BRANDWEER MOORDRECHT KRIJGT HET BESTE WAT ER OP DIT MOMENT TE KOOP IS FUSIE OPENBAAR ONDERWIJS MOORDRECHT EN STICHTING SCH0LENGR0EP HOLLAND GOUDA VERTROUWT OP VEERKRACHT Pff L I T I E BERICHTEN NIEUWE PRESTATIEAFSPRAKEN OVER HUISVESTING STATUSHOUDERS SNERT-FEEST EN KERSTCONCERT BIJ KUNST NA DE ARBEID KERKDIENSTEN 16 DECEMBER pagina 31 Moordrecht - De brandweer van Moordrecht kreeg vrijdag 7 december de sleutels van de nieuwe tankautospuit. Deze vervangt de oude tank auto en het hulpverleningsvoertuig. Het multifunctionele voertuig is het beste wat er vandaag de dag te koop is voor het beschikbare budget. verkenning gevaarlijke stoffen. Dit is een specialiteit welke dit korps heeft dat in de regel samenwerkt met Gouda, Nieuwerkerk en Wad- dinxveen in de buitengebieden en op de A20. Voordat de sleutels van de luchtge veerde MAN door Aary de Goede, manager MAN Speciale Producten, aan burgemeester van der Meer werden overhandigd, benadrukte de manager dat de samenwerking tussen de fabrikant en het project team uitstekend is geweest. "De aanschaf van de brandweer auto was een behoorlijke uitgave die zwaar op het budget drukte van de gemeente", aldus de bur gemeester. "Dit materiaal is het beste wat er te koop is. Het zweeft over verkeersdrempels. De auto is niet alleen veiliger voor de man schappen, maar we proberen ook de veiligheid dichter bij de bevol king te brengen. De nieuwe auto draagt daar zeker toe bij." Uitein delijk kreeg brandweercomman dant Bos symbolisch de sleutel van de nieuwe truck. Met zwaailichten vertrok de laatste oude wagen en met loeiende sirenes kwam de nieuwe aanwinst bij de kazerne aan. Daags na de feestelijkheden was er een goed bezochte open dag op de kazerne waar diverse demonstraties gegeven werden en iedereen de nieuwe tankautospuit kon bewonderen. De 22 vrijwilligers van het Moor- drechtse brandweerkorps heb ben nu de beschikking over een moderne MAN tankautospuit. Dit multifunctionele voertuig heeft een bemanning van minimaal zes personen. Dat zijn naast de chauffeur (welke ook de pomp bedient) en de bevelvoerder, vier manschappen. Deze zijn verdeeld over twee personen in de aanvals- ploeg en twee personen in de wa- terploeg. De aanvallers bestrijden de brand met de spuit en kunnen desgewenst het in brand staande gebouw binnen treden. De water- ploeg zorgt dat de slangen goed liggen en dat er voldoende water aanwezig is om de brand te kun nen blijven blussen. De nieuwe tankautospuit heeft een capaciteit van 2.000 liter wa ter, dat is voldoende voor maxi maal een half uur blussen, afhan kelijk van het soort brand en slang. De mannen en vrouwen van het korps rukken zo'n 80 a110 keer per jaar uit; daarvan is circa 20% van de meldingen vals. Om iedereen op de plek des onheils te krijgen heeft het korps nu ook de beschik king over een speciale bus. Deze wordt tevens gebruikt voor de Moordrecht - Het college van B&W van Moordrecht legt op 18 december het besluit voor aan haar gemeenteraad om het be stuur van het Openbaar Onder wijs in Moordrecht met ingang van 1 januari 2008 over te dragen aan de Stichting Scholengroep Holland (SSH) te Nieuwerkerk aan den IJssel. Op verzoek van de Bestuurscom missie Openbaar Onderwijs te Moordrecht is in 2005 een onder zoek gestart naar de mogelijkheid om het bestuur van het openbaar onderwijs onder te brengen bij de Stichting Scholengroep Holland. Op 1 januari 2008 is de fusie een feit als de gemeenteraad daar op 18 december mee instemt. De gemeente is met deze fusie niet meer direct verantwoordelijk voor het openbaar onderwijs. Wel blijft de gemeenteraad verant woordelijk voor de instandhou ding van het openbaar onderwijs, de benoeming van de bestuursle den, de wijziging