recreatie rond zijn bedrijf. De heer Maaskant sprak tenslotte over het gebrek aan samenspraak met de belanghebbenden. Ook vanuit de commissie was er kritiek op de gang van zaken. De heer Labrie (CDA) had grote moeite met de combinatie van recre atie en bedrijven. Ook de bijbehorende kaart was volgens de heer Labrie te ruw geschetst. De heer Westmaas (CU/SGP) had vragen bij de procedures die gevolgd zijn. Tevens wilde hij de planologische afwegingen weten waarop bedrijven zijn geselecteerd. In het laatste punt werd hij hierbij gesteund door GBN. De heer Slooters (PvdA) benadrukte dat hij de impres sie had dat het een definitief plan betrof. De heer Slooters benadrukte het belang voor de groenvoorziening en werkgelegenheid van het hoveniersbedrijf Gebroeders Blok en eiste dat er gezocht moet worden naar een alterna tieve locatie. De VVD toonde zich wat milder ten opzichte van het plan, maar benadrukte dat bedrijven niet de dupe mogen worden van het voorstel. Wethouder Slagt benadrukte bij zijn reactie dat het geen definitief plan is. Er komt nog voor 2008 een visie waar het gebied Moordrecht - Een bewoonster van Noordeinde maakte vorige week maandag gebruik van het inspreekrecht tijdens de commissievergadering. Mevrouw van de Wind uitte haar ongenoegen over het feit dat, ondanks de toezegging van wethouder Oomen, zij niet de papieren van Touwbaanplan 2 kon inzien. "Toen ik langskwam om de stuk ken te bekijken bleken zij niet in het archief aanwezig te zijn, ondanks dat ik een week daarvoor had gebeld om de stukken te mogen inzien." Wethouder Oomen zei verbaasd te zijn over wat dat was gebeurd en zei toe er achter aan te gaan. Daarnaast bracht de wethouder de commissieleden op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Door Natasha Qualm "Na de vorige vergadering hebben we in het college over deze zaak gesproken. Mede vanwege het grote aantal bezwaren heeft het college geconcludeerd dat we met de bewoners om tafel moeten gaan zitten om te praten over het bouwplan," vertelt Oomen. Deze bewonersvergade ring vond plaats afgelopen 21 november in het Zespunt. Tijdens deze vergadering deed het college het voorstel om het huidige plan tijdelijk te parkeren en een werkgroep samen te stellen. In deze werk groep zitten drie bewoners, de project ontwikkelaar, een stedenbouwkundige en de gemeente. Wethouder Oomen: "Het is aan de werkgroep om binnen de rand voorwaarden met haalbare voorstellen te komen die meer voldoen aan de wens van de bewoners. Dat is een fikse uitdaging. verkend zal worden door het ministerie van LNV en de provincie. Hierna komt er nog een tweede visie, waarna er verder zal worden be sloten. De wethouder benadrukte dat hij ook overleg heeft gehad met LTO over de toekomst van de glastuinbouw in het gebeid. Wethou der Slagt: "Het plan heeft tot doel dat de raad op een hoog abstractieniveau haar mening moet geven over hoe het gebied ingericht kan worden." Over het gebrek aan samenspraak met de belanghebbenden meldde de wet houder dat dit nog niet gedaan is omdat het plan slechts een eerste inventarisatie is en dat er zeker nog varianten op het plan mogelijk zijn. In de tweede termijn vroeg inspreker de heer Kroon zich af wat het hoge abstractieni veau zoals geformuleerd door de wethouder precies inhield. Tevens ontstond er felle kritiek op de manier hoe het plan was gepresenteerd. De heer Westmaas stelde voor de tekening, die onder de ondernemers voor veel opschudding zorgde, buiten de besluitvorming te laten. De heer Snoeck (GBN) opperde het plan her te benoemen tot een plan met hoofdlijnen en basisvoorwaarden. De heer Slooters stelde tenslotte voor vier verschillende concepten te presenteren als aparte voorstellen. Wethouder Slagt benadrukte dat de Groene Zoom er zeker zal komen omdat dit van de provincie moet en stelde dat de tekening slechts