DRIEHONDERD SCHOENENDOZEN VOOR LEEFTIJDSGENOOTJES IN ONTWIKKELINGSLANDEN KERSTBOOM ZONDER LICHT IN DE MARIUS RICHTERSTRAAT CURSUS KUNSTGESCHIEDENIS BOLLYWOOD DANSLES CURSUSSEN EN WORKSHOPS IN BREDE SCHOOL PEUTERS ZINGEN UIT VOLLE BORST VOOR OUDEREN NIEUWJAARSRECEPTIE PRINS ALEXANDER IN DE WOONMALL Actie Schoenmaatjes bij Het Spectrum m ZONDAG 30 DECEMBER JS^§. nessélande Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 28 december 2007 pagina 33 Nesselande - In de toch al drukke schoolweek voor de kerstvakantie hebben de kinderen van basisschool Het Spectrum een schoenendoos gevuld met schoolspullen, toiletartikelen en wat speelgoed voor leef tijdsgenootjes in ontwikkelingslanden. Zij deden dit in het kader van de 'Actie Schoenmaatjes' voorheen 'Operatie Schoenendoos' van de stichting Edukans. De dozen werden woensdag 19 december een voor een door de kinderen ingeladen in een grote aanhanger en twee auto's, om vervolgens naar het landelijk verzamelpunt in Zevenhuizen gebracht te worden. De 1500deelnemendescholen brach ten vorig jaar ruim 157.000 schoenen dozen in. Aan de inzet van de kinde ren van het Spectrum zal het dit jaar zeker niet liggen: zij verzamelden woensdag ruin 300 schoenendozen. Bijna elk kind had een doos, hoe wel er soms ook per gezin één doos gemaakt wordt. Juf Gebraad zorgt altijd voor een aantal extra dozen zodat elk kind een doos kan inleve ren. Fleur heeft een tandenborstel, tandpasta, zeep, shampoo, een paar kleurpotloden, een schrift en een knuffel ingepakt. Deze doos is voor een meisje van 6 jaar. Pepijn heeft zijn doos schitterend ingepakt en beplakt met vrolijke bloemen. Onderwijs maakt weerbaar De schoenendozen worden onder andere verzonden naar Albanië, Moldavië, Oeganda, Malawi, Ke nia en Pakistan. Ze worden uitge deeld aan kinderen op scholen, in weeshuizen, in vluchtelingen kampen en in opvangcentra voor straatkinderen. Scholing is een duurzame vorm van ontwikkeling. Onderwijs maakt weerbaar, geeft kinderen vaardigheden waar ze hun leven lang profijt van hebben. Edukans werkt daarom ook aan meer scholen, meer schoolbanken, meer schoolborden, meer boeken en meer leraren in ontwikkelings landen. Dit doen ze door aan circa Boom versieren met zelfgemaakte kerstknutsels. 200 kleinschalige projecten van particuliere organisaties ter plaat se steun te verlenen. Dit jaar konden de kinderen voor het eerst een streepjescode op hun schoenendoos plakken zo dat ze hun doos kunnen volgen. Ze ontvangen persoonlijk bericht van Edukans over het land waar hun schoenendoos naartoe is ver stuurd. Het is leuk en leerzaam voor een kind om te weten dat zijn doos bijvoorbeeld aan een kind in Kenia is gegeven. Met deze actie hoopt Edukans de betrokkenheid en bewustwording van kinderen bij het ontwikkelingswerk te ver groten. Een prettige gedachte dat er ko mend voorjaar in ieder geval 300 kinderen blij gemaakt worden door de kinderen van het Spec trum... Door Maartje Letzel Rotterdam - De interesse voor kunst is in Nederland nog steeds groeiende. Daarom brengt de Vrije Academie een nieuw en boeiend cursusprogramma, waarin men onder meer kan kennismaken met kunstgeschiedenis in een zoge naamde 'Introductiecursus' die ge geven wordt in Museum Boijmans van Beuningen aan het Museum park 18 en in de Salvatorkerk aan de Mozartlaan 25. Voorts pakt de Vrije Academie komend jaar extra groot uit met nieuwe themacursussen over uit eenlopende onderwerpen als godsdienst, filosofie, klassieke oudheid en opera, waarbij men zich bijvoorbeeld kan inschrijven voor de nieuwe cursus 'Introductie in de Westerse Muziekgeschiede nis'. Nieuw zijn ook de korte mu seumcursussen rondom komende grote tentoonstellingen. Voor meer informatie en aanmel den: www.kunstgeschiedenis.nl of op 0900-4185050 voor het aan vragen van het gratis programma boekje met aanmeldingsformulier. Capelle aan den IJssei - Stichting Vedj organiseert in wijkcentrum Schollevaar iedere donderdag van af 10 januari van 18.00 tot 19.00 uur in het wijkgebouw aan het Maria Danneelserf 20 Bollywood Dansles. De lessen worden gege ven door de ervaren docente Asha Ghurahoo. De lessen richten zich niet alleen op traditionele dansen, maar ook op volksdansen en mo derne dansen. De kosten bedragen 12,50 euro voor vier lessen. i Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande 10.00 uur ev. G. v.d Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse !ande Noord, Robert van 't Hoff- I straat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbedreigende situaties: op werkdagen 8-17 uur: 010- 8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis, tel. 