MYTHBUSTERS LANCEREN R00KRAKET IN ZEVENHUIZEN LITIE BERICHTEN TENTOONSTELLING KLEDING EN SPEELGOED VAN VROEGER WORKSHOP GROEN- EN BI0EMDEC0RATIES ZEVEN MUZEN J ^ËVÈNHUI7FM OPTREDEN MEZZO SOPRAAN ALEXANDRA D'ESPINOZA KERKDIENSTEN 16 DECEMBER - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. CONCERT HERVORMDE KERK pagina 8 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 december 2007 Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - In het programma Mythbusters op Discovery Chan nel worden op een populair-we- tenschappelijke manier moderne mythes ontkracht of bevestigd. Sinds kort kent Zevenhuizen haar eigen Mythbusters; Daniel en Wouter doen mee aan een wed strijd van Discovery Channel en maakten hun eigen Mythbuster aflevering. "Ze bleven dat reclamespotje waarin ze om inzendingen vroe gen maar herhalen. Dat werd ont zettend irritant. Toen dachten we: dat kunnen wij ook wel!" Daniel studeert elektrotechniek aan de Haagsche Hogeschool en Wouter volgt werktuigbouwkun de aan het Albeda College in Rot terdam. Daniel: "Ik ben veel bezig met hoogspanning, maar daarmee kon ik geen mythes bedenken. Daarom kozen we voor de vraag of het mo gelijk is een raket voort te stuwen met rook." Daniel heeft ruime ervaring met het maken van rookbommen. Hij gebruikt een mengsel van kalisal peter en suiker om rook te creëren bij lasergames en paintballwed- strijden. Een kleine raket, ter grootte van een vuurpijl had hij ook al eerder afgeschoten, maar het was tot nu toe niet gelukt een grotere te la ten vliegen. Samen met Wouter deed hij eerst een proef met een kleine raket. Aan de hand daarvan maakten ze berekeningen voor de maten van de uitlaat, het gewicht en de hoeveelheid brandstof. De volledige raket werd door hen zelf ontworpen en gebouwd. Het eind resultaat woog drieënhalve kilo. "Eigenlijk hadden we helemaal niet verwacht dat hij zou vliegen. Hij deed het toch. Helaas was de uitlaat te smal. Die smolt en ging lekken aan één kant en daardoor ging de raket tollen." Maar het resultaat was toch posi tief: het is mogelijk een raket te laten voorstuwen door een rook bom. "Myth confirmed!" De enthousiaste mythbusters in spe maakten zelf een onderhou dend fimpje van hun pogingen en zonden dat in naar Discovery. Op de site van discovery kan tot 14 december 12.00 uur 's middags gestemd worden. De vijf filmpjes met de meeste stemmen worden door een vakjury beoordeeld. Win naars maken kans op een meet en greet met de echte mythbusters. De tweede prijs is ook de moeite waard: een dag in de vliegsimula- tor van de TU Delft. Ook stemmen loont, onder de stemmers wordt een iPod nano verloot. Stemmen kan op: http://www.dis- coverychannel.nl/emea/myth bus ters.htm of via Daniels eigen site: www.megavolts.nl Woninginbraak Moerkapelle - Donderdag 6 de cember is ingebroken in een wo ning aan de Bredeweg. Men is binnengekomen via een raam aan de achterzijde van de woning. De gehele woning werd doorzocht. Het is nog onbekend of er goede ren zijn gestolen. De politie stelt een onderzoek in en verzoekt ge tuigen zich te melden via 0900- 8844, team Krimpenerwaard. Verdachten van gewapende overval aangehouden Zevenhuizen/Moerkapelle - De politie heeft zondag 9 december rond02.15uureen 18 jarige Capel- lenaar, een 24 jarige Rotterdam mer, een 26 jarige Zoetermeerder en een 17 jarige Moerkapelse aangehouden op verdenking van het plegen van een gewapende overval. Twee van de mannen belden aan bij een woning aan de Moerdijkstraat. De drie aan wezige mannen in de woning zagen twee mannen voor de wo ning staan waarvan één gemas kerd was. De twee bedreigden de drie mannen met vuurwapens en wilden geld. Een van de mannen in de woning reageerde direct hierop door met een prullenbak en een tafelpoot te gooien naar de overvallers. De overvallers gin gen er vandoor en stapten in een auto met een vrouw achter het stuur. Na een zoekslag werd de auto met de vier personen staan de gehouden op het Westland. De vuurwapens zijn nog niet aan getroffen. Eerder die nacht, rond 00.50 uur, vond er een poging gewapende overval plaats op een snackbar aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Twee mannen stapten de snackbar binnen. Een van de mannen dreigde met een vuurwapen en eiste van de me dewerker dat de kassa werd ge opend. De medewerker weiger de dit. Ook na meerdere keren dreigen. De overvallers zijn ver volgens zonder buit er vandoor gegaan. De medewerker van de snackbar en een collega van de bar zagen hierna een auto met slippende en piepende banden wegrijden. De politie vermoedt dat de aangehouden verdachten ook betrokken zijn bij de overval in Zevenhuizen. Het onderzoek duurt nog voort. Verdachte van schennis- pleging aangehouden Zevenhuizen - De politie heeft zondagmiddag 9 december een 28 jarige Rotterdammer aange houden op verdenking van het plegen van schennis. Twee vrou wen wandelden in de richting van de Nesselande toen ze een man op het fietspad zagen. Bij het pas seren opende de man zijn gulp, begon zichzelf te bevredigen