van de statuten. De gemeente houdt toezicht door middel van de goedkeuring van de begroting en jaarrekening van de Stichting. De Bestuurscommis sie Openbaar Onderwijs, die nu namens de gemeente de bestuur lijke verantwoordelijkheid draagt, wordt in de loop van 2008 opge heven. Met deze fusie is een laatste stap gezet in het proces van verder gaande verzelfstandiging van het openbaar onderwijs. Een groter schoolbestuur kan toekomstige ontwikkelingen en financiële risico's beter opvangen en be schikt met een uitgebreider per soneelsbestand over een bredere deskundigheid op de diverse be leidsterreinen. Een belangrijk uit gangspunt van de stichting is dat de plaatselijke scholen een grote mate van vrijheid hebben hun beleid af te stemmen op de plaat selijke situatie, binnen algemeen vastgestelde kaders voor alle scho len. Bij SSH zijn negen openbare basisscholen ondergebracht uit de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle en Lansingerland. Regio - De provincie Zuid-Holland heeft het toezicht op gemeenten voor de huisvesting van statushouders geïntensiveerd. Naast een aan gescherpt toezicht heeft de provincie met dertien gemeenten prestatie afspraken gemaakt om de achterstand in de huisvesting weg te werken. Manita Koop, gedeputeerde Ruimtelijke Ontwikkeling en Wonen, heeft de afgelopen weken gesproken met de verantwoordelijk wethouders van de gemeenten met de grootste achterstanden in het plaatsen van statushouders. Op basis van de gesprekken zijn nu met alle dertien ge meenten strakke prestatieafspraken gemaakt. De dertien gemeenten hebben ie der een achterstand van minimaal 2,5 keer de (halfjaarlijkse) taak stelling. Bij elkaar gaat het om een achterstand van 82 statushouders. De gesprekken zijn vooral per regio gevoerd om te onderzoeken waar eventuele samenwerking tussen gemeenten mogelijk is. Wanneer de partijen daartoe bereid zijn, is de gedeputeerde bevoegd tot herverdeling van de aantallen tus sen gemeenten onderling. In pres tatieafspraken is onder andere vastgelegd hoeveel statushouders een gemeente voor een bepaalde datum moet huisvesten. Status houders zijn asielzoekers die een verblijfsvergunning hebben ge kregen, maar nog niet beschik ken over passende woonruimte. De provincie houdt toezicht op de gemeentelijke taak om status houders te huisvesten. Voor het werkgebied 'overig Zuid-Holland' (52 gemeenten) draagt de provin cie verantwoordelijkheid. In twee andere gebieden gaat het om een zelfstandige verantwoordelijk heid van de stadsregio Rotterdam en stadsgewest Haaglanden. In de drie gebieden samen gaat het om een achterstand van 256 status houders. Generaal pardon Asielzoekers die onder het gene raal pardon vallen zijn hierbij nog niet meegerekend. Met ingang van 1 augustus 2007 betekent dit voor het gebied 'overig Zuid-Hol land' een extra halfjaarlijkse taak stelling van 400 statushouders. Vanaf 1 januari 2008 zal ook op de huisvesting van deze groep toe- Moordrecht Herv. gem. Bethel 10.00 uur ds. H. Schipper. Ontmoetingskerk 10.00 uur drs. A.D. Noordam; 17.00 uur ds. A.J.G. Dronkert. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid verkoopt vanavond tijdens de kerstmarkt aan het Rozenplantsoen en za terdag 22 december tijdens de kerstmarkt op de Westring dijk speciaal door de voorzit ter gemaakte erwtensoep. De" opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds van de ver eniging. Naast deze activiteiten is de Harmonie ook druk met de' voorbereiding voor het Kerst concert welke georganiseerd wordt voor vrijdag 21 december om 19.30 uur in de R.K. Paro chiekerk aan het Oosteinde. Op het programma staat kerstmu- ziek van 'all over the world'. Me dewerking wordt verleend door de