010-2799262. Wijkorganisatie Nesselande: WONIO 010-2222811 of info@ nesseweb.nl Nesselande - Curzusenzo organi seert voor de komende periode diverse cursussen en workshops in de Brede School Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 14. Belangstellenden kunnen zich in schrijven voor een workshop 'Kleu renanalyse', waarbij de eerste van de tweede cursusavonden valt op donderdag 7 februari van 19.30 tot 22.30 uur. De cursus Bodyshake/Tube training betekent wekelijks met ingang van dinsdagochtend 5 februari van 10.00 tot 11.00 uur losgaan tijdens een intensieve buik- en rug training, waarbij iedereen op zijn eigen niveau kan trainen. De trai ning heeft een vaste cyclus waar bij elke drie maanden de muziek en de bewegingsroutine worden vernieuwd. De training is bestemd voor vrouwen en mannen van alle leeftijden. Voor tieners vanaf 14 jaar en vol wassenen wordt vanaf donderdag 7 februari van 20.00 tot 22.00 uur een cursus 'Tekenen en Aquarel leren' georganiseerd waarbij veel aandacht zal worden besteed aan materialen en technieken. Deze cursus bestaat uit 12 lessen. Met ingang van donderdag 7 fe bruari van 19.00 tot 20.00 uur start een cursus 'Capoeira', een Afro-Braziliaanse vechtkunst van bijna 300 jaar oud onder leiding van Araminho. Makkelijk zittende kleding en sportschoenen zijn ge wenst. De cursus is bestemd voor 16 jaar en ouder. De cursus 'Naailes', bestemd voor volwassenen start op vrijdag 8 fe bruari van 9.00 tot 11.00 uur. leder werkt in eigen tempo en op eigen niveau. Enkele naaimachines aan wezig. Voor meer informatie of aanmel den voor bovengenoemde cursus sen: op werkdagen tussen 09.30 en 16.30 uur bij de balie van LCC Zevenkamp op het Ambachtsplein 141, op 010-2518988 of op www. curzusenzo.nl. Nesselande - Het zal de inwo ners of passanten in Nesselande niet ontgaan zijn: in ongeveer 25 straten pronkt er een zeven meter hoge kerstboom, neerge zet door Gemeentewerken Rot terdam. Deze boom wordt gratis ter beschikking gesteld in het ka der van 'Opzoomer Mee' onder voorwaarde dat de bewoners de boom gezamenlijk versieren. Ook moet er een borrel of een feest georganiseerd worden om de sa menhang in de straat of wijk te bevorderen. Het kinderdagver blijf de Kunstenmakers deed mee aan Opzoomerkids, een initiatief waarbij kinderen vlak voor de kerst op bezoek gaan bij ouderen in de buurt. Het boomversierfeest in de Ma- rius Richterstraat kreeg een span nende wending. Het was zondag rond 17.30 uur, de boom was nèt versierd en de bewoners hadden zich in verband met de kou verza meld in een feesttent met warm- tekanon om gezamenlijk het glas te heffen. Toen viel plotsklaps de stroom uit in Nesselande. Er zat niets anders op dan het feestje te beëindigen. Alle bewoners heb ben twee uur lang thuis met de kaarsjes aan gezeten, totdat het energiebedrijf het mankement verholpen had. In Waterwijk werd de kerstboom woensdagmiddag versierd door de kinderen met zelfgemaakte kerstknutsels. Het geheel werd in het witte winterse landschap begeleid met warme <-J chocolademelk en kerstkransen. Later volgt er nog een oliebollen borrel voor de volwassenen. Vrolijke kerstgroet beloond met iets lekkers. Aan een ander initiatief van Op zoomer Mee werd meegedaan door het kinderdagverblijf de Kunstenmakers. Leidsters Karin en Marlou hebben schatkistjes met daarin chocolade kerstkransjes in elkaar geknutseld met de oudste kinderen. Tara, Senna, Aylin, Kyra en Roos (allen drie jaar oud) gin gen deze presentjes langsbrengen bij de ouderen in de woontoren van de Brede School Nesselande. Daarbij zongen zij 'O denneboom', waar zij flink op hadden geoefend. Op het eerste adres kwam het lied er nogal weifelend uit, maar toen de kinderen een koekje kregen van de 'oma', gingen ze steeds harder zingen. Bij de derde deur stonden ze al mee te springen. Ook daar werden ze verwend met een snoepje. Zowel de ouderen als de kinderen genoten zichtbaar van deze kerstgroet. Rotterdam - Het bestuur van de deelgemeente Prins Alexander houdt donderdag 3 januari van 17.00 tot 19.30 uur haar nieuw jaarsreceptie. De receptie vindt plaats op de begane grond van de Woonmall, in Alexandrium aan de Watermanweg. Om 17.30 uur houdt voorzitter Robert Krul zijn nieuwjaarstoespraak. Tijdens de receptie reikt Robert Krul drie Mia van IJperenonder- scheidingen uit aan bewoners van de deelgemeente die zich al jaren lang verdienstelijk maken en zich vrijwillig inzetten voor de samenle ving. Daarnaast ontvangen sport- kampioenen, die een Nederlandse of Europese titel hebben behaald een medaille.

Hart van Holland | 2007 | | pagina 33