THEO THIJSSENSCH00L VIERDE NIEUW CAVIAVERBLIJF PRETTIGE KERSTDAGEN VOOR DIERENDAL KONINGIN JULIANASCHOOL NAAR SN0WW0RLD AKENSE KERSTMARKT 'MUSS' VOOR LEERLINGEN COENECOOP COLLEGE CARNAVAL W WADDÏNXVEEN P EXPOSITIE KUNSTKRING MILLENNIUMDIENST BINGO WADDE WOKKELS COMPUTERCURSUSSEN EN WORKSHOPS BEGELEIDERS GEZOCHT TEKENCURSUSSEN JAN NEVEN pagina 18 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2007 Waddinxveen - De traditionele Kerst- en Nieuwjaarsexpositie van de Waddinxveense Kunstkring zal tot 7 januari plaatsvinden in het Gemeentehuis. Een vijfentwin tigtal kunstwerken uitgevoerd in acryl, olieverf en aquarel sieren in deze periode de Raadszaal. Ook wordt er keramiek tentoonge steld. De expositie is te bezichtigen gedurende de openingstijden van het Gemeentehuis. Waddinxveen - In de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde vindt op 6 januari om 11.30 uur een Oecu menische Nieuwjaarsdienst plaats, de zogenaamde Millenniumdienst. Met deze dienst willen de Rooms Katholieke Sint Victorparochie, de PKN wijkgemeenten Immanu- elkerk en Ontmoetingskerk én de Remonstrantse gemeente aan de oecumene binnen Waddinxveen een zichtbare invulling geven. Het wordt een dienst met veel zang en gebed met als thema 'Wie is dat kind?' met daaraan gekop peld de vraag 'Waarom komen zelfs mensen van verre hem hulde brengen?', verwijzend naar Drie koningen. Voorgangers zijn pastor E. Feijen en dominee M. Junte, ter wijl ook de Oecumenische Cantorij Waddinxveen, onder leiding van mevrouw G. Mechielsèn, mede werking verleent. Gedurende een gedeelte van de dienst volgen de kinderen een afzonderlijk pro gramma. Deur open om 11.00 uur. De collecte is bestemd voor 'Kin derstem' van Cordaid. Waddinxveen - Carnavalsvereni ging de 'Wadde Wokkels' organi seert voor elke woensdagavond van 20.00 tot 22.30 uur een bin goavond in gebouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a. Zaal open om 19.00 uur. De opbrengst is be stemd voor het organiseren van di verse aktiviteiten en voor een aan tal geode doelen. Zowel leden ais donateurs zijn welkom. Inschrijven aan de zaal. Voor meer informatie: 0180- 632870 of info@waddewokkels.nl. Waddinxveen - Kreater/S.W.W. or ganiseert een cursus Creatief met Word, waaronder zelf kaarten ma ken, voor maandagochtend 7, 14 en 21 januari, een cursus Digitale Forobewerking voor donderdag middag 10, 17 en 24 januari en een cursus Excel; hiervan zijn de data nog niet bekend. Voorts kan men zich nog opgeven voor de cursus Kennismaken met de computer en voor Kennismaken met Internet. De inhoud van de cursussen kan men vinden op waddinxveen.seni orweb. nl. Voor meer informatie: 0182- 631932 of cursussen@welzijnwad- dinxveen.nl of bij de helpdesk op maandag van 13.30 tot 16.00 uur en op donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. Hier kan men ook terecht met computerproblemen. Senioren die al aardig met de com puter overweg kunnen kunnen zich bij de helpdesk aanmelden voor het begeleiden van de diverse cursussen. Senioren met zichtpro- blemen kunnen bij de helpdesk aan de Mauritslaan 55 terecht om na te gaan welke mogelijkheden er voor hen zijn in de digitale we reld. Waddinxveen - Kunstschilder Jan Neven organiseert voor januari di verse tekencursussen in zijn atelier aan de Staringlaan 21. Voor meer informatie en aanmelden: www. janneven.eu of 06-40195244. Waddinxveen - Kinderboerderij Dierendal heeft een nieuw onder komen voor de cavia's. De bouw van het verblijf werd mogelijk dankzij een gift van de familie Smit, trouwe bezoekers van de kinderboerderij. Een wens van veel vrijwilligers en bezoekers ging met de totstand koming van het caviaverblijf in vervulling. Klusjesman Jan maak te het plan en timmerde een pro fessioneel hok waar de bezoekers heel enthousiast over zijn. De beestjes zijn goed te zien en op stahoogte voor alle kinderen goed aaibaar. Waddinxveen - Het is op het Coenecoop College een traditie geworden om met de leerlingen van het 3e leerjaar een bezoek te brengen aan de kerstmarkt in het Duitse Aken. In de lessen Duits wordt de reis voorbe reid. Via opdrachten maken de leerlingen in de mediatheek al een rond reis door de stad. Zij ervaren via de zoekopdrachten wat de interessante plekjes zijn. Niet alleen dat Karei de Grote in de Dom van Aken begraven ligt, maar ook dat Aken bekend is om zijn geneeskrachtige water. De Romeinen kwamen eeuwen geleden al naar de stad Aken vanwege de hete bronnen.Via de website van de Tourist-Information van Aken gaat de reis op school al bij de leerlingen leven. Aachener Print De heer Van de Beek, docent Duits en gangmaker van de jaarlijkse Akenreis: "Tijdens de internet-op- drachten spreken de leerlingen af wat ze graag willen gaan bekijken of wat ze samen zullen gaan doen. Een van de opdrachten is uit te zoeken wat Aachener Printen zijn en door wie ze gemaakt