een manier is hoe het gebied ingericht zou kunnen worden. Belangrijk is volgens de wethouder dat er ab soluut nog geen sprake is van besluitvorming. Duidelijk is dat er bij betrokkenen en de raad grote verwarring heerste en dan het laatste woord over het plan nog niet gesproken is. II Uiteindelijk zal het college een besluit nemen." De heer de Koning (BM) vroeg daarop aan de wethouder om voor de be sluitneming eerst de commissie te horen. "Anders ben ik bang dat de commissie weer achter de feiten aanloopt. Laten we met elkaar proberen om het proces dat nu eindelijk goed is ingezet ook tot een goed einde te brengen," aldus de heer de Koning. Aanvankelijk leidde dit tot weer stand bij wethouder Oomen. "Het is de bevoegdheid van het college om hierover te beslissen. Ik vind het wat ver gaan om besluiten die zijn gedelegeerd aan het college eerst weer in de commissie te be handelen." Nadat de heer de Koning hem verzekerde de bevoegdheid niet bij het college weg te willen nemen maar slechts vroeg om de commissie te consulteren, deed wethouder Oomen de commissie alsnog deze toezegging. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder Slagt presenteerde tijdens de commissie vergadering Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting op 4 december drie modellen die betrekking hadden op het parkeerbeleid rond het Raadhuisplein. Tevens werd de wethouder stevig aan te tand gevoeld over de status van het inrichtingsplan Groene Zoom. Door Niels Raas Wethouder Slagt heeft drie locaties laten onderzoeken als vervanging voor de tij delijke parkeervoorziening op het Raad huisplein. Het eerste voorstel was een ondergronds parkeren op het Raadhuis plein. Volgens de wethouder is dit een zeer dure optie met geen uitbreidings mogelijkheden. De tweede optie betrof een bovengrondse voorziening op de Eendendaal. Als belangrijkste minpunt noemde de wethouderde betonnen plaat die een negatief effect voor het uitzicht voor de omwonenden zal hebben en we derom de geringe uitbreidingsmogelijk heid. Met betrekking tot het derde plan zag de wethouder grote mogelijkheden. Het betreft een locatie op de Zuidpla- slaan vlak langs het spoor tegenover het nog te bouwen gebouw 'de Ringvaart.' In eerste instantie kunnen hier 86 parkeer plaatsen gebouwd worden met makkelij ke verdubbelingsmogelijkheden van nog eens 86 parkeerplaatsen. Bovendien kan er nog een derde laag gebouwd worden, waarbij deze laag op gelijk niveau met het perron van het nabijgelegen station komt, waar reizigers hun auto's kunnen parkeren. De fracties van CDA, PvdA en GBN maakten vrijwel direct korte metten met het plan voor bouw op de Eenden- daal. GBN opperde nog een mogelijkheid voor een specifieke studie voor ontwik keling naar ondergronds parkeren op de Eendendaal, maar alleen als dit tot substantiële uitbreiding van het aantal parkeerplekken zou leiden. De VVD frac tie verdedigde het belang van parkeren, maar benadrukte dat het huidige parke ren op het Raadhuisplein tijdelijk moet zijn. Het CDA, de PvdA en GBN bena drukte dat het Raadhuisplein een plein moet worden dat ook als zodanig her kend moet worden en waar evenemen ten georganiseerd kunnen worden. Over de optie aan de Zuidplaslaan waren alle fracties uitermate positief. De derde laag voor reizigers werd goed ontvangen. De CU/SGP benadrukte dat doordat er drie groepen gebruikers van de parkeerplaat sen zullen zijn er een helder parkeerbe leid moet worden bedacht Wethouder Slagt wist te melden dat voor de bewo ners van 'de Ringvaart' aparte parkeer voorzieningen gebouwd zullen worden en dat de begane grond voor bedrijven gereserveerd is. De heer Slooters van de PvdA toonde zich zo enthousiast over de optie langs de Zuidplaslaan dat hij zo spoedig mogelijk een raadsvoorstel wil zien. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2007 | | pagina 24