Fluitgroep onder leiding van Trudie Bos en door het Leer lingenorkest van de Harmonie onder leiding van Coert Zonne veld. De samenzang zal onder steund worden door orgelspel van Pim Vink. zicht worden gehouden. De Huis: vestingswet verplicht de provincie bij nalatigheid van gemeenten de uitvoering ter hand te nemen, ten laste van deze gemeenten. Uitvoering gaat volgens een stap penplan met vaste termijnen. In het overzicht van 1 februari 2008 moeten de eerste resultaten van deze inspanningen zichtbaar wor den. De mogelijke komst van de tentoonstelling van Sooreh Hera naar Gouda leidt tot veel discussie en emotie in Nederland. In Gouda gaan verschil lende partijen daarover met elkaar in gesprek en geven allen ruimte aan de meningen en gevoelens die er leven. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Gouda vertrouwt op de veerkracht van de Goudse samenleving. Het college van burgemeester en wethouders van Gouda is van me ning dat de overheid de grootst mogelijke terughoudendheid in acht dient te nemen als het gaat om de beoordeling van kunst. Het college zal daarom geen inhou delijk oordeel uitspreken over de keuze van het museum om moge lijk het werk van Sooreh Hera ten toon te stellen. "In Nederland zijn vrijheid van meningsuiting en vrij heid van godsdienst heel belang rijke waarden. Daarover bestaat geen discussie. Een ieder die zich gekwetst of beledigd voelt door kunst of anderszins heeft de mo gelijkheid om de rechter te vragen zich hierover uit te spreken." Al dus een woordvoerder van de ge meente Gouda. Gouda is een stad waar 126 natio naliteiten samenleven op een op pervlakte van vier bij vierenhalve kilometer. Het gemeentebestuur zet zich al jaren lang met vele partijen in om mensen dichter bij elkaar te brengen en op een res pectvolle manier met elkaar in ge sprek te gaan. "De mogelijke komst van de foto tentoonstelling naar Gouda leidt tot verschillende opvattingen in onze stad. In Gouda mogen en kunnen mensen verschil van me ning hebben, maar daarover gaan we wel met elkaar in gesprek. Wij hebben veel vertrouwen in de veerkracht van de Goudse sa menleving. Die heeft zich in het recente verleden al vaker bewe zen." Burgemeester Wim Cornelis: "Gouda is een vitale stad en wij weten hier mee om te gaan." Insluiper aangehouden Moordrecht - Een 25 jarige man uit Moordrecht is op vrijdag 7 december aangehouden op ver denking van het insluipen in een kantoor aan de Koningin Jul ia na- straat en het stelen van spullen uit dit kantoor. Op een onbe waakt moment is de verdachte het kantoor binnengelopen en heeft hij een tas, een mobiele te lefoon en een kistje gestolen. De verdachte werd na de diefstal in de omgeving door werknemers van het kantoor aangehouden met het kistje nog in zijn bezit. De verdachte is op het politiebu reau gehoord. Tegen hem word proces-verbaal opgemaakt. Poging inbraak, drie aanhoudingen De politie heeft drie mannen van 17, 28 en 33 jaar zonder vaste woon- of verblijfplaats aange houden op verdenking van een poging tot inbraak in een woning aan de Middelweg. De bewo ners waren op maandag 10 de cember, rond 04.30 uur, wakker geworden van geluiden en gin gen beneden een kijkje nemen. In de tuin zagen zij onbekende mannen die er vervolgens snel vandoor gingen. De deur was beschadigd, de mannen hadden geprobeerd de woning binnen te komen. De politie werd gebeld en de omgeving werd afgezocht. Op de openbare weg zagen agenten drie mannen lopen die aan de signalementen voldeden. Op het moment dat de verdach ten de politie zagen gooiden zij spullen de berm in, later bleken dit inbrekerswerktuigen te zijn. De drie mannen werden aange houden en naar het politiebu-

Hart van Holland | 2007 | | pagina 31