worden. In de les trakteer ik hen op zo'n Aachener Print". Vrijdag 14 december zijn 138 leer lingen van het Coenecoop College naar Aken gereisd en op woensdag 19 december nog eens 48 leerlin gen van de locatie in Boskoop. J3e leerlingen verkennen in groepjes van vier de stad door middel van een Schülerrallye, waarbij alle op drachten in het Duits geschreven zijn. Ze zien in werkelijkheid in Aken wat ze op school via het in ternet verkend hebben. Ze ruiken het zwavelhoudende bronwater bij de Elisenbrunnen, maar durven het niet te drinken. "Bah, dat wa ter is warm en stinkt", "Hoe kan dat nou gezond zijn?" In de Dom van Aken staan de leerlingen op enkele meters van het graf en de troon van Karei de Grote. Ze zijn onder de indruk van deze prachtige oude vroeg-mid- deleeuwse kerk. Na anderhalf uur zijn de meeste leerlingen klaar met de speurtocht. Als zij hun antwoordformulier in leveren ontvangen zij 2 euro. Hier mee begint de volgende opdracht. "Meneer Van de Beek heeft ge zegd dat je er iets typisch Duits van moet kopen of iets van de kerstmarkt. Je mag het kopen voor je moeder, je vader je oma of ais je niemand weet iets voor jezelf" zegt Chantal op de vraag wat ze met de twee euro gaat doen. 's Middags blijkt dat leerlingen heel creatief gewinkeld hebben: kerstmutsen, snoepharten, engel tjes, printen enzovoort. Tegen half vijf begint het te sche meren en wordt het echt gezellig op de kerstmarkt. Hier vinden de leerlingen op de markt en rond het raadhuis tientallen feestelijke kerstkraampjes, met schitteren de lichtjes en prachtige kleuren, kerstmuziek en lekkere geuren. De leerlingen kijken hun ogen uit. Geen wonder dus, dat de Akense kerstmarkt ook voor de leerlingen van het Coenecoop College uit Waddinxveen een absolute 'MuB' is geworden. Waddinxveen - De Theo Thijssen- school heeft op 19 december de kerstmusical 'Prettige Kerstdagen' opgevoerd. Er werd uitgeweken naar het Coenecoop College om dat niet alle ouders en kinderen in de gymzaal passen. Om 18.45 uur stond de kerstman klaar om alle kinderen en ouders te ontvangen. De musical vertelt het verhaal van twee postbodes die de kerstpost rondbrengen op het Theo Thijssen- plein. Het bord van het Theo Thijs- senplein heeft de school van de minister Plasterk gekregen tijdens de actie 'Nederland leest'; dit bord kon nu mooi gebruikt worden. De kaarten die de postbods Puck en Pieter rondbrengen gaan leven en dat leverde bijzondere kerstplaat jes op. Alle kinderen van de school deden mee aan de musical waar van de opbrengst bestemd is voor de Stichting Midogo, een stichting die helpt bij het opzetten van een goede school in het dorp Tomu in Ghana. De officiële ingebruikname van het caviaverblijf werd een vrolijke gebeurtenis. De familie Smit was, mét kleinkinderen, aanwezig om de cavia's in hun nieuwe huis te bewonderen. Waddinxveen - De Koningin Julianaschool is op woensdag 19 december naar Snowworld in Zoetermeer geweest om te skiën en te snowboar- den onder leiding van ervaren leraren. Van de 63 ingeschreven kinderen waren er opvallend veel bij uit groep 1. Het bezoek aan Snowworld was dermate een succes, dat al gedacht wordt aan het organiseren van een tweede keer. Waddinxveen - Onder het motto 'Carnaval daar zit muziek in" verzorgt carnavalsvereniging Wadde Wokkels een keur aan evenementen, zoals op zaterdag 12 januari wanneer Prins Marius I en zijn gevolg een programma brengen voor de gehandicapten van centrum De Bruggen, muzikaal ondersteund door feestkapel 'Dweilen met de Kraan open' en zanger Arie Heesbeen. Van 18.30 tot 20.00 uur zullen zij hun opwachting maken tijdens de kindercarnavalsdisco in het Zuidhonk. Aansluitend is er een Carnavalsdisco voor volwassenen. Voor zaterdag 19 januari om 20.00 uur wordt het 'Wadde Wokkei Gala' georganiseerd met muzikale medewerking van hofkapel de Wokkelnoten, feestkapel de Maretoeters en zanger Arie Heesbeen. Op zaterdag 2 februari zal Prins Marius I om 1§4.00 uur de sleutel van Waddinxveen ophalen bij burgemeester Roijers in het gemeentehuis. Vanaf dat moment zal Waddinxveen vier dagen lang 'Wokkeldonk' heten en zal Prins Carnaval regeren. Aansluitend vindt er een muzikale rondgang plaats en worden onder ander het winkelcentrum de Passage en de horecaboulevard aan de Nesse aangedaan. s'Avonds vindt vanaf 20.00 uur het Seniorencarnaval plaats in het Zuidhonk voor alle 35+ ers die van een gezellige avond houden. Zondag 3 februari verzorgt de carnavalsvereniging in 't Zuidhonk een carnavalsmiddag voor alle gehandicapten uit Waddinxveen en omgeving. Dinsdag 5 februari om 20.00 uur begint de afsluitavond, 'dikke dinsdag'; een gevarieerde avond waar de burgemeester wordt teruggehaald, de Prins wordt ontluisterd en Wokkeldonk weer gewoon Waddinxveen zal heten. Voor meer informatie: info@ waddewokkels.nl.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 18