en volgde de vrouwen. De vrouwen zochten hulp bij een andere wan delaar waarna de verdachte er vandoor ging. Twee andere wan delaars zijn de verdachte achter na gegaan. Een medewerker van de provincie hield even later de verdachte aan en droeg hem over aan de politie. Ouderwets speelgoed van metaal, te zien op de tentoonstelling. Zevenhuizen - In het Historisch Centrum aan de Tweemanspolder wordt zaterdag 15 december een tentoonstelling geopend met als thema 'Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle bekijkt jong Zevenhuizen- Moerkapelle'. Te zien is onder meer hoe vorige generaties gekleed gingen en hoe men in die tijd de schaarse vrij uren doorbracht met speelgoed, spelletjes, hoepels en dergelijke. Naast ouderwetse kle ding vindt men op de tentoonstel ling ook de kinderwagens en de wiegjes uit die tijd. Mocht men nog in het bezit zijn van kleding of andere spullen uit vervlogen tij den dan zou de tentoonstellings commissie het zeer op prijs stellen wanneer zij deze spullen voor de tentoonstelling zou kunnen ge bruiken. Op de bovenverdieping van het museum vindt men een tentoon stelling over molens met onder meer de geschiedenis rond de Rotte en de thematentoonstelling over het waterschap Rijnland. In de filmzaal kan men de dvd bekijken over de film die gemaakt is door de AVRO in opdracht van de Hol- landsche Molen met als thema 'de molens in het jaar van de molens 2007'. Voor meer informatie: Johan@bo- venmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - De workshop groen en bloemdecoraties van de Zeven Muzen startte zaterdag 8 decem ber onder leiding van Annette van der Wel. Op het programma stond het maken van een kerstdecoratie. Er stonden enkele voorbeelden klaar. Na een keuze te hebben ge maakt, en een korte uitleg van An nette, gingen de deelnemers aan de slag. Veel verschillend groen werd gebruikt om de basis te be kleden en daarna aan te vullen met natuurproducten waaronder appeltjes, peertjes en limoenen. Anderen zijn in de weer gegaan met het bekleden van een krans met dennenappels. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - Alexandra d'Espinoza verzorgt in samen werking met het Nieuwerkerkse Kleinkoor Arte Di Canto voor vrij dag 21 december om 20.00 uur een optreden in de Gereformeer de Kerk. Op het programma staan onder meer het Panis Angelicus en het Laudate Dominum als mede de aria Mon coeur s'ouvre a ta voix. Alexandra studeerde in Argentinië en in de Verenigde Staten. In Nederland volgde zij postgraduele studies aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag. Dirigent Johan Vingerhoed zal deze avond uitleg geven over de te zingen werken. De toegang bedraagt 10,- euro; kaarten reser veren op 0180-314842 of bij Reis bureau De Zwaluw, 0180-632131. De resterende kaarten kunnen aan de zaal gekocht worden. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Geref. kerk 9.30 uur pastor WJ. Betten- hausen-Baak. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. R. Boogerd. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur ds. R. van Kooten; 15.00 uur ds. C. Gielen. Herv. Gem. 9.30 uur C. Boele; 18.30 uur J.C. Schuur man. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gou da, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. J. Snoep-Bij de Vaate tel. 079 - 593 2702, mw. A. van der Spek- Van der Wilt tel. 079 - 593 2668 of mw. C. van der Spek-Ebbers tel. 079 - 593 2706. Verslavingszorg Midden-Hol land, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen maatschappelijk werk Kwadraad, Inloop- en telefonisch spreekuur: Dorpsstraat 75, Ze venhuizen, maandag van 09.00 www.stichtingkwadraad.nl, ww w.info@ stichting kwadraad nl. Inloop spreekuur in de huisart senpraktijk Moerkapelle Weide plantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe lijk werk nodig heeft, kan terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Bereikbaarheid buiten kantoor tijden: 0182-594710. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu landlocatie: Bleulandweg 10 2803 HH Gouda, (0182) 505050 Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Graaf Floris- i weg 77-79, 2805 AH Gouda (in gang van Jan Beaumontstraat) GHZ Polikliniek Nieuwerkerkj aan den IJssel, Doortocht 40, tel: 0180-331699, fax: 0180-331691 Voor het maken van poliklini sche afspraken is elke polikliniek rechtstreeks te bereiken. Voor inlichtingen tel: 0182-505050 Bezoektijden voor beide loca ties: algemene verpleegafdelin- gen van 13.30 - 14.30 uur en van 18.00-20.00 uur. Zevenhuizen - In de Hervormde kerk wordt vrijdag 21 december een kerstconcert gegeven. De mu ziek wordt verzorgt door het har monieorkest van De Kleine Trom petter onder leiding van Karei Jongerling en de zang door De Zin gerij en Projectkoor van De Zeven Muzen onder leiding van Margré van Gestel. Zij zullen zowel apart als met elkaar een aantal bekende, mooie en swingende stukken en liederen ten gehore brengen. Aan vang 20.00 uur, de toegang is vrij.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 8